Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KLOCKI I TARCZE


Gość zbuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do kasy, to trudno mi powiedzieć. Powiedzmy, że w granicach rozsądku, tzn. nie chciałbym wydawać więcej niż 600-900 zł za tarcze i klocki z montażem w warsztacie. Myślę, że za tyle powinieniem się zmieścić.

W grudniu facet z warsztatu powiedział mi, że do mojego bolida tarcze są po 165 zł sztuka, cen klocków nie pamiętam, ale zdaje się, że zapłaciłem ok. 260 zł, ale w tym była także kontrola amorów z tyłu i płynu hamulcowego.

 

Jeżdżę zdecydowanie normalnie, szybko ale normalnie, żadnej ostrej jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Norauto w Piasecznie k/Wawy i tam mają tarcze Brembo (nr katalogowy - 09.5449.10) za 259 zł (2szt) i klocki Ferodo Premier (nr kat. FDB 667) za 164,99 zł. Czy to dobra cena, czy za duża? Przyjrzałem się dziś przednim tarczom, jak to to założyć, jak zdjąć, oczywiście bez zdejmowania. Wygląda na to, że cała trudność to tyllko zdjąć cały zacisk hamulca i wymienić tarczę. Potem z powrotem do kupy i jazda. Problem w tym, że sam sobie nie odpompuję hamulców :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh a poco masz jak to mowisz odpompowac hamulce zdejmiesz kolo odkrecisz zacisk wywalisz klocki zdejmiesz tarcze / zalozysz tarcze podniesiesz maske odkrecisz korek od zbiorniczka plyny hamulcowego wcisniesz tloczek zalozysz klocki zmontujesz wszsytko depniesz w pedal hamulca pare razy i po sprawie zadnego odpompowania nie trzeba przeciez nie wymieniasz tloczka w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem do mojej P11 tarcze Brembo za 111 zł/szt. w sklepie internetowym www.sklepmoto.pl :-) i pewnikiem zamówię u nich parkę :-)

Gorzej jest z klockami, raczej będę musiał kupić w Wawie, na macanego, bo wiem, że do mojej P11 są 2 rodzaje klocków, a pasuje jeden z nich. Lepiej więc, żebym miał dostęp do szybkiej wymiany na inny model tych klocków. Gdzie w Wawie mogę kupić taniej Ferodo Premier?

W Norauto są za jakies 165 zł, ale nie wiem czy te będą pasowały.

 

W Wawie (firma Teko) tarcze Brembo są po 150 zł/szt, Mikoda 135 zł/szt., SBS za 135 zł/szt. klocki mają Kashiyama za 132 zł, świeczki NGK po 19 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem do mojej P11 tarcze Brembo za 111 zł/szt. w sklepie internetowym www.sklepmoto.pl :-) i pewnikiem zamówię u nich parkę :-)

 

A może wsparłbyś klubowicza a nie sklep internetowy? :D Sprzedałbym Ci swoje za 115zł za sztukę :) Tylko nie wiem ile przesyłka takiego balastu kosztuje... Kupiłem w skutek tajemniczej pomyłki do swojej P11 2.0 ale okazały się zbędne. Wg katalogu Brembo to takie same tarcze jak do Ciebie. ( pasują do Primerek 1,6 - 9.94-9.99 )

 

Szczegóły tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4834

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego pasują oznaczone 09.5449.10 mój P11 ma motorek 1,6 z ABS, a na tym pudle widać, że są oznaczone 09.5449.14 i z kolei ja nie jestem pewien, czy one będą pasowały.

A ile to to waży? Z 10 kg albo i więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego pasują oznaczone 09.5449.10 mój P11 ma motorek 1,6 z ABS, a na tym pudle widać, że są oznaczone 09.5449.14 i z kolei ja nie jestem pewien, czy one będą pasowały.

A ile to to waży? Z 10 kg albo i więcej?

 

Ale jak zwrócisz uwagę, to na tym pudełku pisze też 09.5449.10 ;) Nie wiem czemu dokleili dodatkową naklejkę.

