Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera na każdą kieszeń :)


malin_f1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak mawiali wieszcze : "nie oglądaj telewizji bo bedziesz miała w głowie glisdy". Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia czyli komu za co płacą to opowiada, no i każda sroczka swój ogonek chwali ;)

 

Kto jezdzi almerką ten musi wie co dobre:]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem nowa na tym forum z racji tego że stałam się posiadaczką Almerki :D .

I na dobry początek znajomości wrzucam linki :

 

http://rapidshare.com/files/89702669/Almer...egane.part1.rar

http://rapidshare.com/files/89730676/Almer...egane.part2.rar

http://rapidshare.com/files/89670646/Almer...egane.part3.rar

 

pliki są na premium także nie znikną

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Do zobaczenia na drodze ;) ( prawko mam od miesiąca )

aha hasło do rozpakowania www.nissanklub.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera elastyczna

Mam ta wersję silnikową i uważam że jak na swoją pojemność i charakterystykę jest super elastyczna.

Dzięki wielkie Fabio za nagranie tego programu :) Mogliby zrobić porównanie z jakims niemcem , a nie z renault. W zasadzie w tamtych latach japonce było konkurencją samą dla siebie, ale i w zasadzie niczym się za bardzo od siebie nie różniły. Do tego testu mogliby chociaż znaleźć alemrę z lakierowanymi zderzakami...

Co myslicie o zdaniu, ze alma gti to nie jest godnym konkurentem golfa gti?
Jeśli się nie mylę to golf gti miał silnik vr6 o mocy ok 190 koni ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trawię tego gościa ale tak wychwalił N15 że aż miło :)

Ten to jeszcze jest ok, ale z kolei ten gość z " Zakupu kontrolowanego" nie był nastawiony przyjaźnie do Almy...

 

To z pewnością kolejny pasjonat niemieckiej motoryzacji :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. KOLEŻANKI I KOLEDZY ... nie uważacie, że w telewizji i prasie niesłusznie krytykuje się i często ośmiesza markę NISSAN.

Wku..... mnie to nieprzeciętnie.

 

Widzę, że poruszyło Was Drodzy Klubowicze to co napisałem wcześniej.

Dla poparcia mojej tezy podaje przykład:

motor nr 2/2008 - porównanie aut 4x4 i 2x4

w rolach głównych Nissan Qashqai, Fiat Panda i Suzuki Sx4.

 

Sprawa - może i błaha - dotyczy podawanego spalania.

O pandzie pisze się (4x4) w ruchu miejskim pali 7l/100km (dane producenta w tabeli obok 7,9 l/100km - o nissanie napisaliby że niespełna 8). Dane spalania wersji 2x4 i 4x4 to dane producenta.

 

Teraz Nissan. Cztamy " w mieście 4x4 rzadko udaje się zejś poniżej 11 l/100 km" (producent podaje równo 11). " Wersja 1,5 dci bije 4x4 nagłowę i wynik 8l mówi sam za siebie (dane producenta - spalanie w mieście 6,2)

 

Dlaczego przy nissanie podaje się wartości testowe * te 8,0 litra) - jeśli o pandzie piszemy że pali tyle ile podaje producent.

 

To szczegół, ale jak ktoś pisał.. my wiemy że nissan to dobre auto i kto go raz kupi to będzie nim jeździł... ale trzeba go kupić ten RAZ... trzeba ocenić że jest lepszy niż opel VW czy co gorsza skoda!!!! i kupić!

 

A jak to ma zrobić ktoś kto nie zna się na autach.... czyte te "przyjaciólki" kierowcy.

I jak widzi że 1,5 dci pali 8... a golfik 5,4 to co wybiera? Wiecie o czym mówię!

 

Tak więc mówcie co chcecie, ale ja widzę że nissan często jest źle traktowany.

Nawet Tida - wiem piękna nie jest :).. ale cena + jakość- nie wiem czy ktoś daje w tej cenie więcej. A w prasie wzmianki na jej temat są zdawkowe.

 

A teraz z innej beczki. ostatnio jechałem z kumplem moją almerką 75 km ( on ma c5 3,0 v6) jak zawsze jadę dynamicznie :) i po tym jak kumpel wysiadł pyta "Adam jaki tu jest silnik chyba 1,8 co?. a ja mu że 1,4.. a on "ale chyba ze 100 koni" :diabel2:

 

Takie teksty mówią same za siebie!

 

piszę to bo nie lubię jak Polaczki zachwycają sie "golfikiem III" czy asterką a niedoceniają naszego japońca!

A nienawidzę jak "pismaki" sieją propagandę!!!

