Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czarne Sunny GTI - SR20VE (brat blizniak Yarka ;-)


Gość rossi20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba też się piszę , bo Coobcio ma mój stary motor DE/DEH

to walki z sr16ve i doprezyc tlokami z sr20de, wtedy cos pod 210-215 koni mozna uzyskac pewno.
Było by gites !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy z Kubą, jest jak wyrocznia, nasze furki mają jeździć !!!

p.s.

co można zrobić z wolnossaka ???? -zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tłoków na te z SR20DE to wzrost sprężania z 10,3:1 do 11:1 obstawiam że wzrośnie moment o ok 5-7Nm w szerokim zakresie a ile to przyniesie mocy to ciężko powiedzieć ale na chwilę obecną mało sensowny jest to mod... Lepiej iść w wałki z SR16VE i limiter przesunąć do ok 8200obr-8300.min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zamordujemy motora, bo ja mam... dosyć !!!

A jak ja mam ustawiony limiter 7500 czy więcej?

Cholera tylko 170 na 3-ce przy lotnisku, za krótko. bo trza hamulcować.

A jak masZ limiter w swoim czarnym ?

p.s

prima - ona, sunny - on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedźcie na tą hamownię wreszcie a nie rozważacie ile będzie km i nm po modach :) ja nie wiem jakbym zrobił takiego moda i z grubsza ogarnął temat to pierwsze co bym zrobił to pojechał na hamownię bo ciekawość by mnie zżerała ILE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez interesuje ile, ale to nie takie latwe - trzeba ogarnac Macka zeby byl na hamowni i wziasc Coobcia ze soba - a zgrac te 3 rzeczy to nie jest takie latwe ;-)

 

[ Dodano: Wto 01 Lip, 2008 16:25 ]

Przejscie na 14 calowe duzo mniejsze i LZEJSZE koła :

 

DSCN1933.jpg

 

A to nowe obuwie na przód :

 

DSCN1934.jpg

 

DSCN1935.jpg

 

moze na czarnych 14 stalowych felgach nie wygląda oszałamiająco ale on ma byc szybki , 16 AZEVA byly ogromnie ciezkie co strasznie dusilo ten samochod wiec decyzja padla na w miare lekkie 14 i godziwe ogumienie ;-) teraz juz nie bede tak tracil na cennych sekundach do 100. A przy okazji zrobil sie totalny SLEEPER, czarne sunny na zwykłych 14 stalówkach. Wyglada niepozornie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bez przesadzy z tymi kołami ile te 16 alu były cięższe od tych 14 sama felga pewnie ważyła tyle samo co ta 14 a różnice w wadze opon też nie są za duże poza tym przy takiej mocy tzn nie wiadmo jakiej :D to już bardzo rozmiar opon nie ma aż tak odczuwalnego i wielkiego znaczenia no chyba żeby to były oponki rzędu 225 minimum to rozumiem ale Ty chyba miałeś 205? a na tamtych felgach wyglądał a na tych niestety urok stracił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga waży parę kilo więcej niż ta 14. Opona następne 2-3kg i robi sie spora różnica. Poza tym średnica jest dużo większa i auto traci na dynamice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady alu to nie stal coprawda 2 cale większa ale można było zważyć całe koło z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marsdorf

na alu wygląd zdecydowanie lepszy,ale skoro to ma szybciej przyspieszac. Też bym radził zważyc koło na alu i koło na stali.Chodzby nawet z czystej ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Rossiego te felgi wiec wiem co pisze. Jeździłem 3 dni, zanim nie znalazł się kupiec na opony i potwierdzam wszelkie opinie. Strata dynamiki naprawdę spora i ~0,3s do 100.

 

Jeżeli komuś zależy na wyglądzie to zdecydowanie polecam bo felunek pięknie sie prezentuje. Ja jednak zostanę przy moich ori 14' i zimowych oponkach ;) .

 

same felgi są na sprzedaż w dziale giełda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jaki szyderca ;) Każdy twój post to wyśmiewanie się z przedmówców.

 

Chodzi głównie o dynamikę. Robiłem kilka rzeczy, żeby mieć jak najmocniejszy dół a po założeniu felg sporo go straciłem.

