Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20VE w moich rękach - zaraz z nim wchodzimy :)


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SR20VEinpoland.jpg

W tym momencie przytargałem bydlaka, lekki nie był - koło zamachowe od automatycznej skrzyni i pełen osprzęt poza pompą klimy, myślę że w 3-4 dni go ogarnę odpalę no i pojerzdzę trochę na rolkach - trzymać kciuki za dużą moc i jeszcze większe przyrosty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! Z CAŁEGO SERCA GRATULUJĘ !!! :)

 

w tym silniczku jest płynna czy skokowa zmiana faz? ciekawe jaki dźwięk będzie generować...

Będziesz go dmuchał, do jakiego auta wchodzi, czyżby Sunny :diabel2: ?

 

Muszę to zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to ma 187 kucy, bo 204 chyba miały po 5 zaworów

Tak to jest silnik 187KM pochodzący z Primery P11.144 na japoński rynek, silniki 204Konne o oznaczeniu SR20VE 20V występowały w primerze P12 różniły się wałkami rozrządu i tłokami (te same co w SR20DE) no i układem zapłonowym - 4 cewki i nie można załorzyć normalnego aparatu zapłonowego, w związku z czym w ogóle się ich nie sprowadza a jedynie rozkręca i bierze wałki :D

 

przyznaj się do czego czerwona czy sunny

Czerwona sprzedana... więc silnik wjerzdza do YARKOO :D

 

Dzisiaj go przygotowałem do montażu a więc, wymieniłem paski no i okastrowałem go z tego co nie potrzebne, jak z sunnego wygrzebie motor przełożyć z niego trzeba koło zamachowe ze sprzęgłem, przepustnicę gazu i aparat zapłonowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek_n14 pytałeś się czy jest płynna czy skokowa praca zmiennych faz - jest dokładnie tak samo jak w HONDACH czyli "0" albo "1"

 

Tutaj będę zamieszczał fotki i opisy z postępu prac nad nowym wcieleniem sunny: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=449221#449221

 

Ps. tak z ciekawostek to ten silnik ma dwa regulatory ciśnienia paliwa:

VVLdwaregpaliwa.jpg

 

Nie wiem na cholerę mu one ale niech tak zostanie - wyjdzie przy strojeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Coobciu, niezly kawalek motoru, polata trochi.... Na ile myslisz sie wydlubie??

Ja w lutum ostatni eltec a w marcu sie postaram do Ciebie na swinke jakas....

Pzdr i powodzenia

P.S.

Jakie koszta takiej jednostki jesli mozna zapytac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 3950zł reszta roboty jak już jest świnka ok 1500zł...

Z silnika ile wydłubię to się okażę - mam nadzieje że coś z 2 na przedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie 2,0 a Pontiac GTo Seria ma 5,7-6,0 L i całe 350 KM........

i ekonomiczne spalanie 32 L/100 Km ...już wiemy gdzie technologia amerykańska leży...Pozdrowienia i Powodzenia ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanie to moce dobre robią ale z japońskich silników te ich konstrukcje za lat 30 i 40 to tak jakiegoś wielkiego WOW nie robią pod kontem uzyskiwanych mocy z litra pojemności...

 

Ps. trzymać kciuki, jutro planowane uruchomienie tego cudeńka jakim jest SR20VE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no sorki ja mam diesla, ale normalnie temat tak mnie wciągnął że śledzę go z zapartym tchem, może i mi kiedyś trafi się taki sunny z takim silnikiem. Gorąco pozdrawiam Coobcio, Yarkoo, piszcie co tam i jak to będzie jeździć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wóz gotowy, tak się prezentuje SR20VE po drobnych zmianach:

yarko_2.jpg

 

Efekty są niesamowite i te akustyczne i ta zrywność po przełączeniu się zmiennych faz na 4500 je ustawiłem...

A dodam że idzie jeszcze sporo powalczyć :D

 

Najciekawsze jest to że przed przełączeniem zmiennej fazy silnik od 2000obr.min dysponuje większym momentem obrotowym niż taki silnik z BMW 325 E36 :D :D :D

 

A tutaj pozwoliłem sobie zamieścić SR20VE w starciu z K20 z Hondy Civic TYPE R:

yarko_3.jpg

 

Tego nie trzeba komentować, NISAN RULEZ :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie podoba mi sie porównanie wykresów :diabel2:

 

Z masą Sunnego, Yarkoo będzie kilował wszystkie Type Ry N/A w Wawie...

TYGRYS WYSZEDŁ NA ŁOWY :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety czym nakręcić :/ pomijając to brak jest linki do licznika a przede wszystkim trakcji :diabel2: :one: taki przeciąg ten silnik robi z N14, że nadal jestem w głębokim szoku :zdziw: :zdziw: :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...