Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] [N16] [TINO] Wersje wyposażenia + dekodowanie VIN


Gość Mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Jeśli byłaby możliwość zdekodowania VINu to byłbym zainteresowany.

SJNFBAN16U0150066 - ubezpieczyciel podaje wersje wyposażenia comfort, czyli podstawowa wersja. A w mojej Almerze jest klima, podgrzewane fotele itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Jeśli byłaby możliwość zdekodowania VINu to byłbym zainteresowany.

SJNFBAN16U0150066 - ubezpieczyciel podaje wersje wyposażenia comfort, czyli podstawowa wersja. A w mojej Almerze jest klima, podgrzewane fotele itd.

 

Model N16E - FATALEFN16ESAPTB1B, rok produkcji 01.2001

Hatchback 5d, silnik QG18DE 84kW, na obszar europejski EUD (Europa grupa D), skrzynia manualna 5 biegowa, kolor wnętrza: K -szary , kolor nadwozia: BV4 - jasny niebieski

platforma elektryczna EP2 (high standard)

wyposażenie: wersja sport, na rynek szwedzki zimny klimat

FATALEFN16...P**** - specyfikacja sport, elektryczne, podgrzewane lusterka, podgrzewany tylny kanał, czujnik temp.zew., podgrzewany fotel, chlapacze przód i tył w kolorze

FATALEFN16...*T*** - 15 calowe felgi "alu", lampy przeciwmgielne, kierownica w skórze, tylny spoiler

FATALEFN16...**B** - klimatyzacja

FATALEFN16...***1* - katalizator - norma spalania Euro4, poduszki kierowca, pasażer + side, z tyłu - podłokietnik i 3 punktowe pasy, centralny zamek, regulacja prędkości wycieraczek, ABS, aktywne zagłówki, napinacz pasów

FATALEFN16...****B - elektrycznie opuszczane szyby z przodu, dodatkowe złącze 12 woltów z tyłu, SUPERLOCKING (a to nie wiem co to jest)

 

Ciekawe, że nie ma nic na temat radia i głośników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model N16E - FATALEFN16ESAPTB1B, rok produkcji 01.2001

Hatchback 5d, silnik QG18DE 84kW, na obszar europejski EUD (Europa grupa D), skrzynia manualna 5 biegowa, kolor wnętrza: K -szary , kolor nadwozia: BV4 - jasny niebieski

platforma elektryczna EP2 (high standard)

wyposażenie: wersja sport, na rynek szwedzki zimny klimat

FATALEFN16...P**** - specyfikacja sport, elektryczne, podgrzewane lusterka, podgrzewany tylny kanał, czujnik temp.zew., podgrzewany fotel, chlapacze przód i tył w kolorze

FATALEFN16...*T*** - 15 calowe felgi "alu", lampy przeciwmgielne, kierownica w skórze, tylny spoiler

FATALEFN16...**B** - klimatyzacja

FATALEFN16...***1* - katalizator - norma spalania Euro4, poduszki kierowca, pasażer + side, z tyłu - podłokietnik i 3 punktowe pasy, centralny zamek, regulacja prędkości wycieraczek, ABS, aktywne zagłówki, napinacz pasów

FATALEFN16...****B - elektrycznie opuszczane szyby z przodu, dodatkowe złącze 12 woltów z tyłu, SUPERLOCKING (a to nie wiem co to jest)

 

Ciekawe, że nie ma nic na temat radia i głośników...

 

Dzięki za pomoc.

 

1) Jeśli chodzi o "SUPERLOCKING" to znalazłem coś na ten temat przy Land Roverach. Chodzi o dwukrotne wciśniecie przycisku zamykania (w przeciągu 3 sekund). Wówczas nie można otworzyć drzwi klamką od środka. Czyli złodziej jak wybije szybę to nie otworzy sobie drzwi, tylko będzie musiał przeciskać się przez okno w obie strony. Nie sprawdzałem tego w mojej Almerze i nie sprawdzę bo jest rozbita (uderzenie w słupek i dachowanie).

