Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Przepływomierz


Gość bartek_almera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek_almera

Drodzy,

Mam prośbę i to wielką mogę nawet coś tam zapłacić za paliwo itd. Chodzi o to, że miałem stuningowane auto Alma 2.2 Di w zeszłym roku i przez parę miesięcy śmigało super. Później wywalili mi kata i było jeszcze lepiej. Ostatnio od dwóch miesięcy zamuliło mi się auto i to ostro. Wszyscy podejrzewają, że to przepływomierz.

Chciałbym poprosić kogoś kto ma ten sam silnik, abyśmy się ustawili na mieście - ja mogę podjechać pod wskazany adres i zamienili się na kilka minut sprawnym przepływomierzem. Chciałbym po prostu przed kupnem sprawdzić czy nie będzie to zbędny wydatek i mieć 100% pewności. Czy jest tutaj jakiś super forumowicz, który mógłby mi pomóc.

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli zamuliło? Może trochę więcej szczegółów ( czy silnik równo pracuje, czy pierdzi w tłumik, czy gaśnie jak zimny lub gorący itp.) A może wystarczy go przeczyścić a może wystarczy zmienić filtr powietrza. Wcale to nie musi być przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli zamuliło? Może trochę więcej szczegółów ( czy silnik równo pracuje, czy pierdzi w tłumik, czy gaśnie jak zimny lub gorący itp.) A może wystarczy go przeczyścić a może wystarczy zmienić filtr powietrza. Wcale to nie musi być przepływomierz.

 

Wydaje mi się że rozumiem doskonale Bartka_almera, chłopak mądrze myśli.Ja rozumiem co to znaczy zamulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że rozumiem doskonale Bartka_almera, chłopak mądrze myśli.Ja rozumiem co to znaczy zamulić.

Skoro wydaje Ci się, to napisz czym Mu się to objawia.

Wiem, co oznacza zamulenie, ale jak mu się to objawia (np. wolniejsze wchodzenie na obroty po wciśnięciu pedału gazu na biegu jałowym, czy podczas jazdy ciężko go rozbujać) i czy może jeszcze coś do tego.

Tak to można gdybać, długo i namiętnie. :566: Dlatego więcej szczegółów.

A może filtr paliwa już nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartkowi chodzi o to że chce mieć pewnośc że winna jest przepływka jego usterki i chce by ktoś mu użyczył swojej sprawnej.Tym sposobem nie wyrzuci pieniążków w błoto.Wyraznie wszystko opisał, więc dlaczego szukasz źródła jego problemu.Ja mam benzyniaka więc nie pomogę, zresztą nie wiem skąd jest nasz kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie podał właśnie skąd jest. Bo może długo szukać, a przyczyna może być błacha i rozwiązała by się szybciej wcale nie wciągając się w koszta. A niedługo będzie pewnie pisał nowy temat, co jest z jego samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to jest ale odłączenie przepływki skutkuję zapisaniem się błędu w kompie. Oczywiście jezeli odłączymy przepływkę i odpalimy auto. Lepiej kolego jedź na kompa i będziesz wiedział czy to jest przepływomierz czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko zamienić to śmiało można.

Tak by było najlepiej, podjechać pod kompa i sprawdzić. Jednakże może okazać się, że jest wszystko ok, a problem dalej istnieje i tkwi w czymś innym. Przepływomierz w nissanach bardzo rzadko siada. Przyczyny może należy szukać gdzie indziej, nie związanego z elektroniką. Może kolega nie ma takiej możliwości - brak serwisu w pobliżu lub koszt jest dla niego zbyt duży. Byłem ostatnio i za diagnostykę zapłaciłem 75 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

OK koledzy - przepraszam ze nie mogłem wcześniej napisać, ale już wyjaśniam wszystko. Chodzi o to, że samochód nie wkręca się tak szybko na obroty jak wcześniej. Nawet gdy dochodzi do tych obrotów czyli około 2000-2200 to i tak nie ma takiego przyspieszenia jak kiedyś :( Co do miejsca zamieszkanie to Warszawa. Ja mógłbym spokojnie podjechać do diagnosty, ale nie wiem gdzie takiego mógłbym znaleźć w Warszawie. Za każdą pomoc dziękuję. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś o warsztatach w wawie na forum pisał.

