Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

n16 wywalenie kata zaslepienie egra


Gość matxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie zerknolem i wyglada to dokladnie jak na zdjeciu w linku ktory podeslalem, i teraz zastanawia mnie jak to mozliwe z rogiej strony wiem jedno jak bede wymienial kolektor na 4 2 1 to nie bedzie go. Jednak zastanawia mnie czy wywalic ten drogi kat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suchy12345

Witam, czy w silniku 2.2 Di z roku 2000r można usunąć EGR, nie zapali się kontrolka check engine, gdzieś czytałem ze już ktoś usunął EGR w tym silniku i nie zapaliła się kontrolka check engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wlasnie zastanawiam czy wywalic drugi kat bo slyszalem ze check engine moze sie zapalic. Jestem ciekaw czy jak matxxx, wywalil kata to mial spokoj??

za drugim katem nie ma sondy więc nic Ci się nie zapali - tylko pierwszy kat jest "obwarowany" sondami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w silniku 2.2 Di z roku 2000r można usunąć EGR, nie zapali się kontrolka check engine, gdzieś czytałem ze już ktoś usunął EGR w tym silniku i nie zapaliła się kontrolka check engine.

Można, nic się nie zapala.

Z tym, że nie odpinamy kabelków od silniczka tylko zaślepiamy w którymś miejscu rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepne sie pod temat:)

 

rozumiem ze mit zostal juz obalony i nie ma problemu w 2.2 DI 00' problemu z zaslepieniem EGR?

 

Jesli tak zna ktos miejsce w Warszawie lub okolicach na zaslepienie EGR i usunięcie KATA?

I pytanko czym zastapic koncowy tlumik? jakies propozycje?

 

jestem w tym zielony, wiec dziekuje za wyrozumialosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu po wywaleniu egr.

 

jak nie ma problemu to trzeba to zrobić.

 

Te czynnosci mozesz wykonac sam ,co do koncowego tlumika to zastap go albo jakims przelotem albo przedluz rure w miejsce tlumika.

 

No właśnie jak bym mial jak i gdzie to na pewno bym to zrobił. A tak ze mieszkam w blokowisku, brak narzędzi, a przede wszystkim brak wiedzy:). Dlatego szukam kogos kto by to zrobił. Może ktoś chętny, przygarnąć kropka:) (oczywiście nie za free)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość martib

a ja mam wybity kat ( juz taki kupilem ) i egr zaslepilem i dalej d*pa :/ przymierzam sie do wymiany przeplywki bo bez niej zdecydowanie lepiej sie jezdzi ( tj. dol jest żwawszy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...