Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr zasilania ,czy filtr na kable RCA?


frezeer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem po podlaczeniu wzmacniacza ,sprawdzilem instalacje pod kazdym mozliwym katem ,tak jak wyczytalem na forum. Niestety na postoju glosniki niezaleznie od poziomu glosnosci bucza a na zapalonym silniku i podczas jazdy slysze silnik w glosnikach :one:

Zamontowac filtr na kabel zasilajacy czy filtry na chinche?

 

 

 

 

frezeer, a użyłeś opcji szukaj!!!!????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam to samo, z tym, że przy wyłączonym silniku jest spokój, natomiast przy zapalonym słychać buczenie, a podczas jazdy wraz ze wzrostem obrotów słychać taki świst.. jest to bardzo irytujące, ktoś miał takie problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie dać jak najkrótsze masy do wzmaków - takie ja wiem z 10-15cm max - chodzi o połączenie masy wzmaka z budą. Główny zasilający może być dowolnej długości. Do tego dobre kable sygnałowe, a nie badziewia.

Maniek Tobie to już pisałem o tym, w którymś temacie jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek Tobie to już pisałem o tym, w którymś temacie jak się nie mylę.

 

Tak, tak. Rozmowę pamiętam, tylko czy ta masa jak najkrótsza rozwiąże problem, czy to buczenie to jest ewidentnie to ?

Mam drugi dylemat. Zastanawia mnie jeszcze inna rzecz. Otóż kabelki sygnałowe mam dobrej jakości sądzę, ale muszę osobno puścić przewód Remote - w drugim progu. Tylko czy da mi to coś skoro kable sygnałowe idą w progu z innymi kablami, jakimiś fabrycznymi, przekładka do drugiego progu też nic nie da bo tam też idą jakieś kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozwiązać może nie spróbować zawsze warto, nic nie zaszkodzi. Jeśli chodzi o kable sygnałowe to z czystym sumieniem mogę polecić ten kabelek - http://allegro.pl/item353275707_kabel_gita...m_na_metry.html

sam używam takiego do gitary. Do tego dobre chinche - całe metalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz to wlasnie raczej sprawka sygnalowki, kiepska jakosc czy cus.

Jaka masz sygnalowke Frezzer? bo jak co ale jakosc sygnalowki jest wazna...Jak czasami widze jakie ludzie kable od sygnalu maja to sie za glowe lapie...jak robiles sam sygnal , zrob foto zyl i przeslij...Bo buczenie to raczej od sygnalu...

Z ktorej strony i gdzie sygnal pusciles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezeer daj fotki tych kabli niech no ja sobie zobacze jak to wygląda. Moje zdanie o kablach jest takie - jak sobie sam nie zrobisz tonie będziesz miał porządnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezeer szczerze to te kable jako sygnałowe to mi się jakoś nie widzą. Kup ten kabel co dałem link do niego. Do tego jakieś dobre końcówki metalowe i być może pomoże. Ja tego kabla używam do gitary gdzie wiadomo, że o żadnych zakłóceniach nie ma mowy.

Jak chcesz to Ci mogę zrobić kable, a Ty mi oddasz kase za części i przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
frezeer Kup ten kabel co dałem link do niego. Do tego jakieś dobre końcówki metalowe i być może pomoże. Ja tego kabla używam do gitary gdzie wiadomo, że o żadnych zakłóceniach nie ma mowy.

 

Szczerze to wątpię by coś pomogło, zbyt slaby ekran. O zakłóceniach nigdzie nie ma mowy, a są. Jak już coś robić to dobrze, a jak robić samemu to może z KLOTZ<<<

i dorobić aluminiowy ekran.KLOTZ<<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

frezeer, Na forum było to wałkowane kilka razy. Poczytaj!

Filtr zasilania na pewno pomoże ale nie na wszystko, i nie za 20zl!

Prawidłowa instalacja+dobrej jakości przewody=zero zakłóceń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer słaby ekran? Szczerze wątpię, ten kabel oprócz standardowego ekranu ma jeszcze dodatkowy ekran na całej długości z folii aluminiowej. Jak ktoś chce mogę wrzucić fotki.

frezeer filtry na kablu sygnałowym odpadają, bo wytną część pasma. Na zasilanie możnaby dołożyć jakieś pojeności, ale wątpie żeby pomogło. Tak się zastanawiam, czy radio ma dobrą mase. Być może w nim leży problem - choć tu szczerze wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum bylo o filtrach ale moje pytanie odnosi sie do tego ktory mam zastosowac.

