Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GA14DE z Niemiec i moc - jak naprawdę jest


Gość muszyna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mapy są napewno inne ale skoro i tak jest korekcja sondą to może to nic nie dać

Mapy napewno się nie różnią, co do zapłonowych reakcja na kręcenie aparatem zapłonowym praktycznie nie zmienia góry co wskazuje na słabe napełnianie ew. skład AFR ale za to na gazie góra też spada na pysk co pozwala stwierdzić że to nie jest wina AFR...

 

Ewidentnie coś tłumi tę górę (powyżej 5500obr.min), niech kolega przywróci wóz do sprawności technicznej bo jest w nim wiele nie wiadomych np. spalanie gazu na poziomie 15L/100km... Zajrzyj do przepływki, wywal oba katy i ponownie na hamownie trzeba uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmnn... też mi chodzi to po głowie. Myślę że podłączając laptopa można spróbować to wyjaśnić. Mam na myśli pomiar czasu wtrysku przy dużym/max obciążeniu. Jam mam Almę "niemkę" w papierach 75KM. Max czas wtrysku jaki mogę u siebie zaobserwować to 12ms. Możliwe że wersja "nie niemiecka" będzie miał nieco inne czasy np 14ms?

Jak komuś się chce podjechać do mnie (25 km) za Wawę to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpusć sobie sprawdzanie czasu wtrysku. Skład mieszanki jest ustalany na podstawie wskazań sondy lambda więc ilość benzyny jest dobierana tak aby lambda była równa 0,97-1,03 (w każdym silniku z sondą) więc nei ma mowy o osłabieniu silnika przez celowe zubożanie mieszanki - lambda była by większa, a to w polączeniu z katalizatorem i ekologami wywołało by słuszną wojne.

Ja miałem się sprawdzic, ale unikam cały czas mojego promotora (z wiadomych względów) z którym miałem tą sprawe załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kład mieszanki jest ustalany na podstawie wskazań sondy lambda

głównie to jest dobierana na podstawie odczytów z przepływomierza powietrza i z czujnika uchylenia przepustnicy, sonda jedynie przy częściowych uchyleniach gazu koryguje skład i to w zakresie nie większym jak +/- 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...