Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Kopci N16 1.5 DCi


Gość Chińczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak sprawdzic te przewody

 

Wzrokiem i dotykiem.

Jeśli jest możliwość kilku (przynajmniej) przyczyn dymienia, to trzeba je po kolei eliminować, zaczynając od najmniej pracochłonnych i nie wymagających jakiegoś specjalnego sprzętu. Także z tymi przewodami, to jest taka wersja optymistyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Chińczyk

3 dni temu zaswiecila mi sie kontrolka silnika....W ksiazce Nissana pisze, ze w dieslach moze to byc spowodowane tym, ze w filtrze paliwa moze znajdowac sie woda. Otoz moje auto ma przejechane 45 tys km, ale nie mial odwodnianego filtra.... Zauwazylem rowniez, ze przy dodowaniu wystepuja lekkie dragania obrotow, jak by sie lekko ksztusil... I czy w tym zwiazku moze dlatego kopcic???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem rowniez, ze przy dodowaniu wystepuja lekkie dragania obrotow, jak by sie lekko ksztusil... I czy w tym zwiazku moze dlatego kopcic???????

 

Oczywiście. Nawet wystarczy jedno trefne tankowanie, żeby załatwić filtr. Drobna uwaga - te odwadnianie w praktyce niewiele daje. Po prostu w ten sposób nie oczyścisz filtra dokładnie. W nim jest nie tylko woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu zaswiecila mi sie kontrolka silnika....W ksiazce Nissana pisze, ze w dieslach moze to byc spowodowane tym, ze w filtrze paliwa moze znajdowac sie woda. Otoz moje auto ma przejechane 45 tys km, ale nie mial odwodnianego filtra.... Zauwazylem rowniez, ze przy dodowaniu wystepuja lekkie dragania obrotow, jak by sie lekko ksztusil... I czy w tym zwiazku moze dlatego kopcic???????

 

na przegladzie gwarancyjnym (po 30.000) w gdansku (promotor) przedstawiono mi wykaz czynnosci - jest wyraznie zaznaczone: n16 diesel - f paliwa - wymiana po 30.000/48mies. o ile dobrze pamietam w naszej ksiazce serwis, jest odwodnienie po 30, a wymiana po 60 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Jesli kopci na niebiesko to do wymiany jest uszczelka pod głowica

 

BZDURAAAAAAAAAAA

jak uszczelka to kopci na biało - para wodna

niebieski dymek - olej w komorze spalania!

 

a ja bym nie spieszył się tak z osądzaniem czy to bzdura czy nie

Swojego czasu w Astrze II 1,7 DTI, po wymianie uszczelki pod głowicą ( oczywiście planowanie itp ) miałem ubytki płynu chłodniczego w granicach 1,5 - 2l miesięcznie.

Byłem pewny, że to pompa wody ( nie wymieniana z rozrządem bo była na osobnym pasku i nie ciekła ), ale w serwisie po zdjęciu osłon silnika, sprawdzałem z mechanikiem i nic, żadnego śladu po płynie. Dodam, że paliła własnie na NIEBIESKO. Właściciel zaproponował mi badanie komory spalania w cylindrach ( czymś w rodzaju endoskopu lekarskiego ) i okazało się że to płyn chłodniczy się tam dostaje.

Olej absolutnie nie dawałby niebieskiego dymu

 

PS Trochę późno się obudziłem w temacie, ale jestem nowy i nie zwróciłem uwagi na datę postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauwazylem, ze z rana polatuje niebieski dymek....a jak sie juz porzadnie rozgrzeje to czarny, czy ma to jakies znaczenie????

 

Z twojego opisu wynika ,że masz jakiś problem z dawkowaniem paliwa( pompa,wtryski,czasy-kąty wtrysku) i silnik jak jest zimny dostaje na tyle bogatą mieszankę ,że jej nie przepala.Zimny silnik i zbyt dużo ropy też daje niebieski dym.Wszak to olej.Jak sie nagrzeje będzie dawał na czarno,tak właśnie jak piszesz.

Uszkodzenie uszczelki pod głowica daje 2 główne objawy:

1) wali w płyn chłodniczy i mamy gejzer w chłodnicy i zbiorniczku+ubywanie płynu przez spalanie go w silniku.

2) leci do oleju i mamy kawę z mlekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...