Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem Navarę


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem... 2 tygodnie temu. Narazie okej. 1500 km przejechane (autostrada - tempomat i wszystko okej wcale nie daje się poznać jako "taczka", w mieście hmmm gabaryty są więc czasem i problemy ale nie z krawężnikami hehe, w kole hałupy na działkę i budowę perfekcja, teren - jeszcze nie wiem ale youtube się naoglądałem więc powinno być okej) - za wiele jeszcze nie mogę powiedzieć poza tym, że fajnie się jeździ i ogólnie jestem mile zaskoczony komfortem oraz możliwościami. Pierwsza jazda przeudo terenowa po lesie i próg urwany z prawej strony hehe ale przynajmniej troszke stresu i przygody, w końcu to auto ma sprawiać frajde więc w ramach frajdy mogłem sobie je sam naprawić. Generalnie jestem zadowolony, postaram się napisać więcej po większej liczbie km i wypadów w teren. Napewno auto daje kilka takich możliwości których zwykły np Focus nie ma w zanadrzu. Funią-Focusem przejechałem od nowości 315 tys. km i do dzisiaj służył mi jako auto rodzinne, terenowe i wogóle do wszystkiego więc mogę powiedzieć ze jest to napraawde dobre auto obym to samo mógł napisać kiedyś o Nissanie ;)

 

 

 

Pozdrawiam

Marcin

post-54228-0-55031600-1334587990_thumb.jpg

post-54228-0-86851800-1334588109_thumb.jpg

Edytowane przez ghoulink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość ghoulink

Taki komentarz dałem do artykułu w AutoŚwiecie:

Mam Navarkę od niedawna i jestem mile zaskoczony, ma swoje wady jak każde auto jednak po zakupie lepiej skupić się na zaletach;), sprostowanie do artykułu: w Nissanie ESP jest w montowane już w ubogich wersjach. Jeździ się pewnie i przyjemnie, terenowiec ze mnie żaden ale próbuje ojj próbuje nawet próg urwałem dwa razy. Polecam pickupy bo to dobra alternatywa ale przeciętności! Zawsze można coś więcej ... A co do "porównań" ja w Navarce za kochałem się ju dawno i... spełniłem marzenie no i to trochę jak z żoną po ślubie uświadamiasz sobie, że brałeś na dobre i na złe - odpukać ;) Kupujcie co wam się podoba bo żaden nie jest idealny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od tygodnia śmigam nową Navką 190 kucyków 2011 rok z wyprzedaży rocznika - delikatnie ją docieram - jak to z dziewicą - najpierw gra wstępna a później ognia....

Pozytywnie zaskoczyło mnie spalanie na trasie - poniżej 8L przy spokojnej jeździe

Przełożenie - Jedynka jakaś taka krótka - inne też - próbowałem nawet ruszać z 2-ki ale trochę sprzęgła szkoda

Fotel - projektant mógł chociaż raz na nim usiąść - a nie odrazu do produkcji - po 8 godz za kólkiem brakuje mi reg lędźwiowej

Problemem jest parkowanie w zatłoczonych ulicach - rozmiar i promień skrętu - rozważam zakup kamery cofania bo po 20 latach w osobówce muszę zweryfikować samoocenę - d..a nie kierowca :)

Nie przełożyłem jeszcze CB i jeżdżę zgodnie z przepisami bo wcześniej coś tam się uzbierało i teraz trzeba uważać - mam czas podziwiać krajobraz i przestałem wreszcie gonić na złamanie karku - powoli i z godnością jak na wiek przystało :)

Ogólnie fajne autko

ps Zmiana pasa ruchu w zatłoczonej Wawie to czysta przyjemność - ludziska zrobili się uprzejmi - włączam kierunek i już wpuszczają - wcześniej chyba mnie nie widzieli

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie

I ja się pochwalę: mam navarkę już drugi rok stuka mi już 90ątka i ? jak narazie dostrzegam problemy z materiałami użytymi w tym aucie. Słabe elementy: wszystkie powlekane elementy :

lusterka, atrapa odchodzi pseudo chrom - chyba Chiński,

kierownica W KATALOGU SKÓRA a też chyba napylony materiał skóro podobny

Tapicerka fotela : dziurki się pokazały, przy pokrętłach pochylenia siedziska - trochę za szybko

Te rzeczy wymieniono mi na gwarancji, ale szkoda że ba dziew zakładają

Mechanicznie - śmigam dużo i nie dostrzegam na jakieś problemy - jak na razie.

a porównuję to autko do D22 którym nakręciłem 310 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów - jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Navary D40 (2007) - drugi dzień :)

Jak na razie same pozytywne wrażenia poza koniecznością instalacji kamery z tyłu (obecnie moje manewry w kierunku do tyłu wyglądają żenująco...)

 

Jako, że wersja bez nawigacji, to konieczne będzie dołożenie monitora do kamery - jako że lusterko jest fotochromatyczne, to odpada koncepcja wymiany na lusterko z wbudowanym LCD ( a szkoda, bo to dobra opcja).

Czyli pozostaje wymiana firmowego radia na coś innego, z LCD - albo zupełnie inna koncepcja - np. lcd w osłonie przeciwsłonecznej.

