Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak patrząc na ten wątek i ceny egzemplarzy w stanie akceptowalnym, to czy można założyć, że ceny Zetki już się zatrzymały i nie będą spadać? Mam nawet wrażenie, że ceny te powolutku rosną, bo już mamy prawie 40k, a jakiś czas temu można było coś wyhaczyć i za 30 jak mniemam.

Powiem  Ci  tak,  5  lat  temu sprzedałem  Nissana 350z salon  Pl   30 tys km przebiegu, bezwypadkowy,stan  jak  nowy.

Dziś praktycznie wystawia go  za   te  same $ i  idę o zakład  ze  samochód  idzie od  ręki.

Istota w tym  ,że nie  ma  go zamiaru  już sprzedawać.

Zresztą powiedział mi ,iż problemem nie  są dla  niego pieniądze ale znalezienie coś w idealnym stanie.

 

Podzielam zdanie Jarka. Ceny niektórych zetek osiągnęły dno. Dobre egzemplarze z czasem będą zyskiwać a szroty utrzymają dotychczasową cenę ale wątpię by spadly

Sądzę tak jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zetki zaczna naprawde drozec to minie jeszcze 10 lat, a nalezy jeszce pamietac, ze jest takie cos jak 370z. W ostatnim czasie ceny 350z zaczely prawie dorwnywac 370z. 370 jeszce stanieje, tak samo jak 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zetki zaczna naprawde drozec to minie jeszcze 10 lat, a nalezy jeszce pamietac, ze jest takie cos jak 370z. W ostatnim czasie ceny 350z zaczely prawie dorwnywac 370z. 370 jeszce stanieje, tak samo jak 350

Drożeć może i tak, ale tanieć nieulepy nie będą. Prosta matma ktoś kupuje za 35k 350z rocznie wkłada w nią powiedzmy 6k w serwisy, nie wydaje mi się, żeby ktoś taki chciał ją po 2-3 latach sprzedać znacznie taniej niż ją kupił. (no chyba, żeby nagle zrobił się wysyp fajnych 350z, ale z tego co widzę na allegro jest 25 sztuk wliczając, angiliki, cabrio, usa, uszkodzone etc. to nie jest zbyt obfity rynek...) (dla porównania bmw 3 serii e9X jest 100 razy więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj tego Nissana 350Z (DW 4N350) https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-stan-idealny-bezwypadek-europa-zarejestrowany-ID6zorKw.html#8295b911e9 i był na sprawdzeniu w ASO na Bielanach Wrocławskich, oto moja krótka relacja o tym jak bardzo opis mija się ze stanem faktycznym auta. Doceniam fakt, że przyjechał do ASO na przegląd przedzakupowy, za który oczywiście ja zapłaciłem, opiszę plusy i minusy auta. W ogłoszeniu napisane:

 

W opisie było:

"Lakier/blacharka:

Auto fabrycznym lakierze, ponownie malowane jedynie 2 tylne błotniki (bez szpachli, pomiary czujnikiem lakieru nie przekraczają 250 mikronów), pozostałe elementy samochodu w fabrycznej powłoce. Auto pozbawione korozji, nie miało także wypadku, nie miało ingerencji blacharza."

 

- w rzeczywistośc NIEMALOWANE elementy to TYLKO dach, klapa i lewy błotnik przedni, cała reszta malowana

-MASKA  ponad 500 mikronów i rdza na rancie od spodu i widać, że była odkręcana i ściągana

-TYLNY LEWY BŁOTNIK 700 i więcej, znalazłem miejsce, gdzie zabrakło skali, czyli więcej niż 1200! 

-NA TYLNYCH NADKOLACH pryszcze rdzy ponad 500 mikronów, więc szpachla, szpachla, szpachla...miało nie być ingerencji blacharskiej

-oczywiście do wymiany podnośniki tylnej klapy 

 

W opisie było:

Silnik/napęd: Silnik pracuje bez żadnych zastrzeżeń, ma pełną moc i nie wykazuje żadnych oznak zużycia. Nie pobiera oleju (co jest przypadłością Z-tek, które są wyeksploatowane) i nie ma z nim żadnych problemów. Skrzynia działa bardzo ładnie, biegi można zmieniać pewnie i szybko, nie występują problemy z synchronizatorami (również przypadłość zniszczonych Z-etek), sprzęgło w bardzo dobrym stanie (nie szarpie, nie przepuszcza).

 

- w rzeczywistości pedał sprzęgła chodzi bardzo ciężko, łożysko do wymiany i prawdopodobnie całe sprzęgło - opinia mechanika w ASO.

 

Na szybie przedniej strzał po kamieniu, opony na jeden sezon, klocki hamulcowe ....została ich jeszcze połowa. 

