Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Podświetlenie wyświetlacza cyfrowego


Gość ggruczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik-elektryk pocieszył mnie jeszcze mówiąc, że bardzo często zdaża się, że podczas wymiany 1 żaróweczki w wyświetlaczu cyfrowym przepala się jeszcze jedna albo wszystkie... Mam nadzieję, że ściemniał by zniechęcić mnie do samodzielnej wymiany.

Pewnie że ściemniał, ale mam jedną sugestię. Nie kupujcie żaróweczek w ASO, tylko kupcie w sklepie elektrycznym. Kosztują 1,5zł. Tylko w takiej sytuacji wymieńcie sobie rzeczywiście wszystkie na raz, bo kupne nigdy nie będa miały identycznego koloru jak oryginalne.

pzd

 

no to ja koledze powiem, że niekoniecznie ściemniał :)

 

doświadczone na własnej skórze KLIK

 

dodam jeszcze, że: nie tarmosiłem licznikiem na wszystkie strony, żadnego zwarcia nie zrobiłem, po prostu wszystkie 3 umarły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy może ktoś zdejmował wskazówki od zegarów w N16 i czy z tym jest jakiś problem.

Mam uszkodzone poduszki i świeci mi się dioda na prędkościomierzu od poduszek. Chciałbym ja wylutować aby nie świeciła. Czy może ktoś robił taki zabieg. Zastanawiałem się też nad przecięciem ścieżek od diody, ale tam idą trzy ścieżki i nie wiem czy po przecięciu nie zakłuci się pracę komputera lub czegoś innego. Na razie zdemontowałem zegary popatrzyłem i założyłem z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś zdejmował wskazówki od zegarów w N16 i czy z tym jest jakiś problem.

Mam uszkodzone poduszki i świeci mi się dioda na prędkościomierzu od poduszek. Chciałbym ja wylutować aby nie świeciła. Czy może ktoś robił taki zabieg. Zastanawiałem się też nad przecięciem ścieżek od diody, ale tam idą trzy ścieżki i nie wiem czy po przecięciu nie zakłuci się pracę komputera lub czegoś innego. Na razie zdemontowałem zegary popatrzyłem i założyłem z powrotem.

 

czy nie prosciej kupic poduszki, skasowac bład na komputerze, sterowniku...... :?: jezdzac czuc sie bezpiecznym :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci mi się dioda na prędkościomierzu od poduszek. Chciałbym ja wylutować aby nie świeciła.

 

:shock: Rozumiem że poduszki drogie - da się bez nich jeździć ale co ci ta lampka przeszkadza ? Jak będziesz chciał sprzedać auto to i tak się ktoś zorientuje że grzebane było i tym bardziej podejrzeń nabierze. Ja bym to zostawił jeśli tylko kontrolka się zapala.

No chyba że ty właśnie przygotowujesz auto do sprzedaży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko te koszty, które raczej nie wchodzą w grę. Jeżdżę już parę lat ze świecącymi poduszkami i pomyślałem sobie, czy nie można by ich zgasić (wylutować, to jest dioda, a nie żaróweczka). Almy nie sprzedaję i długo nie będę sprzedawał. Tak tylko pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem żaróweczki. Kupiłem w ASO, ponieważ nie miałem czasu czekać na przesyłkę. Samochodem jeździ Żona i już mi wierciła dziurę w brzuchu, że nie widać zegarka i termometru :) (niestety właśnie ta żarówka się przepaliła). Kupiłem od razu trzy i wymieniłem wszystkie, aby sie nie babrać jak sie spali nastepna. Za komplet (czyli 3 szt.) zapłaciłem 36 PLN (przypominam ASO).

Ale za to działaja. Żona bedzie szczęśliwa i mam dwie żaróweczki na wymianę :P

 

 

----

pozdrawiam

jaskooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość marcinde

Jaskooo napisał

Za komplet (czyli 3 szt.) zapłaciłem 36 PLN

 

a to jest koszt samych żarówek czy razem z wymianą? jeśli nie, to ile krzyknęli za wymianę? i w jakim ASO robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 36 PLN to koszt samych zarowek w ASO. Za wymiane krzykneli 60 PLN. ASO T&T Wa-wa Puławska. Ja kupiłem same żarówki i w bardzo prosty sposób je wymieniłem w garażu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

Czy ktoś próbował na desce z zegarami w nissanie primerze p11 podłączyć żarówkę w brakujące miejsce między kierunkowskazami, czy będzie ona sygnalizowała światła krótkie (miejsce obok długich) Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy ktoś próbował na desce z zegarami w nissanie primerze p11 podłączyć żarówkę w brakujące miejsce między kierunkowskazami, czy będzie ona sygnalizowała światła krótkie (miejsce obok długich) Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Powroce do tematu żarówek, mialem identyczny problem i wystarczylo poswiecic kilka godzin na rozkrecenie calego kokpitu, wymienic zarowki i dziala. Te zarowki bynajmniej u mnie wystepowalo jako 3 i 5 W. Niestety nie dostalem 3W w sklepie a delera to koles chcial za zarowke 25zl :) wiec podziekowalem, pojechalen na stacje benzynowa i kupilem 2W za jakies 1 lub 2 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pod zegarami kryją się 3x W5W i 4x W3W, polecam wymienić wszystkie jednorazowo, aby nie było widać różnic, jak nie ma kapturków fabrycznych to zatroszczyć się o to by były. Ja u siebie mam niebieskie fabryczne i żarówki Philipsa. Polecam bo efekt super.

A diody? Ja zwolennikiem nie jestem. Cennik w Norauto: W5W blue vision-17 zł/szt., W3W 9 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ooo poczytalem sobie i wiem przynajmniej jak atakowac deche:) u mnie zegarek sie nie swiecil wcale jak kupilem swoje nismo. Znaczy w nocy nie podswietlony bo cyferki itd to wszytsko smiga.w wolnej chwili ogarne temat :)swoja droga ostatnio wymienialem zarowki na biale diody w5w w corsie B znajomego i powiem wam ze zegary wyszly elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć ,

 

ja mam podobny objaw ,z tym że mój wyświetlacz jest podświetlony tylko w prawej części (kilometry) ,natomiast nie podświetlona jest "lewa strona"(godzina)

 

Jak myślicie , da się to samemu naprawić?

 

pzdm

 

Macig7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

 

ja mam podobny objaw ,z tym że mój wyświetlacz jest podświetlony tylko w prawej części (kilometry) ,natomiast nie podświetlona jest "lewa strona"(godzina)

 

Jak myślicie , da się to samemu naprawić?

 

pzdm

 

Macig7

 

O ludzie... Wyjąć zegary i wymienić żaróweczki/diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...