Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Podświetlenie wyświetlacza cyfrowego


Gość ggruczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ggruczyk

Przepaliła mi się jedna (z trzech) żaróweczka podświetlająca zegar cyfrowy. Chciałbym ją wymienić osobiście. Koszt żarówki to 16 złotych a za wymianę w ASO wyją dużo. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak rozkręcić deskę rozdzielczą aby dostać się do takiej żaróweczki?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij do działu ,,Zrób to sam'' na stronie głównej klubu. Tam jest instrukcja jak zamontować aluminiowe pierścienie wokół zegarów w N16, a co za tym idzie, jak rozkręcić deskę rozdzielczą. O to Ci chodzi? Ale to tylko połowa drogi. Jak dostać się do żarówek już nie wiem :wink: .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko połowa drogi. Jak dostać się do żarówek już nie wiem :wink: .

 

To znacznie więcej niż połowa drogi ;) Jak już wymontujesz zestaw wskaźników to od tylnej strony masz żarówki powkręcane w plastikowych oprawkach. Pół obrotu w lewo i wyciągasz. Przynajmniej tak jest w P11, przypuszczam że w N16 jest identycznie.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. W ASO powiedzieli mi, że koszt 1 żaróweczki z wymianą to ok. 100 zeta :shock: . Mechanik-elektryk pocieszył mnie jeszcze mówiąc, że bardzo często zdaża się, że podczas wymiany 1 żaróweczki w wyświetlaczu cyfrowym przepala się jeszcze jedna albo wszystkie... Mam nadzieję, że ściemniał by zniechęcić mnie do samodzielnej wymiany.

 

Ggruczyk, daj znać o efektach wymiany :wink: .

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik-elektryk pocieszył mnie jeszcze mówiąc, że bardzo często zdaża się, że podczas wymiany 1 żaróweczki w wyświetlaczu cyfrowym przepala się jeszcze jedna albo wszystkie... Mam nadzieję, że ściemniał by zniechęcić mnie do samodzielnej wymiany.

Pewnie że ściemniał, ale mam jedną sugestię. Nie kupujcie żaróweczek w ASO, tylko kupcie w sklepie elektrycznym. Kosztują 1,5zł. Tylko w takiej sytuacji wymieńcie sobie rzeczywiście wszystkie na raz, bo kupne nigdy nie będa miały identycznego koloru jak oryginalne.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym miesiacu podobny temat przerabiał mój ojciec w P11. Żarówka wraz wymianą w ASO kosztowała 40 zł. Polecam wymianę oby dwóch razem bo teraz nowa świeci mocniej od drugie starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Jeśli jest to N16 to u mnie są tam diody LED!!! Po wyjęciu panela licznika na płytce drukowanej w miejscu gdzie są one zainstalowane jest zresztą wytrawione LED, odkręciłem fakt białe ale LED-y. Sama wymiana to bajka bo mają oprawkę. Radzę wymontować panel i sprawdzić styki bo LED tak łatwo się nie spali. W fabryce wreszcie pomyśleli bo to podświetlenie pali się na okrągło od kiedy tylko przekręcisz kluczyk w stacyjce. Powodzenia i pamiętaj o opuszczeniu kierownicy przy zdejmowaniu maskownicy szafy :P . Pozdrawiam Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tak jest w P11, przypuszczam że w N16 jest identycznie.

Tak też właśnie jest w n16.

Jeśli jest to N16 to u mnie są tam diody LED!!!

A z którego roku jest Twoja almerka??Bo ja mam z 2001 i mam normalne żaróweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest z 2000 roku i podświetlenie jest na LED-ach. Może chodzi o standard wersji. W mordę zupełnie zgłupłem :-k

 

A kupowałeś w salonie, czy używaną? Może poprzedni właściciel już miał problemy i wprowadził pewne modyfikacje? :)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Alma jest z salonu kupowana w Polsce ale nie jestem jej pierwszym właścicielem :oops: . Szafa wydaje się być oryginalna i tak jak pisałem na płytce jest nadruk że to są LED-y nawet oprawki są innego koloru żeby nie pomylić. Ale magiki w ASO nie potrafili uruchomić termometra na wyświetlaczu. Kombinowali 2 godziny i się poddali. Powiedzieli że w tym modelu się nie da :?: . Przyjdzie wiosna i sam powalczę z tym fantem bo coś mi tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale magiki w ASO nie potrafili uruchomić termometra na wyświetlaczu. Kombinowali 2 godziny i się poddali. Powiedzieli że w tym modelu się nie da :?: . Przyjdzie wiosna i sam powalczę z tym fantem bo coś mi tu nie gra.

