Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynka do bagażnika


Puchaczz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć zastanawiam się nad wstawieniem czegoś do bagażnika i mam dylemat czy miałby być to coś takiego :

http://allegro.pl/item408034430_bass_pack_...xl_edition.html

lub

http://allegro.pl/item409757972_alpine_sbe...basem_nowe.html

ach i Jeszce jedno jakie musiałbym do tego kupić przewodu ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuby nie polecam, skrzynia lepsza, a najlepiej "samemu" składany, osobiście polecam TEN głośnik plus obudowa zamknięta nie mniejsza niż 20l i nie większa niż 35l, daje naprawdę głęboki i czysty bas, sprawdzone w kilku samochodach, a do tego wzmak, ale z tym to do DJ SZMER'a u nas było na Blaupunkcie GTA2, ale nie mam pewności czy to najlepsze rozwiązanie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchacz_2008, ile chcesz przeznaczyc lacznie? czyli sub + wzmak. Bo widze ze ~400zl ale za tyle to dales samego Alpine'a. Jak 400zl na samego suba to da rade juz cos w tych pieniadzach przyzwoitego znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach kupisz już pożądnego suba firmy JBL plus wzmacniacz tej firmy efekt gwarantowany więc skoro masz te 1000 zeta to polecam ja na takim sprzęcie śmigam i jestem zadowolony :)

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o JBL'u kabana straszna.... Za JBLa znajde sprzet identycznie grajacy za polowe mniej

 

Jakiej muzyki sluchasz? to tez przy wyborze suba ma znaczenie.

 

Zacytuje tutaj Szmera (mam nadzieje ze niema nic przeciwko :) )

 

Subwoofer to: JL Audio, Rockford, Ground-Zero, MTX, EarthQuake, Phase, RE Audio, EM Phaser,

Wzmacniacz to: Kicker, Helix, Rockford, Sinuslive, Hifoncs, Crunch, DLS, Orion, EarthQuake, JL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyki słucham różnej ale nie ukrywam że lubie mocny i głęboki basik =D

a co do firmy to mi bez różnicy nie podnieca mnie to że ja mam napis znanej firmy...

może ktos mi złozy jakis przykłądowy zestawik ??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kolega bReko uważa JBL za kabane to ja nie wiem co On ma założone za niby połowę mniej i mu lepiej gra bo jestem tego ciekaw :P

:diabel2:

Widze ze kolega bardzo lubi reklamowki w gazetach

 

Czlowieku poczytaj forum i popatrz sobie tematy to zobaczysz o co biega. Kazdy obeznany w temacie podzieli moje zdanie. Moze kiedys JBL byl cos wart, teraz to Alpierd przewyzsza.

 

Jak chcesz zobaczyc co mam to wejdz sobie na polska jazda i poszukaj.

 

Szmer w ktoryms temacie porownywal zwrotki JBL'a z innymi.

 

 

Puchacz:

 

glosnik: http://allegro.pl/item413630763_signat_fur...is_30cm_12.html

 

wzmak:http://allegro.pl/item410017690_crunch_pzi_2250_usa.html

 

chocby taki zestawik. Mozesz poszukac jeszcze na forum, bylo o tym troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sobie pomyśle i postaram się coś złożyć sensownego i podeśle na forum żebyście ocenili. a mam takie pytanie Jeszce tematem : czy jeśli mam z tyłu w półce 2 głośniczki to czy opłaca sie wstawi wstawiać Jeszce 2 w słupki tylne w miejsce oryginalnych głośników które oczywiście nie grają ?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli mam z tyłu w półce 2 głośniczki to czy opłaca sie wstawi wstawiać Jeszce 2 w słupki tylne w miejsce oryginalnych głośników które oczywiście nie grają ??

w jakim celu i jakie głośniki masz zamiar tam wstawaic?? Czy myślisz, że ilośc głośników, przekłada się na jakośc i głośnośc dźwięku?

Pamiętaj, muzyka nagrywana jest w stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malin powstrzymaj swoje uszczypliwe komentarze dla siebie, bo takimi textami zanizasz poziom tego forum. Po to jest forum by sie dowiadywac nowych rzeczy....Wogole dziwie sie czemu ty to robisz, zawsze myslalem ze masz cos oleju w glowie...

 

Puchacz lepiej dac sobie spokoj z tylnymi glosnikami, lepiej cos porzadniejszego na przod. Glosniki z tylu cala scene psuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<hahaha> dobre =)

no cóż nie każdy ma o wszystkim pojecie..

mam z tyłu 3-drożne alpiny i myślę żeby w słupki jakieś gwizdki Jeszce wstawić a z przodu są gwizdki w słupkach i 2 drożne magnaty w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok skoro tak mówisz to nic nie wrzucam ;) dzięki za rade . aha i jak z wygłuszeniem dzwi przednich ?? opłacalne to jest czy nie ?? będzie jakaś różnica jeśli okleję je jakimiś matami wygłuszającymi ?? czy dzięki temu blachy nie będą tak dzwonić ? a jeśli tak to jakie maty proponujecie ?

