Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera na każdą kieszeń :)


malin_f1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zachęcam do obejżenia na TVN Turbo Almera N15 vs Renault Megane

 

Nie trawię tego gościa ale tak wychwalił N15 że aż miło :)

Co prawda zaskoczyło mnie kilka tekstów typu Almera elastyczna?? dobrze zestopniowana skrzyna biegów ?? wymiana jakiś pasków n N15?? No i gość twierdził że N15 1,4 87km jest lepszym dynamiczniejszym silnikiem niż 1,4 97km w Megane. Tak się składa że jeździłem trochę taką renówką z identycznym silnikiem i objeźdza on almerę jak chce niestety :(

Mimo wszystko zachęcam do obejżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno sie zgrzebałem z wyra i trafiłem tylko na końcówkę gdzie prezenter psioczył na awaryjność meganki. Dla zainteresowanych dodam, że program jest do obejrzenia dzisiaj o 19:30. Może ktoś z kartą telewizyjna pokusiłby się o nagranie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszcz69

ja tez wlaczylem dopiero jak pokazywali jakies wizualizacje 'tjuningu'.

jesli uda mi sie odpowiednio ustawic nagrywanie w tunerze to zapisze ten program w jakims divixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Przyjemnsoci nie mialem jezdzic Almerka ale kolega ma do sprzedana ladna, dobrze wyposazona i zadbana almerke z silnikiem 1.6 96r za 8.5tys moze ktos sie pokusi bo warto:)

A co do magnki to faktycznie maja slabe silniki :P Przed nissankiem mialem renowke ale 11 1.4 turbo i taka meganka 2 litrowa byla objezdzana na kazdy mozliwy sposob :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trawię tego gościa ale tak wychwalił N15 że aż miło :)

Ten to jeszcze jest ok, ale z kolei ten gość z " Zakupu kontrolowanego" nie był nastawiony przyjaźnie do Almy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ogladalem wczoraj...

 

polecam...

 

warto....

 

milo posluchac o aucie ktore w zasadzie nie ma wad....

 

malo takich aut....

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed momentem ogladalem i to wielkim przypadkiem.

Test prosty, ale co do N15 praktycznie sama prawda.

Jedynie jak Malin napisal, te paski w N15 to pewnie poprostu mu chodzilo aby dbac.

O silniku jak ja zarejestrowalem to lepiej wlasnie mowil o Megance.

W Megankach najbardziej mnie wkurza nieprecyzyjny drazek biegow, no i wyglad w srodku.

Z zewnatrz jak Cie moge. Mialem taka kupowac zamiast Almy, ale jak sam prowadzacy powiedzial:

Almere sie kupuje a wizyty w serwisach mozna wrecz ograniczyc do wymiany plynow i elementow takich jak klocki hamulcowe.

Ojciec mial Scenica i oprocz dynamicznego silnika i dobrych hamulcow to cieszylem sie jak sprzedawal.

Co najgorsze nadchodzi czas na zmiane autka i ciezko mi jest cos wybrac bez zastanowienia, by bylo mlodsze i choc troszke podobne do Almy z tych zalet ktore posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ucieszyło mnie, że opisano mój samochodzik, jednak konkurent był nie tylko młodszy ale

po liftingu i przód muszę przyznać lepiej wyglądał niż tej brudnej almerki.

Wydaje mi się, że powinni wziąć megana z 1998 i porównać stylistykę.

 

Choc moja z 99 ma znacznie ładniejszą i żywszą tapicerkę!!!! 1,4 75 KM 5-drzwi. 188 tys. km. ŻYLETA!!!!

 

Ten gość wspomniał coś o spalaniu w trasie 5 l.... chciał powiedzieć 6,5 -7 , albo ja nie znam się na eco-drivingu.

 

Potem mówił, że alma jest droższa..... a pokazali zupełnie inne ceny w tabeli. :)

 

PS. KOLEŻANKI I KOLEDZY ... nie uważacie, że w telewizji i prasie niesłusznie krytykuje się i często ośmiesza markę NISSAN.

Wku..... mnie to nieprzeciętnie.

 

Nawet Auto swiat i motor często dowalają naszej ulubionej marce.. a Nissan nic z tym nie ROBI.

 

Pozdrawiam i życzę szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testu nie widzialem niestety - u mnie juz stuknelo na liczniku ponad 130 tys km a autko nadal trzyma sie swietnie - jestem niemal pewny, ze w innym autku wymienilbym juz pol zawieszenia. przy takich dziurach po ktorych jezdzilem i jezdze :-)

 

Co do marki Nissan to sama siebie niszczy, przynajmniej takie mam wrazenie patrzac na ich strategie marketingowa w Europie (bo Infinity w USA ma sie chyba dobrze):

 

- po podlaczeniu sie pod Renault legendarna niezawodnosc spadla patrzac na statystyki, czyli najpowazniejszy argument zostal Nissanowi wytracony z reki,

 

- cokolwiek dziwne (beznadziejne) nazwy modeli jak Qashqai - Europejczyk to nie Azjata,

 

- nudna i mdla (zeby nie powiedziec brzydka) stylistyka modeli Tiida, Note - pod wzgledem designerskim w nizszym segmencie (czyli dla przecietnego Kowalskiego) na tle konkurencji praktycznie sie kompletnie sie nie licza, brakuje bardziej agresywnego lub sportowego designu (dla porownania Mitsubishi Lancer, czy Mazda 2 lub 3, Forda Focus, Opel Corsa, Astra - az sie serce rwie patrzac na takie samochody - ktos moze powiedziec od tego sa modele 350Z, czy Murano, ale kogo na to stac),

 

- zlikwidowanie modelu Almera, wprowadzenie Tiidy, w rezultacie powstala dziura w ofercie - Tiida wyglada jak Dacia Logan, czyli polka nizej niz dawna Almera, a Quashqai z rozsadnym silnikiem potrafiacym uciagnac takiego kolosa o wiele za drogi i lokuje sie juz w segmencie luksusowym jak dla mnie (podejrzewam, ze to takze jeden z powodow, ze wiele sieci sprzedazy zmienilo marke np. na Mitsubishi - o wiele ciekawsza oferta).

