Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lepszy dźwięk w P12


Gość rodam1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku pozdro dla wszystkich maniaków Nissana oraz dobrego dźwięku.

Muszę się podzieliś moimi już dość rozległymi informacjami na tema sprzętu audio montowanego w Nissanie Primera P12 .

Do drążenia tego tematu zmusiłą mnie usterka fabrycznego radia.

Po pierwszej wizycie w firmowym salonie nissana, powiedziano mi iż naprawa wiąże się z zostawieniem auta w serwisie , zdemontowaniem radia z konsoli centralnej, jeżeli miejscowy elektronik współpracujący z serwisem nic nie pomoże trzeba będzie wysłać radio do Francji do Clariona. Przewidywany kosz około 200 € :zly:

Najlepsze że trzeba zostawić auto w serwisie na czas wysłania do naprawy ponieważ radio jest połączone z komputerem i bez tego auto nie pojedzie. Przewidywany czas naprawy około 3 tygodnie. :/ Ewentualna wymiana na nowe radio . koszt około 500 € :fuckyou:

Następnym moim krokiem było zciągnięcie z netu instrukcji serwisowej do tego auta , po czym zabrałem się do opracowania strategii mojego działania.

Szybki demontaż konsoli centralnej, i okazało się że nie ma żadnych przeciwskazań do podłączenia dodatkowego radia. usunąłem mini schowek, zamontowałem kupione radio Pioneer DEH 3900MP , ramka w koło radia niestety sie nie zmieściła , ale wygląda ok.

wszystki styki połączyłem szybkimi złączkami do orginalnej instalacji, odcinając tylko głośniki od orginalnego radia.

:D

Jakość dźwięku, głębia basu ( poziom 0 na radyjku) oraz dynamika , zaznaczam że przy orginalnych głośnikach, jest powalająca, słuchałem wcześniej orginalnego radia , no i wrażenia tyakie sobie. na obecny moment nawet niema nawet poco myśleć o wzmaku lub tubie. Radyjko

ma 4x50 w a na vol dojechałem tylko do połowy w obawie o szyby :diabel:

koszt całkowity instalacji z kostkami 150 €.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Mam ten sam problem.Na wyswietlaczu mam napis w jez.włoskim SECURIO i w zaden sposob nie idzie uruchomic radia, navi, tylko informacje klimy i spalanie. WAso powiedzieli, ze jest uszkodzony moduł ENTRANCE CONTROL UNIT-koszt 1200zł i do konca jeszcze nie wiadomo czy to jest własnie to.

U Ciebie zamontowane radyjko wygląda extra.

Jesli miałbys ochote i chwile czasu,moze mógłbys mi powiedziec jak tego dokonałeś?

Jestem laikiem w sprawach elektroniki, a radyjko w autku jest mi niezbedne.

Prosze więc o pomoc!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jeżeli posiadasz navi to pewnie w miejscu gdzie ja mam pionka ty masz napęd DVD, jeżeli nie masz tam napędu , znaczy się nie masz navi :/

napis secure może być wyświetlany z wielu przyczyn, w zależności na jakim jest tle ( mój na żółtym jak widać ) można interpretować co jest nie tak z radiem. Co do podłączenia dodatkowego radia , nie musisz być elektronikiem , kwestia odcięcia 8 kabelków głośnikowych od orginalnej kostki , i podłączenia ich do nowego radia , oraz podłączenia zasilania , podtrzymania, anteny. Rozebranie konsoli centralnej jest naprawdę proste. jak chcesz to wkleję kilka fotek w ktorych miejscach zabrać sie za demolkę w aucie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim autku mam navi.Napisz mi proszę jak rozróznic kolorki kabli i jak podlączyc suboofer, zeby niczego nie uszkodzić.Z której wtyczki bede musial potrzebowac tych przewodów do podłączenia swojego radia(z cd,czy navi?)Byłbym wdzięczny za przysłanie tych fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!!!

Mam do Ciebie prosbę a mianowicie czy mugłbyś mi powiedziec jak zdemontowac konsole poniewaz mam uszkodzony cd i chciałbym je wymienic na radyjko a sat nav zostawic na swpim miejscu.Czy mogę tak zrobić i jak wyjąć cd z konsoli????

