Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 Hatchback - Wybór Radia+ Głośniki


Watson20054133
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem napisać, że czytałem większość tematów związanych z wyborem radia itp.

 

 

Niedawno kupiłem Primerke P11. Zamierzam wymienić radio i głośniki :)) Radio w przedziale 400-500 zł... zależy mi na wejściu USB, czystym dźwięku i ładnym wyglądzie.

 

- Sony seria GT410U albo GT420U bardzo mi się podoba--> podobno 410U gra lipnie, a czy ktoś wie jak gra 420U?

- Pioneer DEH- 4000UB wygląd przeciętny, ale za to dźwięk dobry.

- Alpine CDE-9871R/RR - bardziej mi się podoba od Pioneera, ale czy lepiej gra?

- JVC KD-G632 lub JVC KD-G731 ??

 

 

Jakie jeszcze proponujecie w tym przedziale?

 

 

Co do głośników. W P11 podobno z przodu są 16,5mm więc myślę nad głośnikami:

JBL- zestaw odseparowany o mocy 70RMS

http://allegro.pl/item321278208__jbl_gto_6...hifi_w_wa_.html

 

W przyszłości niedalekiej zamierzam kupić jeszcze Tube do bagażnika, a co za tym idzie pewnie wzmacniacz, bo radio nie utrzyma :))

 

 

Pytanie moje są następujące:P

1. Jakie radio?

2. Głośniki z przodu?

3. Czy w jak kupie tubę to odłączyć tylne głośniki, czy lepiej bedzię jak kupie 2xprzód 2xtył i tuba :)) Tylko wtedy wzmacniacz jaki?

 

Muzyka jaką słucham to Muzyka Klubowa- House, Electro :))

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

Radio z podanych to Alpine zdecydowanie

jak zrezygnujesz z USB, to do tego typu muzyki polecam Rockford'a

 

 

Glosniki na przod, i raczej na tym poprzestan. Musisz napisac czy chcesz je zasilac wzmacniaczem czy tylko z koncowki radia.

Te JBL'e nie sa warte swojej ceny.

 

Nie tuba, skrzynka, do preferowanych gustow, polecam zamknietą.

Wzmacniacz najlepiej 3 badz 4 kanalowy, do zasilenia systemu przedniego i suba.

 

Pamietaj ze warto wygluszyc drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy muszę kupić radio i głośniki przednie zasilane tylko mocą z radia. Za 2-3 miesiace... kupię wzmak i tuba do bagażnika ( głosniki przednie oczywiście zostaną ) tylko wszystko podłączy się pod wzmak :)

 

 

Jeszcze jedno pytanie :))

 

Radio Alpine ktore wymieniłem posiada tylko wejście AUX... jak można podłączyć przez to wejście MP3 albo dysk przenośny zasilany kablem USB. Krócej czy jest jakaś przejściówka AUX- USB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

raczej nie ma , ale w playerach masz wyjscie liniowe-słuchawkowe

 

jezeli masz zamiar sluchac tylko mp3 z Player'ów, to po co Ci radio, kup lepszy wzmak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po co jest to wejście AUX w radio... ?

 

Ok już prawie się zdecydowałem na to radio Alpine :D Jakie do tego głośniki polecacie na przód... i ile mniej więcej będzie mnie kosztować wygłuszenie drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hansior

Podłącze się do tematu. Planuje zmianę radyjka i na początku miałem na oku pionka 4000ub ale pobawiłem się troche tym radyjkiem i się wyleczyłem :D bo nie odpowiada mi ta malutka gałka która wszystkim steruje ;). Pozatym doszedłem do wniosku że lepiej jakby usb było na kabelku z tyłu. Wiec zainteresowałem sie modelem 50ub (ale jest mało opini na jego temat). Mógłbym troche poczekać i zakupić Alpine 9880r . Nie wiem tylko czy jest sens dopłacac około 150 zł do tego alpine i czy usłysze różnice między tymi dwoma modelami bo głośniki które posiadam to znany hertz dsk który jak wiadomo do high end-u nie należy ;). Słyszał ktos jak grają te dwa modele pionka i alpine-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
Więc po co jest to wejście AUX w radio... ?

