Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Zestawy xenonowe H7 z allegro????


Gość orange
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nosze się z zamiarem kupna takiego zestawu do mojej primerki, a ceny wachają się od ok.250-500zł.Przeszukałem na forum opinii odnosnie takich zestawów, że są nielegalne itp, ale chce zaryzykować i kupić, dlatego zastanawiam się nad żarnikami 6000K lub 8000K.Może ktoś używa takich xenonów w P12 i ogólnie i mógłby się podzielić opinią?Która polecacie firme i o jakiej temp. zarnik do P12.Czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....ja nie miałem xenonu w swojej P12 i zastanawiałem się nad takimi zestawami ale sobie odpuściłem i kupiłem oryginalne używane całe reflektory w których były tez oryginalne palniki... ale że chciałęm troszke innego efektu to kupiłem palniki d2r to chyba były 6000K... i jestem zadowolony bo 8000K to wiejski tuning jak dla mnie...

PS. Jak założysz te zestawy o których mowisz to będziesz nieźle dawał innym po oczach bo jak kupilem reflektory to dopiero zobaczylem jak bardzo różni się lustro przy xenonie od zwykłego reflektora... a różni siię tak dlatego że palnik xenonowy daje wiele mocniejsze światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł napisac na PW cene za te reflektory.ale przeczuwam, że niestety narazie nie będzie mnie stać na to:(, wiem, że napewno wezmę pod uwagę tylko 6000K.Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co - to jest tak - jak kupisz dobrej jakosci zestaw - przetwornice markowe - niemieckie, japonskie do tego solidnie wykonane lampy wyladowcze - dedykowane pod H7 to smialo zakladaj - ale musi byc przekaznik wlaczajacy swiatla mijania - bo mozesz popalic styki w kierze i pozniej moze byc wieksza rzezba, zeby to naprawic...

inna sprawa, ze przekaznik powinien juz tam byc - lepiej sprawdzic...

 

jak sa dobrze wykonane paliniki dedykowane pod H7 to nikogo nie bedziesz oslepial - chyba, ze podniesiesz je - zeby swiecily w kosmos

druga rzecz - granica swiatlo/cien musi byc wyrazna - jak w standardowych zarowkach h7

co do oryginalnych lamp - warto kupic tylko wtedy jak sa mniej scharatane od posiadanych.... - takie moje skromne zdanie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam inne spostrzezenie

otoz najbardziej oslepiaja wlasciciele aut z oryginalnymi xenonami ktory maja za wysoko je ustawione i wala po oczach ( to nie problem pojechac do diagnosty dac w lape i kazac mu ustawic wyzej - bo rzekomo za nisko swieca )

 

generalnie oslepianie to nie jest poblem tego, czym swiecisz,

tylko jak to jest ustawione, zamontowane :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm skoro lustro reflektora jest inaczej wyprofilowane to chyba nie po to żeby było... a jak ktoś nie ma za co to wtedy właśnie kupuje zestaw "zenon"... i oślepia innych zenonem który jest w aucie który nie wie co to xenon...;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm skoro lustro reflektora jest inaczej wyprofilowane to chyba nie po to żeby było...

HID kit ma za zadanie dobrze dzialac w miejscu zwyklych zarowek - jest inna ogniskowa niz przy lampie D2R itd...

 

HID kit dobrej jakosci oraz dobrze zamontowany, nie ma prawa oslepiac bardziej jak xenony fabryczne :diabel:

 

co do legalnosci - oczywiscie jest to nielegalne - tak samo, jak uzywanie zarowek 100W, lamp ksenonowych bez spryskow i samopoziomowania itd.... - ale to juz kazdy robi na wlasna odpowiedzialnosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xenon w P11 w lampach bez soczewek (zestawy nie z allegro, przetwornice DENSo i żarniki Osram).

Wystarczy dobrze wyregulować i nikogo się nie oślepia a i widocznośc drogi jest ok !

Róznica kolosalna - na korzyść xenona - polecam 8000 K, ale każy ma swój gust :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE-dajcie spokój z tym pseudo wiejskim tuningiem!!!

Jak samochod nie jest wyposazony w instalację do samopoziomowania i spryskiwaczy, to xenony nie maja prawa tam byc.

Dobrze, ze nie pracuję w drogowce, bo bez wachania zabierałbym dowody rejestracyjne-ZA GłUPOTE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zestawy nie z allegro, przetwornice DENSo i żarniki Osram).

polecam 8000 K, ale każy ma swój gust :P

 

Gdybyś trochę się orientował w tym biznesie to wiedziałbyś że koło Denso to nawet nie leżało :) a barwa 8000K w reflektorze jak najbardziej pasuje ale jak tu ktoś napisał do wiejskiego tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam DENSO - oryginały wyciągnięte z toyoty Avensis - więc nie wiem o czym mowa.... szukacie haka żeby zrobić ze mnie buraka..... proszę bardzo ! Mam Xenony 8000K, słucham disco polo, mam Cb z 6metrową anteną, i pioneara o mocy 4x 700W z czytnikiem USB i linii papilarnych też....A na zabawie byłem wczoraj, zaraz po tym jak obejrzałem ShibuE na VIVIE.

 

 

...a w biznesie motoryzacyjnym siedzę juz torchę - raczej uczyć mnie nikt nie będzie co jest co a co "made in china".

 

A xenony w moim samochodzie są tak samo nielegalne jak wycięcie kata w Waszym i zaślepienie EGR, czy felgi wystające poza obrys auta z mega ciemnymi szybami bez atestu... Każdy znajdzie coś na każdego. Każdy ma coś na sumieniu.

