Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] [N16] [TINO] Wersje wyposażenia + dekodowanie VIN


Gość Mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rogerowaty

temat wiecznie żywy ... również poprosiłbym o decode:

 

VSKTDAV10U0099520

 

.ru szczątkowe informacje podaje a niezgadzają mi się parametry silnika wpisane w papiery ... różnica pomiędzy DDTi a DTi podobo jest istotna jak wnioskuję z historii forum

 

z góry THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei ;) :

 

Witam wszystkich prosze o pomoc w dekodowaniu vin sjnfaan16u0151070 , mam jakis program z netu ale lipa...

5d hatchback, produkcja 01/2001, silnik QG15DE, 66kW, kolor BV4 - bright blue,

2x poduszki, lusterka w kolorze, ele szyby z przodu, na rynek polski, abs

 

Uprzejmie prosilbym o zdekodowanie mojego numerka:

SJNFAAN16U0425535

dziekuje

5d hatchback, produkcja 06/2003, silnik QG15DE, 72kW, kolor Z10 - red,

4x poduszka, klima, centralny zamek, na rynek polski, abs

 

temat wiecznie żywy ... również poprosiłbym o decode:

 

VSKTDAV10U0099520

 

.ru szczątkowe informacje podaje a niezgadzają mi się parametry silnika wpisane w papiery ... różnica pomiędzy DDTi a DTi podobo jest istotna jak wnioskuję z historii forum

 

z góry THX

silnik YD22DDTI, produkcja 07/2002, wersja LX, kolor KLO - silver mettalic,

4x poduszka, klima, dodatkowy pakiet wyposażenia, special version #1, 16" alufelgi, 3x 3punktowe pasy + zagłówki z tyłu, centralny zamek, lampy p.mgłowe, 4x ele szyby, na rynek francuski, radio C ze zmieniarką, kierownica w skórze.

 

Mission Complete :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerowaty

coś niechlujnie wpisali żabojady w swoje papiery i napisali odnośnie silnika że to tylko 84kW

nie wiem jakiej wersji to może dotyczyć

 

ale ciekawą sprawe znalazłem na Wiki ... DDTi ma "Variable Nozzle Turbo" pomijam zupełnie że inną wielkość kW

 

 

może ktoś wie skąd takie różnice ?

poszukam oznaczeń silnika i turbiny ... zobacze z natury co mam włożone

reszta opisu prawie się zgadza (coś o fotelach brakuje) ale może to w domyśle jest traktowane jako odniesienie do wersji albo tego 'pakietu #1'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maverick_0

dzieki za rozkodowanie vin'a

 

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 07:28 ]

widzialem gdzies na forum ze z kodu modelu mozna tez cos rozpoznac zdobylem go od wlasciciela wlasnie FDFALEFN16EGA-A-GB moge prosic o pomoc :)

czy to nie w tym watku bo nie moge go znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 07:28 ]

widzialem gdzies na forum ze z kodu modelu mozna tez cos rozpoznac zdobylem go od wlasciciela wlasnie FDFALEFN16EGA-A-GB moge prosic o pomoc :)

czy to nie w tym watku bo nie moge go znalezc

 

Kod modelu jest powiązany z kodem VIN więc info jest dokładnie to samo co z nr VIN, który zdekodowałem powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerowaty

IMHO na podstawie kodu modelu można określić dokłą konfigurację pojazdu, m.in. silnik, pompa, sprzęgło i inne istotne z punktu widzenia konfiguracji pojazdu elementy i faktycznie jest to powiązane z VIN ale być może w rozszerzonym zakresie prekazuje informacje do serwisanta czy korzystającego z tegoż numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dołączam się do prośby: JN1EAAN15U0555919

 

sprawdziłem sobie na http://www.club-nissan.ru/cars/vin nie rozumiem tylko :

 

****E (with a/elr) elektryczne lusterka?

T**** W/SEAT LIFTER & SIDE GUARD MOLDING (uchylne fotele to rozumiem, ale to side guard? co to?)

