Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Maxima '96 2.0V6 lub 3.0V6


Gość krzychc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłosników Maximy, jestem użytkownikiem Nissana Sunny 2.0D '92 i nadszedł czas na zmiany. Miałem okazję przejechać się Maximą '99 3.0V6 i zakochałem się w tym aucie. Jako użytkownik Nissana od 10 lat wiem, że są to samochody niezniszczalne i niezawodne - co potwierdza też się w Waszych opiniach. Korzystając z wyszukiwarki tematów dowiedziałem się też, że Maxima wyjątkowo dobrze znosi instalację LPG. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje mnie od zakupu jest koszt zużywanego paliwa - i do tetgo sprowadza się moja prośba o Waszą pomoc. Nigdzie dokładnie nie znalazłem informacji ile więcej spala Maxima 3.0 od 2.0 (jeden opinia mówiła o 1 litrze więcej, ale pisał to szczęsliwy właściciel, którmu Maxima 3.0 spalała 8 litrów LPG w trasie). Jakie spalanie gazu kształtuje się w większości przypadków w jeździe mieszanej i jest prawdopodobne przy zakupie Maximy. Czy jest prawdą, że przy całych zaletach i przewadze wersji 3.0V6 nad 2.0V6 jest tak niewielka różnica spalanego paliwa. Proszę Was o pomoc, bo przeszukując froum nie udało mi sie znaleźć jednoznacznych odpowiedzi w powyższej sprawie. W Maximie jestem zakochany i chciałbym się od Was dowiedzieć, że jestem w stanie zaakceptować koszty związane z jej posiadaniem.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Mogę Ci tylko podpowiedzieć co nieco o MAXI 3,0 automat z 1995 roku. Mam gaz sekwencyjny, ustawiony jest tak, żeby tracić jak najmniej mocy - nie oszukujmy się, nawet najlepsza instalacja powoduje spadek mocy. Co do spalania, dynamiczna jazda tylko po mieście - 130 mil za 70 zł. Trasa, jazda spokojna 120km/h - 200 mil za 70 zł. Dodam jeszcze, że w jeździe miejskiej musisz się liczyć ze zużyciem benzyny, w moim przypadku tankuję raz za 100zł PB95 na 20 tankowań gazu do pełna. Mówię o jeżdzie miejskiej, oczywiście.

P.S. mój "rekord" to 75 mil za 70 zł gazu ale nie ukrywam, że trochę poszalałem :-)

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko podpowiedzieć co nieco o MAXI 3,0 automat z 1995 roku. Mam gaz sekwencyjny, ustawiony jest tak, żeby tracić jak najmniej mocy - nie oszukujmy się, nawet najlepsza instalacja powoduje spadek mocy. Co do spalania, dynamiczna jazda tylko po mieście - 130 mil za 70 zł. Trasa, jazda spokojna 120km/h - 200 mil za 70 zł. Dodam jeszcze, że w jeździe miejskiej musisz się liczyć ze zużyciem benzyny, w moim przypadku tankuję raz za 100zł PB95 na 20 tankowań gazu do pełna. Mówię o jeżdzie miejskiej, oczywiście.

P.S. mój "rekord" to 75 mil za 70 zł gazu ale nie ukrywam, że trochę poszalałem :-)

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!

 

Dzięki, 200mil za 70zł to 300km czyli 100km za 23zł - tzn., że jeśli jest potrzeba pojechać oszczędnie na trasie, to jest to możliwe. Poza tym jeśli chcę w manualu, to może coś jeszcze mniej mnie to będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego... kupisz 2.0 i do konca jej posiadania wsiadajac w to auto codziennie rano aby udac sie do pracy/szkoly/domu bedziesz w myslach sobie mowil: "ku..r..wa czemu nie kupielem 3.0 jak mi radzili !!!" (prosze posiadaczy 2.0 o wyrozumialosc, koszt nie jest wiekszy a wrazenia bezcenne!)

 

Co do spalania moj rekord, (96r, 3.0, manual, LPG sekwencja) - srednia spalania na 1 tankowaniu 15.8 LPG - o ile pamietam to z pasa startowego z borska gdzie sprawdzalismy autka. Na codzien (bez sciemniania) wychodzi mi 12-13L przy jezdzie do pracy i po miescie tylko na krotkich odcinkach.

