Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Przepływomierz


Gość bartek_almera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek_almera

Witam,

Po odłączeniu odpaliłem samochód i się przejechałem kilka kilometrów. Samochód jechał o wiele lepiej. Po ponownym podłączeniu i odpaleniu kontrolka zgasła, ale samochód dalej jest zamulony. Czy to nie objaw zepsutego przepływomierza??? Ja na allegro widziałem przepływkę oryginalną za 400zł. Podróbka kosztuje 218. http://www.allegro.pl/item267266993_przepl...ra_primera.html

Który powinienem wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę dalej, że wcale nie musi być uszkodzony. Po odpięciu na pewno nie stwierdzisz. Jeździł lepiej, bo dostał bogatszą dawkę. Komp nie sterował, bo go odłączyłeś.

Poczytaj sobie tutaj ile kosztuje:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...rzep%B3ywomierz

Rozpiętość cen różna, ale jakbyś dostał za 200-300 zł. w ASO to nie ma się nad czym zastanawiać. Jesteś z W-wy, więc masz nawet wybór ASO.

Coś jeszcze jest tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...rzep%B3ywomierz

i tutaj

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...rzep%B3ywomierz

Warto poszukać. Dużo tego było na forum.

A tak w ogóle w W-wie jest pewnie dużo dobrych warsztatów z kompem i wcale nie musisz jechać do ASO. Poczytaj w dziale porady eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś zorientowany podpowiedzieć jakie napięcie powinno być na przepływomierzu przy wolnych obrotach i tak około 3500 obr/min oraz na których przewodach wykonywać pomiar. Almera 1.5 benzyna 2001r 90KM, przepływka z 5-cioma przewodami na kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj linki, które podałem wyżej. Jak tam nie będzie to wpisz w wyszukiwarkę przepływomierz i napewno znajdziesz. Ile i jak sprawdzić. Sporo tego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niemogę znaleźć informacji o które poprosiłem dla silnika 1.5 90KM (może jestem gapa).

Może ktoś jednak mi podpowie jeżeli się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Witam, będę pisał dużą czcionką:

MÓJ WIELKI PROBLEM ROZWIĄZANY!!!!!!!!!! WYMIENIŁEM PRZEPŁYWOMIERZ I FILTR POWIETRZA, SAMOCHÓD NIE DO POZNANIA SIE ZMIENIŁ. TO TAK JAKBYM SIE PRZESIADŁ Z 70 KONNEGO DIESLA DO 125 (PAMIĘTAJCIE, ŻE MOJE AUTKO JEST PO TUNINGU). SPRAWA ZAMKNIĘTA, POLECAM WYMIANĘ PRZEPŁYWOMIERZA WSZYSTKIM TYM KTÓRYM AUTO SIĘ ZAMULIŁO - KOSZT 315PLN W NISSANIE NA JAGIELLOŃSKIEJ. yes yes yes!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżając temat, myślę że TO i TO może być przydatne, patrząc na ceny w ASO i dla tych, którzy nie chcą ryzykowac kupując marne podróbki

ceny ze strony i sklepu int boscha http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/index.asp

nowa przepływka 2,2 Di nr 0 280 218 005 - 927,20

regenerowana nr 0 986 280 232 - 286,70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herson napisał/a:

0 280 218 005 - 927,20

 

W ASO na oczapowskiego (Jaworski & Gajewski) zapłaciłem w czerwcu 317 zł

Faktycznie różnica, niewiele drożej od regenerowanej.

Znalazłem jeszcze stronę www.przeplywomierz.pl, ludzkie ceny i roczna gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ten symbol przeplywomierza mozna odczytac?

masz go wytłoczonego na obudowie przepłymomierza ja podniesiesz maskę i popatrzysz na niego to napewno znajdziesz - to taka czarna rura zaraz za obudowa filtra powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szybkie pytanie, bo przeszukałem forum, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Czy objawami padniętej przepływki są:

1. albo wysokie spalanie

2. albo brak mocy

3. czy jedno i drugie jednocześnie?

 

Jak zawsze tankuję do pełna i sprawdzam spalanie i kolejny raz przeraziłem się jeszcze bardziej. Spalanie wychodzi mi na poziomie 9-11 l/100 km. Z mocą jest wszystko w porządku, wcisnę gaz i ciągnie konkretnie do przodu.

Czy powodem tego, są krótkie odcinki ( dom - żłobek, z powrotem po żonę do domu razem ok 4 km i następnie 3 km do pracy ) ok 7 km ( właściwie dojeżdżając do pracy mam wskaźik temp w połowie ) czy to faktycznie przepływka?

Kupiłem nową, ale chciałem się jeszcze upewnić.

 

Kolejne pytania

1. Czy wymiana przepływki wiąże się z jakąś adaptacją, tak jak to jest w przypadku przepustnicy?

2. Czy coś trzeba dodatkowo robić? Check wyskoczy tylko w momencie jak uruchomię auto z odpiętą przepływką? Bo z tego co powiedzieli mi w serwisie gdzie ją kupowałem, Konsulta po jej wymianie, nie podłącza się ( to już chyba sam odpowiedziałem sobie na to pytanie )

 

PS W ASO na Oczapowskiego w Wawie kosztowała 350 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 11l/100 to jest za duzo. Ja mialem max 9,4l/100 w zime na dystansach ok5km stojac duzo w korkach w miescie.

Na dystansie 5km praca dom - mam spalanie 8l/100.

A ty jeszcze diesla masz - u to niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...