 

hmm

a wiec Jeszce raz od początku, mam :

Radio : Pioneer DEH-P4800MP

Głośniki w drzwiach przednich : Magnat UltraS 162 120W dwudrożne

Tweetery w słupkach z przodu w miejscu oryginalnych firmy Krzak ale graja Super =)

Głośniki z tyłu w półce : Alpine SPE 6903 150w trójdrożne

 

Chciałbym do tego dołożyć jakiś subwoofer a co za tym idzie i wzmacniacz.

i teraz mam pytanie czy pod wzmaka podłączyć wszytkie te głośniki razem z subem ?

 

co konkretnie proponowalibyście mi ?? jaki wzmacniacz i jakiego suba, tak do 1000zł razem z kablami .. zalezy mi na fajnym głęboki basiku a słucham muzyki trance hause trochę techno itd..

pzdr

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz wszytko o wygluszaniu drzwi

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=31658

 

co konkretnie proponowalibyście mi ?? jaki wzmacniacz i jakiego suba, tak do 1000zł razem z kablami .. zalezy mi na fajnym głęboki basiku a słucham muzyki trance hause trochę techno itd..

Do tego rodzaju muzyki to cos dosc szybkiego i precyzyjnego by sie nadalo.

Gdybys szukal czegos do czarnej muzy polecil bym Ci Earth Quake DB12 ale tutaj trzeba zachowac pewien kompromis.

 

Mysle ze ten zestawic co Ci zaproponowalem bedzie ok. Techno dobrze pociagnie. Do glosnika musial bys zrobic skrzynke ok 37l BR o wymiarach dl: 18,5/ srednice 8. Uzyskasz strojenie rzedu 41-42Hz. Dla porownania ja u siebie mam zestrojenie na 47Hz i zejscia mu nie brakuje :)

 

[ Dodano: Nie 10 Sie, 2008 19:30 ]

Co do kabli to w jednym z tematow napisalem Ci w jakie warto sie zaopatrzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

postanowiłem że najpierw wygłuszę drzwi a później wezmę sie za wzmacniacz i suba.

bReko używałeś może tej taśmy dekarskiej ? to jest coś takiego ??

http://www.allegro.pl/item416139432_dekars..._zl_10_mb_.html

jak to sie sprawdza i czy myślisz ze taka roleczka starczy na parę przednich drzwi ?? no i może bagażnik ??? znaczy sie chodzi mi o tylna klapę no i może boczki ale raczej tylko klapę ..

dzieki za pomoc =)

daj znać jak będziesz w okolicach morąga to sie odwdzięczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem bardzo podobnej, chyba nawet taka sama, dlugosc napewno. Wygluszylem drzwi i no sporo jeszcze zostalo, na klape powinno wystarczec.

dzieki za pomoc =)

Nie ma problemu, po to jest klub by sobie pomagac i przy tym dobrze sie bawic :)

 

 

 

P.S. Co do tego: "BR o wymiarach dl: 18,5/ srednice 8." to wymiar portu, wole sie upewnic ze dobrze zrozumiane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

wygłuszyłem dziś drzwi taśma dekarską tytan ;> bordową ...

starczyło mi na dwoje drzwi i jeden boczek drugi boczek zaś prawie jest oklejony, zabrakło raptem na kwadrat 15x15 i mam pytanie czy dokupywać jeszcze tej taśmy i dokleić to do końca czy dać sobie spokój ??

a druga sprawa to to że drzwi teraz grają fajnie ale teraz strasznie "gra" mi tył auta troszkę dzwoni tablica rejestracyjna ale coś "gra" jeszcze mocniej i za bardzo nie wiem co to może być gdy klapa jest zamknięta jest takie drżenie coś jakby te plastiki na klapie dzwoniły gdy otwieram klapę to ustaje..

czy jest ktoś kto może wie co to może być i czy wygłuszenie klapy lub całego bagażnika coś zmieni ?? i czy wygłuszanie tego w ogule ma jakiś sens ??

 

 

a wracając do taśmy to czy jest jakaś różnica pomiędzy taśmą bordową a pomarańczowa?? opakowanie te same dane na nim też wiec chyba nie ma różnicy ?? pytam bo u mnie w sklepie nie ma już bordowej ale jest w innym kolorze ...

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do taśmy to czy jest jakaś różnica pomiędzy taśmą bordową a pomarańczowa?? opakowanie te same dane na nim też wiec chyba nie ma różnicy ?? pytam bo u mnie w sklepie nie ma już bordowej ale jest w innym kolorze ...
Nie ma , wysciulka bitumiczna jest taka sama.

 

gra" mi tył auta troszkę dzwoni tablica rejestracyjna ale coś "gra" jeszcze mocniej i za bardzo nie wiem co to może być gdy klapa jest zamknięta

Zobacz czy do wneki kola zapasowego jakies smieci nie wlecialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bReko, sorry, ale różnica jest.

Bordo ma mocniejszą powłokę aluminiową i mi przynajmniej lepiej sie ją klei.

Tłumiłem wszystkimi kolorami TYTANA i Soudal, wybór jest #1

BORDO -> TYTAN

 

dlaczego tak jest, nie mam pojęcia, po co robili by różne kolory - też nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wygłuszenie klapy tylne by coś dało ?? jak sadzicie?
Cos napewno da, efekt podobny jak w drzwiach jednak skupia ten dzwiek do srodka a nie za zewn :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...