Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

głośniki z przodu. Sunny N14 3d


Jastrząb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum, mam pewien problem z przednimi głośnikami do mojego sunny, jest to wersja 3 drzwiowa. Mianowicie na samym początku kiedy kupiłem auto wywaliłem stare porwane głośniki ("typowe talerze z owalnymi głośnikami, w miare cienkie") i zamonotwałem coś w miare taniego bo i tak w przyszłości chciałem zmienić na coś mocniejszego. Problem zaczoł się już podczas montażu właśnie tych tanich "nowych" głośników o wymiarze 160mm :/ po pierwsze stare głośniki były mocowane na 3 śrubki, oki dałem rade po to jest wiertarka, jedną dziurke można dorobić, ale przmierzając głośniki nie za bardzo mi pasowały, jak z jednej strony przylegału dobrze to z drugiej już nie. Jakoś je przykręciłem "nic na siłe wszystko młotkiem" :(: założyłem boczki no i włączyłem radyjko, pierwsze co mnie NIE zaskoczyło to lichy dzwięk, no bo i takie szajsy kupiłem :P ale jak zrobiłem głośniej zauważyłem i usłyszałem nieprzyjemne drgania tapicerki na drzwiach, jak sie jedzie to tak wnerwia :< a po drugie przyjrzałem sie bardziej głośnikom i zauważyłem że zawieszenie górne głośników przy pewnej głośności dotyka tapicerki w drzwiach :( Czyli teraz jak bym chciał coś wstawić lepszego czy muszę wyciąć troszkę tapicerki w miejscu za tą plastikową kratką ?? oraz czy sensowne jest właśnie wycięcie tam czegoś aby ten dźwięk nie był stłumiony lub dodanie jakiś dystansów, tylko kurcze właśnie nie ma tam miejsca na nie :/ . Jakie głośniki do 140zł polecacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.

Taki temat pojawiał sie już kilka (jak nie kilkanaście) razy na forum.

Proponuje zakupić dystanse specjalnie dobrane do sunny np od jednego kolegi z forum. Nie wiem jakie to głośniki kolega zaaplikował do drzwi ale u mnie na dystansie 10 mm głośniki hertza o nic nie obcierają- fakt musiałem przyciąć lekko tapicerke od góry głośnika ale jest wszystko ok...a co do głośników za 140 zl...proponuje troszke dołożyć do tej kwoty bo za 150 zl nie kupi sie głośników które będą grały wybitnie lepiej od konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś coś przeszło mi przez oczy, ale nie mogłem odnaleść tego postu gdzie właśnie kolega sprzedaje dystanse do sunnego. Jak można prosić bliższe namiary, oraz jakie głośniki wybrać za rozsądną cene przy czym chciał bym zauważyć iż będe miał je podpięte tylko pod radio 4x45w. A za odpowiedź kolegi serdecznie dziękuję :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dystanse sprzedaje forumowy kolega Radek100nx. Namiary na niego znajdziesz dosłownie 3 posty niżej :). A co do głośników to zależy jakimi funduszami będziesz dysponował. Koledzy polecają Helixy- oczywiście odseparowane więc może by warto było przejść sie do jakiegoś Media i posłuchać jak one grają. Ja osobiście mam z przodu głośniki Hertz DSK i gra to bardzo przyjemnie ale każdy ma inne upodobania więc warto posłuchac różnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników z przodu mogę coś podpowiedzieć, bo przerabiałem to u siebie.

 

1. Zamontować głośniki 165mm można całkowicie bezboleśnie dla auta, nie niszcząc niczego. Wystarczy jak przedmówcy podpowiadaja założyć pierścienie dystansowe z MDF-u. Ja zrobiłem je sam - potrzebna jest wyżynarka i troche wolnego czasu. Pamiętaj też, że wstawiając zbyt głęboki głośnik bez pierścienia z MDF-u możesz sprawić, że szyba się nie będzie otwierać do końca ;)

 

2. Jeśli chcesz tylko trochę więcej basów a taką samą (mizerną) jakość to kupisz coś nawet za 50zł poświęcając jedynie jedną czy dwie pizze na obiad ;) Wtedy kup Alphardy - będzie łomot ale i jazgot też.

Jeśli zależy Ci na lepszej jakości dzwięku, to celuj w przedział 300zł, a kupisz od razu zestaw na zwrotnicy z odseparowanymi wysokotonówkami LANZARa czy HERTZa. Oba grają na przyzwoitym poziomie jak za tą cenę - poszperaj po Allegro, napewno coś znajdziesz. Ale wtedy warto też zainwestować w lepsze kable, chociażby te które łączą radio z głośnikami, tymbardziej że nie jest to duży koszt - około 20zł.

 

3. Na drgania tapicerki nic specjalnie nie poradzisz. To przecież 15 letnie auto, plastik będzie trzeszczał. Możesz ewentualnie podokręcać wszystkie śrubki - często jedna poluzowana śrubka dużo zmienia.

