Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek Oleju


Gość skicz__86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skicz__86

Witam

Jestem tutaj nowy i mam problem, szukalem o tym na forum znalazlem ale nie dokladnie to.

Jestem szczesliwym (jak narazie :) ) posiadaczem Nissana Sunny 1,4 i od jakiegos czasu pojawil sie problem z ubywajacym olejem (mokra misa olejowa).

 

Na forum znalazlem ze wyciek moze byc spowodowany korozja owej misyi - wiec wymontowalem - nie byla skorodowana, wiec pomyslalem ze to uszczelnienie. Uszczelnilem na nowo, jednak to nie pomoglo. Po jakims czasie jezdzenia zaobserwowalem ze misa jest "spocona", olej jest na prawej polosi i wogole silnik z przodu jest mokry, pochlapany olejem.

 

Jestem w kropce bo nie wiem skad moze wyciekac ten olej.

Jesli ktos spotkal sie z takim problemem to prosilbym o rade.

Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no cieżko tak określic....

z reguło olej cieknie zgodnie z grawitacją, wrzuć parę fotek z investigation.

Potem umyj ładnie silniczek środkiem chemicznym, ażeby olej został zneutralizowany/rozpuszczony, przejedź kilkakrotnie i następnie oblukaj gdzie może być wyciek możesz pomóc sobie talkiem posypując.

może cieknać spod głowicy wtedy cały blok będzie mokry może cieknąć na połączeniu głowicy/blok/klapa rozrządu. Może cieknąć spod aparatu zapłonowego -też blok będzie wilgotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny przypadek też miałem cały silnik i zostawiałem plamy na parkingu. Wyglądało to jak z pod kapy zaworów uszczelniłem silnik umyty i też po jakimś czasie był znowu cały od oleju ale do środka okazało się że pompa paliwowa jest smarowana olejem i to z niej leci... Nie wiem musisz kombinować...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bardzo za rady napewno z nich skorzystam bo te wycieki oleju juz mnie denerwuja - samochod ladnie sie prezentuje wizualnie a podjezdzam na jakis parking i zostawiam slady oleju - kto sobie mysli ale szkut. A to przeciez Nissan Sunny - MOJA SUPER BRYKA :)

 

Teraz nic tylko dzialac jak uda mi sie namierzyc owy wyciek to napisze co to bylo .

Jeszcze raz wiekie dzieki - POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dzisiaj otwieram maske ...a tam olej kapie :( jeszcze nie patrzyłem od spodu ale plama na ziemi powstaje tak jakby olej wyciekał na łączeniu rozrządu z silnikiem, zachlapana jest nawet od wewnątrz plastikowa osłona silnika, tak jakby olej dostawał sie na pasek alternatora i chlapał.Z początku też wydawało mi sie ze to poci sie misa.Mam sunny 1.4 95r 215k przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby olej dostawał sie na pasek alternatora i chlapał.

Uszczelniacz (siemering) przedni wału korbowego. Jak spojrzysz od dołu, to najwięcej oleju powinno być pod kołem pasowym.

Bardzo możliwe, ale zawsze powinno się zaczynać sprawdzanie od góry.

U mnie było pełno oleju na łączeniu skrzyni z silnikiem, podejrzewałem siemering, a okazało się, że ciekło z pod pokrywy zaworów wewnątrz osłony paska napędu pompy wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skicz mam to samo ;/ na przegladzie kolo powiedzial ze to od kola zamachowego !! jeszcze nic z tym nie robilem jak bys cos robil to daj znac :D

 

[ Dodano: Wto 21 Sie, 2007 17:05 ]

Gdzi sie sprawdza stan oleju w skrzyni ?????

 

[ Dodano: Wto 21 Sie, 2007 17:05 ]

:!!: :!!: :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelnienie wału już wymienione (fakt - rozsypało sie w rękach, koszt 20zł), misa uszczelniona i pomimo wytarcia osłony pod silnikiem widze ze efekt chlapania z paska alternatora i tak jest.Może jeszcze jakieś pozostałości oleju?chyba wymyje dokładnie karscherem i wtedy sie okaże. Ale jeszcze mi coś smierdzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może autko ma przebieg o którym nie masz pojęcia :029: i co sie z tym wiąże przedmuchy na pierścieniach lub zaworach , spaliny wypychają olej i wymiany uszczelniaczy na wale nic nie pomogą albo zużyte panewki wału co powoduje nadmierne rozciąganie uszczelniacza ale raczej obstawiał bym pierwszy wariant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sunny ma 215k na liczniku spierał sie nie bede czy orygnalnie ale nie jest zły. Silnik pracuje cichutko, prawie go niesłychać i poza tym nie napisałem że jest obrzygany olejem a troche sie poci w tym jednym miejscu. Zrobiłem nim co prawda dopiero kilka tysięcy ale oleju nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Na forum znalazlem ze wyciek moze byc spowodowany korozja owej misyi - wiec wymontowalem - nie byla skorodowana, wiec pomyslalem ze to uszczelnienie. Uszczelnilem na nowo, jednak to nie pomoglo. Po jakims czasie jezdzenia zaobserwowalem ze misa jest "spocona", olej jest na prawej polosi i wogole silnik z przodu jest mokry, pochlapany olejem.

