Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KLOCKI I TARCZE


Gość zbuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupując tarcze kupiłem też klocki założyłem cały zestaw,przy hamowaniu piszczało tragicznie i jeszcze zanim klocki odbiją przez jakiś czas jadąc słyszę popiskiwanie :< więc wywaliłem nowe klocki JC i założyłem stare firmowe które nie były jeszcze takie złe no ale czasu już trochę minęło muszę jechać w trasę więc zerknąłem jak tam stare klocuszki się miewają i jest biednie :/ założyłem więc te JC którymi wcześniej pogardziłem i leżały w garażu i kuzwa znowu muszę słuchać tego jęczenia hebli :(: nie wiem miał ktoś może taki przypadek :?: może to piszczenie zniknąć po jakimś czasie użytkowania :?: czy po raz drugi wydać kasę i kupić inne klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC to najgorsza firma wywal te klocki i kup inne bo dobre hamulce to podstawa

Ostatnio kupiłem zestaw ojcu tarcze i klocki delfi i jestem pełen podziwu na prawdę dobrze hamują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twarde klocki zniszczyc moga tarcze moim zdaniem, ja mam klocki MK Kashiyama i jestem zadowolony, nie mam zreszta zabardzo punktu odniesienia, a tarcze kupilem na allegro uzywane, wentylowane mikody za 40zl za komplet a przod- feler byl taki ze gosc kupil sobie do GT a tam sa wieksze i zrobil na nich jakies 400km zanim nie kupil odpowiednich, na dodatek gosc byl z miasta w ktorym mieszkam

ale wczesniejsze tarcze byly w tragicznym stanie ktos je porzadnie przegrzal bo bily i zaczely sie wrecz rodpadac

pozdr

 

[ Dodano: Nie 18 Lut, 2007 02:04 ]

A JC to tu poprostu nie ma co komentowac... o tym lepiej nie mowic, o jakosci wyrobow JC - masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystians7

Ja zakupilem jakis miesiac temu, komplet klocki i tarcze na przod. Klocki MK Kashiyama, a tarcze JC. Od samego zalozenia nie zapiszczały ani razu, a przy hamowaniu wiem ze sie zatrzymam,juz parokrotnie je sprawdzalem przy wiekszych predkosciach. Codo jakosci produktow JC to slyszalem i czytalem ze jest jak na loterii nieraz trafisz dobre egzemplaze nieraz nie. Ja narazie nie narzekam zobaczymy na jak dlugo starcza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już słyszałem, że tarcze JC nie są wcale złe.Nawet w jednym ze sklepów w którym kupuje graty, jedyną ofertą z JC są właśnie tarcze i gość mówi,że nie miał na nie reklamacji a klienci sobie je chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, bo ojcu sie powykrzywiały, i zapiekły tak ze nie chciały zejsc z piasty, ale nie nie, dobre są, dobre ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem jakis miesiac temu, komplet klocki i tarcze na przod. Klocki MK Kashiyama, a tarcze JC. Od samego zalozenia nie zapiszczały ani razu, a przy hamowaniu wiem ze sie zatrzymam,juz parokrotnie je sprawdzalem przy wiekszych predkosciach. Codo jakosci produktow JC to slyszalem i czytalem ze jest jak na loterii nieraz trafisz dobre egzemplaze nieraz nie. Ja narazie nie narzekam zobaczymy na jak dlugo starcza. :D

 

No cóż sam się przekonasz na ile starczą ja z własnego doświadczenia dodam

Założyłem taki właśnie zestaw do suzuki żony i toyoty brata faktycznie parę miesięcy było okej ale obecnie coraz słabiej hamują nie piszczą tylko skuteczność hamulców pozostawia wiele do życzenia :zdziw: choć ścieralność jest na dobrym poziomie

Do primy nigdy więc takiego zestawu nie kupie :!:

Ostatnio zakładałem zestaw do peugota Delphi klocki i tarcze i jest sporo lepszy :!:

Ale do primy założyłem klocki EBC i to jest to polecam :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

ja do swojej primci założyłem tarcze Brembo oraz klocki Valeo no i zonk piszczą jak się tylko rozgrzeją. Mam nadzieję że jak się dotrą to będzie dobrze bo narazie mam przelatane ok.200 km

Pozdrawiam :

Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tylu tarcze brembo i klocki Ferodo i na razie nie narzekam.

 

A z przodu po 40 000km wymienilem klocki na Lucasy z InterCars za 120zl (sa identyczne jak oryginal z ASO za 230zl) i tez nie narzekam.

