Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Po stłuczce pytanie o reflektory..


Gość Witek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem ostatni przykrą stłuczkę w której ucierpiał mój pojazd nieznacznie poszedł mi jeden leflektor a że drugi z racji durnego (moim zdaniem) przepisu o jeździe na światłach przez cały rok już nie jest pierwszej świeżości postanowiłem zakupić dwa nowe i teraz pytanko jakiej firmy wybrać oczywiście chodzi o zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kup orginalne uzywane lampy przednie!!!!!!!bo te zamienniki pozostawiaja wiele do zyczenia!!!!!!zaczna ci od srodka parowac itp.sytuacje.uzywane lampy komplet 200-300zl!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo987, mam nie oryginalne nowe i nic mi nie paruje (tzn nie parowalo bo mi mechanik zdjal oslone i zaparowaly ostatnio) za komplet placilem 190zl, przekladka zajela mi ok godziny - na spokojnie. wrzucilem nowe zarowki i autem teraz milo sie smiga, a mialem tam wrzucac soczewki z xenonem. jak nie wierzysz jak to swieci, poszukaj tematu o zarowkach, masz tam tez opisane rodzaje zarowek za i przeciw.

 

lampy kupilem djauto czy cos takiego. i nie prawda jest ze uchwyty nie pasuja, etc etc. wszystko P&P zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eX ja bym kupil i tak orginalne bo wiem ze paruja jakies zamienniki:-) a przy odsprzedawaniu auta jak sie ktos zna to zaraz zobaczy ze lampy sa jakies zamienniki i widac ze bylo auto bite!!JA JUZ SIE NACOLEM NIE RAZ NA ZAMIENNIKACH I NIE POLECAM ZAMIENNIKOW TYLKO ORGINALNE CZESCI :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kup najlepiej używane oryginały, a przed kupnem upewnij sie że pochodzą od jednego auta (ewentualnie dopasuj coś do tego dobrego reflektora) ;)

Poza tym w oryginałach zawsze masz 100% pewność ze będą pasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem jednak w moim rejonie częsci do mikr ze świecą szukać byłem w kilku szrotach i tylko w jednym był ale poszedł a co powiecie na zamiennik ,,wysokiej'' jakości np firma TYC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Witek jak chcesz kupowować komplet to kup nowe firmy VALEO.

Nic innego - tylko VALEO.

 

adex ma Micre do rozbiórki, tylko nie wiem, czy ten model - zapytaj

ADEX ma Micrę sprzed liftu więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewki z xenonem

Odrywając sie lekko od tematu czy do majkrusa da sie zrobić coś takiego??

a w czym problem ? :diabel2: soczewki z obudowami i przetwornicami czekaja/lezakuja. najwyzej jak bede mial chwile wolnego czasu, to dokupie 2kpl lamp i to zrobie. widziales kiedys espero na soczewkowych xenonach ? :diabel2: to masz link >kliken< to robota moja i znajomego na jego aucie. do tej pory mial kilka kontroli zrobil od groma kilometrow i zero mrygania, zero przyczepiania sie policji etc. problem jest jeden, micra do krotkie auto i na dziurach mocno nim rzuca, szczegolnie ze moja jest troche nizsza i twardsza.

 

 

a co do valeo to mialem w MB i nie narzekalem, do micry tez chcialem brac ale nigdzie nie bylo w normalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym problem ? :diabel2: soczewki z obudowami i przetwornicami czekaja/lezakuja. najwyzej jak bede mial chwile wolnego czasu, to dokupie 2kpl lamp i to zrobie. widziales kiedys espero na soczewkowych xenonach ? :diabel2:

 

 

No No trzeba przyznać że jedwabiście świeci :) jak byś mógł to zamieść gdzieś foto jak zrobisz tak z micrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym problem ? :diabel2: soczewki z obudowami i przetwornicami czekaja/lezakuja. najwyzej jak bede mial chwile wolnego czasu, to dokupie 2kpl lamp i to zrobie. widziales kiedys espero na soczewkowych xenonach ? :diabel2: to masz link >kliken< to robota moja i znajomego na jego aucie. do tej pory mial kilka kontroli zrobil od groma kilometrow i zero mrygania, zero przyczepiania sie policji etc. problem jest jeden, micra do krotkie auto i na dziurach mocno nim rzuca, szczegolnie ze moja jest troche nizsza i twardsza.
rewelka:) powiedz mi ... od czega wziales soczewki i jakie zarniki i przetwornice wrzuciles?? bo tez sie zastanawiam na xenonami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, bron boze przed takimi gownami ktore wala po oczach....

