Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gucio15

Witam za 11 dni planuje zakupić Zetke ale nie wiem gdzie najlepiej kupić i na co szczególnie zwrócić uwagę ?

Najszybciej to chyba w salonie.:) Szukaj w nienagannym i bezwypadkowym stanie, nieważne gdzie. Jak rozumiem za 11 dni pochwalisz się co kupiłeś, to będzie wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jak będe miał pieniądze to nie kupię 1 lepszej bo nie jestem taki co sie najara na auto i kupi byle co Wszystko sobie na spokojnie zobacze bez pośpiechu ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien pierwszy ( czy bez niedziel i swiat ? )

Edytowane przez martinezx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu sie udalo!!!! Od kilku dni jestem mega szczesliwym posiadaczem Zetki, 2006 USA automat, jak narazie wszstko gra i buczy, jazda to poezja w hardkorowym wydaniu ;)

Autko kupilem mozna by powiedziec po znajomosci z mojego miasta wiec dobrze wiedzialem co kupuje, szukalem po calej Polsce i w stanach prawie pol roku a tu prosze - niedaleko pada jabłko...

 

Chciałbym podziekowac wszystkim uzytkownikom za cenne rady i odpowiedzi na moje liczne pytania!!!

 

Przyszlym wlascicielom Zetek zycze przede wszystkim wytrwalosci w poszukiwaniu i udanego zakupu!!post-39509-0-87294900-1304607841_thumb.jpg

 

witam

wybierałem się oglądać ten egzemplarz, właściciel coś mówił że przód był stuknięty podobno lekko, sprawdzałeś autko gdzieś w ASO ? Jak spalanie w automacie ? Trzeba wymienić olej w skrzyni na dzień dobry ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl ale bardzo kosmetycznie, sprawdzalem wszystko co sie dalo i taki stan mi odpowiadal, na trasie 10,5litra przy 150-160 km/h w miescie od 14 do XX wszystko zalezy od Ciebie ale powiem Ci ze ciezko wytrzymac zeby se nie depnac;)- pewnie wiekszosc kolegow sie ze mna zgodzi w tej kwestii..

ps po co mam olej w skrzyni wymieniac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl ale bardzo kosmetycznie, sprawdzalem wszystko co sie dalo i taki stan mi odpowiadal, na trasie 10,5litra przy 150-160 km/h w miescie od 14 do XX wszystko zalezy od Ciebie ale powiem Ci ze ciezko wytrzymac zeby se nie depnac;)- pewnie wiekszosc kolegow sie ze mna zgodzi w tej kwestii..

ps po co mam olej w skrzyni wymieniac??

W automacie powinno się wymieniać. Przebieg ok. 50tyś. Wiem, że w ASO mówią żeby nie wymieniać, ale niestety przy automacie to rzecz niezbędna. Nie jest to duży koszt a na pewno wydłuży żywotność skrzyni. Mój kumpel kupił Audi A4 2,5l diesel automat Tip-tronik. Przebieg 240 tyś. od gościa co pracuje w serwisie Audi. Po 2 tyś kilometrów skrzynia padła. Jak ją otworzyli w warsztacie to olej już nie przypominał oleju i powiedzieli mu, że olej chyba od nowości nie był wymieniany a powinien być i 7 tyś poszło się je...ć.

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość gucio15

Witam za 11 dni planuje zakupić Zetke ale nie wiem gdzie najlepiej kupić i na co szczególnie zwrócić uwagę ?

 

kupił nasz kolega w końcu ten samochód czy nie? Bo czas minął a tu taka niezręczna cisza ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupił nasz kolega w końcu ten samochód czy nie? Bo czas minął a tu taka niezręczna cisza ....

 

pewnie miał dostać przelew z terminem takim. Się można przejechać :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie powinno się wymieniać. Przebieg ok. 50tyś. Wiem, że w ASO mówią żeby nie wymieniać, ale niestety przy automacie to rzecz niezbędna. Nie jest to duży koszt a na pewno wydłuży żywotność skrzyni. Mój kumpel kupił Audi A4 2,5l diesel automat Tip-tronik. Przebieg 240 tyś. od gościa co pracuje w serwisie Audi. Po 2 tyś kilometrów skrzynia padła. Jak ją otworzyli w warsztacie to olej już nie przypominał oleju i powiedzieli mu, że olej chyba od nowości nie był wymieniany a powinien być i 7 tyś poszło się je...ć.

 

Troche zbadalem sprawe - a wiec olej do automatycznej skrzyni to Matic J ATF litr tego kosztuje "tylko" 150zl a potrzeba 10,5 litra plus filtr za 300 stowy ;)) i tutaj nasuwa mi sie pytanie czy jest wogole sens takiej wymiany jezli wszystko dziala sprawnie czy nie lepiej np zrobic dolewke a jezeli wymieniac wszystko to czy nie lepiej znalezc jakis tanszy wymiennik?? moze ktos wie jaki to wymiennik to bede wdzieczny..