 

Ok już prawie się zdecydowałem na to radio Alpine :D Jakie do tego głośniki polecacie na przód... i ile mniej więcej będzie mnie kosztować wygłuszenie drzwi :)

 

Dla ludzi którzy poza płytą CD Audio, CD-MP3 i radiem koniecznie chcą mieć więcej gadżetów i nie interesują sie wyższą jakością.

 

Musisz sie zdecydować czy będziesz miał wzmaka do ich zasilenia czy nie?

 

[ Dodano: Czw 06 Mar, 2008 21:23 ]

Hansior, jest sens i warto

A do tych głośników niestety musisz dokupić wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hansior
A czego akurat wejście z tyłu?? z przodu łatwiejsze dojście.

Niby z przodu łatwiejsze dojście ale jak usb będzie z tyłu to puszcze kabelkiem sobie do schowka i nie będzie go widać ;) ( nie widzi mi sie za każdym razem gdy wyciągam panel wyciągać pen drive'a :D )

 

[ Dodano: Czw 06 Mar' date=' 2008 22:08[/i'] ]

[ Dodano: Czw 06 Mar, 2008 21:23 ]

Hansior, jest sens i warto

A do tych głośników niestety musisz dokupić wzmacniacz.

No własnie wzmaka mam (obecnie gra pod subem ;) ) Ale wzmaka moge zawsze zmienic na 4 ch :). A jak myslisz czy jakość dzwięku bedzie dużo lepsza w tym alpine niż w pionku gdy podłącze te hertze pod radio? Bo mam w drugim aucie pionka 4800mp pod tymi głosnikami i gra to bardzo przyjemnie.... a w nysce hertze były przez jakis czas zasilane piecykiem i wiem że dzwięk jest wtedy o niebo lepszy ;) ale musiały one ustąpic miejsca subikowi :) (przynajmniej na jakiś czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine CDE-9871R/RR + HELIX Dark Blue 62.1 ..... dobry zestaw?? Tylko one maja 16,5 cm... 61mm głęgokość montażowa... zmieszczą się czy będzie trzeba przerabiać coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine CDE-9871R/RR + HELIX Dark Blue 62.1 ..... dobry zestaw?? Tylko one maja 16,5 cm... 61mm głęgokość montażowa... zmieszczą się czy będzie trzeba przerabiać coś?
Do Heliksów DB 62.1 w drzwi trzeba dokupić dystanse, bo są za głębokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zostaje przy oryginalnym radiu ale chce wymienić tylko głośniki i pytanie jest następujące

1- Jakie głośniki (na tył i przód) kupić żeby nie spalić radia (jakie są końcówki mocy w oryginalnym radiu)?

może takie http://www.medialider.pl/glosniki-samochod...vc-cs-v625.html

2- I który z kabelków jest plusem a który minusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postanowiłem napisać, gdyż zakupiłem właśnie radio :)) Wybrałem Alpine 9871RR :)) Jestem bardzo zadowolony z wyboru gdyż seryjne głośniki graja o wiele lepiej przy tym radyjku niż przy starym. Teraz dostrzegam różnice i jest bardzo znacząca. Dajac na 15 z 35 Volume... graja bardzo ładnie, ale gdy wyszedłem z samochodu to słyszałem takie brr brr.... lekkie... głosniki na tyle pewnie za słabe no i wygłuszenie drzwi na pewno pomoże :))

 

W planach mam:

 

- Helix Dark Blue 62.1 16cm.... zmieszcza mi sie, czy bedzie trzeba cos przerabiac? Albo HERTZ DSK 165 ?? Które lepsze, ktos wie jak co gra?

- Wytłumienie drzwi

- Wzmacniacz prawdopodobnie McHammer 1200 albo 1500 :D

- Subwofer nie wiem.... co proponujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać, gdyż zakupiłem właśnie radio :)) Wybrałem Alpine 9871RR :)) Jestem bardzo zadowolony z wyboru gdyż seryjne głośniki graja o wiele lepiej przy tym radyjku niż przy starym. Teraz dostrzegam różnice i jest bardzo znacząca. Dajac na 15 z 35 Volume... graja bardzo ładnie, ale gdy wyszedłem z samochodu to słyszałem takie brr brr.... lekkie... głosniki na tyle pewnie za słabe no i wygłuszenie drzwi na pewno pomoże :))

 

W planach mam:

 

- Helix Dark Blue 62.1 16cm.... zmieszcza mi sie, czy bedzie trzeba cos przerabiac? Albo HERTZ DSK 165 ?? Które lepsze, ktos wie jak co gra?

