Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coobcia Sunny N14 GTI - BANDIT [193KM & 208Nm]


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy plan co do silnika, nie będzie rozbudowanego SR16VE a do tego silniczka co jest wlecą tłoki z 300ZX do tego głowica, wałki i parę diwajsów ze srebrnej primy, powinno być coś w granicach 190KM i dużo dużo Nm

A może jaakięś diwajsy przelezą do czerwonej ze jej starego DE/DEH motora, coś o tłokach słyszałem , ale nie jestem pewien. :)Przecież SR20VE nie może być gorszy od SR16VE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie tam spostrzezenie ;)

 

To spostrzegawczy jesteś nad wyraz. I co takiego spostrzegłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, małe OT co by temat zmienić. Czerwona wpadła dzisiaj w ręce Coobcia i może jakoś sprawiedliwie podzieli dewajsy ze srebrnej między banditem i czerwoną :D Jak będzie wiadomo co i jak to dopiszę w projektach. Liczę na du...żo ;) Biedna Coobciowa srebrna mistrzyni :/ Ryki pokażą co i jak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, małe OT co by temat zmienić. Czerwona wpadła dzisiaj w ręce Coobcia i może jakoś sprawiedliwie podzieli dewajsy ze srebrnej między banditem i czerwoną :D Jak będzie wiadomo co i jak to dopiszę w projektach. Liczę na du...żo ;) Biedna Coobciowa srebrna mistrzyni :/ Ryki pokażą co i jak :?:

 

Widzialem dzis ta Twoja czwerwona u Coobcia - WEPCHłES SIE W KOLEJKE teraz moja zielona musi czekac do przyszlego tygodnia

 

 

 

 

 

Jołk taki :one: :one: :one:

 

 

 

 

Ładna sztuka :) obejrzałem sobie z każdej strony, i wydech widziałem "nowy" :diabel: troche KM dojdzie :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde nie wiedziałem, że się wepchnąłem :P sorki :diabel: Ale będzie jazda...... :)

Ryki są w tym tygodniu !!!!! musiałem :D

 

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2008 22:03 ]

Panowie, małe OT co by temat zmienić. Czerwona wpadła dzisiaj w ręce Coobcia i może jakoś sprawiedliwie podzieli dewajsy ze srebrnej między banditem i czerwoną :D Jak będzie wiadomo co i jak to dopiszę w projektach. Liczę na du...żo ;) Biedna Coobciowa srebrna mistrzyni :/ Ryki pokażą co i jak :?:

 

Widzialem dzis ta Twoja czwerwona u Coobcia - WEPCHłES SIE W KOLEJKE teraz moja zielona musi czekac do przyszlego tygodnia

 

Ładna sztuka :) obejrzałem sobie z każdej strony, i wydech widziałem "nowy" :diabel: troche KM dojdzie :diabel2:

przepływka i kolektor tyż :028: Nawet chciał mne podwieźć na Ursynów, ale bandit jest 2-miejscowy :D i nie dało rady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Coobcio zrobił mi małą przejażdżkę Banditem po Ostrobramskiej, zanim jeszcze Tomek dotarł na miejsce.

Ja pier...... jak ten sprzęt zapie.......

o prędkościach nic nie piszę ale mało brakowało a miał bym w gaciach pełno szczęścia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, prawy fotel to tragedia : Tylko Mimierowa Ania się nie boi :P D metallica w pogotowiu, może jednak w rykach się spotkamy :) kurde, znowu OT od bandita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde nie wiedziałem, że się wepchnąłem :P sorki :diabel: Ale będzie jazda...... :)

Ryki są w tym tygodniu !!!!! musiałem :D

 

Mam nadzieje ze ta rysa da sie usunac ;)

Powodzenia w Rykach :one:

 

 

 

Spoko mi sie nie spieszy

 

 

 

 

Widzialem dzis Bandita przy stadionie bral udzial w zawodach, niestety nie doczekalem sie startu musialem jechac :/

Jak tam Coobcio jest sie czym pochwalic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pachołki to zdecydowanie nie dla mnie, raz że nic nie widzę i się nie orientuje a dwa za wolno... Ogólnie w obu pierwszych przejazdach rąbnąłem czasy na poziomie 1min 16 sek - fuj...

A Co w wozie nowego:

Tak na szybko przed tym mini KJS zorganizowałem stalowe 16" z jakiegoś opla i oponki 195/50R16 i przy okazji olej w silniku wymieniłem na DURABLEND :D

No i wywaliłem podsufitkę i boczki przy tylnych szybach, jeszcze pasowało by wywalić pompę ABS, korektory siły hamowania i oskrobać podłogę z masy tłumiącej (od wewnątrz), suma sumarum mam nadzieję że zejdę z masą poniżej 1000KG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobiemy szpachelką, podgrzewając opalarką lub palnikiem gazowym (tylko nie za bardzo bo zaczyna się mazać). Następnie szmatka, nitro i podłoga fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobiemy szpachelką, podgrzewając opalarką lub palnikiem gazowym (tylko nie za bardzo bo zaczyna się mazać). Następnie szmatka, nitro i podłoga fabryczna.

