Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator Terrano I / II


Gość Missiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Witam. Jakie parametry powinien posiadac akumulator do Tyrrana 94' 2,4B+G? Bardzo prosze o pomoc w tym temacie. Z góry dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

 

Do silnika benzynowego możesz dać mniejszą pojemność niż 70 Ah. Do diesla około 75 Ah, a benzyna może wystarczy 60Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie na odwrót? Ja mam 55Ah i działa :one:

 

Ale nie polecam bo już siada powoli (3 lata moje + nie wiadomo ile w Niemczech)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co do benzynowego mocniejszy?

 

W dieslu - rozrusznik musi pociągnąć tłoki gdzie ciśnienie sprężania jest do 22 atm - rozrusznik bierze prąć 120A i świece biorą przy grzaniu prąd 48A.

 

W benzynie - ciśnienie i stopień sprężania jest 3 x mniejszy to i rozrusznik trzy razy słabszy a świece iskrowe prądu biorą tyle co nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra niech ci będzie - to dlaczego moja 55Ah ciągnęła bez zająknięcia przy -30, gdzie jeszcze do oporów dochodzi zimny olej mineralny? :D Prądu rozruchowego to on ma tyle co kot napłakał ;)

 

Bo toż właśnie ten parametr jest najważniejszy przy rozruchu. W nowszych autach, jak jest za mały to komputer tylko kontrolki zaświeci i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat na czasie, wczoraj rozladował mi sie akumulator i pomału zaczynam się rozglądać z nową centrą.

Podpowiedzcie mi jakie macie aku w dieslach tzn. ile Ah.

Mi handlarz włożył 55Ah ale do dieselka jednak przydałby się większy i nie wiem jaki mi wejdzie a muszę na tel zamówić u kolegi w hurtowni (nie chciałbym potem oddawać jak nie wejdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Kiedyś w jakiejś instrukcji natrafiłem na informację, że w nowych samochodach były montowane akumulatory 74 czy 75Ah już tak dokładnie nie pamiętam ale na pewno o tych wartościach. Ja mam w swoim 95Ah ale on jest dużo większy od oryginalnej podstawy. Fabryka nie przewiduje jeżdżenia na akumulatorze - to nie hybryda więc podana wartość wydaje mi się wystarczająca. W nowych i sprawnych samochodach rozgrzewa się świeczki i on od razu pali więc 75Ah wystarczy.

Mój pali tak jak ten nowy. Rozgrzewam świece i pali na dotyk bez dodawania gazu choć niedługo będzie pełnoletni i po przejściach.

 

Pozdrawiam

Andrzej z grodu Kopernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odgrzeje troszku temat - moja bosch 74Ah 600A wlasnie przedwczoraj zaniemogl PO naladowaniu i nocce z rana to samo. Rano prad pozyczam i troche pojezdze jest OK, ale po nocce stoi prawie na amen, lekko ruszy rozrusznikiem i nic. Jak widze miejsca jest na 32cmx18cm. W rachybe wchodzi chyba bosch S4 - ale nie moge znajezc jego dokldanych wymiarow. MYsle oczywiscie o czyms powyzej 88Ah.

Takze co wetkneliscie z jakims wysokim amperazem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam przed tym wszystkim sprawdził bym alternator(jakie ładowanie) i rozrusznik.ja mam u siebie w dieslu 95Ah ale mój 70A alternator go nie doładowywał wiec zmieniłem na 90A,a akumulator żeby służył długo musi być doładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. 70 w benzynie wystarczy bez najmniejszego ale ,natomiast trzeba pamietać o poprawnym eksplatowaniu baterii. Jak każda powinna być co jakiś czas ładowana ( 3-4 m-ce)nie wsponę juz jak to wcześniej zrobił ktoś tu- alternator i dobre ładowanie. Każda bareria powinna być co jakiś czas sprawdzona pod względem gęstości i klarowności elektroltu aerometrem. Coś takiego jak bezobsługowość w aku nie istnieje bo zawsze trzeba sprawdzić parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, altek byl wymieniany kilka miesiecy temu i wsio bylo przez elektryka sprawdzane wiec mysle ze nie tutaj problem. Zreszta jak odpali i chwile pochodzi to pozniej pali pieknie. W ogole podlaczylem dzisiaj kumpla aku do mojego (malenstwo 50Ah) i nawet nie piernal - musial podladowac moj aku swoim alternatorem :D glownie wale krotkie przeloty po kilka km jak nie w miescie to w terenie. Dluzsze przeloty mam raz w tygodniu (po 200km) wiec wtedy sie podladuje no ale ja potrzbeuje cos co bedzie dzialac. Ten moj ma kilka ladnych ladnych latek. Na pewno w 2006 przyjechal z niemiec w moim aucie a ile tam byl wczesniej to nie wiem :D takze nie kombinuje z reanimacja bo i tak sie liczylem ze w koncu bede musial go zmienic. Auto stoi wiecznie pod chmurka i ma byc na kazde zawolanie, bez pierdzielenia sie w doladowania i reanimacje - mieszkam na 4 pietrze a zdrowie nie pozwala mi go targac do domu. Limit kasy jaki mam to 450zl i ani drachmy wiecej. Wiec szukam, poki co znalazlem z wymiarow mi pasujacych to chyba bosch S4 i ZAP plus czy jakos tak no i panasonic - sa na alledrogo. ale tym sie zajme w poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny problem 2 miesiące temu, szukałem przeglądałem i w końcu wybrałem BOSCH S4 95Ah 830A L+ . Pasuje idealnie do podstawy, jest mniejszy od innych o podobnej mocy. Trochę bolało to mój portfel ale jak na razie akku rakieta i mam nadzieję że przez najbliższe kilka lat też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również wymieniłem na BOSCH S4 95Ah 830A L+ we wrześniu. Kosztował w sklepie 460 zł.Ale jak się chce mieć Tyrana to trzeba inwestować:)

