Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

centralny zamek pilot nie otwiera


Gość lewap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uźytkowników Seren,ja jestem właścicielem Sereny 1,6 od miesiąca,i jak narazie zadowolony.Mam jednak problem z centralnym zamkiem nie mogę zamknąć ani otworzyć pilotem drzwi,od środka przyciskiem się zamykają i otwierają ,pilot działa bo migają k

ierunki.Jakby ktoś wiedział o co chodzi byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

jak masz orygianlny NATS to sprob(u)oj jeszcze raz zaprogramowac piloty... jak nie pomoze to albo masz jakas uboga wersje NATSa :D albo masz cos zdupconego w centralce:) albo w polacznieu miedzy centralka-silownikiem glownym* ja mam 1.6 i bez problemu zamyka zaraz po tym mruga kierunkami ;p

 

//ja ostniao mialem tak ze pilotyp rzestaly dzialac... sie okazalo ze sie centralka rozporgramowala i znow musialem oba piloty zaprogramowac ;x

 

dla bonzow i jemu podobnych:

 

* silownik glowny - silownik ktorego zamkniecie/otwarcie powoduje zamkniecie/otwarcie pozostalych drzwi zazwyczaj po stronie kierowcy [tak jest w serenie 1.6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty myślisz że ja nie wiem jak central działa, jeszcze rowerem jezdziłeś to już to przerabiałem :D:D

Z tego co pisze lewap, to wynika ze pilot działa bo kierunki migają a zpieprzony może być sterownik centralnego albo jak pisze czopochrup siłownik głowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Fakt NATS lubi ponoc sie rozprogramowac. Silownik gl.dziala a sygnalu nie przyjmuje.Jak nie dziala "z klucza" zaczol bym od silownika.

 

[ Dodano: Pią 12 Paź, 2007 21:32 ]

Fakt NATS lubi ponoc sie rozprogramowac. Silownik gl.dziala a sygnalu nie przyjmuje.Jak nie dziala "z klucza" zaczol bym od silownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość pawlisko123

cześć

ja mam taki problem:

mam pilot do centralnego zamka,i samochód zamyka się normalnie od razu,natomiast jest problrm z otworzeniem,ne chce zaskoczyć,chyba ze po długim czasie czasami...

gdzie są jakieś czujniki w aucie od tego czy cos?co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATS nie lubi dzieci, jeżdze cały tydzień do pracy i nie mam problemu z otwieraniem czy zamykaniem auta ale przychodzi ten dzień kiedy musze pojechać z moją ekipą na zakupy , wtedy auto i ja i mamy ciężkie chwile , skakanie po fotelach kopanie w drzwi przełączanie i wciskanie wszystkiego co sie da ( jak w tej reklamie pewnego auta, z życia wzięta) i dziś za cholery nie moge zamknąć samochodu , spoko spoko mówie sam do siebie , pewnie Jasiek coś pstryknął i po kilku minutach niepewności wszystko się zamkneło, poprzestawiane wewnętrzne rygle w odsuwanych drzwiach. Jak to mówią cierpliwość i dyplomacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

ja mam taki problem:

mam pilot do centralnego zamka,i samochód zamyka się normalnie od razu,natomiast jest problrm z otworzeniem,ne chce zaskoczyć,chyba ze po długim czasie czasami...

gdzie są jakieś czujniki w aucie od tego czy cos?co z tym zrobić?

 

masz jakies oznaczenie na pilocie? np. w mojej primerce jest pilot Lucas 3TXA, pisze z tyłu pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
ja mam taki problem:

mam pilot do centralnego zamka,i samochód zamyka się normalnie od razu,natomiast jest problrm z otworzeniem,ne chce zaskoczyć,chyba ze po długim czasie czasami...

tez tak mam czasami... raz nacisne i od razu zaskakuje a czasmi trzeba trzymac w nieskaczonosc zeby zaskoczyl :) z tego co wyczytalem t norma w tych natsach + jego zdolnosc do samo-rozprogramowywania sie :D [juz musialem 2 razy zaprogramowac piloty bo nie dzialaly ;p]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlisko123

do centralnego mam jakis inny pilot nie ten lucasa.

ten Lucas 3TXA mam ale on działa mi do odcięcia zapłonu,do drzwi mam inny,jest na nim tylko napis: PHILTECH.

dzis pilota używałem i nawet działał trochę...wiec to chyba zależy od kaprysu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlisko 123 jeżeli masz w swoim samochodzie jeden pilot do zamka centralnego a drugi do alarmu i odcięcia zapłonu to w Twoim aucie ktoś samodzielnie zamontował zamek centralny -można taki zestaw zamka kupić na giełdach elektronicznych.Najprościej to chyba będzie kupić taki zestaw zamka i dokonać zamiany centrali i pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troszkę własnego zaangażowania i użycia wyszukiwarki a znajdziesz odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o podstawowej rzeczy wychodzily sarny 1.6 z czujnikiem z lewej strony ktory dziala tylkoz kluczyka, badz ze srodka. dlatego jak ktos podłączył alarm a nie mial zestawu siłowników w planach to nie miał możliwości podłaczenia alarmu do centralki zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Moja Serenka z roku 2000 ma otwieranie NATS c.zamka z kluczyka. Od tygodnia nie mam centralnego i chyba zgasł jednocześnie z elektrycznymi szybami. Czy jest jakiś element odpowiedzialny za oba urządzenia? Bezpieczniki sprawdziłem, wg mojej oceny są dobre. Mam wrażenie, że coś (może jakiś przekaźnik) w okolicy radia czasem "cyka". Od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

a swieci ci podswietlenie wnerza samochodu jak otworzysz drzwi ? nam tez ostnio centralny przestal dzialac i z nim dioda na kierownicy i podswietelenie auta wewnatrz. Okazalo sie ze to bezpeicznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Moja Serenka z roku 2000 ma otwieranie NATS c.zamka z kluczyka. Od tygodnia nie mam centralnego i chyba zgasł jednocześnie z elektrycznymi szybami. Czy jest jakiś element odpowiedzialny za oba urządzenia?

Nie. Chyba że masz domykanie szyb po zamknięciu drzwi. albo jedno i drugie jest na tym samym bezpieczniku. Centralny i el. szyby są fabryczne? Tak jak napisał przedmówca sprawdź dobrze bezpieczniki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenkę mam już dwa tygodnie. Jak wchodzę do szoferki to lampki na suficie się nie świecą. Można je zapalić tylko wyłącznikiem. W czasie jazdy dioda na kierownicy czasem jest zgaszona a innym razem zapalona i jeżdżę bez kłopotu (ale ta dioda mnie intryguje). Jak w tym stanie rzeczy sprawdzić czy auto jest wyposażone w domykanie szyb po zamknięciu drzwi?

CZOPOCHRUP’ie który bezpiecznik jest odpowiedzialny za te rzeczy. Objaśnienia na osłonie listwy bezpieczników są skrótowe i to po włosku, bo nasza Serenka przyjechała właśnie z ziemi włoskiej do Polski. Dziękuję za błyskawiczne reakcje i pozdrawiam również Mazury Wschodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...