Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowa seria radyjek Sony i Pioneer


Gość Domin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys bylem bardziej za Hertzem podlaczalem kolegom systemy DSK.

Jeden pod samym radiem w polce w hatchbacku i bylo super, drugi pod wzmacniaczem w przednich drzwiach i tez elegancko.

A u mnie DCX pod radiem nie bardzo gra :( najpierw zmienie radio, jezeli to nic nie da to znaczy ze moglem kupic Helixy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde

w takim razie sie pośpieszyłem - bo nie doczytałem

Ale mam nadzieję że jednak radyjko da sobie radę

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubi_beerb

Wald mocno lobbuje za tymi Helixami. Dzisiaj nabyłem 4 sztuki helixów dark blue 6.1 (na przód i tył) wraz z nowym radiem pioneera DEH-2000 MP, o którym jak na razie w sieci cisza. Jak zamontuję ten zestaw to podzielę się wrażeniami i okaże się ile warte są rady tego forumowicza :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontuję ten zestaw to podzielę się wrażeniam

Bardzo chętnie zapoznam się z opinią innego użytkownika. Szykuje się u mnie przypływ gotówki więc zmiana głośników nastąpi szybciej niż sądziłem :)

Czekając na wrażenia hubi_beerb znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/item308968072_magnat_mac...gw_wroclaw.html

Nada to się - np na tył - czy lepiej od razu o tym zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubi_beerb

No i zainstalowałem:

Radio pioneer deh-2000 mp

głośniki 4xhelix 6.1

 

I jestem naprawdę baaardzo zadowolony.

Radyjko oprócz tego że ma mocny wzmacniacz i mnóstwo funkcji to poza tym idealnie pasuje kolorystycznie do wnętrza mojej primerki. Czerwnone podświetlenie i biały wyświetlacz świetnie współgrają z podobnym podświetleniem deski rozdzielczej.

Obsługa może nie jest intuicyjna (przynajmniej dla mnie bo nigdy nie miałem pioneera) ale mam nadzieję, że to kwestia przyzwyczajenia.

A teraz najważniejsze, czyli dźwięk. Naprawdę baaardzo przyjemny. W porównaniu z seryjnym zestawem to niebo a ziemia. Niestety z przodu nie zdecydowałem się na zestaw odseparowany co sprawiło, że słuchając mam wrażenie, że głośniki powinny znajdować się po prostu wyżej, a nie gdzieś przy podłodze. Można temu zaradzić dając więcej fadów na tył i wówczas mamy wrażenie naprawdę przestrzennego dźwięku. Z tyłu odsłuch jest jeszcze przyjemniejszy ze względu na lepsze usytuowanie źródła dźwięku.

Głośniki grają czysto i potrafią zagrać bardzo głośno. Nawet gdy głośność jest na poziomie trudnym do zniesienia to nie mamy do czynienia ze zniekształceniem dźwięku.

Podsumowując: Jeżeli ktoś szuka dobrych głośników które może włożyć w seryjne miejsca na nie przeznaczone oraz ładnie wyglądającego i dobrze grającego radia do swojej primery a to wszystko za rozsądne pieniądze (całość razem z przesyłką 637zł), to z czystym sumieniem mogę polecić ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :)

 

Niestety jezeli chcesz zeby nie bylo dokladnie slychac skad dochodzi dzwiek z przodu to trzeba dac wlasnie fader na tyl i wtedy robi sie przestrzennie tak jak mowisz, u mnie jest roche inaczej bo mam rozne glosniki z przodu i z tylu wiec fader daje bardziej na przod i wtedy sie rownowazy.

 

A jak bas? Chociaz to nowe glosniki to narazie im nie dawaj w palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubi_beerb

Basik również bardo przyjemny, chociaż wciąż pracuję nad optymalnymi ustawieniami. Również inne funkcje radia wymagają wnikliwego przestudiowania instrukcji obsługi, jako że jest tego trochę.

