Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile mają przejechane Wasze Almerki (czysta ciekawość)


Gość Maciek PO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak autko jeździ na syntetyku i nie męczy się go na niskich obrotach to łańcuchy powinny być wieczne. U mnie na razie nie ma problemu z rozrządem.

 

moja poleciała licznikowe 190km/h wiecej już nie miałem gdzie pojechać i troche mi się już szkoda silnika robiło

biorąc pod uwagę, że ja mam 1,4 - to moja alma jest super szybka. Wracałem autostradką do domu z ojcem i troche nam się śpieszyło to daliśmy ognia. A wcześniej alma w 4 na pokładzie i full bagażu w kufrze i na piątym siedzeniu szła 170-190 przez odcinek 200 km - spaliła wtedy 8 litrów.

 

Mój samochód obala mity o słabszych almerach (75 koni) z Niemiec.

Dodam, ze nie eksperymentuje z różnymi benzynami, tylko leje zwykłą 95 PB :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autko jeździ na syntetyku i nie męczy się go na niskich obrotach to łańcuchy powinny być wieczne. U mnie na razie nie ma problemu z rozrządem.

 

moja poleciała licznikowe 190km/h wiecej już nie miałem gdzie pojechać i troche mi się już szkoda silnika robiło

biorąc pod uwagę, że ja mam 1,4 - to moja alma jest super szybka. Wracałem autostradką do domu z ojcem i troche nam się śpieszyło to daliśmy ognia. A wcześniej alma w 4 na pokładzie i full bagażu w kufrze i na piątym siedzeniu szła 170-190 przez odcinek 200 km - spaliła wtedy 8 litrów.

 

Mój samochód obala mity o słabszych almerach (75 koni) z Niemiec.

Dodam, ze nie eksperymentuje z różnymi benzynami, tylko leje zwykłą 95 PB :)

Pozdro

No tak... czyżby?

Dla mnie mitem jest to, że im kto szybciej jedzie, tym mniej spala. Wybacz, nie uwierzę, że istnieje auto, które jadąc 180 km/h spala 8l/100 km... benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie uwierzę, że istnieje auto, które jadąc 180 km/h spala 8l/100 km... benzyny.

jest to możliwe. Jadąc w trasie. Jedziesz np w sumie 100km z prędkością 180kmh a resztę z prędkościami 90-120km/h i wtedy średnie spalanie na pełnym baku może wyjść 8 litrów :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję mój pościk. Jechałem w 4 osoby od siebie do opola zwykłą drogą i pociskałem ostro, kręciłem na 4000-5000 tys. Gdzie się dało jechałem szybciej niż pozwalały znaki :diabel2:

W opolu wpadłem na autostradkę. Bujnąłem się na pasie rozbiegowym do 130, potem piąteczka i przycisnąłem na maksa i tak do ostatniej stacji przed granicą państwa. Po podliczeniu wyszło 8 litrów. Oczywiście, że prędkość momentami spadała do 90, ale jak tir zjechał na prawy to rozpędzałem autko i do przodu.

dodam, ze po podliczeniu spalania w wakacyjny wyjazd do Włoch (gdzie drogi były wszelkiego rodzaju - od stepu po autobahn) alma wyszła mi 6,7 l i 90% włączoną klimą.

To auto tak pali - i nic na to nie poradzę. Pozdrawiam niedowiarków.

ps

Różnica w spalaniu almy przy eco-drivingu i i sport-drivingu wynosi do 1,8 litra na 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ADAM85 nie testowałem max speeda almery bo to nie auto wyścigowe,ale przy takiej normalnej zmianie biegów 2 osobach i pełnym bagażniku zakupów 140km/h i jakoś rewelacyjnie się nie bujała oczywiście to irlandzkie drogi paliwo też pb95,co do spalania to ostatnio wyszło mi 6,3 l na 100 ale większość trasa ,prędkość do ok 100km/h starałem się nie przekraczać 2500 obr/min na 5 biegu tylko czasami przycisnąłem troszkę.Teraz spalanie będzie pewnie większe-dam znać jak będe tankował.

Co do tej włączonej klimy to te 6,6 hmmm jakoś nie wierzę za samą klimę musisz 1 litr doliczyć czyli nie pisz,że ci normalnie bez klimy spala 5,5 bo chyba większość będzie z górki na luzie jeżdżona.