- Wytłumienie drzwi

- Wzmacniacz prawdopodobnie McHammer 1200 albo 1500 :D

- Subwofer nie wiem.... co proponujecie??

Ja mam dsk 165 z przodu i powiem ci ze na jvc 821r głośniki dość dobrze wymiatają. Wcześniej miałem je przez pewien czas pod wmakiem i było super. Z tym że mają one faktycznie dość ostre tweetery ale mnie to nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem głośniki Helix 16,5cm do mojej Primerki P11... oraz dystanse do P11... głośniczki sobie leżą i czekają na resztę komponentów :))

 

Potrzebuje dobry wzmachol 4-kanałowy, który utrzyma 2x Helix 50RMS... no i sub, ktorego jeszcze nie wybrałem :) Sub gdzieś tak 300-400 RMS.... we wzmacniaczu 1 kanał to prawy helix, 2 kanał lewy helix, 3 i 4 kanał zmostwowany na suba... głosniki na tyle będą odłączone :)

 

Propozycje Wzmacniacza i Suba..... na wzmacniacz tak 300 zł .... sub... do 350 ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem głośniki Helix 16,5cm do mojej Primerki P11... oraz dystanse do P11... głośniczki sobie leżą i czekają na resztę komponentów :))

 

Potrzebuje dobry wzmachol 4-kanałowy, który utrzyma 2x Helix 50RMS... no i sub, ktorego jeszcze nie wybrałem :) Sub gdzieś tak 300-400 RMS.... we wzmacniaczu 1 kanał to prawy helix, 2 kanał lewy helix, 3 i 4 kanał zmostwowany na suba... głosniki na tyle będą odłączone :)

 

Propozycje Wzmacniacza i Suba..... na wzmacniacz tak 300 zł .... sub... do 350 ! :)

Napisz do Szmera może ma jeszcze ten kombajn MChammer, nie kupuj badziewia typu macAudio itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do sprzedania MHA 1500 ?? Nowy!! Za rozsądną cene... Bo ja tylko znalazłem na ebay.pl sprowadzany z niemiec :) I tak się bardziej opłaca niż w Polsce u nas wołają 600 zł ) w niemczech 69 Euro + 20 Euro przesyłka do Polski. Razem po przeliczeniu 272 zł :) Dziwi mnie tylko jedno... dlaczego MHA-1500 i MHA- 1200 są w tej samej cenie 69 Euro??

 

 

MHA 1500

http://cgi.ebay.pl/Hochleistungsendstufe-M...1QQcmdZViewItem

 

MHA 1200

http://cgi.ebay.pl/4-Kanal-Amplifier-Mc-Ha...1QQcmdZViewItem

 

 

 

I jeszcze jedno pytanie:

Czy to wszystko utrzyma mój seryjny akumulator? Czy będzie potrzebna wymiana na żelowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sargoszyygy

Watson20054133, powiem ci tak, trzeba pamiętać że alpine pioniery i inne mają dobre i złe modele chodzi mi o radia a firma która się specjalizuje w robieniu jednego niech się tym zajmie. Ja założyłem u siebie wzmacniacz i skrzynkę ground zero w Polsce firma mało znana ale na niemieckich targach bardzo doceniona. Proponuje radyjko najlepiej To samo od tysiąca wzwyż a jeśli chodzi o modele które wymieniłem wyżej to poniżej 500 bym nie schodził bo będzie syf. Polecam JVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Alpine i Helixy już mam zakupione...

Rozważam teraz tylko jaki wzmak i jaki SUB... ponoć dobrze brać jednej firmy. Pomyślałem, że pod Alpine to Alpine, znalazłem taki sub za rozsądną cenę... a wzmak to może ten MHA 1200 albo 1500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, podłącze się i ja do pytania :)

radyjko już sobie wybrałem http://allegro.pl/item359522904_pioneer_de...arancja_ss.html ( możecie jakiś zestawik zaproponować do 1000 zł) co do głośników to sam nie wiem( może http://allegro.pl/item363560716_infinity_r...nowe_sklep.html ) ale chyba dystanse są potrzebne do tego?. Żadnym audiofilem nie jestem, ale na pewno drzwi fajnie by było wygłuszczyć prawda? co do głośników to już bym prosił o rade co by grały czysto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...