Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm D40


Gość Zajcew83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zajcew83

Sprawa dotyczy alarmu, dokladniej domykanie szyb. Wiem ze w standardzie tego niema ale bylem sie dowiadywac ile w serwisie kosztuje ulepszenie alarmu. Facet powiedzial: W zestawie dostane czujnik dynamiczny (wszczasowy), domykanie szyb i chyba cos jeszcze ale niepamietam, a na koniec facet krzyknal 560 funtow :zdziw: :570: powiedzialem krotko: BYE!!!

Czy ktos zna jakis tanszy serwis?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wytargowałem domykanie przy zakupie, trochę ściemniali, że się nie da (ze względu na alarm), ale jak się skierowałem do wyjścia i powiedziałem ze ide kupić tam gdzie sie da to zmiękli. Przy odbiorze dostałem kwitek do podpisania, że jestem świadomy konsekwencji domykania szyb "ucięta głowa itp." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na kwicie napisali, że „ … domykanie można w każdej chwili zatrzymać…”; „… Wiem, że skutkiem przypadkowego przyciśnięcia dłoni lub innej części ciała- podczas domykania szyby może być ból lub niewielki uraz…”.Jeszcze tego nie testowałem, ale jak mi jakiś klient nie zapłaci za usługę to go wezmę na „przejażdżkę” i sprawdzę czułość domykania. :585: :064:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez blokady to strach mieć tego typu domykanie w aucie.Brrr......

 

Jakoś nie rozumiem, co w tym takiego strasznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja carisma ma takie cos a jest z 1997r. A co w tym strasznego? Dla doroslej osoby pewnie nic (moze poza lekkim bolem) ale dla dziecka juz to moze stanowic jakies zagrozenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to nie przeszkadza. A dzieciaka nie mam zwyczaju zamykać w samochodzie, bo zdolniacha może odjechac nawet bez kluczyków, z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buli107

Geglas, zdziwiłbyś sie co dzieciaki potrafią. Prowadzę salę zabaw dla dzieci to wiem. Nie da sie przewidzieć na jakie pomysły wpadną. Uważam iż takie domykanie szyb bez żadnej blokady oporowej to igranie z ogniem. Kwestia wyobraźni. Z racji pracy mam ją dosyć mocno wyczuloną. To samo jeśli chodzi o obchodzenie z tyłu samochodu przy pracującym silniku i to nie tylko przez maluchy ale i dorosłych. No ale temu zapobiec sie nie da...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość nieludzki

domykanie szyb przy centralnym zamku to tylko pomoc dla naszej zapracowanej główki żeby nie trzeba było pamiętać o ręcznym zamknięciu wszystkich 4 okienek... a korzystamy z centralnego zamka z reguły przy zamykaniu samochodu kiedy już nikogo nie ma w aucie .... wiec po co w takim razie BLOKADA OPOROWA skoro auto puste i nie ma kogo przyciąć ...? w poprzednim samochodzie miałem domykanie w standardzie i nawet mi przez głowę nie przemknęło że to takie niebezpieczne... a dziecko zostawiam zawsze w otwartym samochodzie a najczęściej nie zostawiam samego...

 

w serwisie powiedzieli że taka "ekskluzywna" opcja do alarmu to 300 zł. będzie kosztować... a w zaprzyjaźnionym warsztacie zadowolą się 150 zł...

Problem jest tylko taki że jak będzie krótkie spięcie i coś siądzie w autku bo pan w fabryce czegoś nie dokręcił to serwis od razu powie że to przez ten "lewy" moduł domykania szyby i się wypnie na gwarancję... :(:

to jest życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy alarmach to zadam pytanie, gdzie w Waszych samochodach znajduje się syrena od alarmu ?

Otóż zastanawiało mnie czemu syrena od alarmu wyje tak cicho, aż pewnego pięknego dnia alarm włączył się w czasie gdy jeszcze siedziałem w samochodzie. Okazało się, że zamontowana jest pod kolumną kierownicy we wnętrzu samochodu. Na pytanie w serwisie czemu w samochodzie a nie pod maską uzyskałem odpowiedz, że jedynie w tym miejscu nissan przewidział miejsce na zamocowanie głośnika.