Spód auta ktoś próbował konserwować, pomalowany na czarno, potem wał i wydech ktoś malował zwykłym srebrnym sprayem, który się łuszczy, od spodu też widać ogniska niewielkiej korozji. 

 

Uszczelka pokrywy zaworów, widoczne silne zapocenia. 

 

Jeśli chodzi o plusy to:

panewki nie stukają, silnik trzyma ciśnienie na wolnych obrotach, hamulce OK, amortyzatory 69%, środek nie jest mocno zużyty, auto nie było modyfikowane. 

na komputerze nie wyskakiwały żadne błędy, elektryka i elektronika OK

 

Za te pieniądze i po takim opisie oczekiwałbym więcej...więcej od auta i więcej szczerości od sprzedającego. 

Edytowane przez bartez_23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj tego Nissana 350Z (DW 4N350) https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-stan-idealny-bezwypadek-europa-zarejestrowany-ID6zorKw.html#8295b911e9 i był na sprawdzeniu w ASO na Bielanach Wrocławskich, oto moja krótka relacja o tym jak bardzo sprzedający minął się z prawdą. Doceniam fakt, że przyjechał do ASO na przegląd przedzakupowy, za który oczywiście ja zapłaciłem, opiszę plusy i minusy auta. W ogłoszeniu napisane:

"Lakier/blacharka:

Auto fabrycznym lakierze, ponownie malowane jedynie 2 tylne błotniki (bez szpachli, pomiary czujnikiem lakieru nie przekraczają 250 mikronów), pozostałe elementy samochodu w fabrycznej powłoce. Auto pozbawione korozji, nie miało także wypadku, nie miało ingerencji blacharza."

 

- w rzeczywistośc NIEMALOWANE elementy to TYLKO dach, klapa i lewy błotnik przedni, cała reszta malowana

-MASKA  ponad 500 mikronów i rdza na rancie od spodu i widać, że była odkręcana i ściągana

-TYLNY LEWY BŁOTNIK 700 i więcej, znalazłem miejsce, gdzie zabrakło skali, czyli więcej niż 1200! 

-NA TYLNYCH NADKOLACH pryszcze rdzy ponad 500 mikronów, więc szpachla, szpachla, szpachla...miało nie być ingerencji blacharskiej

-oczywiście do wymiany podnośniki tylnej klapy 

 

Silnik/napęd: Silnik pracuje bez żadnych zastrzeżeń, ma pełną moc i nie wykazuje żadnych oznak zużycia. Nie pobiera oleju (co jest przypadłością Z-tek, które są wyeksploatowane) i nie ma z nim żadnych problemów. Skrzynia działa bardzo ładnie, biegi można zmieniać pewnie i szybko, nie występują problemy z synchronizatorami (również przypadłość zniszczonych Z-etek), sprzęgło w bardzo dobrym stanie (nie szarpie, nie przepuszcza).

 

- w rzeczywistości pedał sprzęgła chodzi bardzo ciężko, łożysko oporowe do wymiany i prawdopodobnie całe sprzęgło - opinia mechanika w ASO.

 

Na szybie przedniej strzał po kamieniu, opony na jeden sezon, klocki hamulcowe ....została ich jeszcze połowa. 

Spód auta ktoś próbował konserwować, pomalowany na czarno, potem wał i wydech ktoś malował zwykłym srebrnym sprayem, który się łuszczy, od spodu też widać ogniska niewielkiej korozji. 

 

Uszczelka prawej głowicy do wymiany, widoczne silne zapocenia. 

 

Jeśli chodzi o plusy to:

panewki nie stukają, silnik trzyma ciśnienie na wolnych obrotach, hamulce OK, amortyzatory 69%, środek nie jest mocno zużyty, auto nie było modyfikowane. 

na komputerze nie wyskakiwały żadne błędy, elektryka i elektronika OK

 

Za te pieniądze i po takim opisie oczekiwałbym więcej...więcej od auta i więcej szczerości od sprzedającego. 

Skad wiesz ze nie pobiera oleju? Do wymiany raczej uszczlka pokrywy zaworow a nie glowicy..amortyzatory 69% to zlom. Sprzeglo w zetce chodzi ciezko, a szumi raczej lozysko skrzyni a nie oporowe, co jest raczej normalne w tych autach. Ogolnie jak z takim podejsciem chcesz kupic zetke, ze tu troche szpachli a tam malowane, to jej nie kupisz, albo sie władujesz na jakiegos ulepa pomalowanego pod miernik. Oczywisce nie mowie ze to auto jest jakies super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze nie pobiera oleju? Do wymiany raczej uszczlka pokrywy zaworow a nie glowicy..amortyzatory 69% to zlom. Sprzeglo w zetce chodzi ciezko, a szumi raczej lozysko skrzyni a nie oporowe, co jest raczej normalne w tych autach. Ogolnie jak z takim podejsciem chcesz kupic zetke, ze tu troche szpachli a tam malowane, to jej nie kupisz, albo sie władujesz na jakiegos ulepa pomalowanego pod miernik. Oczywisce nie mowie ze to auto jest jakies super.