 

i nie mogę też znaleźć mocy silnika, w dowodzie mam 55kW ale przecież GA14DE miały 64kW... a przyznam się że o to mi głównie chodziło, może Twój super programik pokaże? Mogę prosić o wynik raportu z niego? (przetłumaczyć postaram się już sam:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co nie co jest do zrobienia, więc jedziemy :D

 

Czy ja tez moge sie dorzucic do prosby zdekodowania?? ;>

SJNEBAN16U0378392

 

thnx z gory

 

3d hatchback, produkcja 11/2002, silnik QG18DE, 85kW, kolor D14 - Tickford Green Metallic,

4x poduszka, wersja Luxury, centralny zamek, na rynek polski, abs, strowanie radiem przy kierownicy.

IMHO na podstawie kodu modelu można określić dokłą konfigurację pojazdu, m.in. silnik, pompa, sprzęgło i inne istotne z punktu widzenia konfiguracji pojazdu elementy i faktycznie jest to powiązane z VIN ale być może w rozszerzonym zakresie prekazuje informacje do serwisanta czy korzystającego z tegoż numeru

 

No więc tak: kod modelu wynika bezpośrednio z VINu. Program po wpisaniu VIN podaje mi kod modelu i jest przystosowany do wyszukiwania części dedykowanych do danego modelu.

Nigdy tego nie próbowałem sprawdzać ale coś takiego jest.

 

Prośba o rozkodowanie VINa.

 

WSKPDAV10U0046303

 

Z góry dziękuję.

 

Wyskakuje mi błąd. Tj. albo pomyliłeś się podając numer, albo to anglik do których z kolei nie mam zainstalowanej bazy danych.

 

Witam

dołączam się do prośby: JN1EAAN15U0555919

 

sprawdziłem sobie na http://www.club-nissan.ru/cars/vin nie rozumiem tylko :

 

****E (with a/elr) elektryczne lusterka?

T**** W/SEAT LIFTER & SIDE GUARD MOLDING (uchylne fotele to rozumiem, ale to side guard? co to?)

 

i nie mogę też znaleźć mocy silnika, w dowodzie mam 55kW ale przecież GA14DE miały 64kW... a przyznam się że o to mi głównie chodziło, może Twój super programik pokaże? Mogę prosić o wynik raportu z niego? (przetłumaczyć postaram się już sam:) )

 

3d hatchback, produkcja 09/1997, 2WD, silnik GA14DE, wersja S, kolor KH3 - Black Solid,

18 AIR BAG(DRIVER+ASSIST) & F/ANTI-POLLUTION(F/AUS.GER) & RR SEAT BELT (WITH A/ELR) - ostatnie to coś przy tylnich pasach - masz może przy nich jakieś zaczepy albo coś takiego?

17 AIR CONDITIONER & AUTO DOOR LOCK & POWER WINDOW & 2-SPEAKER

16 HI-MOUNT STOP LAMP

15 ANTILOCK BRAKE SYSTEM F/GER

14 W/SEAT LIFTER & SIDE GUARD MOLDING - uchylne fotele to normalne w 3d, tu chodzi chyba o taki mały przycisk na dole siedzenia pasażera, który też składa fotel. side guard to boczne listwa.

 

Co do mocy 55kW vs 64kW to na zachodzie była sztucznie redukowana (bo mniejsze podatki itp). Aby przywrócić nominalną moc, czyli tutaj 64kW trzeba zmienić kolektor wydechowy - tam masz teraz zwężkę mocy. W gdzieś tu na forum jest wszystko dokładnie opisane.

 

to ja też mogę prosić? SJNEDAN16U0020409

 

Dzięki z góry

 

3d hatchback, produkcja 03/2000, silnik YD22DDT, 81kW, kolor KL0 - silver,

4x pp, klima, dodatkowy pakiet wyposażenia, wersja Luxury, alufelgi, 3x 3-punktowe pasy + zagłówki z tyłu, centralny zamek, lampy p.mgłowe, lusterka w kolorze, ele szyby, radio, na rynek włoski, abs, sterowanie radiem przy kierownicy i kierownica w skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek_w
Prośba o rozkodowanie VINa.

