Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

centralny zamek pilot nie otwiera


Gość lewap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czopochrup

tzn to nie jest bezpiecznik w twoim wypadku skoro po wlaczeniu wlacznikiem ci swieca lampki. U nas jak padl bezpiecznik to lapki wogole nie swiecily :) A ktory to byl to nie wiem bo tata wymienil w pracy :D ja nie mialem czasu tam zagladac;p

 

szczerze mowiac to nie wiem czy sereny w alarmach montowanych SERYJNIE mialy funkcje domykania szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyposażeniem Seren różnie bywało. Jak znajdę trochę czasu to przejrzę schemat instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zauważyłem jeszcze inną dziwną rzecz. Mianowicie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, po naciśnięciu pedału hamulca zaświecają się światła stop. Chyba coś jest mocno pogrzebane i niestety nie obędzie się bez wizyty u doktora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reakcja prawidłowa :D

 

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2009 09:47 ]

ps. centralny i elektryczne szyby idą w jednej wiązce przewodów. Zobacz czy zasilanie dochodzi, bo może wystarczy poszukać masy - może jest wspólna :) i jedno i drugie będzie działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za światła STOP. :one: Andrzeju330! Czy tej wiązki szukać w drzwiach gdzie jest sterowanie okien i jest też c. zamek czy może gdzieś w okolicy bezpieczników w kabinie? Proszę też o podpowiedź gdzie znajduje się przycisk "pomógł"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otwarłem poszycie drzwi od strony kierowcy. I co się okazało. Poprzedniemu właścicielowi przydarzyła się jakaś awaria. W okolicy lusterka 5 przewodów było uciętych (może przyciętych poprzez otwierającą się szybę), z czego 3 w sposób prowizoryczny (na skrętkę) ponownie połączone i zaizolowane taśmą (od razu polutowałem). :) Natomiast 2 – czerwony i czarny pozostawione wolne, nie połączone, bo nie ma, do czego. Szukałem długo i nie znalazłem drugich 2 końców. Wszystkie 5 idą od złączki ku górze. Te trzy na 99% zasilają sterowanie ustawieniem lusterka a te dwa pozostałe prawdopodobnie odpowiedzialne są za centralny zamek i może elektryczne szyby, bo to cały czas mi nie działa. :/ Cienki czarny może powinien być połączony z masą drzwi, bo w szoferce czarne są z masą połączone (tylko że nieco grubsze), ale na drzwiach nie dostrzegłem żadnej końcówki do tego celu. Już patrzyłem we wiązkach, ale nigdzie nie spotkałem dalszego ciągu czerwonego i czarnego przewodu (są ale tylko z paskiem innego koloru). Co dalej robić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia tego, co widać w przestrzeni pomiędzy lusterkiem a głośnikiem. :!: Głośniki działają prawidłowo. Widoczne białe koszulki to osłona polutowanych przwodów. Nie wiem gdzie podłączyć czarny i czerwony przewód.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c670440eee3b9d3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4597d6859ddd393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie myle ale wydaje mi sie ze sa to przewody do silownika. w zaleznosci od rodzaju wychodzily rozne jego ilosci. moze gosc zmienial silownik i te kable mu nie byly potrzebne to wywalil :D

 

pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz podgrzewane lusterka? Może to od tego. A zobacz z drugiej strony, gdzie one są podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

str3ight - Czy masz na myśli siłownik otwierania szyb?

Andrzej330 - Słusznie Andrzeju! Zobaczę z drugiej strony. Czy takie ogrzewanie luster załącza się automatycznie czy może podobnie jak ogrzewanie tylnej szyby załącza się jakimś dodatkowym przyciskiem? :510:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogrzewaniem lusterek jest różnie w moim autku grzanie załączane jest włącznikiem ogrzewania tylnej szyby/razem z szybą/ są sereny , które mają oddzielny włączinik grzania umieszczony na panelu sterowania lusterkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz samoróbkę albo przeróbkę. Śledziłem kiedyś tą sprawę i jeśli fabrycznie były podgrzewane lusterka to z oddzielnym włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

El. szyby i centralny zamek już działają - mieliście rację - to był bezpiecznik pierwszy od brzegu, pod maską, taki kwadratowy.

 

NATS nie lubi dzieci..., wtedy auto i ja i mamy ciężkie chwile... ,przełączanie i wciskanie wszystkiego co sie da ... nie moge zamknąć samochodu ...,

Jednak nie chcą się automatycznie zamykać jedne drzwi suwane, ale poprzez mechaniczne zamknięcie tak. Co jest tego przyczyną? :)

I jeszcze jedno! Za tymi prawymi drzwiami we wnęce na drzwi, w karoserii samochodu znajduje się metalowy ok. 1 cm. języczek, który można chyba wyciągać - do czego on służy :?: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
. 1 cm. języczek, który można chyba wyciągać - do czego on służy
to zabezpieczenie... jak otwrozysz wlew paliwa i we wlewie ta wajche pociagniesz :F to on zablokuje drzwi suwane, zeby ci nikt nie urwal wlewu podczas tankowania...
ale poprzez mechaniczne zamknięcie
sprawdz czy te polaczenie drzwi suwane-auto jest sprawne [te 3 bolce] moze jakis nie ma styku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście języczek, blokuje otwarcie drzwi przesuwanych. Dziękuję. :rolleyes:

Jeśli chodzi o drzwi suwane, prawe i ich otwieranie poprzez centralny zamek, to oczyszczenie styków nic nie pomogło. Co dalej zrobić?

Edytowane przez bonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...