Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Brak światła cofania


Gość mecenas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu wykręciłem skrzynię teraz mi to zajmuje jakieś 30-40 min :)

(wymieniałem łożyska) a przy okazji zrobiłem sobie czujnik

takie rzeczy sie dorabia a nie kupuje nowe....chyba nie macie na chajsu wydawać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy forumowicz.

I od razu pytanie. Mam micrę k11 z94 r i nie działa mi właśnie światło cofania. Mówiliście o czujniku (myślę że to jest to, gdyż jakiś czas temu światło to mi migało, dziś zauważyłem że wogóle nie działa). Żarówka jest ok reszta świateł działa może to bezpiecznik ??

Pytam bo jak mówiliście wymiana takiego czujnika to nie jest proste i tanie, a muszę do 8 grudnia zrobic przegląd i boję się że mi nie wbiją pieczątki.

Mogą byc jakies inne przyczyny?? (chcę wszystkie prostsze rzeczy wyeliminować zanim zaprowadzę samochód do warsztatu na wymiane czujnika i zapłacę sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majsterus a czy moglbys nzasiwtlic co masz na mysli przez dorabianie ??
Majsterus podał już wcześniej link do zdjęcia:

http://styki.patrz.pl/

ale zrobił to przez edycję posta, więc na wszelki wypadek powtórzyłem jego link. Ja tam z tego zdjęcia nic nie rozumiem, ale 1) mi czujnik działa 2) nigdy nie rozbierałem (ani nie widziałem rozebranej) skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowales bo ja prubowalem podwarzyc i ulamalem to ucho mocujace

Miałem ten sam problem. Zrobiłem to bez rozbierania skrzyni. Trzeba bardzo uważać żeby nie złamać plastiku który jest na zewnątrz skrzyni (mi się udało złamać, ale na szczęście w takim miejscu, że dało to się złożyć). Następnie delikatnie podważamy blaszkę z jednej strony i z drugiej (tę która jest w skrzyni) - raczej nie powinna się złamać. To jest ta blaszka, która na zdjęciu http://styki.patrz.pl/ jest w górnym lewym rogu i widać na niej dwa kółka - na górze i na dole - to są właśnie zużyte styki. Problemem może być sprężynka i kulka która znajduje się pod blaszką. Ja włożyłem pod to kawałek papierka tak, aby kulka wypadła mi na zewnątrz a nie do skrzyni. Styki zregenerowałem tak jak majsterus, z tym że użyłem do tego kawałka drutu (chyba to był drut jaki używa się do spawania, ale nie jestem pewien). Taki kawałeczek drutu (ok. 2-3 mm) przylutowuje się do zużytych styków zwykłą lutownicą i cyną. Cyna ma dość wysoką temperaturę topnienia więc na pewno się nie stopi w gorącym oleju. Wszystko można ładnie podpiłować pilniczkiem, żeby zaokrąglić styki. Tak przygotowaną blaszkę należy włożyć z powrotem i to jest chyba bardziej problematyczne niż wyciągnięcie jej. Ja użyłem do tego troszkę smaru. Przykleiłem smarem sprężynkę i kulkę i założyłem sprężynkę. Oczywiście cały czas wspierałem się podłożonym papierkiem, aby w razie czego kulka nie wleciała do skrzyni tylko na zewnątrz. Wszystko działa bez zarzutu. Drut jest dość twardy, więc podejrzewam że szybko się nie zetrze (pewnie będzie do końca życia - mojego lub Micry).

 

To chyba wszystko - w Nissanie chcieli za tę przyjemność ok 250 zł. Robocizna zajmuje ok. godziny. Trzeba tylko pamiętać, żeby spuścić olej przed wyciągnięciem czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO

widzę że moje wskazówki nie poszły w las..

ładnie opisane nawet humanista zakuma temat :D

to cieszy :)

Tylko uwaga nie daje gwarancji na takie rozwiązanie...

 

Acha i jeszcze ważne!!!!

Tą całą stópke można wyciągnąć z wybieraka (podstawka plastikowa koloru białego na której sie zamocowany stycznik-blaszka)

osadzana jest na dwóch kołkach (zapobiegającyh obrotowi lub ześlizgnięciu sie ) można ten cały element spokojnie oderwać i nie bawić sie w podpieranie papierkami ;) a potem wczyścić powierzchnie i przyklieić np silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że moje wskazówki nie poszły w las..

Niestety jak to robiłem to nie miałem jeszcze żadnych wskazówek (było to pod koniec sierpnia). Pewnie jakbym miał to poszło by szybciej i sprawniej. A tak trochę się z tym pomęczyłem.