 

 

Minimalnie wyszlo okolo 9.1L, zrobilem 430KM na jednym tankowaniu LPG, jadac na swieta do domu w 4 osoby w duuuzym korku bez wyprzedzania jak przyslowiowy emeryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednostka 2.0 jest za mala na ten samochod. primera, almera moze pojezdzi na 2 litrach ale nie maxi, dokladnie jak mowi grzechu. kupisz 2.0 to bedziesz mial co noc koszmary ze to nie 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też coś dodam. Moja 3.0V6 w manualu. Gaz sekwencyjny BRC. Spalanie minimalne jakie udało mi sie osiągnąć to 9 litrów gazu na trasie (jazda rekraacyjno-spacerowa z podziwianiem górskich krajobrazów ok. 80-90 km/h), 10 litrów jazda spokojna na trasie 100-120km/h., jazda normalna na trasie 100-180km/h 11-12 litrów. Jazda którą lubi maxima i ja :) czyli 180-230 km/h na autostradzie 18-20 litrów. Nie jeżdżę po mieście więc tutaj trudno mi sie określić ale 50/50 dojazdy do miasta i miasto to ok. 11-12 litrów. Tak więc podsumowując maxima to naprawdę oszczędne auto biorąc pod uwagę, że to prawie 200KM. Oczywiście w grę wchodzi tylko 3.0. i najlepiej z manualna skrzynią. Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i najlepiej z manualna skrzynią. Pozdr...

 

Kolega pytal o koszty, nie wiem czy sie doczytales czy nie...wiec z tym manualem to dobrze jest sprawdzic (osluchac) czy lozyska nie hucza, koszt wymiany jest okolo 1,5K a trzeba to robic podobno (tu sa rozne opinie, pewnie zalezy od stylu jazdy i obciazenia skrzyni, przyczepka, 4 osoby w srodku...) co 100 000 do 200 000 km. W mojej maxi wymienialem je z 140 000 km na liczniku, huczaly bardzo glosno, pare osob z forum tez je wymienialo. Nie jest to moze duzy koszt, ale trzeba pamietac ze taki wydatek moze (lecz nie musi) zaistniec. Co pewnie sie kalkuluje z wiekszym spalaniem automatu. Jednak z 2 strony manual jest szybszy.

 

(pisze aby rzetelnie przedstawić autko, nie wnikam w wyższość jednej skrzyni nad inna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z 2 strony manual jest szybszy.

 

za to automat znacznie bardziej komfortowy

 

psubrat

Czarna Mambaxima

 

[ Dodano: Pon 05 Lis, 2007 16:53 ]

Sorry za powyższy off topic.

 

Co do tematu to zgadzam się z powyższymi opiniami i zdecydowanie odradzam dwulitrową wersję. Z automatem to musi być straszliwy muł. Za mały motor do słusznych gabarytów tego pięknego auta.

 

pozdrawiam serdecznie

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gazu to proszę nie wierzyć w opinie że 3,0L maxima spala 8L gazu w jeździe mieszaniej bo to bzdura. Dobrze wyregulowana instalacja gazowa która ma nie szkodzić slinikowi spali do 15% więcej gazu niż paliwa w podobnych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt w trasie 8L ale to i tak wynik przesadzony jak na 3L i 6cylindrów no chyba że w tunelu powietrznym za Tirem 90km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega raczej nie jeździł maximką i nie wie, że to najbardziej oszczędne 3.0V6 na świecie. Jak sobie spokojnie jechałem i furka spaliła 9 litrów gazu to komp pokazał 7.5 litra beny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie nie jeździł ale takie spalanie to jest w silnikach 1,6 ew 2,0 i w bajki raczej nie wierzę :) No chyba że jazda z prędkością 90km/h na najwyższym biegu i bez wyprzedzania wtedy może i spali te 7,5L ale kto tak jeździ to po pierwsze a po drugie czy u nas są warunki do takiej jazdy?

Dla przykładu moja była N15 1,4 trasa max 100-110 bez wyprzedania super delikatnie wynik 6,3L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie nie jeździł ale takie spalanie to jest w silnikach 1,6 ew 2,0 i w bajki raczej nie wierzę

 

tez tak mowilem! a jak mi mowili ze spali ponizej 10 w trasi to sie smialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychc, szukaj sobie maximy z silnikiem 3.0 w manualu najlepiej a co do spalania to naprawde dajcie spokój, kto kupuje takie auto żeby jeździć tak coby paliło 8 litrów, zgadza sie, te auta nie palą dużo, jak sie jeździ w stylu kapelusza ale jak wsiądziesz i poczujesz co może to auto to spalanie napewno wzrośnie, mnie sie udało zejść do 9.5 Pb po Wawie tyle że to był typowy lans nocny, można powiedzieć że ze świateł to sie odpychałem nogami, jak jeszcze miałem gaz to w cyklu mieszanym przy spokojnej jeździe wyszło 14, w trasie 12 a w miście 16, przy spokojnej jeździe zaznaczam, ale jak dasz ogień to i 20 wyjdzie, jak jechaliśmy z Sebo i Endriu z Wawy do Rybnika, przy małym ruchu z prędkościami 120 - 160 to wyszło 16.5 gazu, na szczęście pozbyłem sie LPG i teraz tylko Pb98