 

nie wiem, czy pobiera, wytłuszczony tekst, to to co sprzedający napisał...a pod nim napisałem, jak to wygląda w rzeczywistości...

nie przeszkadza mi, że gdzieś malowane, ale jak w opisie napisane, że bez ingerencji blacharza i tylko dwa elementy malowane, to trochę zmienia sytuację, jak wychodzi szpachla itd. 

Edytowane przez bartez_23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale z drugiej strony w tej sytuacji masz lepszą płaszczyznę do negocjacji. Na zdjęciach wygląda fajnie, szkodzą, Że korozja i szpachle, ale moze do uratowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

-oczywiście do wymiany podnośniki tylnej klapy 

 

Kto mi wytłumaczy dlaczego właściciele tego nie naprawiają? Przecież to 50 zł i może 30 minut roboty, a co idzie się nadenerwować...

 

 

 

 

w rzeczywistości pedał sprzęgła chodzi bardzo ciężko,

 

To niestety tak już jest, w korku noga może odpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo większość ludzi ma taką zasadę, kupić perełkę ale jak już kupi to nie dba , by następny miał perełkę. I takie drobiazgi o tym właśnie świadczą.

 

Nie wiem, dla mnie to sprzęgło nie jest aż tak twarde, chodzi ciężko ale nie jest tragicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.kupiłem wczoraj tego nissana złotego od mojego kumpla(zresztą też pomagałem w zakupie) jest to już mój czwarty lub piąty 350z(Tak jestem handlarzem i kupuje i sprzedaje i zarabiam na tym wiem że jest to naganne na forach ) eu I uważam że jest to najlepsza sztuka jaką miałem i życzyłbym bym sobie żeby inne nysy były w podobnym stanie. Oczywiście chodzi mi o auta w przedziale do 45tys.na wszystkie pytanie chętnie odpowiem lub podeślę dokładne foto;)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.kupiłem wczoraj tego nissana złotego od mojego kumpla(zresztą też pomagałem w zakupie) jest to już mój czwarty lub piąty 350z(Tak jestem handlarzem i kupuje i sprzedaje i zarabiam na tym wiem że jest to naganne na forach ) eu I uważam że jest to najlepsza sztuka jaką miałem i życzyłbym bym sobie żeby inne nysy były w podobnym stanie. Oczywiście chodzi mi o auta w przedziale do 45tys.na wszystkie pytanie chętnie odpowiem lub podeślę dokładne foto;)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

nie no perfekt naganianie klienteli : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no perfekt naganianie klienteli : )

Żadne naganianie. Tylko chciałbym trochę obronić to auto po prostu.nikogo absolutnie nie naganiam i nie mam tu nic do ukrycia. Po prostu pisze że jestem na forum i tyle. Co w tym takiego złego?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne naganianie. Tylko chciałbym trochę obronić to auto po prostu.nikogo absolutnie nie naganiam i nie mam tu nic do ukrycia. Po prostu pisze że jestem na forum i tyle. Co w tym takiego złego?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Nikt tu nie piszę kłamstw, a jeśli sprzedajesz to auto, to popraw proszę ogłoszenie, bo pisanie, że auto jest w fabrycznym lakierze, malowane dwa elementy, bez szpachli i ingerencji blacharza, absolutnie bez wkładu własnego... nie jest prawdą, nie wspominając o reszcie mniejszych lub większych usterek stwierdzonych w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zetki zaczna naprawde drozec to minie jeszcze 10 lat, a nalezy jeszce pamietac, ze jest takie cos jak 370z. W ostatnim czasie ceny 350z zaczely prawie dorwnywac 370z. 370 jeszce stanieje, tak samo jak 350

Może dlatego , że jak się widzi po wypowiedziach w necie, większość osób chyba preferuje 350Z, że niby 370Z nie przypadła do gustu tak jak 350tka w sprzedaży. Wg mnie 370 jako następca nie wnosi zbyt wiele jako nowszy model. Choć nie ukrywam że następca może być 370 NISMO.  Rynek tworzą ludzie, sami ustawią ceny zetek, nie ma żadnej reguły na to czy zetki jeszcze spadną czy nie

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.kupiłem wczoraj tego nissana złotego od mojego kumpla(zresztą też pomagałem w zakupie) jest to już mój czwarty lub piąty 350z(Tak jestem handlarzem i kupuje i sprzedaje i zarabiam na tym wiem że jest to naganne na forach ) eu I uważam że jest to najlepsza sztuka jaką miałem i życzyłbym bym sobie żeby inne nysy były w podobnym stanie. Oczywiście chodzi mi o auta w przedziale do 45tys.na wszystkie pytanie chętnie odpowiem lub podeślę dokładne foto;)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