 

Tej metody nie polecam chyba , że ktoś ma bardzo duuużo cierpliwości i lubi się paplać w tej smolistej mazi . Lepiej to zamrażać i duże płaty odchodzą bez żadnych poprzyklejanych farfocli ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Kilka fur już tak skrobałem i nigdy nie było problemu no może poza skrobaniem na 20 stopniowym mrozie. Ważne by grzać odpowiednio a przy niewielkiej wprawie wygłuszenie odchodzi pięknymi płatami. Pozostałości zmywasz nitrem i nie ma śladu. Robota prosta i prawie przyjemna. Zresztą Coobcio chyba już próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne odchudzanie wozu będzie grane, nowy fotel waży niespełna 6,5KG do tego przyjemnie trzyma no i miał homologację do 2003 tak więc do rajdów grupy 3 się nada :)

fotel.jpg

 

Ps. montaż i dalsze skrobako po weekendzie i może na jakąś dużą wagę wstąpię :D

Pss. dzięki PMN za namiary :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMW - :D ... mniejsza o to... miałem go brać dla siebie... ale bardziej bedzie pasował do rajdówki... dla siebie czarnego będę wypatrywał :D nie ukrywam ze chyba coś takiego sciągnę

stradiasport.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się piszę na full odchudanie przed czwaartą rundą WST. czewony, by mi pasowł do całoształtu. Przynajmniej 20 kilosów mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Kilka fur już tak skrobałem i nigdy nie było problemu no może poza skrobaniem na 20 stopniowym mrozie. Ważne by grzać odpowiednio a przy niewielkiej wprawie wygłuszenie odchodzi pięknymi płatami. Pozostałości zmywasz nitrem i nie ma śladu. Robota prosta i prawie przyjemna. Zresztą Coobcio chyba już próbował.

 

 

Dokładnie. Robiłem identycznie jak remontowałem kielichy tylne w 100NX-ie. Acetylen+tlen (tym akurat spawałem), większa szpachelka i schodzi elegancko oraz szybko. A na koniec również nitro i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie wjechały męskie amortyzatory wreszceie to auto zaczęło wybierać nierówności i przestało się zarazem przechylać na boki - mistrzostwo. Wielkie dzięki OSA za tak szybkie ogarnięcie tematu, teraz wiem że zwykłe KYB exel-G nadają się co najwyżej do tarcia chrzanu...

Ps. co ciekawe amortyzatory są na tyle sztywne na ugięciu że o jakieś 10-15mm poszedł wóz w górę i znowu trzeba było pokąbinować ze springami, tak więc na przód wleciały te co wcześniej były z przodu (seryjna wysokość lesjaforce) a na tył przednie Eibachy -40mm - trochę zakręcone ale działa świetnie :)

 

Troszku fotek coby przyjrzeć się bliżej:

120820081750.jpg

120820081752.jpg

 

Jak minie noc to za dnia strzele foto jak stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nic na nim nie było napisane miałem je z wozem i przy seryjnych sprężynach naprawdę fajnie się na tym śmigało w terenie, teraz przygotowania do Puchary Jesieni, mam zamiar zapodać kubły, pasy i nieco zejść z masą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nic na nim nie było napisane miałem je z wozem

pytałem, bo u mnie jest taka sama sytuacja i w połączeniu ze springami też w kolorze pomarańczowym jest cholernie twardo i nisko...aż miło :)... tylko jestem ciekaw jakiej firmy to zestaw...jakby Ci się obiło o uszy to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i pierwsza ćwiarka za nami z wynikiem 14,826sek i czasem przejzdu pierwszych 18metrów w 2,680sek jestem średnio zawodolony, raz ze mega dupne opony miałem a dwa nie dopracowałem dolotu i nie wystroiłem należycie bandyty. Na następną ćwiartkę zamknę stożek i wleci rura w nadkole :)

W stosunku do seryjnej budy moja jest o 0,5-0,7sek szybsza :) (porónanie do SHOPENA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z jakością tego filterka - ładnie by mi się komponował, z nierdzewki ma baze filtrującą i łatwo by go było zamontować - mam bowiem pewien pomysł z rodzajem doładowania dynamicznego, oto on:

http://www.toptuner.pl/p/pl/200475/filtr+s...+bb-253s-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, bawiłem się w airboxy, nawet pytałem się ciebie o Simotę. U mnie, stożek w airboxie nic nie dał.

Mam airboxa własnej roboty. Dam ci go jak podbijesz po kompa. Zamontujesz i sprawdzisz czy warto. Pamiętam, że te Simoty są trochę długie i nie dało radę ich wepchnąć pod maskę (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simota papierowa to strzał w kolana a ta ze stali nierdzewnej poza slaba filtracja powinna byc git :D

Ps. jeszcze chodzi mi po głowie to co mialem w czerwonej primerze a wiec seryjna puszka i gruba rura ssaca z nakola do tego ew. wkladke wsadzic - dolot bardziej uniwersalny i pod KJS i na ulicę oraz na ćwiartkę, najważniejsze to by powietrze było zimne...

Nastepna ćwiartka 14 do tego czasu planuje jeszcze drobny remont silnika + planowanie głowki tak o 1,5mm no i kręcenie zębatkami na hamowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...