 

2) Jeśli chodzi o wyposażenie to ubezpieczyciel przy wypłacie odszkodowania podał w nagłówku wersje wyposażenia "comfort", czyli wersja podstawowa bez żadnych dodatków. Czekam teraz na papiery, z których będzie wynikało jak wycenili moje auto na dzień szkody. Podejrzewam, że wartość jest zaniżona poprzez przyjęcie wersji "comfort" do wyceny wartości pojazdu. Jeszcze raz dzięki za rozkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

Zamierzam kupić Nissana Almerę N15. Bardzo proszę o sprawdzienie numeru VIN (silnik,wyposażenie,usterki, może przebieg). VIN Nissan Almera N15: JN1FAAN15U0217814

Czy w ASO Nissan można sprawdzić przebieg auta sprowadzonego z Belgii?

Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum :)

Bardzo bym prosił o rozkodowanie dwóch nr VIN. W mojej Almerce ( 1.8 automat 2001r ) padła skrzynia biegów, znalazłem już dawce ale jest z roku 2003 i chciałabym się upewnić, że skrzynia biegów jest taka sama.

VIN 1 - SJNBBAN16U0403580

VIN 2 - JN1CBAN16U0004374

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich Panów

 

Jestem zainteresowana zakupem nissana almery; mam numer VIN sjneaan16u0114170 - Panowie co możecie powiedzieć po tym numerze; czy to fajne autko, godne polecenia? Poradźcie gdzie mogę sprawdzić co się działo z autkiem, czy było serwisowane, jaki jest przebieg. No i jeszcze jedno ważne pytanie - gdzie w Katowicach znajdę warsztat (oczywiście godny zaufania) który specjalizuje się w nissanach.

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc - liczę że Wasze zdanie pomoże mi w podjęciu decyzji o zakupie samochodu.

Agnieszka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj jak się cieszę, że mogę pomóc (jestem nowy sprzed godziny :))

z numerem VIN pomoże ktoś inny natomiast jest miejsce w katowicach gdzię znają Nissany lepiej niż w ASO.

łatwo można przetestować pracujących tam Panów.

poniżej link na stronę firmy

http://www.maril.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=29

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce by mu napisać co się kryje pod jego numerem VIN a są to zapytania z tamtego roku (grudzień, listopad, październik 2010) na które nie odpisałem to proszę o info czy to jeszcze aktualne by rozkodować. Będę pisał w miarę możliwości i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo bym prosiła o rozkodowanie vin mojej almerki:) JN1EAAN15U0552869

Z góry DZIĘKUJE!!

 

Model: EAVALQFN15EGATTDHE, N15 rok prod. sierpień 1997, kolor DP1 - zielony metalik, kolor wnętrza G - czarny.

Silnik: GA14DE, 3 drzwiowy hatchback, na obszar europejski, typ S, skrzynia manualna.

 

Pakiet: TTDHE (ostatnie pięć znaków modelu)

T = Regulacja fotela, boczne listwy ochronne (nie mam pewności - po ang. side guard molding)

T = ABS, na rynek niemiecki

D = lampa stopu z tyłu na górze szyby

H = przycisk blokady drzwi, klimatyzacja, elektrycznie opuszczane szyby, 2 głośniki

E = poduszka kierowcy i pasażera, system przeciw zanieczyszczeniu (Austria/Niemcy, pewnie jakiś katalizator czy coś - nie mam pewności), pasy z tyłu (chyba trzypunktowe ale nie mam pewności lub trzy punktowe dla kierowcy - A/ELR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pabelosik

Jeśli ktoś chce by mu napisać co się kryje pod jego numerem VIN a są to zapytania z tamtego roku (grudzień, listopad, październik 2010) na które nie odpisałem to proszę o info czy to jeszcze aktualne by rozkodować. Będę pisał w miarę możliwości i czasu.

 

Witam - jestem nowy na tym forum :)

 

Czy mógłbym prosic o rozkodowanie 2-ch VIN :)

 

Mam od miesiąca almerke n16 lecz nic wiecej, nie wiem co to za wersja.