No to nie zazdroszczę skoro to najlepsza sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

noszę się z zamiarem kupna zetki. Co myślicie o tym egzemplarzu? Oglądał ktoś może lub coś o nim wie?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-nissan-350z-ID6zoc4E.html

 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne naganianie. Tylko chciałbym trochę obronić to auto po prostu.nikogo absolutnie nie naganiam i nie mam tu nic do ukrycia. Po prostu pisze że jestem na forum i tyle. Co w tym takiego złego?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

W takim razie cieszę się że nie jesteś tu w celu odsprzedaży. Przedstawiam nam możliwie dokładnie sztukę wraz z mankamentami, jesteś na forum i rzucasz postem zachwalajacym auto które masz do sprzedaży masz nabite 8 postów i strzelasz typow story post pod sprzedaż jednoczesnie budujac sztuczna atmosfere zaufania dzieki forum i wspomnianej historyjce tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem wieczorem i nie miałem czasu dokładnie opisać i pokazać auta (we wrocławiu padał deszcz) za co przepraszam.jutro nagram dokładny film pokazujący auto wraz z jazda działaniem silnika i pomiarami miernikiem lakieru tak żeby każdy zainteresowany mógł zobaczyć auto. Papiery z aso nissan też pokażę

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem wieczorem i nie miałem czasu dokładnie opisać i pokazać auta (we wrocławiu padał deszcz) za co przepraszam.jutro nagram dokładny film pokazujący auto wraz z jazda działaniem silnika i pomiarami miernikiem lakieru tak żeby każdy zainteresowany mógł zobaczyć auto. Papiery z aso nissan też pokażę

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

dzięki jeśli tak bedzie wtedy moja wina

; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 dokładnych zdjęć nysy jak i dwa filmy pokazujące nissana.zapraszam do obejrzenia. niestety jeden film nie wyszedł bo pionowo trzymałem tel;) zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/MEuGLKBE92pDt6Fm2

Film nr.1 : https://youtu.be/Qbnedlg8ws8 film nr.2 : https://youtu.be/m-0Tn6eoI3Y mam nadzieję że spodobają się fotki i filmy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 dokładnych zdjęć nysy jak i dwa filmy pokazujące nissana.zapraszam do obejrzenia. niestety jeden film nie wyszedł bo pionowo trzymałem tel;) zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/MEuGLKBE92pDt6Fm2

Film nr.1 : https://youtu.be/Qbnedlg8ws8 film nr.2 : https://youtu.be/m-0Tn6eoI3Y mam nadzieję że spodobają się fotki i filmy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Nie sledze waszych potyczek slownych, bo mnie takie cos nie kreci, wiec spytam wprost.

Po co te filmy i zdjecia?

Zeby udowodnic, ze kupiles porzadna sztuke dla siebie czy zeby udowodnic, ze kupiles porzadna i dalej nia handlowac?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wzbudzić zaufanie, szybciej sprzedać auto i zarobić przy tym trochę gotówki ponieważ zapewne udało się taniej kupić zetę niż było to możliwe. :) Szkoda, że nie zrobiłeś patentu na fotelik dla dziecka na fotelu pasażera, żeby jeszcze bardziej uśpić czujność kupujących.. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wzbudzić zaufanie, szybciej sprzedać auto i zarobić przy tym trochę gotówki ponieważ zapewne udało się taniej kupić zetę niż było to możliwe. :) Szkoda, że nie zrobiłeś patentu na fotelik dla dziecka na fotelu pasażera, żeby jeszcze bardziej uśpić czujność kupujących.. :)

To ja już nie wiem jak rzetelnie pokazać auto żeby to był uczciwy opis A nie "uśpienie kupującego itd"

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciągle nissana z budżetem 40-45tys. ale widzę że chyba żaden model z otomoto,olx czy allegro nie jest idealny. 2 wyglądają całkiem całkiem ale są sprzedawane w komisach co daje do myślenia :

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-135tys-km-serwisfull-opcja-navi-dotyk-bixenon-szpera-gwarancja-ID6ztrlb.html#2329f55e3a

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-300ps-super-wersja-wyjatkowy-z-niemiec-gwarancja-serwis-salon-ID6yZr7n.html#49a1ab9319

Myślałem też o o tym :

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-350-z-stan-idealny-bezwypadek-europa-zarejestrowany-ID6zorKw.html#49a1ab9319

ale sam nie wiem co myśleć o nim czytając forum.Dodam że interesuje mnie tylko wersja EU manual. Dodam jeszcze że mieszkam na południu Polski i mam dość długą drogę żeby któryś obejrzeć.Co myślicie ? Warto jechać i obejrzeć któryś z tych czy lepiej poczekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...