Sa filtry na kabel zasilajacy i sa filtry niwelujace petle masy na kable sygnalowe RCA.

Pytam ktory lepiej kupic?

Przewody zasilajace mam 25mm2 w grubej izolacji ,uwazam ze sa dobrej jakosci.

 

[ Dodano: Nie 04 Maj, 2008 21:19 ]

Jezeli chodzi o radio to dziwna z nim sprawa. Radio dziala bez podlaczenia kabla masowego ,wystarczy ze dotkne obudowa do stelazu w konsoli i dziala. Oczywiscie mam normalnie podlaczona mase o dlugosci 20cm.

Przewody do radia to 8mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voice krafta
, tak jak myslalem....wywal to i zainwestuj cos z np. Stingera

 

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,1...16&pid=1612

 

Mysle ze by to zalatwilo sprawe...

 

ja korzystam z kabla Sound Questa http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,5...104&pid=388 i jestem z niego zadowolony.

 

Jezeli chodzi o radio to dziwna z nim sprawa. Radio dziala bez podlaczenia kabla masowego
Najwidoczniej masa idzie antena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ktorej strony i gdzie sygnal pusciles?

DJSzmer, a ma znaczenie którą stroną (którym progiem) puścić sygnał ?

 

Sorry że się wtrącam... Ma wielkie znaczenie - lewy próg jest dosłownie zawalony różnymi kabelkami - nie dość że ciasno to i wiele źródeł potencjalnych zakłóceń. Prawy próg - nieco lepiej, nie jest już tak zawalony, ale mimo to są kabelki które mogą zakłócać. Nie wiem jak wam, ale mnie się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem jest puszczenie przewodów sygnałowych pod tapicerką kanału środkowego, a zasilających właśnie prawym progiem. Nie ma obaw co do sygnałowego, bo tapicerka ma dość grube i miękkie podbicie - więc nic nie widać. Tak poprowadzone kable raczej nie powinny wprowadzać zakłóceń ani ich odbierać - u mnie nic złego się nie dzieje - żadnych gwizdów, buczeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

Ale ja np. mam elektryczne szyby i w środkowej konsoli mam ogniska zakłóceń, w dachu mam elektryczny szyber i on tez lubi przeszkadzać. Tak jak pisałem Prawidłowa instalacja, dobrej jakości przewody i super masa. Nie ma siły nie będzie zakłóceń.

Ja mam Dietz Klotz DLS , owinięte folia aluminiowa (tylko tak dla pewności), progiem od strony pasażera (P10 sedan 2.0d SLX). Masa radia z aku, masa wzmakow i kondzia również z aku. Wazne zeby w radio masa, jak i masa wewnątrz gniazd RCA były pewne, tak samo wzmaka i wewnątrz gniazd RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa radia z aku, masa wzmakow i kondzia również z aku.

odnoście masy z baterii, rozumiem, że nie masz z ego tytułu żadnych problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie instalke poprowadzona co Szmer, czyli w tych samych progach, dobrej jakosci kable tylko nie wiem jak z glosnikowymi, u mnie leca przy uszczelkach wewn w podsufitowce. Mam lekki swist ale to tylko przez balagan w bagazniku ( brak czasu na pozadek) , zero buczenia i innych nie pokojacych dzwiekow. Masa z aku do wzmacholi jest o 25% grubsza od plusowego. Juz sie cieplo robi, wiec nie dlugo zaczne poprawiac wszystko :)

 

Co do tunelu , to ja mam podgrzewane fotele, ktore potrzepuja dosc duzego pradu, wiec tu mam wieksza szanse na zaklucenia niz w progu.

 

Uzywam RCA , Sound Questa a do suba jakis no name ale jest dosc solidnie wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
odnoście masy z baterii, rozumiem, że nie masz z ego tytułu żadnych problemów ?

 

Problem?! Same korzyści :) Tak wedle zaleceń producentów sprzętu powinno sie instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...