Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja - tak ogólnie


PltnikVratko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tutaj może wątek ogólny o Nawigacji.

 

Porozmawiajmy o fabrycznej nawigacji, którą oferuje Nissan.

Czy warto, co ona potrafi, jakie są jej możliwości, jak rozbudować, jak upgrade-ować mapy. Jestem, nie jestem z niej zadowolony.. itd.. itp..

 

Mnie osobiście interesuje IT które się znajduje w Trailu, ale u Was jest większa aktywność na podobne tematy. Myślę, że moduły IT są takie same i różnią się tylko zabudową w konsoli.

 

 

Mario62 wspominał, w wątku o mapach do navi o nowej mapie. Moje pytanko, czy taka mapa się porozumie z każdym typem navi od Micry po Navarę?

Rozumiem, że w Trailu i w innych wozach znajduje się system Birdview – DVD.

Co potrafi?

-kamera cofania

- radio

- wyświetla na przykład zużycie paliwa??

- odtwarzacz CD

- odtwarzacz DVD filmów??

- możliwość podłączenia zewnętrznej pamięci?? na przykład poprzez port USB lub inaczej?

 

Upgrade map odbywa się poprzez nośnik CD lub DVD? Nowe mapy są normalnie do nabycia w salonie nissana? Czy tylko Mario ma do nich dostęp ;-)

 

Panie i Panowie i może kilka słów o waszym zadowoleniu lub niezadowoleniu, o waszych subiektywnych spostrzeżeniach. Czy warto zainwestować 8500 lub 9500PLN w zależności od wersji auta za IT?

 

 

Będę wdzięczny za wszystkie wpisy, które wytłumaczą co nieco.

Moja wiedza na ten temat jest znikoma, pomimo prześledzenia Googlów i Forum.

Dziękuję za oświecenie mnie ;-)

Wasze wpisy mogą być też przydatne innym użytkownikom spragnionym wiedzy

A może ktoś wklei jakieś zdjęcia, możliwości tego urządzenia..

 

Pozdrawiam

 

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kiedy mam najnowsza mape do Navi (dzieki Mario :one: ) Jestem w pelni zadowolony :D Komputer pokladowy bardzo rozbudowany, tak jak navigacja. Fajnie wlacza sie tez navi przy odpalaniu auta :)

 

dscn2307lc0.th.jpg

 

Nowa mapa jest bardzo dokladna. Ogolnie wrazenia z IT pozytywne, chociaz mogliby poprawic pare szczegolow. Najwiekszym minusem jest brak mozliwosci ogladania filmow na navi (nie wiem jak w innych autach, ale w Navarze nie da rady :< ) Ponizej kilka zdjec Navi.

Jezeli ktos robi trasy to polecam navi, jesli kreci sie w 'kolo komina' navi nie jest bardzo potrzebna' Pzdr.

dscn2282oo1.th.jpg

 

dscn2308bp4.th.jpg

 

P.S Sory za brud w aucie :| Na codzien jest czysciutka :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Najwiekszym minusem jest brak mozliwosci ogladania filmow na navi (nie wiem jak w innych autach, ale w Navarze nie da rady

 

 

temat juz byl poruszony. jest taka mozliwosc.poszukaj mojego postu, byl tam link do firmy kanadyjskiej ktora robi interfejsy do roznych marek.ja auto odbieram jutro,ale kontaktowalem sie juz z ta firma.przy obecnym kursie dolara urzadzenie kosztuje ok.700zl wraz z wysylka. montaz Plug&play. mozliwosc podlaczenia DVD,kamery cofania itp. wraz z urzadzeniem pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

fajnie panowie..!

Do Johny, czytałem różne posty, może na twój nie natrafiłem, ale już szukam.

 

Przed uruchomieniem tego tematu, przeszukałem forum, spędziłem na tym parę dni.

 

Pozdrawiam

Vratko

 

Edit: po poszukiwaniach:

Johny chodzi o to: http://www.nav-tv.co.uk/show_products.asp?product_id=171 ???

Mnie to nic nie mówi, dla mnie to jest pudełeczko z kabelkami. Nawet nie wiem, do czego to jest i jak by to ewentualnie użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny chodzi o to: http://www.nav-tv.co.uk/s...?product_id=171 ???

Mnie to nic nie mówi, dla mnie to jest pudełeczko z kabelkami. Nawet nie wiem, do czego to jest i jak by to ewentualnie użyć.

 

Dokladnie o to. Tu masz http://tnij.org/anmy innego producenta i tansze. Pisalem do nich i otrzymalem odp. ze ten model pasuje do Navary. Cena 279 USD plus wysylka okolo 25-30 USD. Urzadzenie podlacza sie bardzo prosto, ma wbudowane kostki polaczeniowe jak w Navarze. Podlaczasz DVD lub kamere cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trailu kamera cofania jest dodana do pakietu IT. A jak to jest z tym DVD?

Mapy są prawdopodobnie na nośniku DVD. Czy całe to ustrojstwo czyta też płyty DVD z filmami?