Grunt, że ja czuję się z tym "buractwem" i moim niby "wiejskim tuningiem" dobrze. Wy mnie lubić nie musicie.... Zrobicie co chcecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

bo zaczyna sie szopa robic z tego tematu.

c-masterr,

8000 K bedzie znacznie slabiej swiecil niz standard 4300 K ale efekt jest :D

 

malin_f1,

na polskim rynku jest duzo takich przetwornic, przewaznie z robiorki aut powypadkowych - przetwornice koyto z toyoty - ale jak to zwal tak to zwal - to jest denso

 

zaxa10,

to jest nielegalne - jak wywalenie kata, niebieskie postojowki, diody w spryskiwaczach, wydech poza wszelkimi normami glosnosci, itd...

ksenony - nie nazwal bym tego wiejskim tuningiem :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie-oslepianie kierowców jest ok?

Mozna robic ze swoim autem co sie chce, ale chodzi o to , żeby inny uszestnik ruchu drogowego mial swobode w poruszaniu sie po drogach, a nie wyklinał innych, ktorzy go oslepiaja pseudo xenonami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezrozumieją możesz być pewny :) HID w reflektorze jednak oślepia tym bardziej jak nie ma gładkiego szkła to poprostu porażka w soczewce zawsze będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuje tą dyskusję która się to czy na zasadzie moja-twoja-moja-twoja i w końcu też się dołączę.

Widać na ulicach coraz więcej samochodów z przerobionymi lampami na palniki xenonowe, a pisząc to mam na myśli starsze roczniki samochodów w większości nieposiadające gładkich kloszy, które na pewno nie miały xenonów w oryginale. Nie są to napewno żarówki zenonlook a normalne xenony.

Powiem jedno - żaden z nich mnie jeszcze nie oślepił - czy to jadąc z przeciwka czy za mną świecąc w lusterko. Powtarzam - nie zauważyłem ŻADNEGO OŚLEPIANIA! Wiązka światła natomiast z takiego reflektora jest nieporównywalnie lepsza od zwykłej lampy halogenowej. Można to zobaczyć podczas wyprzedzania porównując swój strumień świetlny z pojazdem wyprzedzanym lub wyprzedzającym wyposażonym w xenony. Praktycznie niewiele się różni od fabrycznych.

Myślę, że większość osób które decyduje się na przeróbki zna się na rzeczy, albo zleca to komuś kto się zna, w związku z tym poprawnie ustawiają światła - co ma znaczenie najistotniejsze jak już pisali przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie-oslepianie kierowców jest ok?

Mozna robic ze swoim autem co sie chce, ale chodzi o to , żeby inny uszestnik ruchu drogowego mial swobode w poruszaniu sie po drogach, a nie wyklinał innych, ktorzy go oslepiaja pseudo xenonami!!!

chciałbym zauważyć że prawie co drugie auto ma źle ustawione światła i świeci po oczach ... i wcale nie jest to miłe niezależnie czy to xenon, zenon czy zwykła H* ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co drugie auto ma źle ustawione światła i świeci po oczach ... i wcale nie jest to miłe niezależnie czy to xenon, zenon czy zwykła H* ....
- tylko że oślepinie xenonem będzie mocniejsze - bardzo mocniejsze i dlatego właśnie wprowadzono system samopoziomowania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziomawanie to jedna wielka lipa. Ostatnio gosc w nowej hondzie crv oslepiaj xenonami i to w dzien! W mondeo (nie wiem ktora generacja) samopoziomowanie dziala tylko po uruchomieniu silnika czyli jak wsadzimy 300kg do bagaznika po odpaleniu auta to sie swiatla nie opuszcza. Zreszta kiedys mijalem malucha i tez mnie oslepiaj tylko pewnie mial zarowki 100w. Jak widac oslepiac kazdy moze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w p12 jest to samo - dziala jedynie na poczatku - nie jest to jakies dynamiczne samopoziomowanie

 

dylson,

zgadza sie

 

jedyna rzecz, to legalnosc tej instalacji - kazdy robi na wlasna odpowiedzialnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tylko że oślepinie xenonem będzie mocniejsze - bardzo mocniejsze i dlatego właśnie wprowadzono system samopoziomowania..

 

ktory jak widać dużo daje ...

 

Samopoziomawanie to jedna wielka lipa. Ostatnio gosc w nowej hondzie crv oslepiaj xenonami i to w dzien! W mondeo (nie wiem ktora generacja) samopoziomowanie dziala tylko po uruchomieniu silnika czyli jak wsadzimy 300kg do bagaznika po odpaleniu auta to sie swiatla nie opuszcza. Zreszta kiedys mijalem malucha i tez mnie oslepiaj tylko pewnie mial zarowki 100w. Jak widac oslepiac kazdy moze ;)

 

w p12 jest to samo - dziala jedynie na poczatku - nie jest to jakies dynamiczne samopoziomowanie

 

ogólnie można dojść do wniosku że ten cały system samopoziomowania jest po to żeby był ... w końcu i tak nie działa podczas jazdy ... więc jest to kolejny bajer do popsucia i po to żeby zostawić siano w serwisie ... :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coyot, pokazalem jedynie ze to samopoziomowanie to nie jest jakis super wynalazek, ktory powoduje ze auta jadace z naprzeciwka nie oslepiaja. Tzn moze i jest ale jak sie okazuje nie w p12, mondeo i pewnie jeszcze sporo aut by sie znalazlo. Jesli ten system by dzialal caly czas to by byl ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiecie po co jest samopoziomowanie. To zastępuje regulację wysokości świateł za pomocą pokrętłą - za często się trafia że jedzie gość do stolicy, bagażnik wypchany, 5 osób i można mu mrygać że oślepia i tak nie przestawi pokrętła. W ogóle większość ludzi nie stosuje regulacji świateł i dlatego właśnie wymyślono samopoziomowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...