Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

montaz CB radia w N16


Gość Dudek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym zamontować CB radio w almerce N16 ale nie mam pomysłu w ktorym miesjcu, czy ktoś montował już radio w N16?

 

Co powiecie na miejsce w połeczce srodkowej? (oczywiscie wtedy radio z glosnikiem przedniem, mysle o President Johnnson II + antenka tez president[magnes])

 

Za wszystkie pomysły/info bede wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, moze nie N16 i nie w poleczce bo radio do domu zabieram wiec na stale niggdzie nie jest zamontowane, a jak uzywam to miedzy siedzenie pasazera a konsole wsadzam... ale wiem ze nawet z glosnikiem do dolu bedzie pieknie slychac (kumpel tak mial) a jak uznasz ze Ci malo to za 20-40zl kupisz dobry glosnik zewnetrzny, zestaw wyjdzie taniej (ze 200zl) niz ten model ktory wymieniles.... no chyba, ze cena nie gra roli to gratuluje radia i wspolczuje anteny :)

 

Czemu nie na uchwycie jakims? trzymasz auto w garazu? chce Ci sie bawic z magnesem (w zimie szczegolnie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montazu ja zamierzam zamontowac w wolnej chwili w tej poleczce/wnece nad tacka na napoje.

 

Mam juz kupiona obudowe do montazu radyjka, musze tylko ta wymontowac, zamontowac ta kupiona i gotowe... pozniej jeszcze jakas 'klapka maskujaca' tak aby po wyjeciu gruchy moc zaslepic...

 

narazie swojego presidenta harrego woze pomiedzy fotelem pasazera a konsola srodkowa... nieco meczace, ale to tymczasowe rozwiazanie.

 

jeszcze tylko glosniczek zew. gdzies zamontowac i bedzie gralo i bucalo :D

 

ale w Twoim przypadku nie widze sensu kupowania radyjka dla jego glosniczka na przednim panelu!

 

Co do watku o radyjkach i antenach to polecam ten watek

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=29079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena gra role.....ale zależy mi naprawdę na porządnym radiu...dlaczego jak ktos kupuje radio z CD do damochodu za 1000 czy 1500 to jest normalne, a jak ktoś chce kupić porządne CB radio za 600 to jest dziwne. Trochę jeżdzę i CB radio dla mnie to priorytet, w Mazdzie mam Alan100plus czy 105plus, uzywalem tez UNITECH-a (czu jakoś tak) a teraz potrzebuje drugie radio i chcialbym byc z niego bardzo zadowolony bo planuje jeżdzić tym samochodem dłuzej.

 

Co do anteny jeżdziłem troche z magnesówką i byłem bardzo zadowolony, ale niestety raz zapomniałem jej schować i...tyle ją widziałem. potem kupiłem przykręcaną i trafia mnie już jak muszę codziennie przykręcać i odkręcać za kazdym razem, a co najwazniejsze po roku zauwazyłem że radio działa różnie w zależności jak uda mi sie przykręcic antene (jest na motylka), wydaje mi się że zależy to od tego jak sie "z masuje" antena podczas przykrecania i zaczyna mnie to wkurzać. Dlatego myśle o magnesówce....tylko teraz pytanie.....co w zimie.....jak szybko odsnieżyc i odszronić kawałek daszku :)?? jakis płyn? Jak sobie z tym radzicie?

 

Jak zakladac magnesówke nie rysujac dachu?

 

LEMUR daj znać jak zamontujesz radyjko, jakie montujesz?? jaka antenka??

 

GRZECHu dlaczego współczujesz anteny? zła? masz jakąś lepszą propozycje? dlaczego zła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu magnesowka zla? bo w zimie ja przykrece swoj bacik w chwilke, a Ty zmarzniesz skrobiac dach pod magnes :P

 

Kolego co do tego "zlego" masowania anteny na uchwycie, czesto tak jest ze uchwyt sie rusza (jest zle przykrecony lub sie przemiescil) u mnie sie tak zrobilo. W czasie jazdy jak sie antena wyginala i dzialala sila na magnes to zle masowalo, moze masz to samo? (czasem zawiasy bagaznikow tez maja slaba mase)

 

Ja przetestowalem sobie magnesowke pozniej uchwyt i wybralem uchwyt, widzialem dachy kumpli co woza magnesy i te wszystkie rysy, niby nic ale .... uchwyt odkrece i sladu nie bedzie.

 

Co do ceny radia to super model wybrales, uwazam podobnie, wole doplacic niz pozniej mam sie wkurzac.