Jeszcze raz dzięki za pomoc w wyborze zestawu!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy myślą o radyjku pioneer 50UB ? Czy miał ktoś z nim już styczność? Początkowo chciałem zakupić wspomnianego 4000UB ale ten pierwszy ma wyjście usb na kablu z tyłu a nie na panelu co by mi bardziej odpowiadało. Czy jest sens dopłacać około 100zl do 50UB jeżeli nie różni on sie funkcjami (przynajmniej na papierze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wald, napisałeś kilka postów wyżej że masz Magnaty i nie źle się spisują. Ja mam zamiar zmienić 4 głośniki więc na Helixy muszę wywalić ponad 300zl. Nie chcę jednak zakładać różnych głośników na przód i na tył, żeby uniknąć problemu jaki wcześniej opisałeś. No i szukam czegoś tanszego, bo wyżygałem się z kasy na opony (578zł za 2 szt, szok) i znalazłem to

http://allegro.pl/item316454452_mac_audio_..._wwa_od_ss.html

Warto w to się pchać. Domyślam się, że doradzisz Helixy, ale czy te będą znośnie grały tak jak u Ciebie Magnaty i o ile lepiej niż seryjne głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche ciezko odpowiedziec. Ja je mam tylko i wylacznie je z przymusu.

I jako uzupelnienie! Hertzów to faktycznie sie spisuja (jak dam sam przod to jednak nie jest to) nawet lepiej niz myslalem. Poprostu nie potrzebuje z nich basow mocnych bo Hertze elegancko łupia w półce.

Nie wiem czy nie ma jakiejs roznicy w budowie miedzy nimi a MacAudio wiec dla pewnosci jednak wzialbym Magnaty. Moze powiem tak, jakbym drugi raz mial kupic glosniki w tej cenie to wybralbym je poniewaz graja czysciutko i poprostu mi nie przeszkadzaja.

Czy bedzie lepiej niz seryjne, napewno tak chocby ze wzgledu na tweeter, no i nie wiem w jakim stanie sa seryjne bo u mnie to byly doslownie porwane :)

Jezeli nie planujesz zbierania wiecej $ na glosniki, to na Twoim miejscu bym je wziął, ale prosze tego nie rozumiec ze je polecam bo nie gwarantuje zadowolenia, gdybym mial tez takie z tylu w polce to moze jakos bardziej moglbym je ocenic. A tak kiedy mam je w drzwiach iewygluszonych, w miejscu gdzie polowa fglosnika jest zaslonieta tapicerka i graja pod slabym mocowo radiem to naprawde ciezko je konkretnie ocenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieca nie mam i nie zamierzam monować. dlatego chcę głośniczki które fajnie będą cykać pod samym radiem. Szukam różnych głośników, nie opieram się tylko na Helixach. Wcześniej podałem linka do głośników Mac audio i zważywszy na nie za dużą cenę chyba je kupię.

 

[ Dodano: Sob 01 Mar, 2008 08:49 ]

Przejrzałem też wątek na temat wymiarów góśników. Coś mi tam nie pasuje, bo wyczytałem że w P11 max głębokość głośnika to 50mm. Nie wejdzie nic większego, np 56, czy nawet 60mm - oczywiście przy średnicy 165mm :?: I czy przy ich montarzu wystarczą fabryczne otwory w głośniku czy będę potrzebował dystansów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam helixy i ciagle nie umiem ustawic sobie optymalnie basu (na deh 4000ub) bo albo mam loudness na medium to wtedy musze w Eq zmniejszyc bas(0 lub +1), lub na LOW, to w Eq daje tak +2 lub 3, bo inaczej przy glosniejszym graniu troszke nieprzyjemnie bas sie odzywa, po zal opcji LOW FILTER na poziome 50hz efekt basu znika calkiem,wiec mam ta funkcje na off. zastanawiam sie czy nie dolozyc jeszcze jednej warstwy wygluszenia (mam dostepne tylko obicie dekarskie na goraco) bo wysokie i srednie tony graja bardzo dobrze i czysto, az glowe chce urwac;) no i zalezy jakie sa mozliwe osiagniecia z tych glosnikow pod radiem w przednich drzwiach, pewnie nie bedzie to nigdy to samo co by je dac w jakas skrzynke, tez pod samym radiem, pewnie bas byl by duzo glebszy (tak mialem w golfie, glosniki z wiezy wzialem, kabelki cianiutkie,laczone po drodze,radio 100letnie, a basik przyjemny byl, az musialem go ograniczac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
m mam loudness

Nigdy tego nie włączaj, jak nie chcesz uszkodzić głośników!!