 

Czy mógłbym prosić o dokładne rozkodowanie,

 

z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

 

VIN 1 : SJNFHAN16U0383497

VIN 2 : SJNEAAK11U4094934

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilrenice1984

Poszkuje mechanizmu róznicowego do Nissana n16 2,2 di 2000r lub skrzyni po wypadku.A dokładnie lewej połowy mechanizmu.Przegub wewnetrzny ma ogromny luz.

post-40994-0-88884500-1297061828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do tomkek1912 o rozkodowanie: SJNFDAN16U0131380.

 

Model N16E - FVHALEFN16TGADEHAC, rok produkcji 11.2000

Hatchback 5d, silnik YD22DDT 81kW, na obszar europejski EUC (Europa grupa C), skrzynia manualna 5 biegowa, kolor wnętrza: K -szary , kolor nadwozia: Z01 - ciemny niebieski metalik

platforma elektryczna EP2 (high standard)

wyposażenie: wersja sport, na rynek niemiecki

...D**** - specyfikacja sport

...*E*** - lampy przeciwmgielne, kierownica w skórze, tylny spoiler,podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia

...**H** - klimatyzacja, osłony przeciwsłoneczne z lusterkami podświetlanymi, podłokietnik z tyłu z chwytakami kubków, taśma na rzepę na teczkę przy tylnym siedzeniu, lampki do czytania z tyłu

...***A* - poduszki boczne, z tyłu - podłokietnik i 3 punktowe pasy, centralny zamek, regulacja prędkości wycieraczek, ABS, aktywne zagłówki, napinacz pasów

...****C - elektrycznie opuszczane szyby z przodu, dodatkowe złącze 12 woltów z tyłu, radio + 6 głośników

Lusterka sterowane elektrycznie, poduszki powietrzne dla pasażera i kierowcy

 

 

SJNEDAN16U0548715 - EVHALEYN16TGAD7N22

rok produkcji 10.2004

Hatchback 3d, silnik YD22DDT 100kW, na obszar europejski EUC (Europa grupa C), skrzynia manualna 6 biegowa, kolor wnętrza: G -szary , kolor nadwozia: KY5 - zielony techno metalik :)

platforma elektryczna EP2 (high standard)

wyposażenie: wersja sport, na rynek niemiecki

...D**** - specyfikacja sport

...*7*** - brak danych

...**N** - aktywne zagłówki z przodu, poduszki boczne i poduszka dla pasażera, centralny zamek z pilotem, coloured tailgate finisher (a to nie wiem co to), 2 prędkości wycieraczek, elektrycznie opuszczane szyby, przycisk blokady drzwi w środku, vehicle drive control system (nie wiem co to jest w nazewnictwie u nissana)

...***2* - automatyczna klimatyzacja

...****2 - sterowanie radiem z kierownicy

Z innych to "aluminium painted nform switch (nie wiem co to jest), felgi "alu", listwy boczne w kolorze nadwozia, poduszka kierowcy + pasażer i boczne, kierownica skorzana, swiatła przeciwmgielne

Niestety nie mam tutaj pewności co do podanego wyposażenia.

 

SJNFHAN16U0383497 - FTKALEFN16TGA1-E22

rok produkcji 12.2002

Hatchback 5d, silnik K9K 60kW, na obszar europejski EUC (Europa grupa C), skrzynia manualna 5 biegowa, kolor wnętrza: G -szary , kolor nadwozia: KY0 - nowy (new) srebrny metalik :)

platforma elektryczna EP2 (high standard)

wyposażenie: wersja luxury, na rynek austriacki

...1**** - acenta seat fabric & body trim, kieszenie w przednich siedzeniach, elektryczne lusterka w kolorze nadwozia, czujnik temp. zew., specs holder, lampki do czytania z przodu, klamki wewnątrz "satin chrome", regulacja wysokości wszystkich foteli (nie mam pewności), chromowane klamki z zewnątrz, podłokietnik z tyłu, przeciwsłoneczne z lusterkami i podświetleniem, 5 calowy monochromatyczny wyświetlacz, komputer pokładowy, cd player+6 głośników