 

- oferowanie slabych silnikow do duzych aut - np 1.5dCi do Quashqai'a,

 

- przeniesienie centrali z PL na Wegry, kiepski support (konsultanci praktycznie wiedza tyle co na www, niby promocje dla stalych klientow - wysylanie kuponow ze znizka zbyt pozno, zero regulaminu i dokladnego zdefiniowania zasad znizek prowadzi do zbyt duzego pola do manipulacji dla oficjalnej sieci serwisowej - mam wrazenie, ze oni maja gdzies te kupony i karte stalego klienta).

 

Podsumowujac - nie chce byc czarnowidzem, ale jezeli Nissan Europe nie przemysli kilku kwestii co do oczekiwan wspolczesnego europejskiego klienta to nie wroze im dlugiej kariery, przy tak agresywnej konkurencji jaka jest dzisiaj. Byc moze to na reke firmie Renault - tego nie wiem. Co ciekawe niedawno firma Nissan podpisala umowe o wspolpracy z Chryslerem, ktorego jeszcze nie tak dawno pozbyl sie nie bez powodu Daimler - dziwne sojusze zawiera Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. KOLEŻANKI I KOLEDZY ... nie uważacie, że w telewizji i prasie niesłusznie krytykuje się i często ośmiesza markę NISSAN.

Wku..... mnie to nieprzeciętnie.

 

Nawet Auto swiat i motor często dowalają naszej ulubionej marce.. a Nissan nic z tym nie ROBI.

Na nerwy dobra jest waleriana. Czy warto przejmować się największą pralnią mózgów? Ktoś każe przyjmować ich informacje jako rzetelne i prawdziwe?

Najważniejsze jest żeby opierać się na doświadczeniach i chłodnej kalkulacji a nie na zdaniach wyrwanych z kontekstu. Jeżeli słyszy się nieprzychylnie głosy o marce to trzeba je filtrować przez grube sito. Z reguły dotyczą one bieżącej sytuacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. KOLEŻANKI I KOLEDZY ... nie uważacie, że w telewizji i prasie niesłusznie krytykuje się i często ośmiesza markę NISSAN.

Wku..... mnie to nieprzeciętnie.

 

Nawet Auto swiat i motor często dowalają naszej ulubionej marce.. a Nissan nic z tym nie ROBI.

 

Pieniacze. Z kim tu dyskutowac... Kto kupi Nissana, zwykle nie przesiada sie na nic innego, a juz w ogole nic spoza Japonii. Niech sobie krytykuja, a my wiemy czym jezdzimy. A pozniej kazdy pyta: skad to ma takiego kopa? czemu tak malo pali? Czemu sie nie psuje...?

 

Ps. Wracajac do tematu, ma ktos to w DIVXie? Rozumiem, ze dzis jest powtorka o 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. KOLEŻANKI I KOLEDZY ... nie uważacie, że w telewizji i prasie niesłusznie krytykuje się i często ośmiesza markę NISSAN.

Wku..... mnie to nieprzeciętnie

Jakiejś nadmiernej krytyki i ośmieszania nie zauważyłem, a odnośnie TVN turbo, kol. Kornacki prowadząc któryś z odcinków Zakupu kontrolowanego, oglądał z potencjalnym nabywcą Nissana Micre i po podniesieniu maski, stwierdził coś w rodzaju "ooo silniczek brudny, przykurzony, widać że nikt nie grzebał bo i po co, skoro tutaj nie ma co grzebać bo się nie psuje. Zalewa paliwo, wymienia płyny i jazda"

 

Co do AŚ i Motoru, ktoś juz na forum słusznie zauważył, że ostatnio te gazety czyta się jak "Przyjaciółkę" i racji w tym miał bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że prowadzący opowiadał o Almerze w samych superlatywach. Słowa bardzo bardzo dobre, świetnie zestrojone itp chyba pierwszy raz przechodziły mu przez usta. Mamy kolejny dowód słusznego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jestem świeżo zarejestrowany na szanownym forum, i tak się składa że ogladam i przeglądam wszystko co dotyczy motoryzacji, poniewarz bardzo chcę zmienić auto na nowsze , dodam ze prywatnie docierałem krajowy produkt. W niedzielę oglądałem tytułowy program w TVN Turbo i połączyć to z tą opinią:

http://www.roadlook.pl/uzywane/nissan-alme...sie-w-oczy.html

tak to jest to czego szukam :one: , poprostu ideał.

Jeśli mogę w tym miejscu zadać pytanie, czy N-16 z pierwszych lat produkcji jest bardziej awaryjne ?, jak kupić wymażone , niezawodne, ekonomiczne rodzinne autko, ptoszę o opinie, porady, linki, itp.

Można też na e-mila

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...