Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Urwal sie glosnik w subwooferze


frezeer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi Ci o samo urwane zawieszenie to jezeli jeszcze troche pograsz to wogole go rozwalisz. Spalisz cewke o ile teraz nie jest spalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer no właśnie masz rację na wzmaku idealnym dlatego dopisujemy to "teoretycznie" lub "w teorii" inaczej nie pisałbym tych "głupot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bReko chodzi mi o to ze przednie glosniki sie chyba przypalily. Dymu nie bylo ale zasmierdzialo. Niby graja normalnie ale albo nie wyrabiaja po tym przypaleniu albo tak mi tlucze blacha w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie widze zaszalales ze sluchaniem "muzyki", zajechales wszystko. A co sie stalo z glosnikami? ciszej graja? pierdza? cos jakby w membrane pukalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za slabe, katujesz znieksztalceniami, wczesniej tego nie slyszales bo dudnienie zagluszalo i pewnie w podobny sposob umarl sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, podajesz im za małą moc niż nominalna.

Ze wzmaka próbujesz wycisnąć co sie da, a tranzystory przechodzą w "nasycenie" oddając cala moc z dużym THD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THD? :D co to? sub jednak umarl przez torbe z ziemniakami :zly: czyli przypalone glosniki jak sie nie wylacza calkowice to graja normalnie tak? a propo dzis sobie jechalem do domu radyjko na 20 i temepratura powietrza 28C co mnie zaskoczylo wzmaki sie tak zgrzaly ze wyskoczylo ''protect'' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do glosnika kupuje nowe zawieszenie i bede mial 2 skrzynki w bagazniku :P a przypalone glosniki zmieniam na bardziej wydajne :D do suba dokupilem filtr zeby mi tylko bas dawal i nie meczyl sie innymi czestotliwosciami.

PS zaraz znowu kat :D czlowiek sie uczy na bledach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do glosnika kupuje nowe zawieszenie

No to powodzenie - pamiętaj o centrowaniu cewki, żebyś po wymianie zawieszenia nie obudził się z ręką w nocniku ;)

 

do suba dokupilem filtr zeby mi tylko bas dawal i nie meczyl sie innymi czestotliwosciami

A we wzmacniaczu nie masz odpowiedniego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do suba dokupilem filtr
Low Pass w wzmaku skutecznie zaradzi

 

do glosnika kupuje nowe zawieszenie
oplaca sie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do glosnika kupuje nowe zawieszenie
oplaca sie?

 

Jak najbardziej, ale tylko wtedy gdy się wie jak się do tego zabrać. Mam trochę doświadczenia z regeneracją głośników i mogę tylko powiedzieć, że to nie jest prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do glosnika kupuje nowe zawieszenie i bede mial 2 skrzynki w bagazniku :P a przypalone glosniki zmieniam na bardziej wydajne :D do suba dokupilem filtr zeby mi tylko bas dawal i nie meczyl sie innymi czestotliwosciami.

PS zaraz znowu kat :D czlowiek sie uczy na bledach :D

 

ja na Twoim miejscu odpuścił bym sobie 2szt. takich skrzyń

będziesz miał łomot i dudnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezeer, regenerując stary, zmieniasz mu nieco parametry.

Dwa głośniki muszą być identyczne, w tych samych objętościach i typie obudowy, połączone ze sobą i zasilone mocą nominalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak najbardziej, ale tylko wtedy gdy się wie jak się do tego zabrać. Mam trochę doświadczenia z regeneracją głośników i mogę tylko powiedzieć, że to nie jest prosta sprawa.
Ile naprawa takiego zawieszenia wynosi? bo czesci kierujesz sie do Tonsila?

 

Nowy glosnik ze skrzynka kosztuje niecale 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tonsila? nie... Raczej na Wolumen i szukam czegoś co najbardziej przypomina oryginał. Oczywiście staram się najpierw szukać tej samej firmy co głośnik. Same części nie są jakoś mocno drogie (3~15PLN) tylko czas naprawy w zależności od uszkodzenia to od 1h do nawet dnia - nie liczę czasu schnięcia kleju.

 

Jeśli skrzynia+głośnik kosztuje poniżej 200 PLN to wydaje mi się, że nie warto w ogóle kupować czegoś takiego. Sam dobry głośnik niskotonowy 10''~12'' to koszt rzędu min. 200PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowac a co dopiero naprawiac? chyba ze naprawic i odrazu sprzedac.

 

1. naprawić dla własnej satysfakcji i chyba przede wszystkim doświadczenia warto

2. patrząc tylko na koszty i poświęcony czas - to nie warto

 

Jestem elektronikiem i audioamatorem więc wybieram opcję nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. naprawić dla własnej satysfakcji i chyba przede wszystkim doświadczenia warto
Tak tylko ze frezzer sam nie bedzie naprawial wiec za naprawe zapewne zaplaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...