 

Co do rezygnacji z firmowego radia - co stracę (o ile coś) w takiej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość robsonb73

Pewnie stracisz fabryczny bluetooth i to wszystko.

Niekoniecznie. Tzn zależy od zasobności portfela. W dobrym sklepie i zakładzie proponowano mi ostatnio taka jednostkę za "jedyne" 4000 PLN. 2 DIN z blutem, możliwościa podłączenia kamery, nawigacją itp. Chyba tyko sauny brakowało :) Ale sama kamera to juz tylko około 200 PLN

 

Chociaż w sam nie używam fabrycznego bluetooth. Zamieniłem na starą dobrą słuchawke bluetooth. Zestaw samochodowy przy większych prędkościach dawał zbyt duże szumy slyszalne przez rozmówców.

Edytowane przez robsonb73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stracisz fabryczny bluetooth i to wszystko.

+ sterowanie przyciskami z kierownicy, co jest moim zdaniem dużo większą stratą. No chyba że coś się zmieniło i są już w sprzedaży radia 2DIN, które potrafią się dogadać z nissanowską kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie.

Jako, że nie znalazłem typowej powitalni, chcę się tutaj przywitać.

Właśnie stałem się posiadaczem (niestety jeszcze tylko na papierze, takie dziwne przepisy) Navary.

pierwsza rej w 2010 r. kolor jakiś taki grafitowy :) przebieg 110kkm

Zdjęcia wstawię jak tylko odbiorę to to z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Właśnie dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Navary w wersji King Cab. Kolor jak widać w avatarze dość niespotykany. :-)

 

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemacie . Kupiłem navarkę na początku grudnia. Rocznik 2000, 2.5 TD, podwójna kabina. Jak narazie nakulałem dobre 2000 km i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Oczywiście pojawiają się pewne kłopoty no ale trudno by było się ich nie spodziewać w aucie , które ma 13 lat... Oczywiście mam nadzieję, zgłębić tutaj więdzę na jej temat i powymieniać doświadczeniami, tym lepszymi (oby w przewadze) i gorszymi także.  Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kupiona , podratowana blacharsko ,teraz jeszcze lakier i będzie piękna. Ale na razie -trzeba dołożyć pióro do resora ,bo straszny " plaskacz ", Na razie zmieściłem się w 20 tysiach ,ale to początek :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.

Zamierzam kupić nową Navare 2.5. Jezdziłem wcześniej Fordem Rangerem 2.5TDCi 2008 rok-nawiasem mówiąc pełnia zadowolenia, Mitsu L 200 2010 rok z chyba najlepszym w pickupach napędem super select i też nie narzekałem (zero awarii-tylko jakiś taki mniej przyjemny w jezdzie był od Rangera) Wszystkie kupowałem nowe i używałem około 3 lat. Teraz nadszedł czas na kupno następnego  nowego auta. Jako że byłem zadowolony z poprzedniej wersji Rangera chciałem zakupić teraz jego najnowszą wersję lecz cena za dobrze wypasioną wersję Limited z silnikiem 3.2 TDCi to na obecną chwilę po rabatach ok 125 tys.brutto. Navary jeszcze nie miałem, auto od zawsze mi się podoba, a teraz dodatkowo mogę kupić nowiutką Navkę 2.5 w wersji I-WAY za 100 tys. brutto.

Poradzcie koledzy brać Rangera czy Navare-dodam że oba tak samo mi się podobają i spełniają moje oczekiwania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez zakupilem d40 na rocznik 07 spalanie bylo na granicy 12l pojechalem do mechanik sprawdzil mi bledy cos wyszlo z egr skasowal i nagle spalanie mam na granicy 17-18l i wcale mu nie deptam ktos moze pomuc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich krótkich doznań, to wchodziła by w grę tylko 3 litrowa. Jeśli chodzi o ergonomie, to do odsuwania szyb trzeba mieć króciutkie rączki. Kierownica multi funkcyjna, ale przełączniki jak w radiu z lat 90-tych. fotele(skóra) nie trzymają na boki. Jest  to 9-te żelazo 4x4 i oczekiwania miałem większe , a tu tylko ponad przeciętną jest spalanie :gun: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie zacnych navaromaniaków. No i mnie dopadła chęć posiadania auta "uszytego na miarę" :wave:

Jest oczywiście czarna piękna SE z i-way z super wyposażeniem ....

I najważniejsze odbieram w poniedziałek 2 lutego 2015 i mam ok 200 km do domu , więc wrażenia z jazdy

opiszę po powrocie.

 

Samochód moich marzeń zobaczymy czy ja jestem jego wymarzonym opiekunem .....

 

Pozdrawiam Wszystkich :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

brzmi mocno .... ale poważnie jeździłem z tylnym napędem ale słyszałem o dociążaniu paki w Navarze powiesz o co chodzi tak serio ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  tak dużej odległości ciężko stwierdzić czy przypadkiem nie depnął na gaz i wtedy się zaczęło. Generalnie na takiej nawierzchni można spokojnie włączyć 4H, ważne aby nie jeździć na nawierzchni na której nie ma możliwości poślizgu kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...