Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Ocieplanie akumulatora


Przemek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale styropian na przykład ma swoją temperaturę około 7 stopni chyba o ile dobrze pamiętam. Jak przyłożysz do dłoni to czuć różnicę :)
styropian jest doskonałym izolatorem cieplnym. Dlatego jak przyłożysz do niego dłoń to czuć ciepło. Po prostu czujesz ciepło własne, odbite od styropianu.

Na izolacje akumulatora nadaje się, jednak sam z siebie akumulatora nie rozgrzeje. Raczej ograniczy utratę ciepła przez aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o tych ocieplaczach i dają one coś tylko jeśli samochód stoi krótko. Po prostu przy długim postoju i tak aku się wychłodzi i nie pomoże żadna izolacja. Ale na krótkie postoje daje coś nie coś korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie - brak rozsądku nie jest wytłumaczeniem dla głupoty niektórych zachwalających ten produkt...

 

Małe zwarcie, stłuczka, cokolwiek i te szmaty, styropian, gąbka stają się idealnym paliwem dla pożaru..... pogratulować tylko pozostaje......załóżcie obok magnetyzerów na kablach WN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam stwarzanie pozorów do wywoływania paniki.. wg tej teorii należaloby wawalić z samochodu wszytko, łącznie dywanikami i fotelami. no i izolacje przewodów też - w końcu to może być polwinit - tez palny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam: ja tam nigdy nie stosowałem żadnych izolacji czy ociepleń na akumulator w żadnym moim aucie zawsze wolałem mieć sprawne auto które pali na dotyk. teraz stoi pod chmurką i zawsze odpala na dotyk ( przeglądy okresowe robią swoje). najlepsze testy są podczas zimowych wyjazdów do zakopca i parkowania pod chmurką- nigdy nie zawiodłem się na primerce a czasam trzeba innym pomóc. i tu jestem uszczypliwy do innych właścicieli, jak kto dba tak ma :) . .......

więc zamiast kombinować z ogrzewaniem akumulatora , lepiej przejrzeć auto i zawsze odpali. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak mogę wtrącić , izolacja fajna sprawa , tylko trzeba to wyciągnąć na wiosnę , znajomy podpalił sobie sam auto w ten sposób :diabel: ,po prostu zapomniał ale już było za późno .lol duże koszty , aha wie ktoś może jaki aku do primerki 2001 ,1,8 ,bo sie mi kończy już od nowości jest więc już pora na wymianę - 9,4 v ma . :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam stwarzanie pozorów do wywoływania paniki.. wg tej teorii należaloby wawalić z samochodu wszytko, łącznie dywanikami i fotelami. no i izolacje przewodów też - w końcu to może być polwinit - tez palny.

 

przed zainstalowaniem podjedź do strażaków z prośbą o wystawienie atestu, potem do ubezpieczalni żeby Ci podbili taki ficzer w polisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrabcio, miałem to 10 lat temu w FSO 1500cm3 125p z niesamowitym silnikiem poloneza i skrzynią 5 wersja exportowa ME (nawet na zegarach był a kontrolka zapięcia fotelika dziecka!!) i na przegladzie - legalnym - nawet słowa nikt nie powiedział. a kto słyszał wtedy o wymogu niepalności styropianu ? on sie miał tlić. poza tym mam kumpla w straży i sami na takich cudach jeżdża.

jeśli nie chcesz to nie jeądzij na tym... proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeżdżę bo nie wierzę w wynalazki ala magnetyzer a do takich zaliczam ocieplacz aku, aktywując się w wątku przestrzegłem przed możliwymi konsekwencjami pchania szmat lub innych materiałów łatwopalnych w okolice najbardziej podatne na zwarcie w samochodzie osobowym. Co do strażaków - zanim się powołasz na ich autorytet podjedź z tym i poproś o atest, najlepiej chłopaków z ratownictwa tych co do wypadków jeżdżą... jak mi od nich papier przywieziesz pierwszy na forum napiszę przeprosiny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrabcio, zapytam kolege ale wiem ze papieru nie podpisze, co on ministerialne uprawnienia ma? troche przesadzasz z tym papierem bo normalnie papier to sie wydaje na podstawie czegoś.. sa jakieś tryby i ta gadka do niczego nie zmierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - brak rozsądku nie jest wytłumaczeniem dla głupoty niektórych zachwalających ten produkt...

 

Małe zwarcie, stłuczka, cokolwiek i te szmaty, styropian, gąbka stają się idealnym paliwem dla pożaru..... pogratulować tylko pozostaje......załóżcie obok magnetyzerów na kablach WN...

 

No i nie puszczajmy bąków w samochodzie.To jest metan,jedna iskra z radia i nas nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...