Problem był również z tym, że w sklepach dokładnie nie wiedzą jakie czujniki zakładane są w Micrach. W większości sklepów bez żadnych pytań chcieli mi ściągać czujnik. W jednym tylko sprzedawca zwrócił uwagę, że w Micrach są dwa różne czujniki: wkręcany i wciskany. Stwierdził, że on ma wkręcane, a wciskane robią tylko w ASO. Niestety nie da się sprawdzić jaki ma się czujnik w żaden sposób jak tylko wczołgać się pod samochód. Dziwne, bo w tej książce akurat jest tylko ten wciskany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja zaczynam operację.,

w dniu jutrrzejszym wieczor najpuzniej pojutrz epopoludniu bunkruje sie pod mica w cenu wyciagniecia ow czujnika i jego regeneracji. jak bym mogl miec do was prosbe abyscie przez najblizsze 3-4 dni lukali w skrzynki o moze byc tak ze bede blagal o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adex czekam z niecierpliwością na Twoją wiadomość o ewentualnej naprawie, bo mnie brak światła cofania do szału doprowaca, szczególnie, że dzinnie cofam w nocy chcąc zaparkować, i przytym nic nie widze. :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz dlatego ja po naprawie czukji zabieramza za instalacje nowej lampki wstecznegow zderzaku :)

a w miejsce orginalnej lampy prawej z swiatłem wstecznego wstawiam prawą lampe z mikry k11 angielskiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to dziwnie brzmi, że angielska micra ma inne światła z tyłu. Przecież co to za różnica z której strony jest wsteczne światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz roznica jest b prade mowiac swiatlo przeciwmgielne powinno byc po lewej stronie auta (obrys) czyli albo na lewej lampie albo max to po srodku (peugot 206 suzuki swift itd)

angielskie za to maja na odwrot maja po prawej a wstecznepo lewej. ale to inne temat ciagniety na innym poscie.

 

a teraz do tematu.

O ZESZ (*@&*&@$^ omal zawału nie dostalem gdy zabralem sie za wyciagniecie tej blaszki pod kturą jest kulka !

ale faktycznie papier z towotem dobry patent. kulka wypadla i przykleila sie do papieru :)

 

[ Dodano: Sro 06 Gru, 2006 23:21 ]

ok za nowe styki posluszyły gwoździki mosiężne. ;)

doslifowalem stare styki tak ze odpadlu otworki rozwierciłem i wstawilem goozdziki. odciolem tak aby wystawyalu 1 mm z przeiwnej strony i zcisnolem na imaddle.. no normalnie nowki sztuki :)

teraz ide to poskładac do kupy :| mam nadzieje ze ta *&^*&$&^*&^ kulka mi nie wadnie do skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

przegląd się zbliża a światła cofania nie mam :(

 

Gdzie najtaniej kupic i najtaniej to zamontować? (używanych czujnikow nie ma...albo jak są to ja ich znaleźć nie mogę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Gdzie najtaniej kupic i najtaniej to zamontować? (używanych czujnikow nie ma...albo jak są to ja ich znaleźć nie mogę)

Patrz post wyżej!

mehrer załatwi Ci naprawdę dobrej jakości czujnik w rozsądnej cenie.

Używek się nie sprzedaje bo albo nie działają albo stanowią integralną część skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście swojej skrzyni nie rozbierałem i nie wiem dokładnie jaki mam ten czujnik. ktoś może wie dokładnie jaki to jest i może go opisać? wiem tylko, że trzeba go wyjmować od dołu skrzyni, najpierw spuszczając olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście swojej skrzyni nie rozbierałem i nie wiem dokładnie jaki mam ten czujnik. ktoś może wie dokładnie jaki to jest i może go opisać? wiem tylko, że trzeba go wyjmować od dołu skrzyni, najpierw spuszczając olej...

[center:bc2740f3d5]Może to Ci coś pomoże :D

6281499bce2601ebmed.jpg[/center:bc2740f3d5]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba kompetentna nt czujnika w moim żuberku mówi tak: "Potrzebny jest czujnik plastikowy, czarny o średnicy około 3 cm, z którego wychodzi wiązka przewodów zakończona wtyczką" Czy ktoś wie o co chodzi?Jak znaleźć taki i wogóle skąd takie ustrojstwo wziąść?

 

HELP! <za 2 tyg mam przegląd :( >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Potrzebny jest czujnik plastikowy, czarny o średnicy około 3 cm, z którego wychodzi wiązka przewodów zakończona wtyczką" Czy ktoś wie o co chodzi?Jak znaleźć taki i wogóle skąd takie ustrojstwo wziąść?

No to wygląda na to, że jest to czujnik taki jak masz na rysunku, który zapodał Andy. No i niestety to co sie psuje w takim czujniku to jest ta rzecz w skrzyni biegów, a nie ten czarny okrągły plasticzek. Sposób naprawy podałem w tym wątku.

mehrer pisze, że są trzy czujniki. Jak próbowałem kupić czujnik dla siebie, to sprzedawca powiedział, że są dwa i jeden mi pokazał (jest metalowy wkręcany). Nie wiem jak wygląda ten trzeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mehrer pisze, że są trzy czujniki. Jak próbowałem kupić czujnik dla siebie, to sprzedawca powiedział, że są dwa i jeden mi pokazał (jest metalowy wkręcany).

Są dwa rodzaje - ten wkręcany jest do skrzyni montowanej w tej z silnikiem 1.3.

Nie wiem jak jest w automacie - być może to ten 3-ci rodzaj czujnika.

Skrzynia której rysunek jest wyżej ma symbol RS5F41A.

Symbolu tej drugiej nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie chyba tak: pojade do mechanika, wykrece w cholere ten stary czujnik i bez niego wogole pojade szukać nowego, bo tak na podstawie rysunkow to nic nie zalatwie :( Da rade jeździć wogole bez tego czujnika w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...