Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek Oleju


Gość skicz__86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem ze to z niego chyba daje olej.

Całkiem możliwe. Pompa jest napędzana mechanicznie z wałka rozrządu. A więc elementy napędu, aż do membrany są smarowane olejem, a więc puściło uszczelnienie.

No i druga wersja - nie jestem pewien na 100%, czy ta pompa też jest tak skonstruowana, ale wiem, że inne pompy mają podwójną membranę, a otworek znajduje się pomiędzy nimi. Jeśli pęknie ta od strony paliwa, to paliwo wycieka na zewnątrz, przez ten otwór, a nie do silnika. Jeśli pęknie ta od strony oleju, to olej wycieka tak jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana pompki mnie czeka?Ile tak okolo moze kosztowac uzywka bo aktualnie nie moge znalezc?Czy moznabybylo dorobic zaslepke i wywalic ta pompke aby jazda byla tylko na gazie?Nic by sie zlego nie stalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Pompa jest napędzana mechanicznie z wałka rozrządu.

 

mowa o pompie paliwowej? to ona nie jest w baku ? mowicie tez ze smarowana olejem... jezeli dobrze rozumiem.. to zmieniliscie mi swiatopoglad ze strach jezdzic na malych ilosciach paliwa bo pompa traci smarowanie - paliwem jak jest go malo w baku...

 

niech ktos to potwierdzi jak moze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Mam sunny 94r. 181 tyś przebiegu. 1.6 16V. Mam podobny problem jeśli chodzi o ubywający olej. Ostatnio podczas stania w korku właczyła mi się kontrolka oleju, po otwarciu maski olej był po stronie pasków i był nawet na masce, zorientowałem się, że olej wleciał na te koła pasowe i porozrzucał po całej długości. Zaglądnąłem pod samochód i wydaje mi się, że to właśnie uszczelniacz wału korbowego, dodam do tego że miska olejowa też jest mokra ale pewnie dlatego, że pociekło od uszczelniacza. Jak to naprawie dam znać czy to było to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...