 

Temat był już kiedyś na forum, ale jeśli dobrze pamiętam to stanęło na tym, że fabrycznie nie montowali czujnika temperatury, dlatego nie da się uruchomić termometra... Pytanie tylko czy "fachowcy" z ASO byliby na tyle ciemni, żeby tego nie sprawdzić?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy "fachowcy" z ASO byliby na tyle ciemni, żeby tego nie sprawdzić?

 

Taa a czytałeś przygody Maliny w ASO tam też byli elektrycy od siedmiu boleści. Na jesieni sprawdziłem że na termistorze za atrapą mam zasilanie dalej powalczę na wiosnę. Jak pojechałem do nich za pierwszym razem zawyrokowali że termistor jest zwalony więc go zamówiłem i odczekałem swoje by panowie magicy po wymianie powiedzieli że to nie to i że się nie da :?: . Nic mnie to nie kosztuje więc powalcze a może się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To znacznie więcej niż połowa drogi ;) Jak już wymontujesz zestaw wskaźników to od tylnej strony masz żarówki powkręcane w plastikowych oprawkach. Pół obrotu w lewo i wyciągasz. Przynajmniej tak jest w P11, przypuszczam że w N16 jest identycznie.

 

pzd

 

Potwierdzam zeznania Scyzora :wink: W sobotę wyjąłem zegary i w cyfrowym wyświetlaczu miałem 3 żaróweczki, z których 1 wymieniłem bez najmniejszego problemu i teraz zegar świeci aż miło patrzeć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W sobotę wyjąłem zegary i w cyfrowym wyświetlaczu miałem 3 żaróweczki, z których 1 wymieniłem bez najmniejszego problemu i teraz zegar świeci aż miło patrzeć.

 

A jakiego typu sa to żarówki: bańki szklane u dołu spłaszczone z dwoma drucikami, wciskane w oprawkę? Czy jakieś inne? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego typu sa to żarówki: bańki szklane u dołu spłaszczone z dwoma drucikami, wciskane w oprawkę? Czy jakieś inne? :(

 

Sprawdziłem i potwierdzam - szklane bańki z dwoma drucikami osadzone w plastikowej oprawie (u mnie koloru niebieskiego - ale to chyba nie istotne :wink: ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie założyłeś żaróweczki kupowałeś w ASO Jakie założyłeś żaróweczki kupowałeś w ASO chodzi ile mają Volt, bo wat 0,56 mam problem z voltami żeby kupić coś poza ASO

Mają za szeroki asortyment od 1 do 14volt i tu jest problem, JAKIE KUPIĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z rok temu cały komplet zegarów za małe pieniądze... Z nich przełożyłem sobie 1 sztukę (nie sprawdzając jej parametrów skoro żaróweczka z identycznych zegarów)... W ASO operacja wymiany żaróweczki + sama żaróweczka, to koszt ok 90 zł :shock: . Ja za cały komplet zegarów zapłaciłem mniej :twisted: .

PS. Zegary mam nadal na sprzedaż (cały komplet). Mogę przesłać fotki. :wink:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i potwierdzam - szklane bańki z dwoma drucikami osadzone w plastikowej oprawie (u mnie koloru niebieskiego - ale to chyba nie istotne).

 

Też rozebrałem deskę, żeby sprawdzić empirycznie i jestem w szoku, w życiu takich żaróweczek nie widziałem. Gdzie to kupić :?:. W sklepach najmniesze widziałem 12V-1,2W, a te są jeszcze mniejsze i w oprawkach (u mnie na żarówkach są białe gumowe kapturki). :?

 

Pozdrawiam,

awl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich żaróweczkach też były gumowe kapturki (ciekawe po co... :wink: ). Da się je zdjąć bez problemu nie uszkadzając żarówki ani kapturka (przynajmniej mi się udało). Ktoś już kiedyś pisał na forum, że kupił takie żaróweczki w sklepie "elektrycznym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Norauto i są żaróweczki Philips z oprawkami, ale niestety te większe 12V-1,2W (w kompletach po 2szt. 9,90zł), nie pod wyświetlacz cyfrowy. :( Są 2 rodzaje oznaczone 60 i 61, różnią się oprawką. Jedna ma takie "wąsiki" z blaszki.

 

Więc szukam dalej. :?

 

awl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolumenie dokupisz same szklane banki podstawę plastikową zakładasz ze spalonej, tak już robiłem z żarówkami od podświetlenia konsoli środkowej i wyszło Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolumenie dokupisz same szklane banki podstawę plastikową zakładasz ze spalonej, tak już robiłem z żarówkami od podświetlenia konsoli środkowej i wyszło Ok

 

Zgoda, do konsoli też tak robiłem, ale niestety te pod wyświetlaczem są inne. Żaróweczka jest integralna częścią oprawki :!:

 

awl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...