 

Powiedzcie ile wytrzymuja klocki i tarcze z przodu w N16

 

[ Dodano: Pią 02 Mar, 2007 15:56 ]

Wczoraj znalazłem ofertę do mojej almy:

klocki ATE-120zł za komplet na przód,

tarcze ATE-148zł za szt. na przód

Klocki ferodo premier 155zł

wymiana 70zł

w milanówku pod warszawą

Myślicie że to dobre ceny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam na uwadze 3 rodzaje klockow

 

jak fundusze pozwola to mysle

EBC green stuff

Ferodo DS Performance

a jak slabo z funduszami to Ferodo Premier

 

jutro obdzwonie sklepy zobaczymy ile krzykna

 

tarcze mam MIKODA wentylowane, rok temu zalozylem razem z klockami kaszijama(strasznie pylily naprawde na maksa), przez ten rok niewiem ile zrobilem i nie pamietam kiedy wstawilem ale mysle ze zrobilem max 15tys i z klockow zostalo 1/4 okladziny ciernej

 

tarcze sa OK

 

na tych kaszijamach hamuje sie dobrze, ale w 1-szym hamowaniu, pozniej...

 

b zalezy mi na skutecznych hamulcach po rozgrzaniu tarcz/klockow i zeby klocki mialy izolacje termiczna zeby nie przenosilo sie tak cieplo na reszte ukl hamulcowego

 

bo na tych kaszijamach to pare razy ledwo wyhamowalem ale- skutecznosc jak troche pocislem po miescie i przyhamowalem/pohamowalem goniac za kims to jak zaczalem na swiatlach hamowac raz to zatrzymalem sie prawie na srodku skrzyzowania, noga byla w podlodze na chama a kola nawet nie myslaly o zblokowaniu sie

 

ukl jest odpowietrzony przelalem z 1,5 butelki plynu, dot 4, moze wlanie lepszego plynu tez pomoze

 

aha ktos kiedys pisal o firmie ktora doraboia nowe przewody hamulcowe wg starych

czy zmienial ktos kiedys przewody hamulcowe, bo u mnie sa w b nieciekawym stanie w miejscu rozgaleznika ktory jest pod koniec tylnej podlogi i przewody idace do tylnych kol?

latem chcialbym zmienic, da rade kupic rurek miedzianych i samemu podoginac, chodzi mi o zakonczenia przewodow czy jest stozek czy barylka czy jak to sie nazywa i czym to zarobic, albo kupic nowe przewody, i czy one wykreca sie z rozgaleznikow

 

ostatnio mialem okazje bujnac sie z TOmaszkiem jego nismem i jak depnal bylem pelen podziwu jak to hamuje, Tomaszek pisales ze masz EBC? ktore czarne zielone czy jakies extreme ?

 

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 21:23 ]

na http://www.ebcbrakes.pl/ jest test w GT

pisza ze Ferodo premier byly bardzo trudne do przegrzania nawet na seryjnej tarczy

mintexy 1144 i ebs green stuff mimo smrodu i dymu nie mogli doprowadzic do spadku skutecznosci i o wiele lepiej chamowaly niz seryjne

 

ebc green stuff 213 zloty brutto

ferodo premier 67zl brutto w IC

 

ciekawe jak to bedzie wspolpracowac z moimi tarczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lutego ubiegłego roku miałem założone klocki :

Tomex - po 2000km wypieprzyłem je bo piszczały, zgrzytały itp

Textar - super hamowały ale okropnie pyliły - wytrzymały 10000km

we wrześniu założyłem nowe tarcze Protechnik i klocki Jurid. po 15000km tarcze są w super stanie a klocki zużyte a w dodatku bardzo się grzały, co za tym idzie - skutecznośc była kiepska.

Obecnie mam klocki ATE i i jak na razie (odpukać) sprawują się bardzo dobrze.

Pozostały tylko do wymiany szczęki i bębny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te kaszijamy sa ok nie mam do czego porownac ale skutecznosc po zagrzaniu straszna

 

[ Dodano: Czw 22 Mar, 2007 16:50 ]

no to zajeb....

ktos mi wyprzatnal klocki ferodo premier

w IC na magazynie lezaly razem z tarczami brembo naszykowane juz dla kogos, pewnie jakis klubowicz bo kto by zakupil zestaw ferodo premier+brembo tarcze

i wiecej ich nie beda miec cena 67 bo byly na wyprzedazy

na stronce IC nie ma dostepnosci ich a byy ledwo 2 komplety 3 dni temu

 

no nic jutro czekam jeszcze w innym sklepie ale nii bede pisal jakim...........