 

Co do tankowania to tankuje dopiero jak jest blisko rezerwy (ok 10 litrów zostaje) i do odbicia pistoletu.

tutaj parametry almery 1.4 16v gdzie max speed jest 172 km/h więc o 200 to można pomażyć.

 

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/...k-1.4-87km.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NO TRZYMAJCIE MNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! :zdziw:

Co do tej włączonej klimy to te 6,6 hmmm jakoś nie wierzę za samą klimę musisz 1 litr doliczyć czyli nie pisz,że ci normalnie bez klimy spala 5,5 bo chyba większość będzie z górki na luzie jeżdżona.

 

Zaczynasz mnie Devil (Szatanie) irytować. Co do spalania nie mam wątpliwości. Ja nie tankuje do pierwszego odbicie, tylko DO MOMENTU JAK WIDZE FUEL WE WLEWIE. Wtedy mam pewność, że jest full. Wyprawa była do Włoch (zaraz powiesz, że nie wierzysz że mam klimę, albo, że we Włoszech trzeba jej używać). KLIMA MOZE I ZWIEKSZA ZUZYCIE PALIWA, ALE O LITR TO TYLKO W CYKLU MIEJSKIM. NA TRASIE ALBO W CYKLU MIESZANYM TO MOZE BYC ZALEDWIE 0,2 LITRA!!!!!!!!!

po powrocie sliczyłem skrupulatnie zapisane ilości litrów i kilometrów i wyszło 6,7. G..uzik mnie obchodzi, ze w Twojej głowie się to nie mieści. Jechałem przez Niemcy i tam starałem się jechać do 160. W Alpach i Dolomitach po Włoszech nie pogonisz, ale są ostre podjazdy i często trzeba było redukować nawet do 2 lub 1 . Na autostradach do 140. Miasta korki i jazda jak u nas. Staram się przewidywać i hamuję silnikiem, nie jeżdzę na luzie.

Alma nigdy nie spaliła mi mniej jak 6 litrów, a z tego co pamiętam to było 6,2.

Może nie wierzysz, że byłem we Włoszech :) polecam spojrzeć na fotkę w kalendarium 2009 tam jest zdjęcie mojej almerki na szczycie szczytów tego wyjazdu.

 

@ ADAM85 nie testowałem max speeda almery bo to nie auto wyścigowe,ale przy takiej normalnej zmianie biegów 2 osobach i pełnym bagażniku zakupów 140km/h i jakoś rewelacyjnie się nie bujała

 

każdy ma swoje kryteria co do oceny co jest autem sportowym, a co nie - dla mnie alma jest bardzo dynamicznym autem. Normalna zmiana biegów - tak właśnie robię.

 

prędkość do ok 100km/h starałem się nie przekraczać 2500 obr/min na 5 biegu tylko czasami przycisnąłem troszkę

I tu pies pogrzebany - masz zamulone auto.

I tu przysłowie The grass is always greener on the other side of the fence - nie ma zastosowania - moja jest THE BEST :) Dziś siedziałem w Primerze P12 z 2004 - z zewnątrz piękna, ale gdy wsiadłem do almy poczyłem się jak w pokoju z kominkiem - według moich kryteriów.

 

Przepraszam, iż troszeczkę Cię zganiłem, ale nie lubię bezpodstawnego podważania moich wypowiedzi na tak szanownym Forum.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie widzę żebyś mnie "zganił" może wiesz jak odróżnić almerę z silnikiem 87 konnym od tej z 75 konnym bo ja nie mam pojęcia-może mam właśnie tą słabszą niby sport (cokolwiek to znaczy) a czy zamulona czy nie tego nie wiem nie jeździłem inną Almerą.A co do Włoch też tam byłem (nie autem) ale jechaliśmy przez Czechy,Austrie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jak odróżnić. Moja była sprowadzona z Niemiec i w briefie była moc 55kW. Dodam, że jeżdżę na oponach Michelin Energy Saver, które ponoć obniżają zużycie paliwa.

A co do wersji sport - to pewnie chodzi o pakiet stylistyczny. Dodatki typu oryginalne ładne felgi nissana, sportowa kierownica, spoiler z tyłu, może nawet i halogeny.