 

W ogole to duzo opinii znajdziesz na forum cb-radio.pl tam chlopaki Ci powiedza jakie sa sposoby na szybkie odsniezanie dachu pod magnes itp.

 

Powodzenia

73!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEMUR daj znać jak zamontujesz radyjko, jakie montujesz?? jaka antenka??

 

jak tylko bede mial wolna sobote jakas..

 

radyjko? President Harry II ASC

antenka: Sirio Turbo 1000

montaz - na uchwyt - INOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakladac magnesówke nie rysujac dachu?

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...79&start=70

 

poszukaj pisałem..... :D

 

[ Dodano: Czw 15 Lis, 2007 20:55 ]

Za wszystkie pomysły/info bede wdzięczny.

 

prubowałeś w schowku?? pasażera :D

 

[ Dodano: Czw 15 Lis, 2007 20:54 ]

Za wszystkie pomysły/info bede wdzięczny.

 

prubowałeś w schowku?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego że CB nie ma pilota wole mieć go pod ręką i sterować w razie potrzeby bez odrywania wzroku od jezdni więc u mnie jest zamontowane tak p1050129ad8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu magnesowka zla? bo w zimie ja przykrece swoj bacik w chwilke, a Ty zmarzniesz skrobiac dach pod magnes :P

 

...nie do końca masz racje....w Mazdzie mam antene na uchwycie przykrecana na motylka i musze powiedziec ze dzisiaj po mroznej nocy musialem troche pogimnastykowac sie zanim wlożylem śrubeczke do uchwyty, po przykreceniu motylka radio dzialalo co najwyzej srednio...poniewaz po skreceniu motylka miedzy antena a uchwytem był lod (caly uchwyt byl mocno oszroniony) i wydaje mi się że antena nie zostala zmasowana.

 

Rozwiązaniem tego byłoby wozić w bagazniku jakiś srodek do usuwania lodu, zeby psiknąc przed przykreceniem. Czyli.....podobna sytuacja jak podczas montowania anteny na magnes....

 

Czy polecacie/znacie jakies inne mocowanie niz na motylka??(chodzi mi o montoż z uchwytem)

Gdzie polecacie założyć uchwyt w Almerze N16 2003 Hatchabck?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu magnesowka zla? bo w zimie ja przykrece swoj bacik w chwilke, a Ty zmarzniesz skrobiac dach pod magnes :P

 

...nie do końca masz racje....w Mazdzie mam antene na uchwycie przykrecana na motylka i musze powiedziec ze dzisiaj po mroznej nocy musialem troche pogimnastykowac sie zanim wlożylem śrubeczke do uchwyty, po przykreceniu motylka radio dzialalo co najwyzej srednio...poniewaz po skreceniu motylka miedzy antena a uchwytem był lod (caly uchwyt byl mocno oszroniony) i wydaje mi się że antena nie zostala zmasowana.

 

Rozwiązaniem tego byłoby wozić w bagazniku jakiś srodek do usuwania lodu, zeby psiknąc przed przykreceniem. Czyli.....podobna sytuacja jak podczas montowania anteny na magnes....

 

Czy polecacie/znacie jakies inne mocowanie niz na motylka??(chodzi mi o montoż z uchwytem)

Gdzie polecacie założyć uchwyt w Almerze N16 2003 Hatchabck?

 

Dzis rano zwrocilem na to uwage, uchwyt byl zaszroniony a ze nie chcialo mi sie skrobac to troche z przekory przykrecilem antene przes ten szron/snieg czy co tam jeszcze podlazlo. Zero problemow dzialala jak zawsze czyli dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

nieco pozno ale...

 

wkoncu udalo mi sie znalesc wolna chwile na montaz radyjka na stale, a nie "wciskanego" kiedy trzeba pomiedzy fotel pasazera a panel :D

 

Mam umocowane jak gaten pokazal w zalaczonym linku...

 

Montaz banalnie prosty i zajal mi z demontazem, montazem i przeciagnieciem kabla antenowego jakas 1h.

 

Fotki umieszcze w najblizszym czasie - jak tylko aparacik bede mial przy sobie.

 

mam jak w podpisie harrego II i z glosem nie ma problemu - wogole nie instalowalem dodatkowego glosniczka. Narazie - mam tylko problem ze po odpaleniu samochodu nieco "trzeszczy bardziej" i trzeba SQ bardziej "skrecic" niz jak radyjko lezalo jak opisalem wczesniej.

