Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czarne Sunny GTI - SR20VE (brat blizniak Yarka ;-)


Gość rossi20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, z zamilowaniem czytam kolejne posty o waszych postepach w ostrym dlubaniu silnikow. Pojawily sie tam zapytania czy nacinane tloki wytrzymaja. Osobiscie nie mam zdania poniewaz, w tym temacie jestem laikiem, ale ostatnio znajomy podeslal mi stronke firmy ktora zajmoje sie nakladaniem specjalnych powlok metalowo-ceramicznych na elementy silnikowe. Jesli komus mialo by sie przydac to prosze http://www.hipeco.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to z rańca po ok godzinki wchodzenia było tak:

waleksiedzi.jpg

 

A parę godzin później już tak:

coobciodzielokoniec.jpg

 

Po ok 15 minutach pracy stary/nowy olej wymieniony na męskiego VR1 Racing teraz jakieś 1000km spokojnej jazdy tak do 4000obr.min po czym hamowanko i rzeźbimy na maksa co się da z aktualnej konfiguracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby w przyszłości zawitało takie coś:

ns3016_8.gif

To by było bardzo ciekawe nawet na seryjnych wałkach ale... najpierw męskie heble i zawias :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach poniżej winowajca zgiętej korby - w życiu nie widziałem by filtr znajdował się tak nisko - totalnie nie przemyślane rozwiązanie jak na nasze warunki na drodze...

winowajca2.jpg

 

Trzeba szybko coś z tym zrobić by nie powtórzyć tej niefortunnej akcji :514:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja mam dolot z halogenu, jeszcze niżej. Atakowałem największe ulewy, w trasie latałem za tirami i nic nie było. Trzeba mieć pecha albo mało wyobraźni (nie ujmując właścicielowi auta), żeby zassać wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio pojawiło sie cuś takiego: http://www.jrfilters.com/images_produit/normal/CC-08001N.jpg

Odchylone 20 stopni do góry , ale i tak w amfibię bawić się nie będę.

Ale jest przynajmniej 2 cm wyżej niż było. Mam jeszcze zamiar

wymienić nadkola i zamontować osłonę motora od dołu. Powinno być O.K.

p.s.

Żadnych wieści o planowanym po reanimacji hamowanku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No po paru tysiącach km silnik ułożony i shamowany, hehe fajne to ma ciśnienie na garach w granicach 16,5 na wszystkich:

cisnienie.jpg

 

Więc remont się powiódł :) do tego na tym motorze zdobyłem nowej wiedzy, otóż też bardzo dobrze przyjmuje mod rozrządu oto wykresik potwierdzający:

sr20vewaleczki.jpg

 

Wczoraj jeszcze limiter został przestawiony na 8200 no a dziś wlatują poduszki silnikowe z poliuretanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...