Dzieki Bardzo.Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , gwoli wyjaśnienia, sat nav w waszych autach jest ale map na polskę niema , nie było i prawdopodobnie nie bedzie.

co do zdemontowania radia a zostawienia navigacji w aucie , to niestety to jest niemożliwe ponieważ radio jest na stałe związane z autem i przez jedno z łączy komunikuje się z immo.

Z tego co dowiedziałem się w serwisie , z wymontowanym radiem auto nie pojedzie :/

właśnie dlatego postanowiłem zostawić w aucie radio z połączeniem z immo a pozostałe funkcje przekazałem na pionka. Co do navigacji to niestety sama działać nie będzie ponieważ jest połączona z radiem. jeżeli dalej jesteście zainteresowani rozbieraniem konsoli i podłączaniem nowego radyjka, to przygotuję dla was mały tutorial z zdjęciami.

Pozdro dla wszystkich.

p.s. ciekawe dlaczego te orginalne radia się tak psują ? :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

DZIEKI ZA POMOC I CZEKAM NA FOTKI JAK WYJAC CD.NAWIGACJA MI DZIALA I NIE MAM DO NIEJ ZADNYCH UWAG PONIEWAZ KOZUSTAM Z NIEH W ANGLII I KUPILEM TU TEZ AUTO.CHCE JEDNAK WYJAC CD I ZOBACZYC CO JEST TAM GRANE W SRODKU.PONIEWAZ GDY CHCE WYJAC PLUTKE TO SLYSZE CYKANIE A PLYTKA MI NIE WYCHODZI I JEST CALY CZAS W SRODKU.GDYBY MI SIE NIE UDALO NAPRAWIC CD CZY JEST MOZLIWOSC PODLACZENIA IPODA ALBO JAKIEGOS MP3 PLAYERA???

JESCZE RAZ DZIEKI BO JUZ 2 DNI SIE GLOWIE JAK ZDEMONTOWAC CD W MOJEJ PRIMIERZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej instrukcja rozebrania konsoli środkowej:

demontujesz osłonę drążka zmiany biegów,

50239067uw5.jpg

50239067uw5.610f1be855.jpg

95593707if7.jpg

 

następnie odkrecasz 4 śruby widoczne poniżej tej osłony rys 3.

68042705fi2.jpg

zdejmujesz boczne osłony tunelu delikatnym szarpnieńciem,rys 4,5

49510256cy5.jpg

26851711ci6.jpg

 

odkręcasz 4 śruby tunelu głównego ukryte pod zaślepkami za fotelami przednimi, oraz przed.rys 6,7

17799054kv5.jpg

31789391hm3.jpg

Następnie porzesuwasz obudowę tunelu nieco do tyłu uwalniając tym samym część srodkową tunelu wokoło drążka.

Po usunięciu osłon bocznych z rys 4 zauważysz 2 sruby trzymające element środkowy ,widać je na rys 5.

Po odkręceniu owych śrub,możesz spokojnie usunąć element środkowy tunelu w koło drążka zmiany biegów.

na rys 8 pokazana jest jeszcze jedna śrubka pod małą klapką z termometrem ( ja jej u siebie nie miałem)

72309945gc1.jpg

rys 9

35310009vn1.jpg

Po wyjęciu elementu środkowego konsoli zauważysz po obydwu stronach kolejne 2 śrubki, trzeba je odkręcić ponieważ one trzymają konsolę główną tą z radiem.

jak pokazuje rys 9, łapiesz za obudowę od dołu i delikatnym szarpnięciem demontujesz konsolę.konsola połączona jest dwoma złączami, jedno do świateł awaryjnych, drugie do panela sterowania. Użyj śrubokręta ponieważ złączki mają małe zabezpieczenie które trzeba nacisnąć w trakcie wysuwania kostki.

Po usunięciu konsoli masz całość sprzętu jak na dłoni, i wystarczy odkręcić 4 widoczne śrubki po dwie po bokach radyjka,i całość wychodzi bez problemu. Demontaż samego radyjka z obudowy jest już dziecinnie prosta

W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą.

Pozdro

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze pogratulować pomysłu, lecz nie za bardzo podejrzewam koncepcje Kolegi, że auto nie pojedzie bez fabrycznego radia. Gdyby serwis chciał wykasowałby z immo fabryczne radio i immo już tego nie widzi. Gdyby była zgodna ta teoria to auta z navigacją po zdemontowaniu navigacji też by nie jechały, a nie wszystkie modele przecież navigację mają a jeżdzą.