Według specyfikacji pakiet IT ma zmieniarkę na 6 CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Najwiekszym minusem jest brak mozliwosci ogladania filmow na navi (nie wiem jak w innych autach, ale w Navarze nie da rady

 

 

temat juz byl poruszony. jest taka mozliwosc.poszukaj mojego postu, byl tam link do firmy kanadyjskiej ktora robi interfejsy do roznych marek.ja auto odbieram jutro,ale kontaktowalem sie juz z ta firma.przy obecnym kursie dolara urzadzenie kosztuje ok.700zl wraz z wysylka. montaz Plug&play. mozliwosc podlaczenia DVD,kamery cofania itp. wraz z urzadzeniem pilot.

 

O ile sie nie myle mowimy o fabrycznej Navigacji, a na fabrycznej filmu sobie nie obejrzysz. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że na fabrycznej Navi:

- film na DVD – nie

- MP3 – nie

???

 

Film - nie :<

MP3 nie wiem jak bez zmieniarki ale, ja mam zmieniarke na 6cd (widac na fotce) i MP3 chodza :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem zainteresowany kamerą cofania i DVD do navary.

Kontaktowałem się z salonem www.new-car.pl i Oni coś takiego robią.

Za czytnik filmów DVD robi czytnik DVD nawigacji.

Niestety za komplet z kamerą, opcją filmów DVD i montażem cenią 2 300zł.

Do końca stycznia będę miał okazję zobaczyć to cacko w pathfinderze.

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie drogo!!! Chociaż zależy co tam Ci proponują. Ja mam kamerę Alpine z funkcją podgrzewania i noktowizorem - koszt samej kamerki 1400pln.

No i troche kiepska sprawa, żeby zmienić pomiędzy DVD, a GPS bedziesz musiał wyjmować płytkę i czekać aż się mapy załadują :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tutaj, aby nie zakladac specjalnie nowego watku. Mam pytanie odnosnie Navi. Czy jest mozliwosc wgrania jezyka Polskiego? Czytalem ostatnio ze facet wgrywa jezyk polski do Navi w mercedesach, ale jak ma sie to do Nissana? Mozna wgrac jakos jezyk PL? Poprzez ASO lub jakas firme :?: Byc moze temat byl juz poruszany, ale jakos nie zauwazylem.

 

Dzieki za odpowiedzi :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym użytkownikiem D40 (2008). Kupiłem nówkę, lecz bez nawigacji. Mam mozliwość kupienia kompletnej nawigacji od Patfindera z 2006 roku. Z zewnątrz wygląda identycznie. Nie wiem jak z podłączeniami. Wiem, gwarancja itp ale tylko tego mi brakuje w tym samochodzie. U dealera cała "impreza" kosztuje 11.000PLN a cały zestaw mogę kupić za część tej ceny.

Czy ktoś jest w stanie dać mi info, czy da się to założyć do Navary? Jeżeli tak, to gdzie to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr65, myslę, że lepszą opcja jest zakup dobrej stacji multimedialnej z nawigacją - Kenwooda przetestowałem i jest super, nie wspominajac, że Kenwood firmuje nawigację Garmin, gdzie możesz dorzucić na SD GPMapę i rózne POI (radary itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomajszek

a ja mam takie cudenko, musiałem tylko wymontowac oryginalne radio (no nie w całości -zostawiłem modem żeby działał komputer) niestety nie działają przyciski w kierownicy ale i tak jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomajszek

no nie wiem dokładnie jaki,bo...oczywiście nie sam to montowałem,wiem tylko że jak mi wymontowali fabryczne radio i zamontowali tą zabawkę to nie działał komputer i nie można bylo nic odczytać,pogrzebali coś w fabrycznym ,wmontowali to w keenwooda i komp juz działa,nie działają tylko przyciski od radia w kierownicy ale i to poprawią,tylko teraz nie maja jakieś części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie zrobia ci na razie tylko w w-wie, sam przerabialem ten temat u siebie, tyle ze ja zamontowalem clariona max678rvd, Centrum car hi fi w-wa koszt ok, 1500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie zrobia ci na razie tylko w w-wie, sam przerabialem ten temat u siebie,

a moze sie podzielic jakimis szczegolami ? gdzie w warszawie .. ? co znaczy ze Ci zrobia ? czy sa w stanie zrobic modl pod kazde radio ewentualnie .. cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomajszek

Uważam że w tej chwili Kenwood to najlepsze rozwiązanie (choć nie tanie),znakowmita stacja multimedialna,aktualna, bardzo dokładna i pokrywająca całą Polskę mapa na sd (można znaleźć prawie każdą ulice z numerem domu w każdej miejscoewości w Polsce) no i mapa całej europy(ja mam akurat nie za bardzo aktualną z zeszłego roku co pokazała mi tegoroczna wizyta w Irlandii gdzie wybudowano sporo nowych drog ostatnio,których nie ma na mapie).

Clarion(choś jest odrobinę tańszy) z tego co wiem ma nawigację na płycie cd ,troche to niewygodne , no i płytka niestety szybko się niszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.centrumcarhifi.com.pl

 

Oni jako pierwsi przy wspolpracy z pobliskim salonem Nissana opracowali modol do navary i patha.

Zakoduja kazdego 2dinowca, bez roznicy czy to clarion czy kenwood (roznica jest tylko taka ze do kenwooda odchodzi koszt dodatkowaj ramki)

 

A szczegolow odnosnie jak i co robia to nie znam bo nie pozwolili sie przygladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...