Kolega Kristobal podał mi informację, że z katalogu brembo wynika, że pasują do P11 1.6 ABS. Jak jesteś zainteresowany to klepnij na priv, dowiem się na 100% czy będą pasowały ;)

 

A ile waży? Ano z 10 kg może ważyć, ale w razie czego poślę Ci pociągiem ;) Niezależnie od wagi to chyba 25 zł :) Tylko musisz na dworcu w odpowiednim czasie się znaleźć ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie... ostatnio zmienialem u siebie w micrze klocki.. no i jak zdjalem zacisk to sie kazalo ze tarcza sie noralnie zdejmuje :shock: nie trzeba jej odkercac ani nic... poprostu dopiero kolo po dokreceniu dociska tarcze... czy to normalne? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie... ostatnio zmienialem u siebie w micrze klocki.. no i jak zdjalem zacisk to sie kazalo ze tarcza sie noralnie zdejmuje :shock: nie trzeba jej odkercac ani nic... poprostu dopiero kolo po dokreceniu dociska tarcze... czy to normalne? :shock:

Jest to normalne, poniewaz w Nissanach (nie wiem czy we wszystkich) kolo nasadzane jest na szpilki i dokrecne nakretka. W przypadku kiedy kolo przykrecamy sruba, to tarcze musza byc przykrecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pochwale sie :-) Kupilem dzis tarcze Brembo i klocki Ferodo Premier do swojego bolida. Za tarcze zaplacilem 230 zl, a za klocki 155 zl w pieknych dwoch czerwonych pudelkach ;-) . Kupilem u faceta z Wawy, tu sznurek: www.e-parts.pl . W Wawie możliwy odbior osobisty. Tak wiec jutro przymierze klocki, czy beda pasowaly i jesli tak, to pod koniec tygodnia wymienie sobie tarcze i klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dziś byłem na przeglądzie i diagnosta stwierdził że niedługo będą klocki z przodu do wymiany. Przejechałem na nich dopiero niecałe 10000 i to spokojnie, bo jak mozna poszaleć stojąc w korku (od razu uprzedzam komentarze - nie stoję z nogą na heblach jeśłi nie wymaga tego sytuacja). Wydaje mi się że trochę za wczesnie na zuzycie zestawu Ferodo-Brembo. Ile Wam wytrzymują klocki Ferodo w normalnej eksploatacji jeżdżąc głównie po mieście.

Niestety z powodu ulewnego deszczu i pośpiechu nie miałem czasu na własnoręczne sprawdzenie grupości okładzin. Więc jak z tym zużyciem? Mogą już po takim przebiegu być do wymiany czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie zdarzyło się zużyć klocki po 5tys.km :lol: ale były kiepskiej jakości :!:

A Ferodo to raczej dobra klasa

Ja robiłem 30tys. na japońskich ostro hamując i ciągając przyczepkę bez hamulców o wadze nawet 1t.

Obecnie mam EBC zobaczymy ile wytrzymają (strasznie pylą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam

Jeżdżę almerą od roku i pora wymienić klocki.

Znalazłem takie: http://www.allegro.pl/item144759601_klocki...mera_przod.html

Nie są za drogie, czy to nie bubel?

Pozdrawiam

 

Delfi to znana firma i doś dobra a

Ale nie znam nikogo co na takowych klockach pomyka to nie wiem jak się sprawują :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to ładnie :029: bo właśnie wymieniłem tarcze i klocuszki na nóweczki ATE, a o płynie ham. nawet nie pomyślałem... a faktycznie może pracować od nowości. trzeba wymienić i spać spokojnie :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jesli chodzi o delphi... to juz bardziej polecałbym lucasy

a jesli chodzi o szybką ścieralność ferodo, to mozliwe, duzo osob na to narzeka, ze szybko potrafia sie zetrzec przy czestym hamowaniu, jednak wg mnie dobre w nich jest to ze sa miekkie, mialem poprzednio Ate i piszczały jak szalone, na nowych tarczach pewnie nic by nie bylo, jednak wymienilem na ferodo i jest cisza, jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem auto to dostałem od pierwszego właściciela komplet faktur z serwisu i jedna z nich dotyczyla wymiany tarcz klocków dosłownie tydzien przed sprzedaża, wiec założyli jakies serwisowe i powiem wam ze tragedia, jak w trasie przychodzi do chamowania to mam strach w oczach, pedal szybko robi sie twardy,klocki sie rozgrzewają i nie chamują, tylnie mi sie kończyły wiec założylem Lucasa bo takie mi polecili ( ponoc najlepszy stosunek jakości co do ceny ) i nie moge narzekać,ale przod jest do wymiany na wiosne bo jak sie zacznie jeżdzenie nad morze itd duze prędkości to kiedys zaparkuje komus w tyle i tak to sie skończy.

Tez zastanawiam sie wlasnie nad zestawem Ferrodo i Brembo,mialem w corsie i bylem zadowolony

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko dodam,że tak na prawdę marka klocków raczej nie będzie miała wpływu na ich piszczenie, jedynie na mniejsze prawdopodobieństwo tego efektu. Przykładem są FERRODO te w "czerwonym pudełku" ;) w moim Sunniaku które piszczą jak sam sk...

i juz zrobiłem na nich siakieś ...set kilometrów. Natomiast hamuja b.dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...