...*-*** - brak danych

...**E** - aktywne zagłówki z przodu, poduszki boczne i poduszka dla pasażera, centralny zamek z pilotem, coloured tailgate finisher (a to nie wiem co to), 2 prędkości wycieraczek, elektrycznie opuszczane szyby, przycisk blokady drzwi w środku, vehicle drive control system (nie wiem co to jest w nazewnictwie u nissana)

...***2* - automatyczna klimatyzacja

...****2 - sterowanie radiem z kierownicy

Z innych to ABS, elektryczne opuszczane szyby z tyłu od 08.2002

 

SJNEAAK11U4094934 - EAEALDFK11EGAH2HDG

K11E, rok prod. 03.2001, Kolor wnętrza: K -szary, kolor nadwozia: KLO - srebrny

3 drzwiowy hatchback, silnik: cg10de, na obszar europejski (Europa C) - na rynek austriacki, klasa GX, skrzynia 5 biegowa manualna

Ogólnie: Poduszki kierowcy, pasażera i boczne, klimatyzacja, zagłówki z tyłu, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, jakiś spoiler i 13 calowe pokrywy (kołpaki?) kół.

Pakiet wyposażenia: ....H2HDG

H = klima, less spoiler

2 = zestaw poduszki pasażera z bocznymi poduszkami

H = centralny zamek (tyle, że nie wiem czy w pilocie, czy kluczykiem bezpośrednio, a może chodzi o przycisk w środku - obstawiam drugie)

D = zagłówki z tyłu i "60:40 Rear Seat" (a to nie wiem co to)

G = wspomaganie i te pokrywy/osłony 13calowe

Edytowane przez tomkek1912
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował

dowiedziałem się że mam wersję sport ;) tylko nie wiem co się kryje pod haslem platforma EP2

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mógłby ktos rozkodowac mi numer VIN Nissana Almery wraz z jego wyposażeniem

Byłbym bardzo wdzieczny

Numer VIN SJNBBAN16U0364977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mógłby ktos rozkodowac mi numer VIN Nissana Almery wraz z jego wyposażeniem

Byłbym bardzo wdzieczny

Numer VIN SJNBBAN16U0364977

Model: CATALEFN16EGA1-E22, rok: 10.2002, kolor KY0 - nowy srebrny metalik, kolor wnętrza G - szary (dla modeli od sierpienia 2002), sedan, silnik: qg18de 85KW, obszar EUC (Europa C), platforma elektryczna EP2, skrzynia manualna 5 biegowa.

Wyposażenie:....1-E22

1= Siedzenia Acenta i listwy boczne drzwi, kieszenie na tyłach przednich foteli, lusterka elektryczne w kolorze nadwozia, czujnik temp. zew., jakieś uchwyty, przednie lampki do czytania, klamki wewnątrz "satin chrome", full rear side door trim (też chyba chodzi o listwy boczne, niby znam angielski a przy opisach nissana wysiadam), klamki zew. chromowane, lifter tylnych i przednich foteli, podłokietnik z tyłu, osłony przeciwsłoneczne z podświetlanymi lusterkami, hmi cluster-c (a to jakiś interfejs maszyna - człowiek, nie wiem o co biega pewnie razem z wyświetlaczem), 5 calowy monochromatyczny wyświetlacz, komputer pokładowy, odtwarzac CD plus 6 głośników

- = brak danych

E= aktywne zagłówki przód, poduszki boczne i pasażera, centralny w pilocie, "coloured tilegate finisher" -nie wiem co to, ale coś na tylnej klapie :), przycisk blokady drzwi od środka, blokada centralna drzwi, elektrycznie opuszczane szyby z przodu, dwustopniowa prędkość wycieraczek, asystent "brake assist", ABS, EBD, elektrycznie opuszczane szyby z tyłu,

2=Autoklima

2=Przyciski sterowania radiem w kierownicy

Specyfikacja luxury, poduszka kierowcy,na rynek polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...