W N16 jest podobny Clarion i zaręczam, że autko bez niego jeździ, a systemy i moduły zabezpieczeń są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przesympatyczny-mylisz sie!!!

Ten model tak ma, nawet w Aso potwierdzili.Navi nie jest potrzebne, ale cd jest zsynchronizowane z modulem Entrance(który zresztą mam uszkodzony) i stad ta moja wiedza.

Gdyby cd mozna było zdemontować, to 75% p12 jeżdziłoby na porządnych radyjkach innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

w mojej p 12 mam popsute cd rozebralem kosole i sat nav mi dzila bez cd i auto normalnie pracuje.mam pytanie czy moge zamiast cd podlaczyc jakies radyjko albo zmieniarke lub inne urzadzenie ktore by mi odtwarzalo mp3 lub plyty cd????co z kostkami czy beda pasowaly i nie bedzie to kolidowalo z orginalnym radyjkiem gdy podlacze nowe??Czekam na odp.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Zalezy jakiego jakiego typu jest to uszkodzenie.Jezeli odłączysz całkiem cd, a samochód bedzie Ci chodził, to jest to jakis ewenement.Napisz dokładnie z jakim borykasz sie uszkodzeniem tego cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Uszkodzenie jest mysle ze niewielkie poniewaz jak wloze cd to normalnie mi odtwarza lecz nie moge go pozniej wyciągnąć i slychac takie cykaniejakby rybki przeskakiwaly gdzies.Rozebralem konsole i nic nie znalazlem co moglbym naprawic w cd.Wiec wpadlem na pomysly ze mozna by bylo zamiast cd jakies radyjko zamontowac albo zmieniarkę.Co sądzicie na ten temat???Przy rozbieraniu kosoli widzialem czerwoną kostkę czy to jest kostka pod ktorą mozna podlączyc zmieniarkę????Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok koledzy, wiec na szybko powiem że odłączyłem całe radio i auto chodzi , na dowód wkleje potem zdjęcia, poza tym opis złącza oraz kolory kabli. Niemam navi więc cięzko mi powiedzieć czy navi działa po odłączeniu całkowicie radia od systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda tył orginalnego radia oraz dołożonego pionka oraz sposób połączeń

 

dsc00384gi8.jpg

 

na tym rysunku jest opis wtyczki z kolorami

 

schemat2kv0.jpg

 

 

osobiście "+" i "-" podłączyłem do zapalniczi bedącej poniżej radia.

 

a to kilka pozostałych zdjęć na których widać że auto jedzie bez podłączonego fabrycznego radia , co dla mnie jest dziwne i sprzeczne z informacjami uzyskanymi od ludzi pracujących w serwisie Nissana

 

dsc00385vv7.jpg

 

dsc00386mf9.jpg

 

dsc00387it4.jpg

 

dsc00388nn5.jpg

 

kamera cofania działa również

dsc00389pm1.jpg

 

dsc00390we7.jpg

 

sorki za trochę rozmazane zdjęcia , były robione w trakcie jazdy.

Widać na szybkościomierzu i obrotomierzu że auto jedzie

 

dsc00391oy2.jpg

 

Ostatnia rzecz którą zauważyłem to iż zmieniło się tło pod napisem SECURE z żółtego na zielone

 

[ Dodano: Sob 01 Wrz, 2007 15:00 ]

Acha ijeszcze jedna uwaga, koniecznie trzeba odciąć orginalne połącznia głośników z kostki w radiu ponieważ sprzęgają się napięcia. widać odlączone kable na pierwszym zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizdki połączone są wewnętrznie do głośników przednich , a co do podłączenia suba , to jest wiele możliwości, np z wyjścia z tyłu nowego radyjka bezpośrednio na tubę aktywną lub co lepsze poprzez wzmacniacz do tuby normalnej.

Apropo suba , to jeżeli jest orginalny zamontowany w aucie , to również posiada połączenie wewnętrzne ( w instalacji auta) normalnie tuba znajduje się pod siedzeniem pasażera, ale z tego co mi wiadomo nie jest to rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...