 

4. Z doświadczenia swojego radzę Ci abyś niczego nie ciął. Lepiej coś dorobić niż 'poprawiać' - przyjdzie czas na zmiany, możesz czegoś żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i odrazu dzięki za odpowiedź na mój post, tak przeanalizowałem sytuację i jeszcze chcę sie dopytać na wszelki wypadek. Otóż na drgającą tapicerkę znalazłem sposób prosty i w miare logiczny, a mianowicie do tapicerki podkleje gąbkę, w takich miejscach aby nie wybrzuszało tapicerki a śruby dobrze by dociskały, i tam gdzie aż takiej wilgoci nie będzie.

Mówicie o głośnikach odseparowanych no to co wy powiecie na to:

http://www.allegro.pl/item249453264__promo...gwarancja_.html

lub:

http://www.allegro.pl/item249451863_lanzar...ylka_5_zl_.html

Teraz pytanko dlaczego nie mogą być głośniki współosiowe ??

A jeszcze jedno Alphard i Buszmeny odpadają, jedynie najdroższe modele sie do czegoś nadają, jednynie Pyle nadaje sie do czegoś.

pozdrawiam wszystkich :) i dzięki za odp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka może być dobra, szczególnie na łączeniach poszczególnych elementów (pod warunkiem, że jej nie widać).

 

Co do głośników wziąłbym te drugie, dlatego że Lanzar ma czystszy dzwięk - lepsze wysokie tony - przez co będzie się milej słuchało.

 

Jeśli chodzi o rodzaj głośników, to niekoniecznie musi być to zestaw z odseparowanymi wysokotonówkami, ale dla najlepszych efektów wysokotonówki powinny grać wyżej (dosłownie) niż średnio-niskotonowe. W N14 głośniki z przodu są w takim miejscu, że nogami się je zasłania i dźwięk wychodzi jak z gara.

Najepszy efekt w Sunny uzyskałem jak wysokotonówki leżały tak, że ta od strony kierowcy skierowana była na pasażera i na odwrót /na zwrotnicy oczywiście w miare możliwości skrecone wysokie tony na -3 lub -6 dB względem niskotonówek/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba z tą gąbką tak zrobię, a jeszcze na allegro znalazłem jeden w miare fajny zestaw a mianowicie zestaw odseparowany blaupunkta velocity v6, ze zwrotnicami na kablach oddzielnymi tweeterami i za niezłą cenę. Co o tym myślicie ?? :?:

http://www.allegro.pl/item245777554_blaupu...ena_gwa_fv.html

jeszcze wkleje pare linków, może warto coś z tego wybrać ?? :?:

http://www.allegro.pl/item244793628_mac_au...we_140_wat.html

lub:

http://www.allegro.pl/item245926973_magnat...t_katowice.html

 

Piszcie co i jak o tym sądzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematow odnosnie glosnikow pod samą koncowke radia.

Bys nie przeplacal i jednoczesnie nie byl zawiedziony.

Lanzar,Sony,Velocity itp. nie warto!

 

Polecam Helix, Clarion, Kix, Phonocar

 

[ Dodano: Sob 29 Wrz, 2007 10:10 ]

Daj sobie spokoj z glosnikami wielodroznymi wspolosiowymi!

Tylko i wylacznie zestaw odseparowany.

 

JBL,Magnat,Pyle,Blaupunkt = to tak naprawde jeda polka jakosciowa (placisz tylko za logo) i nic nadzwyczajnego otrzymujesz. :( przykra prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapodasz dystanse + głośniki 16/16,5 to pradwopodobnie zawieszenie głośnika będzie się opierało o boczek. Niestety będziesz musiał go wykroić. Przerabiałem to u siebie. Drgania tapicerki w drzwiach mogą być spowodowane kontaktem głośnika z boczkiem.

 

Proponuję wycięcie boczka i obklejenie go od wewnątrz matą wygłuszającą, żeby zyskał sztywności. Proponuję również wygłuszenie drzwi - efekt świetny. Co do głośników z przodu to TYLKO zestaw odseparowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem właśnie patrzyłem co i jak, zdjełem boczek i już widze :zdziw: gdzie będe musiał wyciąć, czekam na dystanse i głośniki. Pokombinuje jeszcze z lekkim wygłuszeniem drzwi, niestety na maty mnie nie stać więc se poczekają. Moja kieszeń wybrała odseparowany zestaw Lanzar-a MXKT6, myślałem nad Helix-ami, byłem w media markt i posłuchałem ale jakoś do mnie to nie przemówiło. Dobra jeszcze sie zobaczy. pozdrawiam wszystkich :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby masz rację, ale i tak juz się zdecydowałem, a narazie dzisiaj posłucham Helixów Dark Blue 62.1 u kumpla w aucie. Ale i tak decyzja zapadła :027: jak tylko to wszystko dojdzie i zamontuję dam znać jakie są wrażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty wygłuszające na prawdę polecam. U siebie obkleiłem tylko dziury od wewnętrznej strony, żeby głośnik trzymał ciśnienie i boczek również od wewnątrz (mało profi ale też miałem krucho z finansami). Nic nie brzęczy a głębia basu wyraźnie się poprawiła.

 

Na ten cel wydałem 4 x 13,2zł = ~52zł 4 maty bitumiczne 50x50cm.