 

Wlasnie znalazlem ile to kosztuje w stanach ..... 9 baksow za litr !! szkoda ze taka roznica...

http://www.mynismo.com/products/Default.asp?id=3912

Edytowane przez nielegalnyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry wszystkim . Jestem nowa osoba na waszym forum i szacunek dla wszystkich posiadaczy modfelu 350 Z, mam nadzieje ze w najblizszym czasie tez uda mi sie dolaczyc do tego elitarnego grona:). Mam pytanie czy ktos moze ogladal ten konkretny model i moze sie wypowiedziec?

http://otomoto.pl/nissan-350-z-pack-europa-C18566998.html

Albo moze ma ktos moze namiar do kogos kto chce pozbyc sie modelu godnego uwagi. W sumie zainteresowany bylbym modelem produkowanym w latach poczatkowych, poniewaz niechcial bym az tak bardzo naruszyc swojego budzetu, ale jesli znalazl by sie model drozszy w dobrym stanie to jestem na tak:)

Z gory dziekuje za jakolkolwiek pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider jak będziesz chciał zamówić to oleum to się z chęcią przyłącze.

Wziął bym jakieś 12litrów /ze 3 galony/ żeby było na tzw flush ( wymianę całości ). Filtra nie ruszę bo jest w środku wiec skończyło by się tyko na wymianie oleju.

Mam 50k mil na budziku więc pora na takie wymiany.

 

PS. możesz założyć wątek wymiana oleju albo cos takiego bo to nie jest dobry watek żeby ciągnąć temat oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko wiesz moze jak dlugo to ogloszenie juz jest? Powiem szczerze ze aktualnie jestem na morzu i na dniach wracam ale wlasnie ten model wpadl mi w oko? Probowalem sie dodzwonic ale narazie bezskutecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obecny kurs dolara amerykańskiego mówi mi, że to za dużo jak na MY03 nawet jeśli to jest super zrobione...

 

 

 

za 70-90 tys PLN są Evo o mocy prawie 500 koni, i 600 niutów, z tylną kanapą na której mogą usiąść dzieci, z napędem na 4 koła, całoroczne

uważam, ze 50 tys PLN za używane 350Z to idealna cena za fajną zabawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 70-90 tys PLN są Evo o mocy prawie 500 koni, i 600 niutów, z tylną kanapą na której mogą usiąść dzieci, z napędem na 4 koła, całoroczne

uważam, ze 50 tys PLN za używane 350Z to idealna cena za fajną zabawkę

 

Devi

 

przestan tu promowac te eva i sti może miś 9 się jeszcze do czegoś nadaje ale w tych pieniądzach go nie zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devi

przestan tu promowac te eva i sti może miś 9 się jeszcze do czegoś nadaje ale w tych pieniądzach go nie zrobisz :)

 

rzecz w tym, że właśnie zrobisz i to w Polsce, bez większego problemu, za niewielkie pieniądze.

naoglądałem się już takich samochodów dziesiątki i ciągle się nie mogę nadziwić, że tyle mocy da się wykrzesać z 2-litrowego silnika :|

 

natomiast to co jest fajne w silniku wolnossącym jest przewidywalność i stabilność mocy. W silniku uturbionym to wszystko jest jakieś takie chybotliwe, raz ci się turbina wkręci a raz nie załapie. A jak masz za duży moment to w ogóle nie wiadomo na jakim biegu jechać bo zrywa przyczepność na każdym.

 

jakby tak się dało zrobić w 350Z ze 400 koni bez turbo, usztywnić zawias i jakąś lepszą wentylację hamulców zrobić, odelżyć to i owo , to o wiele lepiej by się tym na Poznaniu jeździło niż Evo.

Niestety nie wiem czy 400 jest osiągalne, może ze sprężarką.

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 400KM można zapomnieć nawet Autech ze strokerem na 3.8 nie wykrzesali 400 z tego co pamiętam,.

Ale za to mamy bardzo duży Nm.

Mi ogólnie taka charakterystyka silnika się podoba, brakuje jednak już trochę mocy.

 

Nawiasem mówiąc to w weekend ciełem się ze zmodowanym GT-Rem R35.

Co to auto robi ze startu to jest poezja, odejście ma masakryczne. Dochodziłem go ale tylko dlatego ze ścigawka była po mieście bo na prostej to by mnie pozamiatał strasznie.

Edytowane przez AndyOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po głowie chodzi taki projekt, żeby z zetki zrobić auto torowe, ale póki co finanse nie pozwalają, bo to wiadomo że gruba sprawa, mało kto umie coś zrobić z 350z, części nie jest łatwo kupić jak się nie wie dokładnie czego się chce. No ale może kiedyś...

 

Powiem wam, że jeździłem w sobotę Ferrari F430 i wcale nie jest tak, że w porównaniu do mojej zetki jest taka przepaść, że mnie zawstydziło. Przynajmniej do 150 km/h zupełnie się odnalazłem.

Co prawda miało karbonowe hamulce, ale przy niskich obrotach też nie było mocy ;)

Natomiast 9000 obrotów to naprawdę przyjemne :devil:

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...