 

Jestem w kropce bo nie wiem skad moze wyciekac ten olej.

Jesli ktos spotkal sie z takim problemem to prosilbym o rade.

Z gory dziekuje :)

 

Jak jeździłem Sunnym miałem podobny problem- mokra prawa półoś i spód wraz z łączeniem miski olejowej. Podejrzewałem michę, ale okazało się, że to puściło uszczelnienie wału korbowego. Jak podniesiesz autko to powinieno być widać wyciek ze spodu bloku silnika - przy pasku klinowym. U mnie co prawda nie doszło do plamienia bo dość szybko to wykryłem, ale podejrzewam, że tooże to byc to. W warsztacie za robotę i uszczelkę wzięli ode mnie 140 zł (i to było niecały rok temu).

 

[ Dodano: Sro 29 Sie, 2007 20:47 ]

[

Na forum znalazlem ze wyciek moze byc spowodowany korozja owej misyi - wiec wymontowalem - nie byla skorodowana, wiec pomyslalem ze to uszczelnienie. Uszczelnilem na nowo, jednak to nie pomoglo. Po jakims czasie jezdzenia zaobserwowalem ze misa jest "spocona", olej jest na prawej polosi i wogole silnik z przodu jest mokry, pochlapany olejem.

 

Jestem w kropce bo nie wiem skad moze wyciekac ten olej.

Jesli ktos spotkal sie z takim problemem to prosilbym o rade.

Z gory dziekuje :)

 

Jak jeździłem Sunnym miałem podobny problem- mokra prawa półoś i spód wraz z łączeniem miski olejowej. Podejrzewałem michę, ale okazało się, że to puściło uszczelnienie wału korbowego. Jak podniesiesz autko to powinieno być widać wyciek ze spodu bloku silnika - przy pasku klinowym. U mnie co prawda nie doszło do plamienia bo dość szybko to wykryłem, ale podejrzewam, że tooże to byc to. W warsztacie za robotę i uszczelkę wzięli ode mnie 140 zł (i to było niecały rok temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam problem tego typu.Jak zwykle raz na jakis czas sprawdzam sobie stan oleju i szok-nie bral nawet grama oleju nigdy a dzisiaj patrze a bagnet ledwo co upackany olejem.Sprawdzam rure wydechowa i czysciutka to rozgladam sie po silniku i szok-od str kierowcy od str kabiny silnik usmarkany caly w oleju.Patrze pod samochod czy misa nie mokra ale sucha a w garazu pojawil sie olej pod autem.Moze ktos mi pomoc co to moze byc, czy duzo pochlonal czesci i czy da sie to samemu zrobic.Potrzebna pilna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam fotke.Niby ona jest z pod maski Wszoka ale ma ten sam silnik i jest taka tylko pogladowa w ktorym miejscu jest zachlapane juz(tam jest najwyzej na silniku zachlapane).Olej daje tak ze cieknie przez caly silnik az skapuje dosc ostro.Dodam ze dzieje sie tak po jezdzie a po ostrzejszej jeszcze bardziej.Plynu chlodniczego mi nie ubywa.Powycieralem to wszystko ale znow jest schlapane.Pompe paliwowa wyciagnelem i silikonem teromicznym osmarkalem zamiast uszczelki ale dalej olej kapie tylko nie wiem skad.Prosze o pilna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi ze na odme mam nasadzony filterek.Juz sam nie wiem.Moze niech ktos znajacy sie wiecej odemnie napisze z czego ewentualnie moze tam cieknac olej?Tak by bylo prosciej ustalic ewentualna przyczyne

 

[ Dodano: Sob 17 Lis, 2007 10:07 ]

Moze mi ktos napisac od czego jest ten otwor w pompie?Zauwazylem ze to z niego chyba daje olej.Co sie stanie jakbym go zatkal?Jakie sa mozliwosci naprawy tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...