tez maja byc po 67zl

 

jak nie bedzie to pojda raczej ATE po ok 130zl :/ - co o nich sadzicie??

sprzedawca w IC mowil ze klada klocki marki ATE na 1 montaz do BMW i Mercedesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hermol nie kupuj klocków ATE bo to to samo co JC :!: najtańsze a jak ktoś pisze że oki to znaczy nie hamuje ostro :!:

Ja mam zwykłe czarne EBC za około 100zł nie pamiętam dokładnie i te kup jak chcesz tanio bo już są firmowe i pewne

Teraz przy najbliższej wymianie kupie sobie EBC zielone około 260zł zl ale są za***iste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzis mialy przyjsc ferodo po 67 zl ale ktos sie jebnal i przyslali do sklepu klocki TRW, za pomylke powiedzial ze sprzeda je po tyle co chcial za ferodo czyli po 70zl w sieci IC sa po 100-110zl jakos, okladzine cierna maja czarna i na drugiejs stronie jest naklejona taka gruba tasma jakby niewiem to chyba przekladka termiczna chyba jest, jakby ktos mogl wrzucic fotke ferodo premier dla porwnania :)

 

do kompletu kupilem sobie w Edpolu zestaw montazowy te blaszki po 6zl (firmy quick brake) za komplet

co najlepsze w JC i w Jamborze chcieli za to samo firmy quick brake 38zl

natomiast w IC wogole nie mieli ale jak mieli to tez od 20 kilku zl w gore

 

heh no roznica cenowa mnie rozjebala...

 

a tu foteczki klockow i blaszek, jakby co to moge cyfrowka zrobic dokladniejsze zdjecie

 

klocektrwblaszkiquickbrjm0.jpg

 

Tomaszek ja tez chcialem EBC green stuffy sa tansze i kosztuja 213zl brutto to jest cena katalogowa ipo tyle samo maja w czwie kolo tesco w Inter tuning ale teraz mnie na nie stac ale to wtedy bym strzelil jakies tarcze lepsze, no i podobno sa konkretne w tescie na sc 1.1 nie mogli ich zagrzac wogole :D:D

 

koles z Inter Tuningu mowil ze dla brembo robi wlasnie MIkoda z cz-wy tarcze wszystkie nawiercane i nacinane niewiem jak ze zwyklymi ale mozliwe ze mikoda tez robi zwykle dla brembo :)

 

dylson co do przewdow w oplocie nigdzie nie maja jak narazie

a do n14 pasuja zaciski z 200sx?

pozdr

 

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2007 13:45 ]

testklockwstr1vf7.jpg

testklockwstr2gj8.jpg

testklockwstr3as4.jpg

testklockwstr4qp7.jpg

 

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2007 14:39 ]

a te kaszijamy jak mi sie przypomina jak deplem raz co prawie na czerwone wjechalem, hamowanie z ok 100km/h, wczesniej byly hamowania robione i je troche zagrzalem, to z nich smierdzialo jak by niewiem co palili, oczywiscie kola nawet nie zblokowaly sie ani nie piszczaly a pedal hamulca myslalem ze przez podloge wylezie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś te dane się nie zmieniają, porównująć EBC Green z Mintexem M1166 wychodzi z testu żę ten drogi jest lepszy a mimo to podali że EBC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny teścik podoba mi się wynik klocków EBC :)

Kuba według tabelki średni wynik z 10 hamowań klocków EBC 62.8m a na Mintexie 64.9m

Może dla tego ;)

A jeszcze 4-krotna różnica w cenie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczalem czytac i sa 2 systemy bendix i girling klocki mam girlinga w aucie u siebie chyba tez ale z fotek w ksiazce hayensa wydaje mi sie ze mam bendixa.. heheee

popatrzalem jak wygladaja mk kaszijamy na stronce moto.sklep.pli wychodzi ze kaszijamy ktorem mam teraz to girlingi

:)

teraz pytanie takie, nie mam tych podkladek wogole u siebie pod klocki czy to bardzo potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ate to samo co jc ?

jakas pomylka raczej :)

fakt faktem sa twarde, ale nie slyszalem zeby ktos mial z nimi problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego testu klocków.

Klocki Mintex 1166 - droga hamowania na wszystkich tarczach od 61-64m. A średni wynik z 10 najlepszych pomiarów to 64,9 ??? Komuś korki z matmy by się przydały...

Tak samo inne: Mintex - wyniki od 63 do 66m, a średnia 66m. Ferodo DS - wyniki od 59 do 64, a średnia 63,7m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...