Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Zgasł i nie chce zapalić


Gość sslay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozmawialem z kilkoma mechanikami i gosciami od przekladek silnika i wszyscy zgodnie wypowiedzieli sie ze przelozenie silnika to najmniejszy problem -chodzi o "zgranie" wszystkiego i zawsze przy kombinacji silnik od manula do skrzyni automat i na odwrót powodowal duzo komplikacji -nigdy nie konczylo sie to pomyslnie przy pierwszym podejsciu a mechanicy juz setki silnikow wymienili.

dalej zastanawia mnie za łancuch (bo nie pasek rozrzadu miales) pekl, czy przebiegu jestes w 100%pewny?

Witam!!Kolego będę wdzięczny, jesli napiszesz o co dokładniej chodzi, to dla mnie bardzo ważne!!.Jesli włożę sam silnik (a jest identyczny jak mój) a cały osprzęt będzie ten co był w moim nissanie, to co może być nie tak??Co do łańcucha,auto było ściągnięte 6 miesięcy temu z niemiec ,przebieg był udokumentowany do ostatniego kilometra. Auto w stanie idealnym.Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że w tych silnikach jest jakiś problem z napinaczami,coś jest nie dograne .Łańcuch to nie pasek ,powinien wytrzymac dłużej :<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tutaj chodzi tu osprzet i dotychczasowy tryb pracy silnika:

-silnik calkowicie inaczej chodzi przy manualnym a nieżeli przy automacie (inne okresy czasów pracy na danych obrotach)- chodzi o to że silnik sie juz przystosowal (nie kupisz nowego tylko uzywany) i moze nie wytrzymac dlugo przy innej skrzyni

-osprzet tez ma za zadanie nadzorowac pace przy danej przekladni -czyli jezeli skupisz sie na samej jednosce, nie wymieniajac nic poza tym to powinno byc OK ale jezeli zaczniesz przekladac inne rzeczy (bo np moje juz jest zuzyte a to wyglada na lepszy stan techniczny) to zdecydowanie zaczna sie problemy

-co do udokumentowanego przebiegu aut sciaganych z niemiecto to relikt przeszlosci-ciezko o prawdziwa ksiazke i wpisy -sam nacialem sie na "taki oryginalny przebieg". Bylo wszystko-daty, pieczatki ale jak zadzwonilem do serwisu gdzie byl moj samochod "serwisowany" to okazalo sie że byl tam tylko raz i to w 2000 roku a wpisow mialem 8!!! żebys miale pelen obraz to auko sciagnalem z niemiec osobiscie ponad rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!Dalsza część mojej historii.Postanowiłem, że wyremontuję głowicę,wszystko rozebrałem,wszystkie zawory do wymiany, na tłokach są odbicia, ale sa całe,więc wysłałem glowicę do polski do mechanika i czekam. Po zerwaniu łańcucha wiadomo, są niewielkie uszkodzenia, w misce olejowej znalazłem kawałki prowadnicy,łańcucha i pewną część, nie wiem co to jest, więc załącze fotke.Może ktoś mi pomoże (ta część ma długość ok 1,5cm i wydaje mi się, że ma coś wspólnego ze smarowaniem łańcucha, ale nie wiem na pewno)Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzałbym jednak wymianę silnika niż jego naprawę, bo to będzie szybciej, pewniej i chyba taniej. Z przekładką nie powinieneś mieć żadnych problemów-te silniki niczym się nie różnią. Powiem więcej, silnik z automatu często jest w lepszym stanie niż silnik z manuala z tym samym przebiegiem(chodzi o katowanie go niewłaściwym doborem biegów do prędkości obrotowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Postanowiłem remontować silnik.Jestem w anglii, silnik może kupiłbym tanio, ale wymiana jest bardzo droga,a pod domem na ulicy sam tego nie zrobię.Dlatego nie mam wyjścia.Głowica wczoraj dojechała do polski i jest w remoncie,dlatego niedługo będę potrzebował waszej pomocy, ponieważ nie wiem czy dam radę poskładać rozrząd po takiej usterce.Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki,jak złożyc rozrząd.Ponawiam pytanie, apropos znalezionej części w misce olejowej(na fotce) Może ktoś z was ma rozłożony taki silnik i mógłby spojrzeć gdzie ta część powinna być(wydaje mi się że to okolice łańcucha rozrządu) :)

 

[ Dodano: Nie 11 Maj, 2008 21:34 ]

Witam!! Chyba wypada zakonczyć temat.Dwa miesiące postoju i nissan zrobiony,cały remont kosztował mnie ok.1800zł(części+remont głowicy),złożyłem sam więc robocizna odpadła,zrobiłem juz ponad 200km więc chyba wszystko się udało dobrze poskładać :D Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.Pozdrowionka! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...