 

[ Dodano: Sob 05 Lip, 2008 14:53 ]

Felga stalowa 14' waży 6,5-7kg. Felga, o której mowa 9,1kg. Opona 185/60/14 waży 8-9kg. Opona 205/45/16 waży 9-10kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przełożę Markgumy/sportowe na przód, bo Fulda... na mokrym się nie wyrabia. Następne oponki będą od Markguma za 2 Fuldy, oczywiście na tył, chociaż Bomblowi się takie modyfikowane oponki nie podobają. Powinno być dużo lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Markgumów to wiem od kumpli ze światka rajdowo-kjsowego, że te opony to lipa a zwłaszcza na mokrym. Używają ich ale na suche i szuter i tylko dlatego, że są o niebo tańsze niż inne "rajdowe "opony. Kup Uniroyal Rainsport. Opona legenda, chyba najlepsza na mokre a i na suchym daje radę bez problemu. 195/50/15 dostaniesz za ~150zł/szt (taniocha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

No sleeper totalny , a i czuc roznice w przyspeiszeniu 0.3-0.5 do setki to juz znaczaca poprawa, zwlaszcza ze AZEV nie jest felga lekka ;-) tylko niemiecki kloc :-). gdybby przyspieszenie bylo 20 sek do 100 km/h to 0.5 zadna roznica ale jezeli rozmawiamy o okolicach 6 sekund to 0.5 juz duzo daje. i ciut wygodniej sie jezdzi przede wszystkim ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie motora na trzeci !!! od 1 stycznia, to nie wiem, czy się wyrobię + wydech i przepływka od Coobcia. Może trochę później :P

malin_f1 zamiast komentować, przecież masz nissanmaniaka :D

, po prostu spotkajmy się :P pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz nie bede tak tracil na cennych sekundach do 100

Im wyższa prędkość tym tracisz więcej na ciężkich kołach...

Ps. Ja dorwałem 15" stalowe dedykowane do opla TIGRY (chyba najlżejsze dostępne stalówki) 6,58kg sztuka - dziś na poczcie ważyłem :D

Dla porównania alus 15" z Almery GTi co miałem brać waży 7,3KG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem 15" stalowe dedykowane do opla TIGRY

 

a co z otworem centrującym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carfanr
Przejscie na 14 calowe duzo mniejsze i LZEJSZE koła :

No to nieźle pojechałeś. 14 cali do auta GTI z silnikiem SR20VE :zdziw: , i to podobno ze względu na wagę. Jak dla mnie to brzmi na jakiś niezły JOKE. Dlaczego? Bo jest wiadome, że im wyższy profil opony to gorsza kierowalność, czyli w łuku opona potocznie mówiąc „płynie lub składa się”. Po to hot-hatches mają niższe profile opon. A ty widzę na odwrót, :zdziw: . No chyba, że mimo wszystkich modów dalej jeździsz jakbyś miał GA14DE :D . Pamietaj jeszcze aby obserwować prognozę pogody bo jak spadnie deszcz to lecisz. Zresztą TOYO o tym przestrzega: Jazda na TOYO PROXES R 888 wymaga zachowania maksymalnej ostrożności na mokrej nawierzchni ze względu na ograniczoną ochronę przed aquaplaningiem. :!: pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

owszem wyzszy profil nie pozwala wchodzic tak szybko w zakret jak np opona 205/45/16 ale caly czas jest mowa o przyspieszeniu :-) kolego a roznica miedzy 14 z r888 a 16 ciezka wynosi 0.3-0.5 sekundy , to ma przyspieszac maksymalnie a nie wchodzic w zakrety jak w drifcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem wyzszy profil nie pozwala wchodzic tak szybko w zakret jak np opona 205/45/16 ale caly czas jest mowa o przyspieszeniu

Mogę się założyć że zarówno większe przeciążenia boczne jak i czas na torze poznań (i nie tylko) miałbyś mimo wszystko na komplecie R888 185.60R16 niż na poprzednich Toyo T1R 205.45R16...

Co do R888 to najgorsze opinie im dają ludzie którzy ich nie mieli zamontowanych...

Np. Taki Rafi na codzień lata sobie 500 konnym 200SX S13 i nawet w zimie (po mieście) - w stosunku do standardowych zimówek porą zimową (warunki miejskie) i tak wypadają bez porównania lepiej... Choć na śniegu czy "głębokiej" wodzie bardzo szybko odpływają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rossi20

Ja narazie moge sie wypowiedziec co do przyczepnosci na starcie, na tamtych ciezkich 16 z opoanmi Toyo T1R wg. mnie troche przereklamowanych potrafilo spiszczesc na 2 biegu, tu na 14 r888 juz sie to nie udaje a i na 1 biegu nie zamieli za bogato wiec roznica jest ogromna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...