 

WSKPDAV10U0046303

 

Z góry dziękuję.

 

Wyskakuje mi błąd. Tj. albo pomyliłeś się podając numer, albo to anglik do których z kolei nie mam zainstalowanej bazy danych.

 

 

Faktycznie się pomyliłem. Z przodu jest V a nie W.

Ale co dziwne na stronie http://www.autobaza.pl/ab/pl/web/productaa0100

pokazuje, że to pojemność 2,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge prosić taki ?

 

SJNEDAN16U0163565

 

dzieki

bo niestety link z pierwszej strony nie dziala

 

3d hatchback, produkcja 03/2001, silnik YD22DDT, 81kW, kolor KL0,

4x pp, klima, dodat. pakiet wyposażenia, wersja sport, 3x 3punktowe pasy + zagłówki z tyłu, centralny zamek, światła p.mgłowe, lusterka w kolorze, ele szyby, radio cd, abs, na rynek niemiecki, spojler, sterowanie radiem, kierownica w skórze.

 

[ Dodano: Sob 13 Gru, 2008 19:36 ]

Mas prosze o zdekodowanie mojego auta

SJNFDAN16U0566039

z góry serdeczne dzięki

pozdrawiam serdecznie

5d hatchback, 12/2004, YD22DDT, 100kW, kolor KY5,

4x pp, auto klima, wersja sport, alufelgi, nform malowany na aluminium, centralny zamek, lampy p.mgłowe, navi, 4x ele szyby, na rynek niemiecki, szyberdach, progi + spojler, ster0owanie radiem, esp.

 

[ Dodano: Sob 13 Gru, 2008 19:38 ]

To i ja poproszę:

 

SJNBBAN16U0405991

sedan, 03/2003, QG18DE, 85kW, kolor BW6 - new blue mettalic,

4x poduszka, klima, centralny zamek, na rynek polski, abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że liczba chętnych na poznanie swojego nismo stale rośnie ;)

 

Proszę o zdekodowanie VINu mojej Almery N16

SJNEBAN16U0429003

3d hatchback, produkcja 06/2003, silnik QG18DE, 85kW, kolor Z11 - czarny,

4x pp, klima, centralny zamek, na rynek polski, abs.

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 18:06 ]

To ja też poproszę:

SJNEBAN16U0011917

3d hatchback, produkcja 03/2000, silnik QG18DE, 84kW, kolor CW0 - Clay,

4x pp, klima, dodatkowy pakiet wyposażenia, wersja sport, 3x 3punktowe pasy + zagłowki z tyłu, centralny zamek, lampy p.mgłowe, lusterka w kolorze, ele szyby, radio, na rynek niemiecki, abs, spojler tylni, kierownica w skórze.

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 18:09 ]

i ja również:

SJNEAAN16U0285492

3d hatchback, silnik QD15DE, 66kW, produkcja 03/2002, kolor KL0 - silver,

2x pp, klima, lusterka w kolorze, ele szyby, na rynek polski, abs.

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 18:11 ]

to i ja poproszę o dekodowanie

 

SJNEBAN16U0034965

3d hatchback, silnik QG18DE, 84kW, produkcja 04/2000, kolor KH3 - black,

2x pp, lusterka w kolorze, interfejs OBD2, ele szyby, na rynek polski.

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 18:16 ]

Witam!

 

Mam również prośbę o zdekodowanie VINu:

 

oto i on:

 

JN1CDAN16U0005510

A tu mamy prawdziwego japończyka :)

sedan, silnik YD22DDT, wersja GX, produkcja 09/2000, kolor KL0 - silver metallic,

4x pp, wersja luxury, 3x 3punktowe pasy + zagłówki z tyłu, centralny zamek, lusterka w kolorze, 4x ele szyby, radio + 6 głośników, na rynek belgijski, abs, sterowanie radiem przy kierownicy.

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 18:17 ]

Chciałem jeszcze życzyć wszystkim Wesołych Świąt :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...