 

Zestawik to Hertz ESK165S - gra bardzo przyjemnie.

 

pzdr

 

[ Dodano: Nie 30 Wrz, 2007 13:48 ]

Przy wycinaniu prawdopodobnie będziesz musiał odciąć jeden gwint na śrubę, ta która jest najwyżej, zorientujesz się. Możesz to śmiało wyciąć, nic nie będzie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek_n14 ale gwint na śrubę, :zdziw: siedze w domu i myśle gdzie tam blisko jest śruba i co ona trzyma ?? czy to od boczku coś ? a z tymi matami to chyba też muszę tak zrobić, pozbieram kasy i coś tam wymyślę :029: . A w słupki wstawiałeś gwizdki ?? czy w drzwi. Tam widziałem posty jak ktoś montował i sam się zastanawiam bo w drzwiach jest takie piękne miejsce akurat na gwizdki, ale i w słupkach było by nieźle i w miare na dobrej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna ze śrub trzymających kieszeń w drzwiach. U mnie, żeby głośnik nie stykał sie z boczkiem trzeba było wyciąć tyle ile się dało i tak żeby nie powstał prześwit między boczkiem a kieszenią drzwi. Być może u Ciebie wystarczy podciąć mniej ale raczej wątpię. Do 16 trzeba trochę ściąć boczek. Zobaczysz w praniu.

 

Co do gwizdków to mam je przyklejone na desce przy słupkach. W zestawie miałem kilka różnych obudów do tweeterów i jedne z nich idealnie się na to nadawały. Tweetery montuje się na skos czyli od strony pasażera ma grać na kierowce a od strony kierowcy na pasażera.

 

pzdr

 

[ Dodano: Nie 30 Wrz, 2007 22:51 ]

Acha i to nie jest gwint śruby, która jest najwyżej tylko obok najwyższej. Oblukasz to będziesz wiedział o czym mówię.

Kupiłem dystanse od radka, przykręciłem je do drzwi, założyłem głośnik, próbuję założyć boczek a tu lipa, nie da się. Było widać gdzie trzeba podciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek jak mógł byś wrzucić jakąś fotkę jak masz umocowane te gwizdki był bym wdzięczny :) , ponieważ tak se myśle czy grzebać sie w słupkach (plastikach) czy se odpuścić :| , wiesz chce zobaczyć jak to wizualnie sie prezentuje. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne :)

 

79742891er3.jpg

 

kabelek trochę wylazł ale poprawiłem to ;)

 

96463692rh4.jpg

 

63722776bb6.jpg

 

 

prace na wygłuszeniem a raczej uszczelnieniem drzwi. Po tych zabiegach basik znacząco się poprawił.

 

92627154la9.jpg

 

78599556px3.jpg

 

 

pzdr

 

[ Dodano: Wto 02 Paź, 2007 13:11 ]

Nie jestem aż takim esteta i nie chciało mi się prowadzić kabli razem z wiązką do drzwi. Kabelki normalnie leżą taki jak widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze nie tak źle to wygląda, fajne masz nakładki na gwizdki, pasują :one: . No ja też czekam na dystanse od radka...i nie tylko na dystanse :> ehh poczta polska :(

 

[ Dodano: Sro 03 Paź, 2007 13:52 ]

i czekam i czekam :| , na dystanse i audio :027: , coś ta poczta zamula strasznie, zwłaszcza w Olsztynie :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest głebokosc tych glosnikow w drzwiach??

 

a co polecicie do 100zl??

 

moj orginalny prawy w drzwiach glosnik dziwnie "pierdzi" jaka jest tego przyczyna??

przedziurawil sie??

 

[ Dodano: Sro 03 Paź, 2007 15:33 ]

Jastrząb, napisz jeszcze ile dales za te dystanse??

i czy kupowales od Radek100NX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest głebokosc tych glosnikow w drzwiach??

 

a co polecicie do 100zl??

 

moj orginalny prawy w drzwiach glosnik dziwnie "pierdzi" jaka jest tego przyczyna??

przedziurawil sie??

 

[ Dodano: Sro 03 Paź, 2007 15:33 ]

Jastrząb, napisz jeszcze ile dales za te dystanse??

i czy kupowales od Radek100NX??

 

Pewnie membrana sie "odkroiła", u mnie jest też efekt "pierdzenia"

Ja kupiłem u Radka dystanse, 15 zł + 7 przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 zeta za komplet

 

Głośnika raczej nie da się naprawić, przynajmniej u mnie. Jest z papieru na dodatek marny więc reanimacja nie ma sensu. kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item248716096_phonoc...z_jedwabna.html

Głębokość montażu 62mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za info mam jeszcze jedno pytanko

 

to jest zestaw 2 woofery + 2 tweteery czyli 4 glosniki ??

 

a ja mam fabryczne w drzwiach ktore chce wymienic i z tylu pod szyba 2 prawie nowe kenwoody czyli jesli wywale fabryczne i wstawie ten zestaw z linku to w sumie bedzie 6 glosnikow

 

do takiego zestawu jest juz potrzebny wzmacniacz??

czy ten zestaw sie wstawia jako 2 glosniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...