Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowa seria radyjek Sony i Pioneer


Gość Domin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno Sony i Pioneer wypuściły nowe radyjka. Ja obecnie posiadam wynalazek typu Dalco :633: . Czas zamienić ten badziew na coś lepszego. W grę wchodzą następujące modele:

PIONEER DEH-4000 UB

http://allegro.pl/8775_pioneer.html?order=t&view=gtext

PIONEER DEH 3000MP

http://allegro.pl/item299428117_pioneer_de...er_pioneer.html

lub

SONY CDX-GT610/616

http://allegro.pl/item299780358_sony_cdx_g...at_wroclaw.html

 

SONY CDX-GT620U

http://allegro.pl/item300117271_sony_cdx_g...008_f_vat_.html

 

Jaki model z wyżej wymienionych byście wybrali. Chyba że jeszcze jakiś inny polecicie w cenie do 500-600zl. Dodam że planuję również wymianę seryjnych głośników na inne. Prwdopodobnie jakieś JBL albo Hertz. Nie chcę instalować zadnego wzmacniacza. Nie zależy mi na zajeb... graniu. Chcę tylko mieć coś, co będzie sobie znośnie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony odradzam, jak juz to pioneer ale jak zwykle polecam Alpine'a http://allegro.pl/item295910335_alpine_cde...l_promocja.html

 

glosniki pod samo radio to jak zwykle Helix , sa chyba najlepszym zestawem pod radio w przyzwoitej cenie. http://allegro.pl/item299120160_helix_dark...ylka_grati.html

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również obstawiam Pionka :D aha i ciekawi mnie dlaczego wszystkie na mp3 :?: ;/ rozumiem wydajnosc plyty , ale jestem za zwyklym audio CD z tego powodu iz jakosc dzwieku niebo lepsza:D :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam 1900r pionka wiem jak gra ;) u kumpla sluchalem z sony cos tam na mp3 i robie blee na to :D:D:D:P:P nie wiem tylko jak alpinka gra bo nie mialem okazji posluchac ;)

 

[ Dodano: Nie 20 Sty, 2008 22:35 ]

bReko, brata mam w Elblągu w armi ;)

 

[ Dodano: Nie 20 Sty, 2008 22:35 ]

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że raczej doradzacie Pionki. Więc jaki model. A co do głośników - myślałem raczej o jakiś trójdrożnych. Nie chce robić dziur w żeby zamontować tweetery. A co do radia, zależy mi żeby zajeb... ściągało fale radiowe, bo u mnie w mieście są straszne zakłócenia. Na odcinku 5m po 3 razy radio gubi i łapie mi zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pionka 4000UB i dzwięk ma super :D

można już kupic za 432 PLN

a link do polskiej instrukcji zamieściłem na forum ;)

c2b8df20dbccd52am.jpg

(jakość lipa ale Nokia to "tylko" Nokia ;) )

bezbłędnie odczytuje USB-eka i MP3 z płytki

a cała reszta to kwestia przyzwyczajenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do głośników - myślałem raczej o jakiś trójdrożnych. Nie chce robić dziur w żeby zamontować tweetery.

 

A tam nie ma miejsca na tweetery?

 

I nie trojdrozne a dwuzdrozne. Czyli poprostu kupujesz odpowiedznik polecanego zestawu tylko ze wspolosiowy Helix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z odbiorem stacji radiowych w jakiś większych zadupiach? Czy nie gubą zasięgu, nie trzeszczą? Bo mój obecny shit w skali 1-10 ma ocenę max 0.5. Wystarczy że odjedzie się trochę od jakiegoś większego miasta i już jest padaka. Strasznie mnie to wqrw... więc szukam radyjka z którym nie bedę miał takich problemów. Widzę że wszyscy polecacie Pionki, ale jestem gotowy na trochę gorsze granie na rzecz dobrego odbioru radia ( w przypadku gdyby Sony lepiej spisywało się w tym temacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin, w takim razie BECKER! Najlepsze tunery radiowe!

Na drugim miejscu plasuje sie Blaupunkt.

Do prawidlowego odbioru, potrzebujesz dobrej anteny. Jest watek przyklejony na temat doboru anteny, by miec jak najwiekszy zasieg i jakosc odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej P11.144 zamontowałem zestaw Powerbassa S6c w przednich drzwiach, tweetery w fabryczne miejsca w słupki, do bagażnika wsadziłem skrzynie GROUND ZERO 400W rms 12`, a całośc napędza wzmak Ground ZERO z serii tytanium GZTA 125.4 mk2. Powiem wam szczerze ze basu jest pod dostatkiem, przednei drzwi też dają rade( są wytłumione) ale Radio Pioneer DEH 3900MP to jedna wielka porażka!!!:(

wogóle nie wyciąga tego co ten sprzęt potrafi. Podłączyłem radyjko od kumpla JVC i dopiero coś sie zaczęło dziać, a superklase pokazał zarówno Clarion jak i Alpine które podłączyłem na próbe w zaznajomionym sklepie car audio... Pioneer w najblizym czasie trafi na allegro:P a ja zmieniam radio na coś pożądnego. Wszystkim odradzam kupowanie Pionków poniżej serii 6..., no chyba ze mają grać tylko na fabrycznym sprzęcie, to wtedi i Dalco/Panasonixnix/Medion dają rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubi_beerb
Witam

W mojej P11.144 zamontowałem zestaw Powerbassa S6c w przednich drzwiach, tweetery w fabryczne miejsca w słupki,

 

Też mam P11 ale w wersji przed liftingiem. Rozumiem, że właśnie dlatego nie mam fabrycznych miejsc na tweetery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dokładnie nie wiem, nie miałem do czynienia z P11, a tym bardziej z systemem car audio w tym modelu. U mnie są to po prostu siateczki plastikowe za którymi jest miejsce montażowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam fabrycznych miejsc na tweetery

Z tego co zauważyłem to wersje GX nie mają miejsc na tweetery, podświetlonego schowka, i lampki z przodu a SLX mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w sklepie z radyjkami u mnie w mieście. Zważywszy na to że jedna ze stacji radiowych ma u nas nadajnik, zrobiliśmy z gościem w sklepie mały test. Otóż na odłączonej antenie od radia próbowaliśmy złapać ową stację. Wyniki były dość dziwne:

- Blaupunkt SantaCruz - odbiór czysty

- Pioneer 2920 - same trzaski, nawet na chwilę nie było słychać choć trochę radia

- Kenwood (nie wiem jaki model, raczej przeciętny) - odbiór z zakłuceniami

- Sony (również nie wiem jaki model, ale dość wysoki, winda) - było słychać radio ale z przewagą trzasków

- Peiying - odbiór jak w Blaupunkcie, czyściutko :651:

 

Niby prosty test a dał sporo do myślenia nad wyborem modelu radia. Czy Blaupunkty rzeczywiście mają tak czułe tunery czy to tylko przypadek. Wcześniej nie zastanawiałem się za mocno nad zakupem Blaupunkta, ale teraz... Przejrzałem co Blaupunkt oferuje i gotowy jestem wydać te 600zl. W grę wchodzi model Hamburg , Kingston i Queens. Zależy mi na modelu z USB. Co wybrać :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...