Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poprawienie osiągów Almery GA16DE po niewiadomym tuningu ?


dombek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na IV mialem 180 przy 6200 a odcinka przy 7200 takze jeszcze by polecial. Na III to jak wyprzedzam to zara sie pojawia 140. Takze mimo ze malo mocy mysle ze ten silniczek calkiem ladnie sie wkreca.

wystarczy zatkać go 20 gr
Ale przeplaciles :D:D ja dalem 5gr ;)

 

[ Dodano: Pon 17 Gru, 2007 15:14 ]

Najpierw rob to co praktycznie za darmo czyli EGR i kata. Do EGR wystarczy klucz 10 i francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
jak widzę, że niektórym GA16DE idzie na 3 biegu do 120 km/h to rzeczywiście cos jest nie tak...

 

Rzeczywiście, jak ktoś pisał owyżej, jeździć nie umiałem. Po prostu bałem się próbować co moja furka może, nie znając jej wcześniejszej historii (autko zza Odry). Tak więc przed przeróbkami typu EGR, CAI itd. obecnie jeździ się tak:

- na 2-ce: 120 kmh

- na 3-ce: 145 kmh

Ale do odcinki na każdym z tych biegów jeszcze nie doprowadziłem (trasa, którą jeżdżę, nie pozwala - za duży ruch); powyższe efekty przy około 6,5-7rpm ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę, że niektórym GA16DE idzie na 3 biegu do 120 km/h to rzeczywiście cos jest nie tak...

 

Rzeczywiście, jak ktoś pisał owyżej, jeździć nie umiałem. Po prostu bałem się próbować co moja furka może, nie znając jej wcześniejszej historii (autko zza Odry). Tak więc przed przeróbkami typu EGR, CAI itd. obecnie jeździ się tak:

- na 2-ce: 120 kmh

- na 3-ce: 145 kmh

Ale do odcinki na każdym z tych biegów jeszcze nie doprowadziłem (trasa, którą jeżdżę, nie pozwala - za duży ruch); powyższe efekty przy około 6,5-7rpm ;)

 

Pozdr.

 

na II 120, a na III tylko 145 chyba cos nie tak

to ja mam teraz na II 105, III 160 i odcinke na 7300 (jadac do odciecia na kazdym biegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na II 120, a na III tylko 145 chyba cos nie tak

to ja mam teraz na II 105, III 160 i odcinke na 7300 (jadac do odciecia na kazdym biegu)

Nieprecyzyjnie może opisuję, ale dokładnie próba wyglądała tak: na II -jazda do końca, trwało to trochę, tak "na oko i ucho" to niemal na odcince przerzuciłem na III - tu nie dociągnąłem do końca, pewnie jeszcze troszkę bym się rozkulał, ale jednocześnie i cierpliwości zaczynało brakować, i zwolnić trzeba było (jakiś sznurek aut się przede mną pojawił znienacka). Tak czy inaczej - nadal nie wiem, co mam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na 2-ce: 120 kmh

- na 3-ce: 145 kmh

Ale do odcinki na każdym z tych biegów jeszcze nie doprowadziłem (trasa, którą jeżdżę, nie pozwala - za duży ruch); powyższe efekty przy około 6,5-7rpm ;)

 

Pozdr.

 

120 na 2-ce i nie masz odcinki coś mi się nie chce wierzyć :036:

ja na 2-ce do 100 może 105 bym dociągnął ale wskazówka obr. już jest na 7tys a 20% więcej to musiało by ci odciąć na bp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie przeczytałem tej bzdury, która mi się wklepała. Tak to jest jest, jak się pisze po 3-im bronku ;)

 

Więc sprawa przedstawia się tak:

- II: 100 kmh

- III: 145 kmh

 

Warunki "testu" pozostają bez zmian ;) Czyli - bez odcinki, przy około 6,5-7 rpm dla II i podobnie dla III.

 

Koledzy, nie chcę zakładać nowego tematu, jeśli taki już istnieje, więc uświadomcie mnie, czy istnieje czy nie (ja nie mogę znaleźć): Przekładka silnika z 1.6 na 2.0 krok po kroku. Nie chodzi o instrukcję dla mechanika, tylko co - oprócz samego kompletnego silnika - trzeba w takim wypadku zmienić (czytaj: kupić), czyli inaczej mówiąc: jakie dodatkowe koszta dochodzą ? Może taki temat przyda się laikom takim jak ja, którzy chcieliby wzmocnić to, co mają, bez zamiany na inną furkę ? Może przydałaby się taka w miarę dokładna "lista rekwizytów" potrzebnych do przekładki silnika i sporządzenia sobie kosztorysu takiej zabawy... No i sugestie, z jakiego modelu jakich części szukać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SnowLady

dombek, jak rozumiem chcesz wlozyc do swojej almerki 1.6 silnik 2.0 tak ??? to powiem tobie ze to drogie pieniadze... wszystko da sie zrobic.... wszystko zalezy od tego jaki silnik 2.0 chcesz wlozyc... dolicz do tego skrzynie biegow komputer elekronika, elektryka... itd... nie wiem czy tobie sie to oplaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 08_agusia, dlatego chciałem poznać koszty takiego przedsięwzięcia, bo trochę się przyzwyczaiłem już do mojej Klamerki i zastanawiam się, czy udałoby się ją wzmocnić kosztem mniejszym, niż wymiana auta. "Nowe" auto = nowy stres, nowa niewiadoma, co to takiego, ile jeszcze trzeba będzie włożyć w doprowadzenie do stanu zadowalającego - a to co już mam i znam i lubię... wiesz ;) Poza tym, co tu dużo mówić, podobają mi się w moim aucie pierdołki pozatechniczne, czyli: bogate wyposażenie dodatkowe, kolor itp. i teraz trudno byłoby mi się przestawić na coś zupełnie innego, chyba, że będzie to dokładnie takie samo tylko, że 2.0 :-D Ewentualnie, że za niewielką dopłatą otrzymam coś a'la auto z działu "prezentacje": http://www.nissanklub.pl/prezentacje.php?p...;p=10&tid=3 - z tym, że jedna para drzwi więcej w zamian za rezygnację z zestawu głośno-grającego i pozostawienie kierownicy po "normalnej" stronie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SnowLady

no to licz ( tyle co pamietam )

silnik od primery p11 2500 zl moze uda sie nizej

osprzet plus skrzynia biegow liczmy jakies 800 zl

dodatkowe czesci jak sprzeglo tarcza lub tylko zaciski zazwyczaj wymienia sie calosc,

jakies rurki przewody nowe pociagniac itd liczmy 800 zl

do tego podlaczenie elektryki, komputera nie wiem musialabym sie dowiedziec....

robocizna (sama przekladka) bez rozruchu hmmm jakies 900 zl trudno powiedziec

 

zagadaj do Kropy Ams on dokladnie ci powie co i za ile :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...