Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poliuretany do Sunnego


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy są dostępne poliuretanowe elementy zawieszenia do Sunnego GTI? Głównie silentblocki wahaczy.

 

Jaka orientacyjna cena i czy jest dostępność w Polsce?

 

Może próbował ktoś zalewać samemu te elementy? Info co, jak i czym mile widziane.

 

dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wiem, doczytałem sie w internecie że w Olsztynie jest firma która ma piliuretanowe rzeczy do nissana. Sam się zastanawiam ile takie coś kosztuje, chyba w poniedziałek sie przejade do nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem stronkę, gdzie było pokazane krok po kroku jak samemu zrobić takie tuleje. Było to na prawdę proste. Oni wycinali oryginalną tulejkę z silentblocku, umieszczali ją w większej tulejce/kształtce o wymiarach takich, lub ciut większych (nie pamiętam) jak otwór w wahaczu i zalewali jakąś mieszanką (tam dostępna była w puszce). Po zastygnięciu otrzymywali piękny silentblock.

 

Moooże kiedyś coś takiego zrobię :)

 

[ Dodano: Nie 14 Paź, 2007 21:43 ]

Jastrząb, gdzie to wyczytałeś, podaj link, namiary albo jakaś wskazówkę chociaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek_n14 o shites samemu zrobić coś takiego....opylało by sie :) własnie szukam tej stronki gdzie pisali o tym..... jutro pojade do tej firmy. Zaraz postaram sie napisać co trzeba szukac w google :one:

 

[ Dodano: Nie 14 Paź, 2007 21:55 ]

znalazłem stronke jest na niej informacja o tym produkcie ale nic wiecej...dlatego jutro jade tam.... poszukaj w necie Majer tech zakładka Powerflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.powerflex.co.uk/select_products...talog=&cat=

 

coś takiego znalazłem w UK. Są tylko do GTI-Ra. Przód chyba pozostaje ten sam co w GTI ale tył to już nie wiem.

 

Cena za front kit to 73,7 funta

rear kit 229,3 funta :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie też wstawialiśmy poliuretany i kosztowały grosze. Można dostać tuleje, różnych rozmiarów, np. od Żuka itp, trochę je rozwiercić lub oszlifować i będzie cacy. Ale w Sunnych nie wszystkie, chyba tuleje są okrągłe i o takie już ciężko. Poza tym takie zalewane to prawie jak zawulkanizowane, chyba jednak lepsze.

 

[ Dodano: Pon 15 Paź, 2007 09:07 ]

poszło jeszcze zapytanie do 4rally.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertss, o to właśnie chodziło. Nie jest to ta sama stronka o której mówiłem ale wykonanie bardzo podobne. Taki zawias daje duuużo lepsze czucie auta.

 

Zasłużony plusik :)

 

[ Dodano: Wto 16 Paź, 2007 23:42 ]

W sumie temat zakończony. Punkty należą się wszystkim :)

 

dzieki

pzdr

 

[ Dodano: Wto 16 Paź, 2007 23:44 ]

PS. Jastrząb, ładne masz te felgi. Przydały by mi się takie tylko, że złote :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mógłbym się podjąć zrobienia takich tuleji ze szfagrem :D, sprzęt mamy, chęci też :) Jesli chodzi o poliuretan, to wysłałem zapytanie o cenę. Na pewno będziemy robic do Almery i Sunnego, prawdopodobnie elementy beda sie powtarzały w tych modelach, po testach może jakaś masówka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam się pomyśli Macieju :P Z tym sprzętem to trochę nagiąłeś ale damy radę :)

 

Nic nie przesadziłem, tokarkę ogarniemy,imadło jest :> materiały jak najbardziej! Ciekawi mnie tylko jak zbadać twardość gotowego już elementu, można by było wtedy np. 3 twardości zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejwra to weź np metodą zgniotu, weź 3 młotki o różnych wagach i przyłóż......oczywiście w pierw trzeba jakieś kryteria określić. Lub jakoś porównać do oryginalnych elementów zawieszenia. Jak będzie w miare twarde a na dodatek będzie dobrze sprężynować to się nadaje, wiem że jedno nie idzie w parze z drugim, ale jak już wcześniej wspomniałem jakieś kryteria trzeba przyjąć na początku, tam w jednym z linków było podane jaka skład procentowy utwardzacza z poliuretanem jest najlepszy. :diabel2: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ale wy kombinujecie chłopaki. Twardość tego poliuretanu to 75-80 w skali Shora a standardowa tuleja ma ok. 60. W sporcie maja twardość 100. To jest przecież napisane w artykule. Można sie postarać o twardszy poliuretan. Tuleje metalowe będzie się robić ze stali St3 prawdopodobnie, bo z kwasówki to chyba przerost formy nad treścia.

 

TYLE!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A skąd masz? Kupiłeś (gdzie, jaka cena) czy sam robiłeś? Czym różnią sie poliuretanowe od teflonowych? Tuleja jest cała z teflonu? Tego się raczej nie da zrobić w garażu czy się mylę :D

 

Tylne mocowanie, chodzi ci o to nie okrągłe? Zrobić formę do tego i zalać masą to pryszcz. Wszystko się da :)

 

Napisz coś więcej o tych teflonowych bo ja tylko o nich słyszałem. Pewnie są dużo twardsze niż polibusze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem sa twardsze... ale praktycznie wogóle sie nie zuzywają to tanie rozwiazanie na wieki. w rajdówkach sa unibole czyli łozyska wahliwe ale to cholernie drogo wychodzi a jesli drążki i wahacze pracują tylko w jednej płaszczyźnie to można spokojnie zastosowac tuleje

trzeba je wytoczyć z teflonowego wałka i zamontować w miejsce gumowych. a co do tylnego mocowania to ja to mam przerobione z tego "KLOCKA" na tuleję...

z poliyretanu lanego to mam wszystkie 4 poduszki zespołu napedowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba je wytoczyć z teflonowego wałka

 

no tak... :)

 

Co do mocowania wahacza, to uciąłeś tylne i wspawałeś przednie? Sprawdzone w warunkach rajdowych i trzyma sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...