Chcesz więcej dynamiki to podłącz zestaw pod wzmacniacz!

Chcesz bassu zakup skrzynie z subwoferem i wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku miesięcy Pionka DEH 4000 UB i odbiór radia jest fatalny, cały czas gubi stacje. Lipa :zly:

 

[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 20:35 ]

dmx81 napisał/a:

m mam loudness

 

Nigdy tego nie włączaj, jak nie chcesz uszkodzić głośników!!

 

tak to jest jak sie laikiem jest, ja cały czas mam to włączone i jutro wyłączam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy sie tego uzywa?przy jakis mega basowych glosnikach? bo po co by byla ta funkcja.... a w Eq mozna basu dodawac? bo opcji z basem w tym radiu jest pare, poza wymienionym 1. loudness jest jeszcze samo 2. BASS Boost czy jakos tak, w equalizerze 2 rodzaje ustawien 3.czyli low od minus x do plus x, a takze 4.opcja low i tu wybieramy czestotliwosci 40, 80,100 i 125 hz, 5. opcja SW (ale pewnie przy podlaczonym SW dziala) codziennie przed wyjsciem z auta spedzam jeszcze w srodku z pare minutek probujac rozne konfiguracje:P

 

nie wiem jeszcze do czego jest opcja nie we wlasciwosciach AUDIO, ale w FUNCTION - Sound Retriever czy jakos tak , moze byc off, 1 lub 2, jak zalaczam to wydaje sie jakby bardziej przestrzenny dzwiek byl, ale czasem dzwiek robi sie uciazliwy dla ucha z ta opcja...ciekawe kiedy opanuje to radio aby ustawic optymalnie wszytsko, moze ktos ma podobna konfiguracje radio+glosniki?

 

 

ps. ciekawe ilu ludzi jezdzi z loudness:P bo jak pierwszy raz to zalaczylem, pomyslalem, ze nareszcie wydobede jakas moc z glosnikow:)

ale sam od siebei pomyslalem, ze sprobuje powylaczac wszytskie uopiekszacze dzwieku i pomalu equalizerem szukac odpowiedniej konfiguracji aby dzwiek byl przyjemny i nie emczyl, bo glosniki graja naprawde czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze z wlaczonym, ale mam do tego powlaczane filtry HP i LP. Glosniki graja mi dopiero od 80-100Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mam ustawić dobrze radio, czy lepiej podjechac do jakiegoś szpeca co mi wyreguluje ?? :) ech

 

[ Dodano: Czw 03 Lip, 2008 10:18 ]

głośniki mam Hertza w drzwiach a w klapie Nokia basowe od nowości, ale dobrze grają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj....Masz zapewne juz w swoim pionku ustawienia HPF ustaw na 80Hz i bedzie Git. Treble ustaw na 12,5kHz a bass na 80Hz i gitara. Niewiem jak w pionku ale w alpince mam tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wlaczasz loudness i odcinasz do 80hz przez filtr gornoprzepustowy hpf?

jak tak dawalem, to odglos basu byl jakby 2 palki baseballowe uderzac o siebie;) lepiej mi wyszlo z wyl loudness i w eq. troche podniesc bas.

aha pytanie jeszcze, przy ustawianiu w eg tez moge ustawic jaka czestotliwosc danych tonow, np low 40, 80 itd... i zaraz za tym moge ustawic cos 01N 02N 02W 01W, co ktore oznacza i ktore wybrac:P bo zmieniam i jakos nie odczuwam roznicy w graniu

 

[ Dodano: Czw 03 Lip, 2008 12:01 ]

jak zrobilem tak jak koledzy doradzili na wylaczonym loudnes, tylko podkrecilem troche bassboost i w eq. to jest przyjemniej, glowa nie peka od wysokich dzwiekow a niskie moze nie powoduja zatykania w plucach, ale gra o wiele przyjemniej, czysto i wyraznie,nawet na glosnym graniu...moze za pol roku wzm+skrzynka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...