Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzony ABS


t0masz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego -tematy były juz poruszane.

Trzeba zabrac miernik do reki i sprawdzic kolo kol po rozłączeniu zlaczek -rezystancje wszystich czujnikow -powinno byc ok 1,5 kOhm.

Jak jest zero lub nieskonczonosc to jest uszkodzony.

Poza tym warto sprawdzic obydwa jego zlacza do masy -tez nie powinno byc zwarcia.

 

To gdzie znajduja sie zlaczki czujnikow -powiedza Ci koledzy ktorzy maja MAXIMy.

U mnie z tylu jest kolo kól. Z przodu zlaczki sa pod maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki kolego tylko ze jestem w stanach a tutaj ciezko o dobrego mechanika a sam takiego miernika nie posiadam po za tym to przed uruchomieniem silnika wlasnie jakby pompa dziwnie pracuje nie bylo tego wczesniej moze to byc ta przyczyna ?? pozdrawiam

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche znam specyfike USA, ale ty jestes polakiem wiec znasz sie na wielu rzeczach. Miernik mozesz sobie kupic -chyba wciaz istnieja popularne sklepy RadioShack -ja mam z tego sklepu

 

wg mnie najlepszy (do tego celu) jest mienrik wskazowkowy

 

Co innego Ci pozostaje? serwis i badanie na komputerze.

 

Nie znam budowy aktuatora (chyba tak nazywa sie fachowo pompa ABS) ale są tam jakieś siłowniki do przerywania obwodu hamulca. Może poproś znajomego żeby włączał kloucyk a Ty w tym czasie psrawdzisz skad dokladnie ten odlos dochodzi.

Wg mnie pompa ABS nie powinna wydawac zadnych dzwiekow, chyba ze jest to nowy typ i ma jakąś funkcje samodiagnostyki.

 

Nic więcej chyab nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki kolego za rady i wskazówki wybiore sie do radioshack :) a ten odglos to chyba pompa bo wczesniej tego nie bylo dopiero gdy zapalila sie lampka od abs a przy nacisnieciu pedała hamulec jest jakies pstrykniecie a ta pompa przed uruchomieniem silnika sie cos tym dzieje slychac jak przekręcam zapłon ok jeszcze raz dzieki jakbys cos wiecej wiedzial to byłbym wdzieczny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...