 

Przez Czechy i Austrię jechałem do Chorwacji rok temu. Na tamtej trasie spalił mi o 0,1 l więcej i używałem mniej klimy.

 

Proponuję powrócić do wpisywania przebiegów almerek!!!!

Tego ten temat dotyczy!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją Nisią 1,4 (55kW w papierze) wybrałem się w sierpniu do Słowenii - 4 osoby + bagażnik zamknięty "na upych" i dobiłem do 180 km/h (mam nagrany filmik jakby kogoś to interesiło). Spalanie mi wtedy wyszło jakieś 7,1 - 7,5l (autostrady). Przy mieszanej codziennej jeździe bez większego obciążenia (tylko ja + ewentualnie 1 pasażer) - ok. 6,7.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiborg wpisz tu przebieg swojej klamerki, ....a podróż do Słowenii opisz w temacie, który z resztą ja założyłem - Moja najdalsza podróż Nissanem Almerą.

Jestem pewien, że masz o czym napisać. Jechałem przez Słowenię dość duży kawałek w drodze do Chorwacji (specjalnie zboczyliśmy z drogi, żeby pooglądać tamtejsze widoki).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiborg wpisz tu przebieg swojej klamerki, ....a podróż do Słowenii opisz w temacie, który z resztą ja założyłem - Moja najdalsza podróż Nissanem Almerą.

Jestem pewien, że masz o czym napisać. Jechałem przez Słowenię dość duży kawałek w drodze do Chorwacji (specjalnie zboczyliśmy z drogi, żeby pooglądać tamtejsze widoki).

Pozdrawiam

 

Przebieg wpisałem parę postów wyżej.. 210 kkm.

 

Jeśli chodzi o ostatniego mojego posta, nie chodziło mi o relację z podróży tylko o to, że można przy takim obciążeniu i takim silnikiem z tego roku ('96) wykręcić jeszcze dobrą prędkość, (jeśli nie większą.. więcej nie próbowałem ciągnąć) - stąd mowa o filmiku (nagranie prędkościomierza) bo z tego co widzę mogą tu być niedowiarki.

 

a to, że nie na temat.. nie ja zacząłem OT.

 

I masz rację, Słowenia to najdalsze miejsce, do którego się do tej pory wybrałem moim autkiem ;)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N15 z 1998 roku ma na liczniku 140 tys - ale nie jestem pewien czy to prawda :D

 

od ponad 2 lat w moich rękach jak na razie tylko wymiana tarcz klocków i ostatnio pojawił się problem z lewym tylnym zaciskiem hamulcowym

 

Poza tym ZERO problemów - tylko raz mnie zawiodła - przez moja głupotę kilka dni w garażu Almi stała z włączonym radiem i padł akumulator. Po 10 min ładowania wszystko było :one:

 

 

OGÓLNIE SUPER SAMOCHÓD :one: :one: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

N15 2.0 D 1996 sprowadzony IX2004 sl=139500 wymieniony pasek rozrządu na Gates

Dzisiaj sl=214600 praktycznie bez jakichkolwiek usterek. Przed wymianą tym razem kpl rozrządu 2x pasek + 3x rolka.

Silnik CD20E bez turbo 55kW. Odpala po 2-3 sek bez względu na temp. Olej syntetyk Mobil1 0W-40/diesel/ zima i 5W-50 lato

Co 2-gie tankowanie dodatek co 5000 oczyszczacz wtrysków - Xeramic

Spalanie 5-5,5 trasa Vopt ~`120-130 przy 2800/min miasto 6-6,5 bez niepotrzebnego deptania i hamowania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja N16 2000 rok od starej babki i wnuczki z niemiec, ma przejechane 150 tys. (babka i wnusia zrobiły 97 tysi), po 50 tys w Polsce, prawdopodobnie padła turbina, przepływomierz, 2 przeguby z przodu, coś stuka w układzie kierowniczym podczas parkowania,wczesniej miałem sunny 93 rok 2.0 diesel i ....naprawde tamten był made in Japan. lałem i jezdziłem, teraz już tak nie jest...do N16 są drogie części ( przeguby znalazłem po tygodniu gdzies w internecie po 300 prawie jeden!!!)...plus za ładne wnętrze i dobre wyposażenie, fotele bardzo wygodne i milion schowków w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...