Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Maxima '96 2.0V6 lub 3.0V6


Gość krzychc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętam jak krzyczeli zebyś nie sprzedawał :D a teraz proszę co kolega ma w podpisie :D jakaś świeża ta E klasa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jeszcze czy w granicach 3000 zł można zainstalować sekwencyjny gaz do Maxi. Na forum wyczytałem tylko komentarze o instalacjach rzędu 4, 5 i 6 tyś. złotych.

 

 

Ja mam sekwencje (STAG 300), zalozyli mi za 3K i bardzo sobie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal.smolinski

Witam

 

Akurat mam Maximę 2.0. Jeśli chodzi o spalanie gazu to NIE jest ono takie małe, na trasie raczej 11-12l, w mieście do 16 litrów (przy spokojnej jeździe). Na miasto trzeba doliczć również "znaczną" ilość benzynki.

 

Jeśli miałbym polecać, to już 3litry, niestety jednostka 2.0 jest nieco za mała jak na ten samochód.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor masz tej Maximki 2.0 i czy kupiles ja w kraju czy sciagales?

 

A wracajac do tematu, to moja 3.0 i tak za slabo chodzi ;)

Gdzies czlowiek sie qrna przyzwyczaja i wydaje mu sie ze sie toczy a nie jedzie ;)

Trzebaby cos wymajstrowac zeby na przyszlym zlocie pokazac sie z jak najlepszej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor masz tej Maximki 2.0 i czy kupiles ja w kraju czy sciagales?

 

A wracajac do tematu, to moja 3.0 i tak za slabo chodzi ;)

Gdzies czlowiek sie qrna przyzwyczaja i wydaje mu sie ze sie toczy a nie jedzie ;)

Trzebaby cos wymajstrowac zeby na przyszlym zlocie pokazac sie z jak najlepszej strony :D

 

czyzbys mial zamiar pompowac jakies extra 7 PSI? przy tym silniku, bez zakuwanai tak male doladowanie da ci ponad 300 koni wiec mozesz pomyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo mam nadzije ze przez zime sie uda troche kaski odlozyc na jekiegos moda ;)

Wypadaloby przylozyc z grubej rury i cos konkret przymieszac :D

 

to mi smierdzi NOSem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Podpowiedzcie mi jeszcze czy w granicach 3000 zł można zainstalować sekwencyjny gaz do Maxi. Na forum wyczytałem tylko komentarze o instalacjach rzędu 4, 5 i 6 tyś. złotych.

 

 

Ja mam sekwencje (STAG 300), zalozyli mi za 3K i bardzo sobie chwale.

 

Ja mam tę samą instalację i szczerze polecam. Muszę jednak zaznaczyć, iż umiejętności, wiedza i doświadczenie instalatora są ważniejsze niż sama instalacja :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Akurat mam Maximę 2.0. Jeśli chodzi o spalanie gazu to NIE jest ono takie małe, na trasie raczej 11-12l, w mieście do 16 litrów (przy spokojnej jeździe). Na miasto trzeba doliczć również "znaczną" ilość benzynki.

 

Jeśli miałbym polecać, to już 3litry, niestety jednostka 2.0 jest nieco za mała jak na ten samochód.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki wielkie Wam za wskazówki i szczegóły. Rafał, czytając dane spalania Twojej Maxi jak i innych właścicieli 2.0V6 - niejednokrotnie większe jak w 3.0V6, nasuwa mi się wniosek, że Maxima jest zbyt ciężka aby rozpędzał ją silnik 140-konny i do sprawnego poruszania się trzeba trochę cisnąć, a to przekłada się na większe spalanie. Natomiast 193 konie lekko rozbujają Maxi i można utrzymać stosunkowo mniejsze zużycie. Czy ta teoria ma sens? Pozdr Krzychc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Akurat mam Maximę 2.0. Jeśli chodzi o spalanie gazu to NIE jest ono takie małe, na trasie raczej 11-12l, w mieście do 16 litrów (przy spokojnej jeździe). Na miasto trzeba doliczć również "znaczną" ilość benzynki.

...

 

Dzięki wielkie Wam za wskazówki i szczegóły. Rafał, czytając dane spalania Twojej Maxi jak i innych właścicieli 2.0V6 - niejednokrotnie większe jak w 3.0V6, nasuwa mi się wniosek, że Maxima jest zbyt ciężka aby rozpędzał ją silnik 140-konny i do sprawnego poruszania się trzeba trochę cisnąć, a to przekłada się na większe spalanie. Natomiast 193 konie lekko rozbujają Maxi i można utrzymać stosunkowo mniejsze zużycie. Czy ta teoria ma sens? Pozdr Krzychc

 

Jasne, tak jest jak mowisz. Trzeba brac pod uwage ze roznie mozna tez sekwencje wystroic i w roznych warunkach jezdzimy (kazdy ma inna noge) ale prawda jest to co mowisz.

 

Na forum VW duzo ludzi pisze ze po chipie z 1.9 TDI 90KM na 1.9 130KM im mniej autko zaczelo palic a przeciez program zwieksza dawki paliwa, jednak znacznie rosnie moment w niskim zakresie obrotow dzieki temu nie dusza tak ostro aby osiagnac te same predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeżdżę od 3 lat QXem 2.0, mam instalację Autronic, spalanie w mieście ok. 12 l LPG, a wtrasie może zejść nawet poniżej 8 l LPG. Te wartości są nieosiągalne w 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ale co to za jazda... :one:

 

wiesz, kazdy przy wyborze auta kierowal sie jakimiś kryteriami, nie kazdy chcial miec 6.5 do setki, czy przekraczac 240km/h .... niektorzy kierowali sie.... hmm.... no wlasnie? co Cie sklonilo zeby kupic maxi w 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

maxi 2.0 V6 to jakiś wynalazek pod Niemców związany z ich opłatami, nawet w gorączce bym nie pomyślał o zakupie takowej, ale cóż Niemcy nawet do Vanów z wagą 1700KG wkładają silniki 100KM.

 

Paradosem jest to iż te auta zwłaszcza zagazowane 2.0 i 3.0 zużywają ty samo gazu a jazda nieporównalna.

 

co to mówić sam praktycznie już szedłem z zaliczką na Maximę 3.0 V6 2001 z 220-paroma konikami (VE-T) na pokładzie w manualu i ten manual dla mnie był sporym problemem, ostatecznie Quest znalazł się w garażu z fajną V6 3.3 i automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxi 2.0 V6 to jakiś wynalazek pod Niemców związany z ich opłatami, nawet w gorączce bym nie pomyślał o zakupie takowej, ale cóż Niemcy nawet do Vanów z wagą 1700KG wkładają silniki 100KM.

 

Paradosem jest to iż te auta zwłaszcza zagazowane 2.0 i 3.0 zużywają ty samo gazu a jazda nieporównalna.

 

co to mówić sam praktycznie już szedłem z zaliczką na Maximę 3.0 V6 2001 z 220-paroma konikami (VE-T) na pokładzie w manualu i ten manual dla mnie był sporym problemem, ostatecznie Quest znalazł się w garażu z fajną V6 3.3 i automatem.

 

VE-T, gdzie znalazles takie cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VE-T, gdzie znalazles takie cudo?

 

w lublinie, tutaj http://otomoto.pl/nissan-maxima-C3764853.html

 

Obrazek

 

nadmienię że auta osobiście nie widziałem, dostałem tylko od sprzedawcy sporo fotek w dobrej jakości i mogę przesłać je dalej.

 

Cena mi się wydaje o.k jak za ten rocznik

 

lol, niezly kolo, niech ktos do niego zadzwoni ze bzdury pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...