 

soczewki sa z mazdy 6 ori, zarniki sa osrama albo philipsa, przetwornice przy dwoch przeprowadzkach mi zginely, ale mam zamiar je odszukac. soczewki z przetwornicami i zarnikami kosztowaly mnie jakies 500-600zl juz nawet nie pamietam. bo pol roku lezaly i czekaly na dorobienie do nich obudow. postaram sie jutro zrobic foty jak to wyglada, jak swieci nie ma sensu robic ;) bo sie zalamiecie :diabel:

swiatla drogowe? jaki problem ? takie cos mialem dokupic do kompletu http://moto.allegro.pl/item312562150_halog...mi_ringami.html

i zdjac zderzak, zamontowac to od srodka, tak zeby po zalozeniu zderzaka wystawalo tylko 0.5cm reflektora, tylko problem jest jeden, przy wlaczaniu drogowych, gasna mijania. ten problem musze jakos rozwiazac.

 

coyot, a w espero soczewy sa z mondeo sa fajne bo maja male wymiary a te moje sa duze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eX, dzieki za info ... bede szukac az sie cos trafi taniego i fajnego ...te dalekosiężne tez niezle :diabel: trza pomyslec nad czyms takim tez ... tylko siano skad brac ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad spryskami tez bede myslal, tylko nie wiem czy drugi zbiorniczek walic, czy jeszcze jeden powiekszyc i dac 2 pompki, i sterowanie (w octavce jak przytrzymam 2s to jeszcze pryska na swiatla) ale tu myslalem o drubim zbiorniczku + dodatkowy wlacznik.

 

same soczewki:

http://moto.allegro.pl/item314832843_socze...211_poznan.html

http://moto.allegro.pl/item310406296_socze...nakladkami.html

 

zestaw: (ale nie wiem czy nie sa z jakis engel ajsow czy to soczewki ori xenon)

http://moto.allegro.pl/item314713214_xenon...robki_lamp.html

http://moto.allegro.pl/item314713220_bi_xe..._przerobki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cala rzecz polega na tym, zeby zamontowac soczewke do odblysnika, w taki sposob zeby mozna bylo sterowac regulacja reflektorow z srodka kabiny i w taki sposob zeby reflektor byl zamkniety, oczywiscie w swojej k11 bede musial dac do przeszlifowania przednie szkla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o xenony czy zwykle H4 typu osram cool blue?

 

H4 typu cool blue

 

Owszem daje i to dużo..bardzo dobra widoczność w nocy, zwlaszcza na suchym terenie (na mokrym tez daje rade )..i super efekt H.I.D..oczywiscie nie taki jak fabryczne xenony ale z zarowek typu ,,blue'' daje moim zdaniem najladniejsze swiatlo. Te zarowki majazamaist starnardowego gazu Xenon (tak wyczytalem na ebay) i dlatego swiatlo jest takie dobre, nie jest to tlyko zasluga niebieksiego filtru. Cool Blue z zczystym sumieniem polecam tym ktorzy chca miec zarowki jak najbardziej zblizone do xenonow, jednoczesnie zachowując bezpieczenstwo na drodze. Tez mialem montować xenony ale postanowilem zainwestować lepiej w lampy LED na tył i boczne białe kierunki. [czekamm na przesyl;ke jak zamontuje to napewno wrzuce fotki] Zalaczam fotki jak To Cool Blue wyglada u mnie :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/313546cd6ad47534.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...