Ale może ja mam stary samochód, to sie na nowszych nie znam ;)

Ciekawe co napisali by userzy Micra, zeszli do 2 litrów ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozgorzała ostra dyskusja. Oczywiście spalanie rzędu 9 litrów napisałem jako ciekawostkę, że w tym aucie jest to możliwe ale w normalnej eksploatacji oczywiście nie do utrzymania. Ale powiem także, że kupiłem to auto również dlatego, że kiedy chcę mogę się cieszyć z jego nietuzinkowych możliwości i pomruku V6 a przy normalnej eksploatacji utrzymać spalanie na poziomie 11-13 litrów gazu i nie rujnować portfela. Na 50 litrach robię 400-420 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata jechal z gomunic do gdanska (ok 550km) i spalila mu w jedna strone 10 a w druga 10.5. Maxima 3.0v6 automat. Kto jechal do gdanska z tych okolic to wie ze nie jest to dwupasmowka :)

Dodam ze tyle spalil gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dzis tak patrzylem na wskaznik PB to moze i 12 mi LPG pali na 100, ale PB kolejne 3-4L wciaga spokojnie, bo co 2-3 tankowania LPG musze PB dolac. Jednak co do trasy nie mam watpliwosci bo 430 KM zrobilem bez tankowania i postojow w drodze z czewy na wschod na 1 zbiorniku LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem jeszcze, że znajomy ma audi A6 z silnikiem 1,8 w automacie. Wydawać by sie mogło, że powinno mało palić bo mały silnik. Nic bardziej mylnego. Fura pali w mieście 16-18 litrów gazu (beny 14-15) a to dlatego, że ten motor jest po prostu za mały i za słaby i trzeba go ciągle trzymać na wysokich obrotach. Generalnie porażka, jest załamany bo myślał, że kupił oszczędne auto.

W maximie jest zupełnie odwrotna sytuacja. Wystarczy musnąć pedał a autko wyrywa się do przodu, jadąc stówką ma się trochę ponad 2000obr. Trzeba jeszcze pamiętać o bardzo niskiej masie auta 1360kg. To w tym segmencie raczej nie spotykane. To tyle co primera combi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy musnąć pedał a autko wyrywa się do przodu, jadąc stówką ma się trochę ponad 2000obr. Trzeba jeszcze pamiętać o bardzo niskiej masie auta 1360kg. To w tym segmencie raczej nie spotykane. To tyle co primera combi.

 

moja waga jest z instalacją gazową bez będzie lżejsza o może 50kg ale maxi jest naprawde lekka i prawie 200kucy to musi jechać a nie koniecznie spalać duzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychc - wczytaj się uważnie, co napisał jaca V6, to jest miarodajne, z zastrzeżeniem, że mowa o manualu.

Automat spali więcej.

Pozdr.

 

[ Dodano: Wto 06 Lis, 2007 23:40 ]

Tata jechal z gomunic do gdanska (ok 550km) i spalila mu w jedna strone 10 a w druga 10.5. Maxima 3.0v6 automat. Kto jechal do gdanska z tych okolic to wie ze nie jest to dwupasmowka

Dodam ze tyle spalil gazu

Hm... Moja była bez LPG, tak jak Szalonego - nieskażona, ale w automacie. Prawdę dawno temu napisał gdzieś Wac, że w Maxi naprawdę dużo zależy od tego, jak głęboko wciskasz.

Ja nie mogłem się powstrzymać :D , po to była, żeby dawać w palnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie za pomoc, wybór padł na 3.0V6. Pozostaje kwestia znalezienia odpowiedniego egzemplarza tj. najlepiej bez wypadkowej historii (zastanawiam się czy jest to w ogóle możliwe - napiszcie, jak jest z Waszymi Maxami) lub z niegroźnymi dla blachy i geometrii, rozsądnym przebiegiem, stanem technicznym i wizualnym - najlepiej ciemny kolor. Przekonałem sie ostatnio, iż wbrew moim obawom, zdecydowanie i to na 300% łatwiej jest sprzedać niż kupić samochód.

Podpowiedzcie mi jeszcze czy w granicach 3000 zł można zainstalować sekwencyjny gaz do Maxi. Na forum wyczytałem tylko komentarze o instalacjach rzędu 4, 5 i 6 tyś. złotych.

Tymczasem pozdrawiam Was i obiecuję, że jak kupię już moje cacko to na forum sie nim pochwalę.

 

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...