Nie wiem czemu ma to służyć, może temu aby złodzieja szlag trafił w drodze do dziupli, ale co ze mną ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieludzki

u mnie było podobnie :D serwis dostaje podobno takie zalecenia montażowe wraz z alarmami... ja miałem szczęście bo mam ugodowych serwisantów w ASO. na moją uwagę i prośbę przenieśli mi syrenę pod maskę i teraz jest wreszcie normalnie... ale na przepisy stary nie ma mocnych- napisane że ma być w środku to montują w środku...po co myśleć... ;) niech złodziej ogłuchnie- taka nauczka od Japończyka za kradzież Nissana ;)

podjedź do serwisu i pogadaj-myślę że przeniosą pod maskę... słyszałem że podobno te alarmy Cobra mają dodatkowe wyjście na podłączenie klaksonu-to by już coś było- ale w moim ASO twierdzili że czegoś takiego nie ma...

sam już nie wiem komu wierzyć... :029:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z ASO usilnie próbowali mnie przekonać, że nie ma możliwości przeniesienia syreny pod maske, a z drugiej strony byłem już u nich 5 raz w ciągu miesiąca i nie miałem nerwów nadal walczyć o swoje. Za niedługo znowu sie do nich wybieram to sprobuje ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra to taki standardowy alarm montowany fabrycznie także w fordach. Złodziejaszki mają to już pewnie obcykane. Lepiej zamontować dodatkowo coś innego, np. antynapad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam.czytam ,pytam i chyba ciemny jestem albo slepy .hehe,jak właczyc opcje dzwiekową z mrugnieciami ,przy zamykaniu i otwieraniu sentralnego poprzez pilota w nava D40?.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo UE zabrania od jakiegoś czasu dźwiękowego potwierdzenia zamykania/otwierania samochodu (tzn. montowania tego seryjnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez slychac jak sie drzwi zamykaja :D

 

btw: ostatnio mojej navi cos sie przestawilo, i teraz mam tak:

jak raz nacisne otwarcie to otwieraja mi sie tylko drzwi kierowcy,

jak drugi raz to pozostale ;)

 

I powiem Wam ze nie przeszkadza mi to, tym bardziej ze w navi

drzwi sie same nie domykaja od srodka po przekroczeniu predokosci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ostatnio mojej navi cos sie przestawilo, i teraz mam tak:

jak raz nacisne otwarcie to otwieraja mi sie tylko drzwi kierowcy,

jak drugi raz to pozostale "

 

 

to nie navi tylko tzw system anty-porwanie. Musiałeś nacisnąć dwa przyciski na raz w pilocie kluczyka. Żeby przywrócić otwieranie 4 drzwi na raz powinienś powtórzyć operację (chyba , że coś pomyliłem, ale manual opisuje to dokładnie). Moim skromnym zdaniem ta opcja zapopiega sytuacji, kiedy otwierając wszystkie drzwi dajesz okazję potencjalnemu złodziejowi otworzenie drzwi z prawej strony. Ale oczywiście to tylko moje zdanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez slychac jak sie drzwi zamykaja :D

 

btw: ostatnio mojej navi cos sie przestawilo, i teraz mam tak:

jak raz nacisne otwarcie to otwieraja mi sie tylko drzwi kierowcy,

jak drugi raz to pozostale ;)

 

I powiem Wam ze nie przeszkadza mi to, tym bardziej ze w navi

drzwi sie same nie domykaja od srodka po przekroczeniu predokosci :|

 

Nic kolego sie nie przestawiło :)

W alarmie jest taka funkcja ze mozesz ustawić że otwieraja sie tylko drzwi od kierowcy, kolejne nacisnieci i otwiera sie reszta.

Lub normalnie (po nacisnieciu wysztkie drzwi sie otwieraja)

 

Już nie pamiętam ale chyba trzeba włączyć alarm przytyymać przycisk open i close przez ok 5 sec, powinno wrocic do poprzedniego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zabezpieczenie żeby ktoś nie wlazł do auta szybciej niz ty :)

Mnie się podoba, choć automatyczne ryglowanie po rozpędzeniu też nie jest złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze niema tego pikniecia przy otwieraniu i zamykaniu tylko kierunki.hmmm,bo nie zawsze jestem pewien czy sa drzwi sa zamkniete.cos chyba sam zainstaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...