Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bassik w aucie...


Gość KamRut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chciałbym się dowiedzieć czy warto kupić sobie coś takiego na tył do autka? Nie oczekuje jakiegoś mocnego basu, podskakiwania klapy itp, tylko "delikatnego" basiku w aucie. Czy lepiej kupić głośniki bodajrze 4x6 (takie tam wchodzą) w oryginalne miejsca?

 

http://allegro.pl/item296545264_tuba_20_cm...ie_vk_2000.html

 

P.S. Czy będę mógł to podłączyć pod kable które dochodzą teraz do oryginalnych tylnich głośników? Oczywiście głośniki zostaną odłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu ..ale naprawde dawno... mialem "takie cos" tylko chyba nawet aż 30cm wow... a pózniej kupiłem wzmacnbiacz pożadną skrzynke i glosnik kenwooda 10".

To "coś" to mniejwiecej bedzie gralo jak bass z najtańszego zestawu creativa 2+1 czyli bardziej tupanie niz muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bardziej tupanie niz muzyka

 

Czyli nie warto? Niby jakiś wzmacniacz tak jest.. To może lepiej kupić jakieś głośniki boschamnn 4x6 i będzie to samo i taniej i bez pudła w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze trzeba się było podpiąć pod jakiś stary temat

Nie podłączysz tego pod kable od głośnikowe bo tam są wejścia na sygnał niskonapięciowy - czyli w radioodtwarzaczu musisz mieć takie wyjścia i pociągnąć nowe kable np. takie http://allegro.pl/item300023071_dietz_czin...nich_23385.html

i dodatkowo pociągnąć zasilanie od akumulatora.

Ja bym tego nie kupił - po pierwsze słaba firma, po drugie nie ma podanej mocy RMS, a tylko ta jest ważna -reszta to wymysły producentów wzięte z nieba moce, po trzecie sub 20cm?

Lepiej już zagrają te elipsy, ale i tak lepiej zrobić sam przód porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już zagrają te elipsy, ale i tak lepiej zrobić sam przód porządnie.

 

A jeśli już elpipsy to jakie, wiem ze musza byc te 4x6 bo juz raz sie przymierzalem do zakupu takich głosnikow ale się jeszcze wstrzymałem.

 

Warto za te 70 złotych? Co byście innego polecili?

 

http://allegro.pl/item300758711_nowe_bosch...ja_fak_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem pozytywnych opinii o Voice Kraft, Boschmann, Alphard - to takie marki ale panasonix. Do 100zł to kupisz jakąś firmówkę typu Blaupunkt. Co do konkretnych modeli to nie wiem ale pod samo radio to jakieś wymagające małej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to ten Tonsil to chyba najlepsze rozwiazanie, nie patrz na kolorowe swiecidelka, bo cie oslepia ;) Voice Kraft to syf. Tylko moze fajnie wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre audio czy tanie?

 

wolałbym wypośrodkować.

 

A jeśli bym zrobil przód ze zwrotnicami + wyciszenie drzwi matami, to co byście polecili na tył? Bo może jak robić to robić wszystko dobrze? Lepsza wtedy skrzynka czy głośniki w fabryczne miesjca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja własnie tworze taką koncepcje ze z tylu zostana fabryczne glosniki ( z radykalnie odciętym dolnym pasmem) ale beda grały tylko na zyczenie pasażerów a w bagazniku kompaktowa skrzynke. Skrzynka i przednie zestaw bedzie zasilany ze wzmacniacza, głosniki tylne z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie najlepszym rozwiazaniem byloby zrobienie przodu z wygluszeniem i 25cm subik w skrzynce zamknietej, z elips 4x6 basu napewno nie bedzie a rozumiem ze na tym Ci zalezy.

 

A jezeli radio nie ma wyjscioa na wzmacniacz to pozostaje jedynie dodanie tych elips dla pasazerow, oto kilka przykladow zaczynajac od najtanszych:

 

Phonocar

 

Phonocar 2

 

Alpine

 

JBL

 

Infinity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity
Miałem zamontowane takie glosniki (wszystkie=6) w poprzednim aucie. Bajeczka... Bardzo mi się podobało. Nawet kiedyś przez przypadek odkryłem zwrotnice w drzwiach, tez infinity...

 

Tu w tych nissanach jest jeszcze problem z montażem tych głośników, bo rozstaw śrub jest większy niż 4x6.

 

Z czegoś trzeba by dociąć coś żeby to skręcić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada to miejsce montowania i gdzie ono jest?

 

Wygląda to tak samo jak przednie głośniki, czyli coś takiego tylko w kształcie jajek. http://allegro.pl/item300326725_nissan_alm...i_oryginal.html

 

Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia ani boczka ani głośnika. Rozstaw śrub jest niestandardowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest takie jak w N15 z przodu albo w sunnym?

 

Niestety niewiem jak tam jest. Nie widziałem tego... Te głośniki oryginalne są zalane z w takim plastyku i tworzą całość. Dystansów nie ma nigdzie oczywiście, bo już się orientowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, pytam bo w Sunnym jest taka elipsa wbudowana w kolko 16,5cm, takze mozna to zastapic glosnikiem 16,5. U mnie w polce tylnej byly za to oryginalne jakby 13stki a po ich wyjeciu wraz z oryginalnym mocowaniem dalo sie zalozyc 16,5.

 

Takze fajnie by bylo miec glosnik 16stke i sprawdzic czy on tam przypadkiem nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, pytam bo w Sunnym jest taka elipsa wbudowana w kolko 16,5cm, takze mozna to zastapic glosnikiem 16,5. U mnie w polce tylnej byly za to oryginalne jakby 13stki a po ich wyjeciu wraz z oryginalnym mocowaniem dalo sie zalozyc 16,5.

 

Takze fajnie by bylo miec glosnik 16stke i sprawdzic czy on tam przypadkiem nie wejdzie.

 

Już to przymierzałem i na moje okon nie pasowało, bo miałem 16,5 i próbowałem to tam wsadzić ale nie chciało wejść. Poza tym nie ma bardzo miescja tam na okrągły głośnik... Ale moze masz rację może powinienem odkręcić ten plastyk (4śrubki) i jeszcze poprzymierzać, może coś tam wejdzie okrągłego.

 

P.S. Te jajowate głośniki są gorsze od okrągłych?

 

Tak sobie myślę że ja chyba jednak 13 przymierzałem... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do N16 w HB na tył w oryginalne miejsce nie wejdzie nic innego jak 4x6.

 

I tak zrobię kupię głośniki 4x6 tylko trochę lepszej firmy, coś się dorobi (jakiś mini dystans) i będzie napewno lepiej niż seria. Szkoda właśnie że nic innego nie wejdzie.

 

A montował już ktoś jakieś inne głośniki zamiast oryginałów... Może są jakieś z otworami pasującymi do tych fabrycznych?? Może wiecie gdzie można kupić dystanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse zamawialem ostatnio na www.powe.pl niewiem czy maja do almery ale do p11 mieli, omzesz jeszcze zagadac na pw do Radex_100nx (chyba tak sie pisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystanse zamawialem ostatnio na www.powe.pl niewiem czy maja do almery ale do p11 mieli, omzesz jeszcze zagadac na pw do Radex_100nx (chyba tak sie pisze)

 

zamawiałes na przód czy na tył? Bo na przód to jest wiele miejsc gdzie są, gorzej z tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...