Na bank sprawdzisz w jakimś serwisie Nissana. Kiedy wymieniałeś filtr powietrza albo filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza ma 10000 przebiegu, a filtr paliwa około 70000. Co powiedzieć jak zadzwonię do serwisu nissana?

Że chcesz się umówić na diagnostykę komputerową.

Wcześniej jednak ja wymieniłbym filtr paliwa. Troszkę dużo ma przejechane. Zobaczyłbym także jak wygląda filtr powietrza i przynajmniej bym go przedmuchał. Nie jest dużo roboty i koszty niewielkie. No i może serwis będzie niepotrzebny. :D A czy może gaśnie Ci czasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Witam, dzięki za pomoc. Umówiłem się na wymianę filtra paliwa w samym nissanie. Chcą 120 za filtr + 41 za wymianę. mogę zdobyć taniej filtr na allegro za 55PLN, czy opłaca mi się kupować w allegro? Czy część z allegro wymienią mi w nissanie?

Co do samej diagnostyki, koleś powiedział, że będzie to kosztowało 105PLN w Nissanie i zajmie około 30 minut. Na szczęście samochód nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za pomoc. Umówiłem się na wymianę filtra paliwa w samym nissanie. Chcą 120 za filtr + 41 za wymianę. mogę zdobyć taniej filtr na allegro za 55PLN, czy opłaca mi się kupować w allegro? Czy część z allegro wymienią mi w nissanie?

Co do samej diagnostyki, koleś powiedział, że będzie to kosztowało 105PLN w Nissanie i zajmie około 30 minut. Na szczęście samochód nie gaśnie.

Strasznie drogo chcą. Tak jak napisał gregorrr1 koszt filtra paliwa ok. 40 zł. w sklepie. Nawet jak nie chce Ci się bawić w wymianę to zwykły mechanik nie weźmie więcej jak 20 zł za wymianę. Oceniłbyś wtedy czy jest różnica i dopiero jechał na diagnostykę (też dużo chcą u mnie 75 zł., ale to W-wa :D ). Może nie trzeba by było, a jak tak to zostało by Ci na diagnostykę. Ale Ty decydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra paliwa - to nie jest oczywista sprawa, albo dla sklepu w którym ostatnio kupowałem - nie była:( Najpierw dali mi wkład. Po odkręceniu puszki, się okazało, że jest całością i niestety nie wymienia się wkładu, więc pan sklepowy chciał mi dać niby taki zintegrowany, ale bez gwintu na dole i za trzecim razem dostałem dobry. A może wiecie po co to coś, co się wkręca od dołu w filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni. Płaciłbyś tylko za robociznę. Trzeba ich poprostu zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek_almera - jak chcesz to ja mam sprawny (po regeneracji Boscha) przepływomierz i mieszkam w Wawie. Zapraszam, podłączymy, przejedziemy się i zobaczysz czy to jest to.

Napisz do mnie, mieszkam na Pradze Płn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

WOW Super!!!

Ja mieszkam na grochowskiej więc będzie blosko. Kiedy mógłbyś się spotkać, ja najchętniej wieczorami po pracy czyli po 19.

Może ustawimy się na poniedziałek? byłoby naprawdę super, gdyby się okazało, że to to nie musiłbym bulić 110PLN na diagnostykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Witam,

Ja chyba już jestem bliski rozwiązania problemu. Dzisiaj odłączyłem przepływomierz i samochód rwał się do jazdy = jechał duuużo żwawiej niż z podpiętą przepływką. Czy to oznacza, że przyszedł już czas na wymianę? Ile zapłacę za nową przepływkę w serwisie Nissana w Wawie? Na allegro jest taki przepływomierz oryginalny, ale kosztuje 399zł. Wiem, że ktoś kupował nowy przepływomierz sporo taniej.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przyszedł na niego czas. Czyli nie zamieniałeś, tylko odłączyłeś i odpaliłeś. Nie wiem czy to nie był błąd. Komputer może wskazywać usterkę. Proponowałbym go wykręcić, dobrze wyczyścić (uważając na rezystorki - je delikatnie pędzelkiem i jakimś delikatnym preparatem) i podjechać na komputer. Koniecznie. Jeśli te rezystorki (druciki) są uszkodzone to na pewno wymiana, jeśli nie to przepływomierz może być sprawny.

W serwisie Nissana nie kupuj. Strasznie dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...