Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Do wody!


Gość znaki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można po dach, ale nie wyjedziesz raczej :D

 

Myślę, e około zderzaka to już dużo będzie. Tylko nie za ułańsko.Jak chcesz głębiej to snorkela zapoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator jest na wysokości koła , chwyt powietrza też na tej wysokości. Jeśli odpowiednio się wjedzie do znanej wody i pcha falę przodem samochodu bez zatrzymania to można do wysokości 10-15 cm więcej niż to co gość na filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie natomiast to , że w tym samochodzie są siłowniki elektryczne do załaczania reduktora i przedniego napędu. Doprowadzone są do nich przewody elektryczne z niezaizolowanymi (brr.. jakie słowo) łączówkami. Każdorazowy wjazd do wody do wysokości ponad pół koła może spowodować zwarcie w tych łaczówkach.

A co potem to każdy może sobie sam wyobrazić.

 

Zalecam założenie rurek termokurczliwych na złącza i zalanie łaczówek WD 40 oraz zaklejenie jakimś świnstwem , które nie dopuści wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Forda Explorera od dawien dawna walczą z tym problemem. Nie tylko kable, ale sam mechanizm załączający tam jest nieźle narażony.

 

Jeszcze dochodzi elektryka, komputer sterujący, czujniki nie czujniki pod maską - aż strach pomyśleć normalnie. A pod podsufitką wszystkiego nie upchasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety im więcej elektroniki tym gorsze przeprawy wodne.

 

Nawet w Patrolu (z tego co pamiętam) to komputer jest w kabinie ale nie za wysoko i woda na wysokości pedałów w kabinie powoduje zalanie ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Patrolu (z tego co pamiętam) to komputer jest w kabinie ale nie za wysoko i woda na wysokości pedałów w kabinie powoduje zalanie ECU.

Do wysokości siedzeń nic się nie dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie aż tak wysoko :D

 

Pamiętam jak swego czasu chciałem przejechać samurajkiem z ojcem przez san. Z Huzel do Leska. Wszystko szło cacy, dopóki z soliny nie poszła fala kontrolna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak zasłyszałem, że kolesie w Pickupie D21 sprawdzali jak głęboko ze snorklem pójdzie, to poszedł na wysokość paki i zaczął pływać, ale jak się troszkę przelało do środka i paki to znowu grunt złapał i przejechał po szyby :D

 

Wychodzi na to, że nie tylko SuperPatrolSuper, ale i Tyrano :D Navary jeszcze nikt pod takim kątem nie sprawdzał, chyba :diabel2:

 

50 cm to tak po kolanka :D Do zderzaka mojemu by nie doszło ;) No może do atrapy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega niezapoznany z pozdrowieniami jeszcze :D Spoko, prawie każdy się łapie ;)

 

A co tak tanio te snorkle? Normalna cena to ponad 1500.....

 

Czy aby nie dziurawe :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę z innej beczki ale też o wodzie ;)

Jeździłem różnymi samochodami i navara przy przejeżdżaniu przez kałuże z prędkością powyżej 60km/h wrzuca wodę prosto na przednią szybę. Dokładnie tak samo zachowywał się fiat 125p :) Ciekawe, czy to wina mało wysuniętego przodu przed koła, profilu błotników czy opon. Wiadomo, ze im mniejsze nawisy tym lepiej ;) ciekawe czy inne pickupy L200 itp też mają tą przypadłość. Stary mercedes 124 przejeżdża prze te same kałuże przy setce i woda leci na boki. Ktoś jeszcze zauważył, że woda leci spod kół na szybę? :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tripat, taki już urok terenówek.

 

 

Zapodaj sobie opony MT to ci nie będzie tak waliło na przednią szybę - aquaplaning dla nich nie istnieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...