Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalnie D22


Gość orzecht
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość orzecht

Witam

jestem nowy i pozdrawiam wszystkich

ostatnio nabylem navarke d22 z 2000 silnik 2,5 TDi 103 km opony szosowe R15 kabina podwójna, paka zabudowana

i tak trasa 12,3 predkosc 100 - 110

autostrada 14,5 predkosc 140 - 150

a teraz miasto 17,5 bez klimatyzacji

czy to normalne ??

dzieki za opowiedz i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to ci moge tylko podpowiedziec ze moj 3,3 benzyna 170 KM pali w miescie 18 l/100km - tak wiec sobie wyciagnij wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzecht, też mam taką tyle że 130KM i pali dużo, coś jak mówisz, choć nie miałem kiedy zlitrażować. Na pewno ok 14-15 jak się ją ostro pogania czyli 140km/h i więcej.

 

Pod tym względem D40 to już mistrz ekonomiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biernik

ja moją jechałem narazie tylko 560 km z niemiec zalałem 55 litrów jechałem prędkością 130 - 140 kmh i wyszlo coś około 10 - 11 bo po tej trasie mialem dokładnie tyle samo co przed zatankowaniem.

Cały czas przy włączonej klimatyzacji i na oponach 16 i taka wielka kostka, ze az mi auto drga od niej :)

był bym zapomniał mam 2003 rok czyli D22 chyba, bo jeszcze nie w temacie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja D22 paliła średnio poniżej 9 litrów :) .Jeździłem koło 120km/h ,przy włączonej klimie tyle, że prawie zawsze sam i coś koło 100kg na pace. Miałem płaską zabudowę . Spalił mi parę razy pod 11l ,ale wtedy wiozłem całą rodzinę z pełną paką i siedmioma rowerami. Teraz mam D40 i ta pali koło 10l ale jeżdzę szybciej bo tą inaczej się nieda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Przed wczoraj trasa z lawetą.

Z pustą 14l/100

załadowana podobnie z tym ze załadowaną jechałem około 100 km/h z pustą 120 km/h

 

I teraz pytanie, czy moje auto pali za dużo? czy moze co niektórzy walą zmyślaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260
Pickup D-22 2007r z lawetą na trasie 10l/100km, załadowana 11l przętkośc 80-110km/h

 

Tylko ze w 2007r. juz nie produkowali D-22 :fuckyou2:

 

Widocznie jesteś niedoinformowany, Pickup D22 jest produkowany do dziś!!!!!!!!!

-> http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6616707 :fuckyou2: :fuckyou2: :fuckyou2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol 260, to jakiś pic na wode tylko do 2005 był produkowany, a w ogłoszeniu ktoś sobie jaja robi.

Trochę się upewnij zanim z czystej niewiedzy pokażesz komuś f*ck you :)

 

 

Dokladnie tak jak mowisz. Do ktoregos miesiaca 2005 produkowano D-22 a zaraz potem weszla D40 i produkowana jest do dzisiaj :700: :064:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D22 faktycznie był produkowany do 2005 roku. Ten samochód z ogłoszenia na otomoto to NP300 :diabel: . To takie d22 po liftingu (trochę zmieniona paka, silnik dostosowany zdaje się do Euro4, inny wlot na masce itp. duperele).

Podobno wprowadzono go znowu do produkcji, bo brakowało w ofercie obok Navary, która okazała się trochę zbyt "ekskluzywna" - typowego wołka roboczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obiegowo można pisać że jest to d-22 na tej samej zasadzie jak d-22 navara.

Właściciele nowej nawary też mogą się oburzać, że ich navara to navara. Ale czy o to tu chodzi ?

Chyba że rozdzielimy navarę od d-22 i założymy nowy dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d22 nosi nazwe handlowa PICKUP i wystepowal miedzy innymi w wersji navara, d40 natomiast dostal NAVARA jako nazwe handlowa, NP300 to natomiast nowa nazwa handlowa dla dawnego PICKUP'a (d22) - ale zagmatwali - w stanach wszystkie te auta to po prostu FRONTIER ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam D40 i z 17,1 l/100km zeszło na razie na 14,4l/100km. Mam nadzieje,że jeszcze pójdzie w dół (automat, 174km) ;)
i to utwierdza mnie jeszcze glebiej w przekonaniu, ze dobrze doradzilem kumplowi by sciagnac navare 4.0 - 268 KM, spalanie srednie 15 l/100 km (na trasie ostroleka - wejherowo przy 70-90 km/h spalil 10 l/100 km - slisko bylo wiec wolno jechalismy) i teraz jeszcze bedzie przerabiany na gas wiec w przeliczeniu na paliwo bedzie spalal srednio ponizej 10 l/100 km - silnik nie do zajechania, mocy az w nadmiarze, i samo auto tansze niz zakupione w europie - same plusy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak szukacie ekonomi to polecam 1,9 tdi .. mało pali mało jedzie .... i małe autka z tym motorem o połowe lzejsze ...

 

mnie d40 z poczatku produkcji ( bez filtra czastek stałych tak wiec 174 km) spaliła ostatnio 8,8 z zakopanego do kalisza z przelotowa do 140 ( jak jechałem do zakopanego przez autostrade jakies 180 km autostradka z przelotowa 160-180 spalanie pokazało 10,1 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...