 

Nie mialem czasu na stale montazu kabelka zasilajacego, wiec przepuscilem go bokiem i dalej podlaczam go do gniazda zapalniczki - moze z czasem - jednak chowam go do schowka - kabelka prawie nie widac....

 

zamieszcze wspomniane zdjecia to zobaczycie jak to wyglada wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość digital121

Koledzy a w N15 ktoś montował radyjko w tej półeczce w przednim panelu? Radio U520 Xl i niestety nie mieści się /za długie/. Zastanawiałem się nad wycięciem otworu w tylnej sciance tej półeczki. Może ktoś ma lepszy pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sargoszyygy
Koledzy a w N15 ktoś montował radyjko w tej półeczce w przednim panelu? Radio U520 Xl i niestety nie mieści się /za długie/. Zastanawiałem się nad wycięciem otworu w tylnej sciance tej półeczki. Może ktoś ma lepszy pomysł??
Przerabiam temat u siebie ta półeczka bardzo ładnie się demontuje i po włożeniu radyjka pięknie to wygląda, myślałem nawet o zabudowaniu tego przed złodziejami. miejsca jest tam sporo więc można kombinować. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gaten, te blaszki trzymające Unidena na twoim zdjęciu, to jakieś dedykowane, czy sam zrobiłeś?

Orientuje się ktoś czy radio między fotelem a konsolą podczas ostrego hamowania nie wylatuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł własny

w oryginalnym uchwycie zrobiłem nowe otwory żeby radio jak najmniej odstawało i dorobiłem dwa zaczepy z wąskiej taśmy z chromoniklu,dolny koniec zawinięty na uchwycie a górny wsunięty w szczelinę konsoli środkowej

w czasie jazdy nic się nie ruszało

 

[ Dodano: Wto 09 Wrz, 2008 23:18 ]

taki uchwyt jest w komplecie

uchwyt jest w każdym nowym radiu ale zaczepy musi zrobić sam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zmieścisz go bez problemu,a żeby się dostać do tej półki musisz wymontować radio bo półka jest przykręcona czterema wkrętami i trzeba ją usunąć,poszukaj na forum demontaż radia i sobie poradzisz,TTi ma 51 mm. wysokości a maskownica półki ma 50 mm. więc zmieścisz bez problemu

ja mam zamontowanego Walkera 55 mm. ale musiałem podpiłować maskownicę od góry i nic nie widać

p1070636ba0.th.jpg

 

porcupine najpierw sprawdź a potem doradzaj w tej wnęce po małych przeróbkach można zmieścić Valerego

p1090365yz8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaten a ja mam do ciebie pytanie z innej beczki, póki co wożę swojego unidena pomiędzy siedzeniem a konsolą środkową, szykuje się jednak do przełożenia do w półkę nad zapalniczką. Uważam że to naprawdę super miejsce - podobnie miałem zamontowane radyjko w mojej N15. Chcę jednak przed tą operacją wszystko dokładnie sobie przemyśleć, widzę że w twoim U520 masz jakąś niestandardową - fajną wtyczką od gruszki. Możesz napisać czy wymieniałeś całą gruszkę czy może gdzieś w serwisie ci podmienili samą wtyczkę?

 

I jeszcze pytanko do wszystkich, którzy mają zamontowanego u520 w tym miejscu, czy potrzebna jest specjalna kieszeń, czy radyjko wchodzi idealnie w miejsce tej półki która jest nad zapalniczką. Przeglądając zdjęcia nie zauważyłem tak żadnych kieszeni? Chciałbym także zrezygnować z zasilania z gniazda zapalniczki (myślę o nawigacji i wtedy gniazdo będzie potrzebne) więc pozostaje kwestia rozwiązania zasilania, myślałem żeby podpiąć się od środka pod kable do gniazda zapalniczki. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że w twoim U520 masz jakąś niestandardową - fajną wtyczką od gruszki

myślę że chodzi o ten wtyk

http://www.allegro.pl/item498117087_wtyk_m...cb_faktura.html

miałem kiedyś w U-520 zamontowany żeby kabel nie sterczał do góry a zamontowałem go sam piny masz ponumerowane więc tylko wystarczy przelutować do nowej wtyczki,kupisz go np. pod tym linkiem a co do zasilania to możesz się podpiąć gdzie chcesz ale przed ostatecznym montażem sprawdź czy nie ma jakichś zakłóceń z zasilania

powodzenia

 

co do kieszeni to poszukaj na allegro są takie maskownice ale jak to wygląda w rzeczywistości nie wiem a patrząc na foto mi się nie podobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...