Edytowane przez zielarz29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki pany, juz wiem - poki co moj aku zmienil zdanie i zaczal odpalac. Jak padnie na amen to juz wiem co bede szukal )

To nie akumulator Ci padł. Zdycha rozrusznik. Przekonasz się o tym gdy wymienisz akumulator i nic to nie pomoże :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś może proponować dobrej firmy akumulator do TD25? w innym samochodzie miałem bosha - padł, banera - padł, teraz mam od kilku lat centre future i rewelacja, tyle ze nie ma futury 77Ah lub 85Ah z L+, jest 64Ah ale to trochę mało do diselka

 

ja mam 62 ah w 2.4 b i spokojnie wystarcza , nawet dzisiaj na mrozie a było -19 stopni ..

 

 

w serwisówce do silnika KA24E podają aku 60..65Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś może proponować dobrej firmy akumulator do TD25? w innym samochodzie miałem bosha - padł, banera - padł, teraz mam od kilku lat centre future i rewelacja, tyle ze nie ma futury 77Ah lub 85Ah z L+, jest 64Ah ale to trochę mało do diselka

 

 

 

 

w serwisówce do silnika KA24E podają aku 60..65Ah

 

 

Jesli nie było to już jest Centra futura 77 Ah (chyba 770 rozruchowego) kupiłem za 360 zł, całkowicie bezobsługowy z tym "magicznym oczkiem" do pasiora 1,9 tdi wystarcza ciekawe jak sprawowałby sie w 2,7 tdi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie było to już jest Centra futura 77 Ah (chyba 770 rozruchowego) kupiłem za 360 zł, całkowicie bezobsługowy z tym "magicznym oczkiem" do pasiora 1,9 tdi wystarcza ciekawe jak sprawowałby sie w 2,7 tdi???

Zakupiłem taki sam i kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy jaki akumulator byście proponowali do NT I 2,4 b. mam 70 Ah i się skończył nie wiem czy zmienić na taki sam? pozdrawiam

 

Kolego nie wiem jaki powinien byc akumulator do benzyniaka ale tydzien temu kupowalem do swojego 2.7 Tdi i sprzedawca sprawdzal w katalogu jaki powinien byc bo fabrycznie daja bodajze 80ah ale po ilus latach uzytkowania samochod potrzebuje wiekszego ,,kopa" i zgodnie z katalogiem do mojego z 2000r. zalecany jest 100ah i taki zakupilem. Chodzi info, ze za duzy aku to tez niedobrze bo sie nie doladowuje ale proponuje Ci podjechac albo zadzwonic do jakiegos sklepu motoryzacyjnego i po prostu o to zapytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam, padła mi stara bateria( jakieś 60Ah), kupiłem Centrę futura 100Ah(900 rozruchu) bo gość w katalogu znalazł mi że w t1 V30 powinien być 95Ah....no mniejsza z tym; chciałem podpytać jak to jest z tą zmianą alternatora na mocniejszy, żeby mocowania pasowały itd..., podobno od Patrola podchodzi?ale od którego?a jest możliwość przeróbki mojego obecnego altka na 100Ah, nie wiem ile ma w tej chwili , dojrzałem tylko że to Hitachi....nie planuję żadnej wyciągarki w przyszłości, jedynie ze 4 halogeny na dachu...czy ktoś w związku z montażem wyciągarki wymieniał aku. i alternator na mocniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...