 

Pozdrawiam Klubowiczów!!!! :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT

 

VW czy co gorsza skoda

ale ostatnio wyszło ze to marka VW jest najbardziej awaryjna z całej grupy VW, kiedys cos znaczyli ale teraz to roba na ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze dzis wszyscy ida na "ilosc" (albo precyzyjniej aby koszta produkcji byly jak najmniejsze) i Nissan nie jest zadnym cudownym wyjatkiem. Co do tej lepszosci to tez bylbym ostrozny - moze Japonczycy doskonale opanowali techniki efektywnego zarzadzania produkcja i eliminacji brakow, ale jeszcze sie sporo musza nauczyc, jezeli chodzi o europejskie gusta od kolegow z branzy chocby niemieckiej. Gdybym mial mowic o udanej mieszance japonskiej technologii i europejskiego stylu to pewnie wybralbym Mazde 6 (moze sie kiedys dorobie... hehe w UK zapewne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że niemieckie samochody są po prostu przereklamowane. Każdy kto jezdzi nissanem wie doskonale, ze jest on lepszy niz VW, opel, Skoda, Seat :D

 

Moim zdaniem w Polsce jest mit VW / Golfa. Bierze to się z tego, ze były to pierwsze auta sprowadzane do polski (bo do Niemiec najbliżej). Również ma na to wpływ ilość VW na naszym rynku (a co za tym idzie i części - dużo = tanio). Ponadto są to auta proste w obsłudze i o prostej konstrukcji - dzięki temu nasi "fachowi" mechanicy radzą sobie z nimi dobrze w naprawie - i choćby dlatego te auta są lubiane. (Pisząc fachowcy mam na myśli przysłowiowych Panów Zenków, którzy naprawy aut uczyli sie na Fiacie 126p i ich umiejętności nie ewoluowały wraz z postępująca motoryzacją. Pomimo ich wiedzy dużo ludzi korzysta z ich usług - cena w eksploatacji jest dalej jednym z ważnijszych kryteriów decydujących o wyborze auta).

 

Oczywiście auta typu Golf I i Golf II jak na swoje czasy były autami super - konkurencja była daleko w tyle - to procentuje do dziś (choć Golfy VI i V wypadają bardzo blado na tle konkurencji).

 

Niewątpliwą zaletą aut koncernu VAG sa silniki TDi - przez długi czas najlepsze silniki wysokoprężne na rynku - dopiero teraz ich pozycja została zniwelowana np: przez HDi koncernu PSA albo Multijet Fiata.

 

A teraz takie moje spostrzeżenie - zauważcie, ze na drogach więcej (dużo więcej) widuje się Passatów niż Golfów (mówię o nowych modelach) - samo to świadczy o tym, ze jeśli ktoś ma wybrać compacta to coraz rzadziej wybiera Golfa - tylko idzie do konkurencji (choćby Kia Ceed - której widuje się spore ilości na naszych drogach - i która podobno jest samochodem wielce udanym)

 

 

A co do Opla - ta marka kojarzy mi się tylko z rdzą oraz nudnymi autami dla emerytów. Dużo wyżej cenię VW. Kiedyś widziałem naklejkę na Astrze: Opel & Sport - hehehehehehehehehehehehehe = takie to auta sportowe jak ze mnie Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszego raportu TUV (ponoć najlepszy z tego typu raportów) z 2007 roku żaden z wymienionych modeli nie jest mniej awaryjny niż Almera N15 (jest na 12 miejscu).

A golf dla przykładu na 49 :) zaraz za nim na 50 mamy Astre :)

 

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-rep...age/2007-8-9/21

 

 

Z tym TUVem to byłbym ostrożny i nie ufał w 100% (może w 90% :D). Należy pamiętać, że to niemiecka organizacja - a co za tym idzie nie do końca może być obiektywna (Niemiec Niemca będzie wspierał;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot
Z tym TUVem to byłbym ostrożny i nie ufał w 100% (może w 90% :D). Należy pamiętać, że to niemiecka organizacja - a co za tym idzie nie do końca może być obiektywna (Niemiec Niemca będzie wspierał;))

 

Skoro tak to znaczy że czasem sami sobie niemcy lubią w kolano strzelić :)

przecież ich bryki są daleeekoooo w klasyfikacji :diabel:

no, może poza porszawką i merolkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym TUVem to byłbym ostrożny i nie ufał w 100% (może w 90% :D). Należy pamiętać, że to niemiecka organizacja - a co za tym idzie nie do końca może być obiektywna (Niemiec Niemca będzie wspierał;))

 

Skoro tak to znaczy że czasem sami sobie niemcy lubią w kolano strzelić :)

przecież ich bryki są daleeekoooo w klasyfikacji :diabel:

no, może poza porszawką i merolkami :D

 

Merolkami? zalezy który model - spójrzcie na klasę E !!! kiedys 7 miejsce... teraz 72! to już nie Mercedes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot

kazda marka się kwalifikuje i nie chodzi o pojedyńcze naprawy konkretnych elementów - TUV jak większość firm analitycznych korzysta z raportów corocznych sporządzanych przez różne stacje narpawcze, które takie statystyki prowadzą i udostępniają na potrzeby własnie takich rankingów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...